Actualia en recensies van theatervoorstellingen, musicals, concerten, cd's, dvd's, strips & boeken
19-11-2014
DVD-RECENSIE: SLOT MARSEPEINSTEIN - DE PIETENACADEMIE
Het 4de seizoen van de Studio 100-productie Slot Marsepeinstein is onder de naam De Pietenacademie vanaf nu verkrijgbaar op 2 dvds.
Het verhaal: Jaap en Jacobien worden, omwille hun baldadig gedrag, door Sinterklaas naar de Pietenacademie gestuurd. Jaap ontdekt meteen dat er iets mysterieus aan de gang is op de academie en vreest zelfs dat Sinterklaas in groot gevaar is! Ondertussen gedraagt Lachpiet zich erg vreemd. Hij is een boek verloren en hoopt maar dat het niet in de verkeerde handen valt. Maar plots verdwijnt hij. Waar is hij heen? Wat is er aan de hand op de academie? En wat betekent G.G.?
In Slot Marsepeinstein zien we o.a. Fred van der Hilst, Alexander van Heteren, Jacqueline Goedmakers, James Cooke en Juan Gerlo (die nu overigens schittert in Ghost Rockers) aan het werk. De regie is in handen van Matthias Temmermans en de volledige serie duurt zon 220 minuten.
De voorbije jaren was Slot Marsepeinstein steeds te zien op Nickelodeon. Maar door de discussie in Nederland over de beeldvorming van Zwarte Piet heeft men beslist om dit vanaf dit jaar niet meer te doen. Vandaar dat de 5de reeks nu op Studio 100 TV te zien is. Reeks 6 staat gepland voor het najaar van 2015.
Traditiegetrouw verschijnt ook ieder jaar de muziekspecial en cd van Slot Marsepeinstein. En dat is dit jaar niet anders! Hierop zingen Sven De Ridder, Jacqueline Goedmakers en Martin Vernooij beter bekend als Kokpiet, Swingpiet en Gadgetpiet naast de klassiekers ook nieuwe songs als De zak is zoek, De allermooiste stoomboot, Pakjesavond en Zet je schoen. Deze songs werden geschreven door Gert Verhulst, Hans Bourlon en Alain Vande Putte. De composities zijn van de hand van Johan Vanden Eede.
Het wordt weer een heerlijke Sinterklaastijd!
Ilyas Baert
19-11-2014 om 00:00
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Studio 100
18-11-2014
NIEUWE SINGLE VOOR MICHAEL LANZO!
Michael Lanzo hoeven we jullie ondertussen natuurlijk niet meer voor te stellen nadat hij begin dit jaar de gedoodverfde favoriet en overwinnaar werd in Belgiums Got Talent. Kort na zn overwinning bracht deze sympathieke artiest een dijk van een debuutalbum op de markt, Het Nieuwe Licht. Het album en de singles die eruit verschenen werden een groot succes en speciaal voor de aankomende feestdagen belandt er begin december een Limited Edition versie van in de rekken met maar liefst 4 nieuwe nummers, waaronder Michaels nieuwe single Iedere Dag.
Iedere Dag is een gevoelige en ietwat ingetogen liefdesballade geworden die je niet onberoerd laat wanneer Michael zn stevige uithalen naar de hoogste regionen van de toonladder inzet, ondertussen zowaar een signatuur geworden voor Michael, een rode draad doorheen al zijn songs. Iedere Dag is dé single die helemaal past bij de koude winterdagen en gezellige feestdagen die we in het verschiet hebben.
18-11-2014 om 14:54
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
NIEUWE SINGLE VOOR WIM LEYS!
Niet dat Wim Leys de Vlaamse rockn roll afzweert, maar op zijn nieuwe album Peper & Zout werd al duidelijk dat Wim ook al wel eens graag de retro toer opgaat. En dat wordt nog eens extra in de verf gezet met zijn nieuwe single Vannacht zijn we samen. Voor de eerste keer in zijn muzikale leven nam Wim een song op met een big band. En hij trekt volgende week zelfs naar New York om er een clip op te nemen.
Het is een nummer dat je ongetwijfeld bekend in de oren zal klinken want de originele versie ("Happy together) werd in 1967 een dikke nummer 1 hit voor de Amerikaanse band The Turtles. En zelfs na 47 jaar blijft dit nummer populair bij jong en oud. Wim maakte er - samen met producer Marc Cortens - een heel bijzondere versie van. De Nederlandse zanger/acteur Jelle Amersfoort zorgde voor de tekst.
