Actualia en recensies van theatervoorstellingen, musicals, concerten, cd's, dvd's, strips & boeken
15-04-2015
RECENSIE: THEATER ZEEMANSHUIS â NEN DOOP, NEN TROUW EN EEN BEGRAFENIS
Na een zeer succesvolle eerste reeks voorstellingen in Theater Zeemanshuis en een aantal reisvoorstellingen speelde Nen doop, nen trouw en een begrafenis op 11 april eindelijk ook in de Zwarte Zaal van het Fakkelteater.
De broers Jean (Stijn Van Haecke) en Jacques (Jan Roos) begroeten het publiek (dat voor buren, kennissen, vrienden en werkgevers wordt aanzien) op de begrafenis van de familie Van Den Broeck.
Deze bizarre familie kwam door een wreed accident om het leven in Patatje, een succesproductie van enkele jaren geleden, waarvan maar liefst 132 uitverkochte voorstellingen werden gebracht.
De protagonisten Jean en Jacques begeleiden de begrafenisplechtigheid op geheel eigen wijze: er wordt teruggeblikt op de 18 overledenen en de niet-alledaagse wensen uit de testamenten worden uitgevoerd.
Dat Stijn & Jan geboren imitators zijn bewijzen ze door in sneltempo te figureren als tante Germaine II, oom Miguel, de stotterende Philemon, homo Walterke en hond Sue Ellen 10.
Het stuk is zeer interactief en er worden veel verhalen verteld over Tante Nonneke, hoe tante Ronoma Miguel leerde kennen en hoe een verjaardagsfeest van Sue Ellen bruusk ten einde kwam.
Er zit ook veel muziek in de voorstelling. Op geheel eigen wijze brengen de neven De Marie-Louise, Lichtjes van de Schelde, Café zonder bier, Ik ben zo eenzaam zonder jou en Tom Waes Dos Cervezas.
Zowel nonkel Albert als Tony verkozen moppen op hun begrafenis en zo gebeurde ook. Tientallen moppen passeren de revue: bij de dokter, bij de plastisch chirurg of in het rusthuis.
In al de verhalen zitten ook veel dubbele bodems en verwijzingen. Zo viel de naam van antiquair Jean-Pierre Van In. Een verwijzing naar Herbert Flack en zijn personages van Jean-Pierre De Ruyter en Pieter Van In, in respectievelijk Thuis en Aspe.
Uiteindelijk blijkt dat nonkel Valère (voice-over door auteur Alex Van Haecke) achter de begrafenis zit. Hij heeft het hele scenario geschreven en bedacht en het publiek is als het ware getuigen van de laatste aflevering van zijn sitcom Tantes en nonkels. Valère was de slimste van de familie, maar zit nu vast in een gesticht. Hij heeft tientallen pogingen ondernomen om het stadhuis in brand te steken.
Als je wilt weten hoe de familie Van Den Broeck om het leven kwam en eens goed wilt lachen, dan is de hilarische komedie Nen doop, nen trouw en een begrafenis zeker een aanrader!
Ilyas Baert
Nen doop, nen trouw & een begrafenis, speelt nog tot 25 april 2015 in de Zwarte Zaal van het Fakkelteater.
Op 20 maart verscheen Obscure Illusions, het debuutalbum van Ethernity, een progressieve powermetal-band uit Wallonië.
In de straffe opener False Lamentations demonstreert frontzangeres Julie Colin meteen haar vocale kunsten en in Entities domineert een zinderende bassound. Na een zacht intermezzo na de laatste strofe volgen de powermetal gitaarsolos zich in sneltreinvaart op.
Het energieke Shadows on the wall valt op door het scanderen van Shadows on the wall, terwijl Never thought door het pianospel van Julien Spreutels een mystieke sound creëert. Opzwepende drums completeren de krachtige compositie van het nummer.
Street door opent met een piano-intro. Meteen valt de stem van Julie weer op, die deze song overigens meeschreef. Piano en gitarenpartijen blenden mooi samen en het refrein is top!
Het loeiharde Alone barst haast uit zijn voegen door de snedige gitaarrif, maar eindigt rustig met piano, waarna een volgende zinderende solo start en Broken memories is een mix van rock- en danceinvloeden (echo, keyboards).
After all has turned to pain opent als een akoestische ballade, met enkel de stem van Julie en pianospel, waarna een rocksound de bovenhand neemt. Zonder twijfel één van de toppers van deze plaat!
Op Interlude hoor je enkel de stem van Jean Pascale Spreutels, die alle songteksten voor dit debuut schreef.
De uitmuntende afsluiter Obscure Illusions is dan weer een samenwerking met Tom E. Englund (Evergrey), Kelly Sundown Carpenter (Beyond Twilight, Firewind) en Mark Basile (DGM) als gastzangers.
Ethernity levert met Obscure Illusions een ijzersterk debuut af en manifesteert zich met dit album opmerkelijk in de metalscene.
Deze band staat ongetwijfeld nog een mooie toekomst te wachten!
Onlangs kondigden Karen, Kristel en Josje aan dat zij dit najaar via de groots opgezette tv-show K3 zoekt K3 de fakkel zullen doorgeven aan drie nieuwe zangeressen.
Aansluitend op dit televisieprogramma volgt er van 28 november 2015 tot en met 17 april 2016 een grote K3-tour door België en Nederland!
Deze wervelende K3 show wordt voor de drie nieuwe meisjes het debuut binnen K3, en voor Karen, Kristel en Josje een afscheid van een periode die zij heel erg koesteren. Maar voordat Karen, Kristel en Josje definitief afscheid nemen, stellen zij de nieuwe K3 meisjes persoonlijk aan hun fans voor en bouwen zij met zijn zessen een dubbel zo groot K3 feest!
Wees er snel bij voor de beste plaatsen bij deze unieke K3 show en ga voor tickets naar www.k3.be!
Bekijk hier de aankondiging van Karen, Kristel en Josje voor de unieke K3-tour:
De nieuwe K3 shows zijn vanaf het najaar van 2015 te zien op 28/11/2015 om 11u 14u 17u in Flanders Expo Gent 13/2/2016 om 11u 14u 17u in de Lotto Arena Antwerpen 2/4/2016 om 11u 14u 17u in het Kursaal van Oostende 16/4/2016 om 14u 17u en 17/4 om 11u 14u in de Ethias Arena van Hasselt
Karen probeert al zes weken lang alles te geven voor haar project en dat gaat met ups en downs. Ze organiseert intussen wel haar leven al beter en ze weet wat ze moet doen als het wat minder zou gaan tussen de lakens. Maar Karen maakt zich nog zorgen over enkele kleine dingen en die hebben alles te maken met haar leeftijd. Hoe erg is het met haar huid gesteld? En kan ze iets doen aan haar denkrimpel?
En Jani Kazaltzis trekt voor één keer niet naar single ladies, maar naar de kast van Karen. Nu ze 40 is, moet ook haar kleerkast mee met haar leeftijd vindt hij...
Perfect? - Morgen om 21u35 bij VIJF
14-04-2015 om 12:17
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
ROMEO'S KEREN EENMALIG TERUG NAAR DE BIOSCOOP
Naar aanleiding van de release van hun 6de studioalbum Op stap, hebben De Romeos samen met het team van Iceberg Ahead en regisseur Benjamin L De Mulder - beelden gemaakt bij de 12 nieuwe nummers en verpakt in hun eigen RoMeoDrive movie. De 70 minuten durende muzikale roadtrip van De Romeos, verpakt in een rit van Las Vegas naar Los Angeles, was éénmalig te zien tijdens hun albumpresentatie begin maart. Wegens de enorme vraag van het publiek, heeft Utopolis besloten om de film op donderdag 23 april in Mechelen (20.30 uur) en Turnhout (21.00 uur) op te nemen in de programmatie. Vanaf vandaag kunnen er online via www.utopolis.be tickets worden gereserveerd voor de RoMeoDrive movie voorstellingen aan de prijs van 10. Voorafgaand aan de film krijgt elke bezoeker nog een glaasje cava aangeboden en De Romeos komen zelf ook nog even langs.
Geïnspireerd op Its A Hard Days Night van The Beatles en in navolging van Beyoncé en Marco Borsato, hebben De Romeos ter lancering van hun nieuwste album Op stap hun eigen RoMeoDrive movie gemaakt. Samen met regisseur Benjamin L De Mulder en het team van Iceberg Ahead, schrijven De Romeos muziekgeschiedenis, want het is de allereerste Vlaamse band die uitpakt met zon special. Er werden 12 clips gedraaid, op 4 dagen tijd, tijdens een rondreis van Las Vegas naar Los Angeles. De Romeos hebben alle bekende plaatsen bezocht en dus wordt je in de RoMeoDrive movie als kijker meegezogen in de unieke sfeer van Caesars Palace, Fremont Street in Old Vegas, Hollywood Boulevard, Beverly Hills, Venice Beach en ga zo maar door.
Het bijzondere aan de RoMeoDrive movie, is de manier waarop de muziek en het verhaal in elkaar worden verweven. Bij elke plaats die De Romeos bezoeken, ontstaat er een verhaal en ook een nieuwe videoclip. Zo is bv. Wind in de haren opgenomen in een auto in de woestijn. Het afwisselende tempo van beelden, met de natuurlijke quotes en uitspraken van de drie Romeos, maakt het verhaal boeiend vanaf de eerste tot de laatste minuut.
Wereldsterren
Voor hun RoMeoDrive movie hebben De Romeos in één klap ook een aantal wereldsterren gestrikt in Amerika. Zo heeft Ian Thomas een kleine gastrol, maar ook de acteurs die gestalte geven aan Ridge (Ronn Moss) en Thorne Forrester (Winsor Harmon) komen voorbij.
Op donderdag 23 april kan je in UtopolisMechelen (20.00 uur) en Turnhout (21.00 uur) nog één keer gaan kijken naar de RoMeoDrive Movie. Tickets kosten 10 en zijn op voorhand te reserveren via www.utopolis.be. Voor de start van de film krijgt elke bezoeker een glaasje cava aangeboden. De Romeos zijn aanwezig bij aanvang van de film in Mechelen en na afloop van de voorstelling in Turnhout.
14-04-2015 om 12:15
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
13-04-2015
I LOVE THE 90'S WORDT MONDIAAL GEBEUREN
Dat de muziek van de jaren negentig tijdloos is, werd zaterdagavond nog maar eens duidelijk in een bomvolle Hasseltse Ethias Arena. Voor de 8ste keer op rij weerklonken de typische 90s beats, hits en klassiekers, vakkundig aan elkaar gemixed door Ward. Heel wat jongeren die de 90s zelf niet meer actief hebben meegemaakt genoten van de optredens van de voormalige tienersensatie Hanson, rapper Peter Andre en het hardcore collectief Human Resource. Ook de Belgische inbreng van 2 Fabiola, Virtual Zone en de herrezen Natural Born Deejays, konden op veel bijval rekenen.
De muziek van de jaren negentig is 25 jaar na de start actueler dan ooit. Heel wat muziekproducers laten in hun nieuwste producties stevige 90s invloeden binnensluipen.
Ook een grote jongerengeneratie die de 90s zelf niet meer hebben meegemaakt ontdekken dankzij Q-Music (De Top 500 Van De 90s) en het internet, de muziek van weleer. Het aanhoudende succes van de 90s vertaalt zich inmiddels in een nieuwe lichting 90s jongeren die helemaal opgaan in de muziek van weleer. Twintigers, begin dertigers, die onder impuls van hun vrienden en het internet, in contact zijn gekomen met de 90s. Het resultaat is dat wij die nieuwe generatie jongeren op I Love the 90s in groten getale mogen verwelkomen, zegt Kris Bloemen namens organisator Benelive Entertainment.
Internationaal
Voor het 8ste jaar op rij, heeft een bomvolle Ethias Arena ervoor gezorgd dat I Love the 90s The party zich opnieuw mag bekronen met de titel van grootste 90s party van Europa. Het festival heeft niet alleen aantrek van een nieuwe generatie 90s jongeren, ook de internationaliseren is een feit. Onze bezoekers komen werkelijk uit alle uithoeken van de wereld. De Nederlanders, Fransen en Duitsers waren in het verleden al op de afspraak. Sinds dit jaar mogen we ook Italianen, Portugezen Australiërs, Brazilianen en Ijslanders verwelkomen waarmee de mondialisering van I Love the 90s een feit is, klinkt het bij de organisatoren.
De sfeer zat er al vroeg op de avond in dankzij resident-deejay Ward, die met sterke 90s mixen het publiek moeiteloos wist te bespelen. Urban Cookie Collective (The key, the secret) en Twenty 4 Seven (Slave to the music) waren ideale openers. Voor het eerste echte vuurwerk zorgde 2 Fabiola, die hun piano hit ruilde voor hun grootste 90s hits als Lift Me Up, Freak Out, Play This Song e.v.a. Eén uitzondering in de 2 Fabiola setlist, was hun nieuwe versie van House Of Doom, een nummer dat in 99 nog een groot succes was voor Patje Krimson en zn toenmalige muziekformatie Nunca. Eind maart kwam de nieuwe versie officieel uit als ILT90s anthem en inmiddels is de single ook internationaal getekend door een aantal toonaangevende labels.