Wim Leys: Eigenlijk wilde ik dit liedje al jaren zingen en opnemen, maar dat is niet zo evident omdat het toch een heel herkenbaar nummer is. En klakkeloos coveren zagen we helemaal niet zitten. Dit is zon bijzonder nummer dat het echt wel speciaal of origineel moest worden. Toen kwam mijn producer Marc Cortens met het idee er een big band versie van te maken, wat me in het begin wel wat afschrikte, want ik ben eerder een rockn roller. Aan de andere kant treed ik vaak op met muzikanten, en ik stond ook al enkele keren op het podium met het 30-koppige orkest Strato-Vani, dus ik zag het zeker wel zitten. En we hebben het dus gewaagd, en ik kan nu gerust zeggen dat dit echt wel één van mijn favoriete nummers uit mijn eigen repertoire is geworden. Ik krijg ook veel complimenten over dit nummer. Je moet zelf maar eens luisteren, het klinkt echt super .
18-11-2014 om 12:06
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
SAFETY FIRST WORDT BIOSCOOPFILM
Het tweede seizoen van Safety First haalt nog betere kijkcijfers dan het eerste. Dat succes krijgt nu ook een vervolg in de bioscoop. De makers van de reeks liepen al een tijdje rond met een verhaallijn die ze niet in een halfuurtje verteld kregen. Zo ontstond het idee om van de avonturen van het legendarische bewakingsteam een film te maken.
De voltallige cast - Bruno Vanden Broecke, Matteo Simoni, Ben Segers en Ruth Beeckmans - zullen volgende zomer met de opnames van de film starten. Bedenker en regisseur Tim Van Aelst zal met Safety First The Movie zijn regisseursdebuut maken op het witte doek: Het is een droom om dit te mogen doen. Maar we beseffen hier bij Shelter maar al te goed dat het een gigantische uitdaging is. Een film maken is weer heel wat anders dan een sketchshow of sitcom. We zullen opnieuw geweldig op de proef worden gesteld, maar wie ons traject een beetje kent, weet dat we er nu eenmaal van houden om onze grenzen constant te verleggen.
De film zal verdeeld worden door KFD (Kinepolis Film Distribution), daarnaast hopen de makers steun te krijgen van Het Vlaams Audiovisueel Fonds (VAF) en Screen Flanders. Uiteraard zal het script draaien rond personages Dirk Porrez, Smos, Luc Turlinckx en Ingrid Porrez. Meer geven de scenaristen momenteel niet prijs. Voor het zover is, zijn er voor de fans uiteraard nog vijf gloednieuwe afleveringen te zien bij VTM. In aflevering 5, op woensdag 26 november, staat Team Porrez toevallig in voor de veiligheid in de bioscoop. Nu woensdag 19 november 2014 volgt eerst nog aflevering 4, die zich afspeelt op de Automarkt.
AUTOMARKT: AFLEVERING 4 OP WOENSDAG 19 NOVEMBER 2014 OM 20.35
Smos is verliefd! Niet op een vrouwelijke Head of Security dit keer, maar op een auto. En wat voor een! Op de tweedehands automarkt, die Safety First bewaakt in aflevering 4 op woensdag 19 november 2014, ziet Smos (Matteo Simoni) een volledig getunede, knalblauwe sportkar passeren. Ingrid (Ruth Beeckmans) vreest meteen het ergste: Smoske, het type auto waar hij op valt, is eigenlijk gewoon helemaal hetzelfde als het type vrouw waar hij zot van staat: veel lawaai, felle lak en grote koplampen.
Hoe verliefd Smos ook is, van Dirk (Bruno Vanden Broecke) mag hij de wagen niet kopen want focus on the job. Ingrid heeft medelijden en belooft de droomwagen stiekem voor hem te gaan kopen. Haar onderhandelings-skills drijven de prijs echter al gauw omhoog én jagen de verkoper (gastacteur Stefaan Degand) tegen haar in het harnas.
Intussen slaagt Luc (Ben Segers) bij een interventie aan de bareel per ongeluk in het gezicht van Dirk. Dirk eist excuses, maar Luc weigert sorry te zeggen voor een ongelukje: Dat is uit principe. Ge zegt toch gene sorry voor iets dat per ongeluk is? Dat is hetzelfde als pardon zeggen als het ineens stinkt. Dan maakte uw eigen gewoon verdacht. Dirk is zo teleurgesteld dat hij prompt van positie verandert zodat er niet nog meer slachtoffers vallen. Smos ziet lijdzaam toe hoe de discussie ontaardt in een ruzie en doet er alles aan om die op te lossen. Maar zijn pogingen om de friendship te redden, lijken het allemaal alleen maar erger te maken
De volledige aflevering van Safety First kan na uitzending 4 weken lang gratis worden bekeken op vtm.be en via de VTM app.