Iets na middernacht kreeg het vrouwelijke publiek een paar echte 90s hotties geserveerd. De Britse rapper Peter Andre een van dé sekssymbolen van de jaren negentig mag dan wel wat jaren ouder zijn, aan podiumervaring en présence heeft hij nog niet ingeboet. Bij zijn monsterhit Mysterious Girl hing het Hasseltse publiek gedurende het ganse nummer aan zn lippen.
Veel animo was er ook voor de voormalige Amerikaanse tienersensatie Hanson, die je gerust kan omschrijven als de One Direction van de jaren negentig. In 1997 scoorden de drie broers Zach, Taylor en Isaac Hanson een wereldhit met het aanstekelijke MMMBop. Het nummer stond wereldwijd op nummer één in meer dan 27 landen, waaronder België. Ook de opvolgers Wheres The Love en I Will Come To You waren eveneens dikke hits. Op I Love the 90s zorgde Hanson voor een stunt en brachten ze hun hits met begeleiding van hun eigen live band. Meteen ook een mooi bewijs van het uitzonderlijke talent dat de broers Hanson bezitten.
De vroege zondagmorgen werd muzikaal ingekleurd door hardcorde formatie Human Resource (Dominator) én de Belgische bands Virtual Zone en Natural Born Deejays. Vooral deze laatste zorgde voor muzikaal vuurwerk en stapte na een periode van zes jaar muzikale inactiviteit terug op het podium. Alle handen gingen dan ook moeiteloos in de lucht toen A Good Day werd ingezet.
Om iets voor vier uur speelde Ward zn laatste 90s knaller en zetten de laatste feestvierders nagenietend de terugweg in.
13-04-2015 om 12:05
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
10-04-2015
NU AL EXTRA VOORSTELLINGEN VAN FLANDERS FIEDL, EINDBESTEMMING POPERINGE
Vanaf 14 mei brengt Music Hall een bijzondere voorstelling op de Militaire Begraafplaats Lijssenthoek in Poperinge, in het kader van de herdenkingen rond de Eerste Wereldoorlog. De interesse hiervoor is groot, vandaar dat we nu al extra voorstellingen tot en met 14 juni 2015 kunnen aankondigen. Tickets kunnen gereserveerd worden via www.sherpa.be of 0900 69 900.
Over Flanders Fields, eindbestemming Poperinge
Tussen de duizenden graven van soldaten die tijdens de Eerste Wereldoorlog in de Westhoek sneuvelden, ligt één vrouw begraven: de Engelse verpleegster Nellie Spindler. Op haar laatste rustplaats, de Britse Militaire Begraafplaats Lijssenthoek in Poperinge, hebben rusteloze zielen het op zich genomen om voor eeuwig de rust van de doden te beschermen. Maar die rust wordt grondig verstoord als een theaterproductie op Lijssenthoek neerstrijkt. Te midden van de chaos bloeit tussen Nellie en de jonge schrijver Pieter, die als enige de gesneuvelde verpleegster kan zien, een fragiele liefde op. Maar hun ontmoeting doet een nieuwe strijd losbarsten op het ooit zo serene Lijssenthoek.
Flanders Fields Eindbestemming Poperinge wordt een aangrijpende theaterbelevenis in een tijdelijk theater die de toeschouwers onderdompelt in de persoonlijke verhalen van enkele oorlogsgetuigen. Dat we ze leren kennen op de exacte plek waar ze aan hun einde kwamen, op een locatie die de Eerste Wereldoorlog haast tastbaar maakt, zorgt voor een unieke ervaring.
We brengen een verstilde en integere cross-over tussen theater, film en muziek, zegt regisseur Indra Siera. Veel mensen denken dat alle mogelijke verhalen over de Eerste Wereldoorlog al verteld zijn, maar dat is niet zo. De bijzondere vorm waarvoor wij hebben gekozen, staat volledig ten dienste van het verhaal.
De cast van Flanders Fields, eindbestemming Poperinge bestaat uit Eve Van Avermaet (Nellie Spindler), Steph Goossens (Sir Henry Leville), Tristan Versteven (Alfie Cole), Maarten Goffin (Talib Singh), Laurens Aneca (Walter De Corte), Lander Depoortere (Emil De Corte), Steve Aernouts (Pieter Raman), Pascal Maetens (Serge Schietecatte) en Joke De Bruyn (Klara Bloemen).
De regie is in handen van Indra Siera, het scenario van Willem Wallyn & Maliboe. Matt Dunkley componeerde de muziek en Joris van Veldhoven tekent voor het decor- en kostuumontwerp.
10-04-2015 om 14:03
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
CHRISTOFF BLAAST KNIEZWENGEL VAN KATE RYAN NIEUW LEVEN IN
Kate Ryan en haar kniezwengel: ze worden vaak in één adem genoemd. Zelf vergat Kate haar bekende move te doen op het Eurovisiesongfestival in 2006, maar Christoff blaast de hype op maandag 13 april 2015 nieuw leven in in de vierde aflevering van Liefde voor Muziek.
Met de songs van Kate Ryan staan de artiesten opnieuw voor een grote uitdaging: wie durft zich aan haar Franstalig repertoire te wagen? En wat doen de muzikale vrienden met de stevige dance beat in haar muziek? Ook voor Kate zelf wordt het een bijzondere avond. Ik ben zeer benieuwd naar wat ze met mijn nummers gaan doen. Mijn liedjes liggen voor iedereen heel ver weg van het genre dat zij zelf brengen, dus het wordt voor hen een grote uitdaging. Heel spannend!, aldus Kate.
Slongs Dievanongs mag de spits afbijten in de vierde aflevering van Liefde voor Muziek. Zij kiest voor Voyage, Voyage, maar overgiet het nummer met een reggae-sausje. Ik heb er een filosofisch nummer van gemaakt, vertrouwt ze Kate toe. En er mag weer stevig gerapt worden in het Frans. De keuze van Christoff was dit keer snel gemaakt. Hij brengt zijn favoriete Kate Ryan nummer Je t Adore, het lied waarmee ze in 2006 ons land vertegenwoordigde op het Eurovisiesongfestival. De ideale gelegenheid voor Christoff om de beroemde kniezwengel van Kate nog eens over te doen. Maar ook met zijn andere dansmoves weet Christoff Kate en Slongs te imponeren
Stan Van Samang wist zijn collegas al enkele keren te ontroeren, maar gaat nu resoluut voor een nummer met power. Hij smijt zich helemaal met zijn cover van Alive. Zelf laat Stan zich ontroeren door de song die Guy Swinnen onder handen heeft genomen. Hij verrast iedereen met een Johnny Cash-versie van I Surrender, een nummer waarin hij naar eigen zeggen klein Katrientje met haar akoestische gitaar hoort. Tom Helsen sluit de aflevering af met een emotionele ode aan zijn 11-jarige dochter Emma. Hij draagt Kates grote hit Ella Ella La aan haar op en doopt het nummer om tot Emma Emma. In alle rust oefenen doet Tom alvast op het toilet.
De volledige afleveringen van Liefde voor Muziek zijn na uitzending 4 weken lang gratis te bekijken via vtm.be en via de VTM app.
10-04-2015 om 12:44
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
BEKEND VLAANDEREN SPRINGT IN DE BRES VOOR JONGE MUSICALMAKERS
Gezocht M/V', zo zou de eerste productie van Charlotte Campion en Mike Wauters heten, in een regie van Jos Dom. Het zou een vertaling zijn van 'Marry me a little'. Een kleine musical van Stephen Sondheim. 'Gezocht M/V' zou meteen ook de eerste productieworden van de vzw Compagnie Company. Wat begon als een mooi initiatief draaide al gauw uit tot een ware lijdensweg wegens problemen met het rechtenbureau. Een grote tegenslag voor het jonge vzw CompagnieCompany dat zo genoodzaakt wordt om te stoppen met de voorbereidingen van deze productie en zijn eersteling dus niet geboren ziet worden.
Het akkoord van het rechtenbureau werd gegeven, maarhoe dichter de première kwam, hoe meer problemen erkwamen bovendrijven. Jos, Charlotte en Mike konden niet anders dan de handdoek in de ring te werpen. Met alle negatieve gevolgen vandien Nu Compagnie Company de voorstelling moet schrappen, hangen ze meteen ook vast aan een boete, waarhet bedrag van de gemaakte kosten nog eens bijkomt.Opstartende theatergezelschappen hebben het in deze tijd sowieso al moeilijk om te overleven. Met een negatief startkapitaal beginnen is dan al helemaal nefast., getuigt Charlotte Campion.
Dit verhaal is ter oren gekomen van bekend Vlaanderen en enkele collegas uit de theaterwereld wilden meteen helpen. Op 28 april in de Zwarte Zaal zal er om 20u30 een benefietconcert plaatsvinden met o.a.Ann Van den Broeck,Anne Mie Gils,Bert Verbeke,Helle Vanderheyden en Laurenz Hoorelbeke. Het geheel zalgepresenteerd worden door niemand minder dan Stany Crets. Uit sympathie voor het probleem stelt Sam Verhoeven, algemeen leider van het Fakkelteater, zijn zaal ter beschikking. Hopelijk kan de opbrengst de financiële schade helpen opvangen.
10-04-2015 om 12:41
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
RELEASE CD EN DVD LADIES OF SOUL AT THE ZIGGO DOME 2015
Vandaag ontvangen Trijntje, Edsilia, Candy, Glennis en Berget de CD en DVD van de Ladies of Soul Live At The Ziggo Dome 2015 uit handen van Jörgen Raymann. Op de albums laten de vijf topartiesten vol overtuiging horen en zien wat zij verstaan onder het met bezieling brengen van een soulvolle topshow.
De CD en DVD zijn een aaneenschakeling van hoogtepunten uit de bijna drie uur durende show van de Ladies of Soul van februari jl.
Tjeerd Oosterhuis, Musical Director van de shows: We hebben dit jaar met de shows niet alleen de mensen in de zaal verrast, maar ook onszelf omver geblazen. Voor mij persoonlijk was dit echt een van de hoogtepunten uit mijn carrière! We zijn daarom heel trots dat deze show nu vereeuwigd is op deze CD en DVD. Het was een grootse show doorspekt met intieme momenten. Het effect van die combinatie voelde je in de zaal. Met de CD en DVD willen we de mensen thuis natuurlijk ook zowel ontroeren als op de stoelen krijgen! aldus Oosterhuis.
De CD en DVD van de shows van 2015 laten zien dat de Ladies of Soul perfect in staat zijn om een grootse , unieke show neer te zetten. De Ladies of Soul delen het podium met onder andere de wereldberoemde zangeres en percussionist Sheila E., die klassiekers bracht als Love Bizarre en Glamorous Life. Daarnaast maakte de populaire R&B groep Re-Play zijn comeback en deelden de Ladies het podium met de Vlaamse Lady of Soul Natalia. De diversiteit aan talent ontpopt zich als Edsilia Rombley en Glennis Grace moeiteloos back in time gingen met een hilarische medley van o.a. Salt n Peppa. Trijntje Oosterhuis vertolkt voor het eerst haar hit Walk Along voor live publiek en Candy Dulfer deelt het podium met o.a. DJ Irwan, Zanillya & Phatt. Berget Lewis laat haar roots prachtig naar voren komen met klassiekers van Aretha Franklin en Chaka Khan.
De CD en DVD zijn vanaf vandaag verkrijgbaar bij o.a. MediaMarkt, bol.com, Blokker, via iTunes, Spotify en overige streamdiensten.
K3 ZOEKT K3: INSCHRIJVINGEN OP 30 APRIL OM MIDDERNACHT AFGESLOTEN!
De inschrijvingen voor K3 zoekt K3 lopen als een trein. Sinds de eerste oproep van Karen, Kristel & Josje op 18 maart 2015 schreven al meer dan 5.000 kandidates zich in, in de hoop één van de nieuwe K3tjes te worden.
De grote vraag is echter: zijn de uiteindelijke winnaressen, de 3 nieuwe K3tjes, al ingeschreven? Misschien ben jij wel 1 van de nieuwe K3s en heb je de sprong nog niet gewaagd. Dat zou ontzettendjammer zijn! Dus beste nieuwe K3tjes, jullie hebben nog tijd tot 30 april om je aan te melden. Doe het nu, want op 30 april 2015 om middernacht worden de inschrijvingen onherroepelijk afgesloten.
Inschrijven kan nog steeds door te surfen naar www.studio100.com. Daar vind je alle info en een inschrijvingsformulier. Ben je minstens 18 jaar, hou je van kinderen enuiteraard ook van zingen, dansen en op een podium staan, aarzel dan niet! Want misschien wacht jou wel een mooie carrière binnen K3.
De zoektocht naar de nieuwe K3tjes is te zien in K3 zoekt K3, een talentenjacht die dromen waarmaakt. Demeisjes die zich opgeven en uiteindelijk worden uitgekozen stappen direct in een succesvolle meidengroep. K3 zoekt K3 is dit najaar te zien bij VTM & SBS6.
10-04-2015 om 12:12
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
HET SCHLAGERFESTIVAL ZET VERJONGINGSKUUR VERSNELD VERDER
Met vijf nagenoeg volledig uitverkochte shows werd het 10de Schlagerfestival, dat de voorbije twee weekends plaatsvond in de Ethias Arena in Hasselt, een recordeditie. Het succes vertaalt zich in massaal veel reserveringen voor volgend jaar. Daarom voegen de organisatoren na de eerder aangekondigde concerten op vrijdag 25, zaterdag 26 en paasmaandag 28 maart ook zaterdag 2 april als festivaldag toe. Opvallende nieuwigheid: het middenplein zal die dag met een staand en zonder twijfel ook dansend publiek worden gevuld. Lindsay en Roxeanne & André Hazes Jr. zijn de eerste namen die voor Het Schlagerfestival 2016 bekend worden gemaakt.
Opvallend is dat almaar meer twintigers en dertigers Het Schlagerfestival hebben ontdekt als hét evenement bij uitstek om lekker uit de bol te gaan. Tot grote vreugde uiteraard van de organisatoren, die de voorbije jaren resoluut de kaart van de verjonging hebben getrokken.
Jan Van Esbroeck: Nog nooit hebben we zoveel tickets verkocht en waren de bezoekers zo vrijgevig. Zowel aan de food- en drankstand als aan die van de merchandising zijn er records gebroken. Een verklaring voor deze cijfers ligt wellicht in het feit dat de jongeren massaal Het Schlagerfestival hebben ontdekt. Op de voorbije editie was meer dan 56% van de bezoekers jonger dan 45. Daarmee is de trend van de verjonging die de laatste jaren al was ingezet weer een versnelling hoger gegaan.
Vrienden- en groepsgebeuren
Met een record van gemiddeld 7 aangekochte tickets per bestelling is het festival ook meer dan ooit een groepsgebeuren geworden.
Je kan het publiek opsplitsen in twee duidelijke groepen. Je hebt de jongere, superactieve bezoekers, die Het Schlagerfestival op een fysieke manier beleven en zich op de parterre helemaal laten gaan. Deze feestvierders komen verkleed en nemen volop deel aan de vele polonaises. De plaatsen op het middenplein worden dan ook terecht omschreven als ambianceplaatsen. Daarnaast heb je de oudere bezoekers in de tribunes. Zij genieten comfortabel van mini-polonaises, zwaaien mee, klappen in de handen en moedigen de artiesten luidkeels aan, zegt Friedl Teirlinck namens de organisatie.
Dansen op het middenplein
Het Schlagerfestival wil nog meer ambiancemakers de kans geven om te komen feesten in Hasselt. Daarom voegen de organisatoren, naast de voorstellingen op vrijdag 25, zaterdag 26 en paasmaandag 28 maart, zaterdag 2 april als 4de concertdatum toe. Tegelijk wordt dit een bijzondere show. Die dag zijn op de parterre namelijk alleen staanplaatsen beschikbaar, zodat iedereen er kan dansen zonder door stoelen gehinderd te worden. Wie toch wil zitten, kan op de tribunes terecht om er te genieten van een dubbel spektakel: dat van de artiesten op het podium en dat van het polonaise dansende publiek op het middenplein.
Betaalbaar
Om het iedereen nog meer naar de zin te maken, steken de organisatoren volgend jaar alweer een tandje bij. Het productiebudget voor 2016 wordt verhoogd en er wordt opnieuw geïnvesteerd in licht, geluid en visuele extras. Uiteraard zullen ook weer topartiesten worden geboekt die live hun grote meezingers komen vertolken, want net door die unieke live-ervaring onderscheidt Het Schlagerfestival zich van andere gelijkaardige festivals.
Het publiek kan gerust zijn: we blijven héél véél waar bieden voor weinig geld, zodat echt iedereen erbij kan zijn, verzekert Jan Van Esbroeck. Want naast de vroegboekkorting die nu al een overweldigend succes is en nog loopt tot eind april 2015 bieden wij al tickets aan vanaf 28 euro.
Eerste namen
Muzikaal blijft Het Schlagerfestival een gezonde muzikale mix brengen van vaste waarden en nieuwkomers. Met Lindsay en Roxeanne & André Hazes Jr. als eerste namen op de affiche staat Het Schlagerfestival 2016 nu al garant voor een stevige portie hits en meezingers.
Het Schlagerfestival 2016 met o.a. Lindsay, Roxeanne & André Hazes Jr. in de Ethias Arena Hasselt op vrijdag 25 en zaterdag 26 maart om 20.30 uur, paasmaandag 28 maart om 15.00 uur en zaterdag 2 april (NIEUW!) om 20.30 uur.
Kaarten kosten 28, 38 en 43, inclusief servicekosten.Tot en met 30 april 2015 slechts 26, 36 en 41. Vanaf 50 personen: 3,50 korting per kaart, vanaf 250 personen: 5 korting per kaart, vanaf 500 personen: 7 korting per kaart. Bestellen via 070/345.345 (max. 0,30/min.), vanuit Nederland: 0900-45.000.45 ( 0,45/min.), www.hetschlagerfestival.be, www.ethias-arena.be en www.teleticketservice.com, of bij Media Markt, Sint-Jozefstraat 10.1.1, Hasselt (maandag t/m zaterdag, 09.30-19.00 uur). Groepskortingen uitsluitend via picha.theus@sportpaleisgroep.be.
10-04-2015 om 12:11
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
RECENSIE: ECHT ANTWAARPS TEATER â MIJN PAASEI STAAT OP SPRINGEN!
Het is in het Antwerps allemaal. En als u dat niet ziet zitten, verlaat dan nu de zaal. Met deze woorden start het blijspel Mijn Paasei staat op springen, dat sinds 3 april is geafficheerd in het Echt Antwaarps Teater. Het stuk werd voor het eerst in 2006 gespeeld, maar is wel herwerkt.
Het verhaal: We maken kennis met het dorpje Bobbelgem, dat ligt tussen Borsbeek en Wommelgem, waar Pastoor Gijs het al 30 jaar voor het zeggen heeft. Als op een dag Bambi De Hert hem komt vragen of hij haar kind wil dopen, zegt hij neen, omdat ze niet weet wie de vader is. Ook Louis Louwet en Remco Van Achter hebben een vraag voor de pastoor: Louis wil voor een tweede keer voor de kerk trouwen en Remco wil met zijn man trouwen. Onder het motto neen voor Louwet en neen voor janet weigert Gijs beide vragen. Het duo besluit het hier niet bij te laten en schrijft een brief naar het Bisdom, die het aan de Paus overmaakt. Die stuurt zuster Dominique om Gijs te assisteren. Het rustige leventje van de pastoor zal nooit meer hetzelfde zijn
Tijdens de voorstelling wordt er veel gezongen. De acteurs praten zoals naar gewoonte, en beginnen dan plots te zingen. Zo passeren o.a. Mijne pompbak is kapot, Leve de zeppelin, Viva Bomma, In het park van de Nachtegaal, Hij zit in de misère, Oepsa falderalie, Gij Appelsienendief alsook Louis Neefs Je hebt zorgen en Het dorp van Wim Sonneveld de revue.
Ann Van Mechelen schittert als de zwangere prostituee Bambi De Hert. Ze weet niet wie de vader van haar kind is, want het kunnen maar liefst zeven verschillende mannen zijn. Al denkt Bambi dat het ene Jef is, maar helaas is hij al getrouwd. Als ze gaat zitten roept ze steeds Foef! en heel de tijd zegt ze Mijn Paasei staat op springen!, doelend op het feit dat ze elk ogenblik kan bevallen.
Ook de buik van Ludo De Wit alias Louis Louwet, staat op springen! Niet door een zwangerschap, maar hij heeft aandelen van Quick, Mc Donalds en Devos-Lemmens. Louis gaat voor de 10de keer trouwen, zijn negen vorige vrouwen zijn allemaal overleden.
Ruud De Ridder is de ster van de voorstelling als pastoor Gijs. Hij heeft maar liefst zeven parochies te leiden en loopt alle dagen van hier naar daar. Hij oppert dat Adidas hem zou moeten sponsoren en is erg ouderwets.
Gelukkig steekt Zuster Dominique (Nicole Laurent) uit Mozambique daar een stokje voor! Van haar mag er bier in de kerk, mogen er homohuwelijken en mag een kind zonder vader ook gedoopt worden.
Brik Van Dyck is als Paashaas de rode draad doorheen het verhaal. Hij leidt elk bedrijf in rijmvorm in, maar speelt ook Sacha, de homovriend van Remco, een rol van Sven De Ridder. Het homokoppel levert qua interactie uitstekend werk en krijgt de lachers op zijn hand.
Het wordt een vrolijke, lekkere, maar bovenal een zeer humoristische Pasen!
Ilyas Baert
Mijn Paasei staat op springen!, met Ruud De Ridder, Nicole Laurent, Ludo De Wit, Ann Van Mechelen, Brik van Dyck & Sven De Riddder speelt nog tot 10 mei in het Echt Antwaarps Teater.
De vierkoppige heavy metalband uit West-Vlaanderen, Guilty As Charged, heeft met Leap of faith na een vijftal jaar eindelijk hun debuut klaar na hun demo-cd uit 2009.
De stevige opener Preach to the masses heeft maar één boodschap Preach!, terwijl Last chance opvalt door een ijzersterke compositie waarbij het meerstemmig refrein meteen blijft hangen.
In de titelsong Leap of Faith domineren opzwepende drums en gitaarsolos de song en het refrein van Ill never bestaat uit een aantal repetitieve woorden die samen één mooi geheel vormen, dit alles met een harde metalsound.
Het instrumentale Elysium is 250 lang puur genieten. Dit is echt een topper en bewijst dat Guilty As Charged ook instrumentaal weet te overtuigen.
Lone wolf vat met een magistrale instrumentale opener aan, waarna met een beperkte tekst het nummer volledig losbarst.
Ook Lack of control knalt weer stevig en Down is een prima afsluiter.
Goed om weten is dat deze plaat enkel als eigen beheer-release via de band te verkrijgen is of bij één van hun concerten.
Leap of faith is alvast een voltreffer, graag meer van dat!
Ilyas Baert
09-04-2015 om 11:28
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:CD-recensie
LEMON IS TERUG: MET EEN NIEUWE SINGLE EN SOUNDTRACK IN DE MAAK
Lemon laat deze maand een nieuwe single op je los: Speak To Me.
" -Speak to me- was één van de eerste nieuwe nummers die we schreven voor de nieuwe plaat en in die zin bepalend voor de stijl van de rest van het album. We zochten naar een nieuwe invalshoek voor Lemon waarbij we meer nadruk leggen op groove en rhythm.
Een muzikale kruisbestuiving tussen invloeden van Bat for lashes, Danger Mouse (Norah Jones), Feist en Peter Gabriel.
De nieuwe klankkleur werd bepaald door gebruik van enkele bijzondere instrumenten als de Celestaphone en de Vibraphonette.
'Speak to me' gaat qua thematiek over de push-pull van aantrekking en afstoting die je ervaart bij een break-up. Het moeten loslaten, maar toch nog even die Facebook-status checken van je ex "
Later dit jaar komt de film De Zaak Dezutter in de zalen, en op dit ogenblik werkt Lemon aan de soundtrack van deze nieuwe Belgische film.
In 2004 werd de band al eens gevraagd om een soundtrack te schrijven, namelijk voor de prestigieuze VRT-serie, 'Kinderen van Dewindt'. Zes seizoenen lang werd de muziek van Lemon gebruikt in deze serie over een Antwerpse zakenfamilie. De meeste songs van hun debuutalbum kwamen in2005terecht op de soundtrack van de televisieserie 'Kinderen Van Dewindt. Lemon schreef voor de serie drie nieuwe songs waaronder de goedgedraaide radiohit 'Blind'.
Het was even stil rond de band, maar de komende maanden zal je Lemon weer aantreffen op diverse festivals en zalen. U weze gewaarschuwd!
09-04-2015 om 11:18
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
08-04-2015
RECENSIE: UITGEZONDERD.THEATER! â JIP & JANNEKE
Op 6 april ging in de Rode Zaal van het Fakkelteater de puike muziekvoorstelling Jip & Janneke in première. Het bekendste kleuterduo uit de Nederlandse jeugdliteratuur komt tot leven in een regie van Lulu Aertgeerts, die de verhalen van Annie M.G. Schmidt bewerkte tot een voorstelling vol dans, avontuur, kleur en muziek.
Op een dag ontdekt Jip (Adam Solya) een gat in de heg. Hij kruipt erdoor en ontdekt dat hij een buurmeisje heeft gekregen: Janneke (Lisa De Groote). Vanaf die dag spelen ze altijd samen: met Poppejans en Beer of ze spelen Roodkapje. Maar is Jip wel een goede wolf?
In het huis van Janneke gaat Jip op onderzoek aan de make-uptafel van haar mama (Kirsten Cools). Hij ontdekt de nagellak en wil dat ook op zijn vingers. Als het duo al hun nagels hebben gelakt, besluit Jip om de snuit van Beer ook roze te maken. Maar als Janneke even later meedeelt dat het er nooit meer af gaat, is Jip erg boos
Poppejans huilt al de hele dag. Janneke heeft alles al geprobeerd: een verhaaltje voorlezen, zingen en dansen. Maar niets helpt! Is Poppejans soms ziek? Gelukkig is dokter Jip er om haar beter te maken. Of maakt deze dokter het alleen maar erger?
Verder spelen Jip & Janneke agent en boefje. Janneke krijgt de opdracht om een bordje uit de kast te stelen en te vluchten, maar ze laat het bordje per ongeluk vallen. Wat is de mama van Jip boos!
Tot slot wil Jip vliegenier worden en Janneke moeder. Maar als Janneke moeder wil worden, moet ze trouwen. Dus besluiten ze met elkaar te trouwen, of tenminste te doen alsof. Maar er is geen pastoor en ook geen getuige! Hoe gaan ze dat oplossen? Algauw krijgt het echtpaar ruzie
De acteurs zelf praten niet, de voice-over van Jasmine Jaspers (bekend van 14-18 en Domino) verhaalt de handelingen van de diverse spelers.
Jip & Janneke duurt zon 50 minuten en is ideaal als eerste theaterervaring voor de allerkleinsten!
KETNET.BE LANCEERT MIJN 5R, DE PLEK MET TIPS VOOR JOUW VERHAAL
Goed nieuws voor de vele fans van D5R ('De Vijver'), de realistische fictieserie over het wel en wee van vijf tieners. Ketnet en producent Eyeworks hebben namelijk besloten om nog een derde reeks te maken van de razend populaire serie, opnieuw in nauwe samenwerking met Awel (de vroegere Kinder- en Jongerentelefoon). Maar er is meer: ketnet.be biedt nu ook Mijn 5R, de plek met tips voor jouw verhaal aan. Mijn 5R ('Mijn Vijver') is een tool om kinderen te helpen omgaan met een aantal specifieke 'hobbels' (levensvragen, lastige situaties) in het leven, zoals jaloezie, examenstress, grooming, gameverslaving, geaardheid, enz.
Uit het leven gegrepen
Het uitgangspunt van 'Mijn 5R zijn de belevenissen van de personages in D5R. In tien filmpjes zien we hoe Amber, Kyra, Leyla, Vincent en Wout geconfronteerd werden met een aantal specifieke situaties en levensvragen en hoe zij die aangepakt hebben. Het zijn herkenbare, uit het leven gegrepen thema's waar vele jongeren mee te maken hebben. De filmpjes tonen de kinderen dat zij niet de enigen zijn met het probleem in kwestie en hoe je ermee kan omgaan.
Tien thema's
De webpagina van Mijn 5R op Ketnet.be bevat een raster met tien tegeltjes. Op elk tegeltje staat een foto van Amber, Kyra, Leyla, Vincent of Wout met daaronder een hobbel uit het leven van een jongere. Als je op een tegeltje klikt start een filmpje. Daarin vertelt een van de vrienden hoe het personage in kwestie geconfronteerd werd met de situatie. Die getuigenis wordt aangevuld met fragmenten uit de reeks. We zien ook hoe het probleem kan worden aangepakt. Elk filmpje bevat ook een link naar de vragenpagina op de website van Awel waarin het onderwerp in kwestie aan bod komt. Zo wil Ketnet de kinderen helpen om sterker te staan in het leven, om hun veerkracht en weerbaarheid te vergroten.
Dit zijn de themas:
Jaloezie
Liefdesverdriet
Examenstress
Grooming
Adoptie
Gameverslaving
Twijfelen over je geaardheid
Pesten
Samengesteld gezin
Verliefd op beste vriend
Wegens succes verlengd
De tweede reeks van D5R was opnieuw een groot succes, zowel op televisie als online, met een gemiddeld marktaandeel van 27% op tv en globale kijkcijfers (combinatie tv en online) tot meer dan 80.000, wat uitstekend is voor een kinderzender. Aflevering 20 werd online liefst 83.000 keer gestart en is daarmee na de move-tegen-pesten-videoclip de meest gestarte Ketnet-video ooit.
Ketnet heeft dan ook besloten om samen met producent Eyeworks en partner Awel door te gaan met de serie en een derde reeks te maken. Die zal dit najaar te zien zijn op Ketnet en Ketnet.be. De tweede reeks is ondertussen afgelopen, maar de compilatieafleveringen zijn nog altijd beschikbaar op ketnet.be.
Over D5R
Leyla, Wout, Kyra, Vincent en Amber wonen alle vijf in Vilvoorde. De eerste vierzijn al sinds hun kindertijd bevriend. De West-Vlaamse Amber is er in het begin van deeerste reeksbijgekomen. De vijf vrienden spreken regelmatig na school af aande vijver van het Hanssenspark, naast het station in Vilvoorde. Vandaar de titel van de reeks.
D5R is fictie, maar het zou net zo goed human interest kunnen zijn. Vandaar de term realistische fictie. De vijf beleven veel plezier, maar worden ook geconfronteerd met moeilijke momenten, lastige situaties en tegenslagen. De serie geeft een beklijvende en realistische blik in de wereld van tieners en hun omgeving.
08-04-2015 om 16:21
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
WELKE 32 KANDIDATEN MOGEN NAAR DE LIVESHOWS?
Na vijf auditiedagen van Belgiums Got Talent, is het einde van de audities in zicht. De vijfde aflevering was de best bekeken, met 1.092.548 kijkers (live +VOSDAL), goed voor een marktaandeel van maar liefst 52,2% (VVA 18-54).
Op vrijdag 10 april 2015 wagen de allerlaatste kandidaten hun kans in de stadschouwburg van Antwerpen. Meedoen aan Belgiums Got Talent en optreden voor 1500 mensen, is voor de meesten al een droom die werkelijkheid wordt. Maar doorgaan naar de liveshows en daarna de finale en de hoofdprijs van 50.000 euro winnen, is het ultieme doel. Heel wat kandidaten kregen de voorbije weken al een ja en ook in deze laatste auditie-aflevering geeft de jury nog enkele tickets weg. Maar in de liveshows is maar plaats voor 32 acts. En dat betekent dat de jury op het einde van deze zesde aflevering nog moeilijke keuzes zal moeten maken, want wie pakken Karen Damen, Niels Destadsbader, Ray Cokes en Rob Vanoudenhoven uiteindelijk mee naar de liveshows die vanaf vrijdag 17 april van start gaan?
Voor de jury over gaat naar de deliberaties, mogen de allerlaatste kandidaten proberen hen te overtuigen dat zij een plaats bij die laatste 32 verdienen. Zo halen de meisjes en jongens van Skydance uit Wespelaar hun beste discomoves boven. Hun energieke auditie op discomuziek -let vooral op de 5-jarige Franneke- zet het podium in vuur en vlam.
Lorenz Meulenbroeck is 24 jaar en stadsbeiaardier van Dendermonde. Hij heeft zijn hart verloren aan dit bijzondere instrument en hoopt ook de jury te imponeren met zijn klokkenspel.
Karen kon de voorbije weken rekenen op heel wat aandacht van mannelijke kandidaten, maar deze week zijn Rob, Niels en Ray aan de beurt. Amber Verleyen uit Deinze waagt haar kans als de Vlaamse Marilyn Monroe en gooit niet alleen haar stem in de strijd.
De 33-jarige Gentenaar Bruce Blanchard komt oorspronkelijk uit Congo maar woont al vanaf zijn derde in België. Hij wilde vroeger graag danser worden maar zijn vader die priester was, zag dat helemaal niet zitten. Bruce zette toch door en is tegenwoordig professioneel danser en choreograaf. Ook zijn vader is ondertussen bijgedraaid en steunt hem nu helemaal. Zo ook het publiek, want zij belonen hem met een staande ovatie.
De dertienjarige Jetaime uit Onze-Lieve-Vrouw-Waver brengt Edith Piaf terug tot leven op het Got Talent podium. Maar haar optreden verdeelt de jury. Ray vindt dat een jong meisje niet kan zingen als een doorleefde oudere vrouw en stemt tegen. Uiteindelijk zal Rob de knoop moeten doorhakken en die beslissing valt hem zwaar.
Iedereen heeft een guilty pleasure en die van Rob is Irish Dancing, het echte Ierse tapdansen. Vanaf het moment dat Irish Fusion het podium betreedt, kan zijn dag dan ook niet meer stuk. De Brasschaatse Nathan Baillieul leerde het klappen van de zweep in Duitsland en Ierland en heeft nu een eigen dansschool in Brasschaat. Hij komt auditie doen met de beste dansers uit België en Nederland. Een ja van Rob heeft hij al, maar benieuwd of hij ook de andere juryleden kan overtuigen?
Uiteindelijk wisten 43 acts de jury te overtuigen, maar voor 11 van hen moet het avontuur meteen al stoppen. Slechts 32 acts blijven immers in de running om Belgiums Got Talent te winnen
08-04-2015 om 16:17
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
OPNAMES SINTERKLAASFILM AY RAMON! VAN START
Enkele dagen geleden zijn de opnames begonnen van Ay Ramon!, de Sinterklaas-film van Sylvester Productions en Ketnet in regie van Stijn Coninx en naar een scenario van Hugo Matthysen. Ay Ramon! gaat over de mysterieuze verdwijning van het paard van Sinterklaas en zijn verzorger Ramon tijdens de reis vanuit Spanje naar Vlaanderen, en de gevolgen daarvan voor de Sint, Zwarte Piet en hun vrienden. De film komt tot stand met de medewerking van Jan Decleir, Pieter Embrechts, Frans Van der Aa, Lucas Van den Eynde, Els Dottermans, Tom Van Dyck, Adriaan Van den Hoof, Evelien Bosmans, Matteo Simoni en vele anderen. Ay Ramon! is dit najaar te zien in de bioscoop en wordt verdeeld door Paradiso Films.
Het verhaal Zoals elk jaar komt de Sint met de stoomboot uit Spanje weer aan. Hij kijkt uit naar het weerzien met zijn trouwe paardenverzorger Ramon Iglesias en zijn paard Slechtweervandaag. Die komen namelijk nooit mee met de boot, maar reizen over land omdat Slechtweervandaag anders zeeziek zou worden. Maar Ramon en Slechtweervandaag zijn niet op de afspraak aan de kade. Waar zijn ze? Wat is er gebeurd? Sinterklaas-expert professor Van den Uytleg, zijn geliefde Conchita Garcia, de huishoudster van de Sint, Zwarte Piet, de kapiteins Paelinckx en Verscheepen: allemaal gaan ze op zoek naar Ramon en Slechtweervandaag. Want als die er niet zijn tegen zes december, dan kan de Sint niet over de daken rijden om de pakjes bij de kinderen te brengen
Hoe dat afloopt, dat zien we dit najaar in Ay Ramon!
De wereld van Sinterklaas
In 1993 moderniseerde de VRT het klassieke Sinterklaas-verhaal voor de reeks Dag Sinterklaas. De makers wilden de kinderen, én hun mamas en papas, Sinterklaas leren kennen zoals hij echt is: een goedheilig man met een klassieke waardigheid en een onuitputtelijke kinderliefde, maar ook een mens van vlees en bloed met vertederende kleinmenselijke trekjes. Een man ook met vele vrienden en een hele entourage van kleurrijke, grappige en gelaagde personages die jong en oud aanspreken en tradities verzoenen met de hedendaagse realiteit. Dat is de Sint die we kennen van Dag Sinterklaas, de jaarlijkse intrede Hij komt, hij komt! en de andere Sint-programmas van Ketnet in samenwerking met Hugo Matthysen en Sylvester Productions. Dat is ook de Sint van Ay Ramon!
Eén van de beste vrienden van de Sint is Zwarte Piet. Sinds Dag Sinterklaas weten we dat Piet zijn zwarte kleur dankt aan het roet in de schouwen. Sindsdien is de samenleving blijven veranderen. Daarom hebben de makers van Ay Ramon! het uiterlijk van Zwarte Piet verfijnd, met het oog op de maatschappij van vandaag, maar met respect voor de Sinterklaas-traditie. Zo zal Piet er in Ay Ramon! iets anders uitzien dan vroeger. Je zal onder de zwarte roetvegen ook zijn witte huid zien. Verder heeft Piet niet langer kroezelhaar, gekleurde lippen of oorbellen, maar draagt hij wel hippe sportschoenen. Hij ziet er meteen nog speelser uit dan vroeger.
Eén ding primeert: Sinterklaas is een feest voor alle kinderen en dat moet ook zo blijven. En daar wil Ay Ramon! toe bijdragen.
Scenario: Hugo Matthysen Regie: Stijn Coninx Productie: Sylvester Productions en Ketnet
Distributie: Paradiso Film
08-04-2015 om 12:10
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
MASSALE BELANGSTELLING VOOR DE RONDE VAN VLAANDEREN
De Ronde van Vlaanderen, gewonnen door Alexander Kristoff, lokte zondag gemiddeld 1.139.701 kijkers, goed voor een marktaandeel van 81,2%. Daarmee komt deze editie op een zucht van het Ronde van Vlaanderen-record sinds de start van de huidige metingen in 1997. Alleen in 2011 waren er nóg meer kijkers: toen zagen gemiddeld 1.189.000 Vlamingen hoe Nick Nuyens de Ronde won.*
Vorige zondag werd een piek van 1.452.686 kijkers genoteerd. In totaal stemden 1.944.336 kijkers af op de uitzending van de Ronde van Vlaanderen, goed voor bijna een derde van alle Vlamingen (van 4 jaar en ouder).
Op deze paasdag volgden ook heel wat mensen de wielerklassieker via het online-aanbod van Sporza.be, met 453.480 unieke bezoekers.
* in beide gevallen gaat het om het lange namiddagblok, zonder de omkadering. Telkens meer dan 3,5 uur wedstrijdverslag.