18-11-2014 om 12:02
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
17-11-2014
BINNENKORT OP NJAM EN IN BOEKVORM: GIN & TONIC
Aan de toog met schoon volk én premium gins, dat is gezelligheid in het kwadraat. Hanne Troonbeeckx spreekt in bar SIPS in Antwerpen af met een bekende gin-liefhebber. Meestermixoloog Manuel Wouters gidst het duo doorheen zijn indrukwekkend assortiment gins en neemt zijn gasten mee around the world in 80 gins Ze ruiken & degusteren, pallaveren & discussiëren om uiteindelijk één gin uit te kiezen, waarmee Manuel de ultieme gin-tonic maakt. Verwacht je aan een gezellige tasting én toogbabbel, met: Gene Bervoets, Tine Embrechts, Tatyana Beloy, Wout Bru, Linde Merckpoel, Koen Buyse, Cath Luyten en Veerle Dobbelaere.
Gin & Tonic - Around the world in 80 gins, vanaf 24 november, van maandag t/m donderdag om 19u40 nieuw op njam!
Manuel neemt niet alleen zijn bekende gasten mee rond de wereld, maar binnenkort gidst hij ook jou doorheen het rijk van de gins in zijn nieuw boek: Gin & Tonic - Around the world in 80 gins, vanaf 8 december verkrijgbaar!
Gin is meer dan ooit in! Het aanbod is rijker, maar ook onoverzichtelijker dan ooit!
Around the world in 80 gins is het eerste boek dat de wereld van de gin duidelijk in kaart brengt, met teksten in het Nederlands én in het Engels. Manuel Wouters is je gids. Hij heeft de zeven wereldzeeën bevaren als barman op het cruiseschip Queen Elizabeth II en koestert een grenzeloze passie voor gin. De wereld kent volgens Manuel zeven ginregios, die allemaal vertrekken vanuit hun eigen tradities en vaak exotische botanicals introduceren. Je ontdekt naast 80 gins ook verschillende tonicsoorten en leert hoe je ze het mooist combineert. Verras met een originele botanical en schenk je gin en tonic zo deskundig dat alle smaken tot uiting komen. Around the world in 80 gins bevat ook de technische en historische achtergrond die je nodig hebt om gin en tonic écht te begrijpen. Reis met Manuel Wouters en word een ginkenner die van alle windstreken thuis is!
Aankomend weekend staat de unieke show Dana Winner Frans Bauer geprogrammeerd in Hasselt en Oostende. De twee shows worden met een maand opgeschoven. Frans had de afgelopen week immers af te rekenen met vermoeidheid die is gaan wegen op zn stem. Daardoor is het concert in Almelo het voorbije weekend verplaatst en worden deze week een Nederlandse show alsook de twee voorstellingen in Hasselt en Oostende noodgedwongen verschoven. Frans krijgt 10 dagen rust voorgeschreven maar fans hoeven niet te treuren want eind van de maand moet de populaire zanger weer helemaal topfit zijn. De show van Hasselt schuift naar zaterdag 27 december en de show van Oostende naar zondagmiddag 28 december. Tickets blijven uiteraard geldig maar voor wie niet kan op deze twee data worden de gereserveerde concertkaartjes terug betaald. Voor Hasselt coördineert Tele Ticket Service en voor Oostende Sherpa.
Zaterdag 27 december 20u00 Ethias Theater Hasselt Tickets : vanuit B 070/345.345 Vanuit NL 0900/45.000.45 Online : www.teleticketservice.com
Zondag 28 december 15u00 Kursaal Oostende Tickets : vanuit B 070/25.20.20 Vanuit NL 0032/70.25.20.20 Online : www.sherpa.be
17-11-2014 om 15:08
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
K3 IN NEDERLAND IN PREMIERE OP STUDIO 100 TV
In de tv-special K3 in Nederland trekken Karen, Kristel en Josje er een weekendje op uit en reizen samen door Nederland. Hun einddoel is Amsterdam waar ze samen met een hele boel kinderen gaan optreden. Maar eerst willen ze elkaar hun favoriete Nederlandse plekjes laten zien. Onderweg loopt echter niet alles zoals gepland. K3 in Nederland: een verhaal vol muziek en dans!
Karen, Kristel en Josjehebben ook nogeen wedstrijd in petto! Bekijk hun boodschap hier
Vanaf 21 november ligt de DVD K3 in Nederland in de winkel. Maak kans op een exemplaar via de Studio 100 TV Facebook-pagina.
Heb je de première gemist? Kijk dan naar de herhaling op woensdag 26/11 om 18u
6 weken lang geniet je elke zondag om 9u van een show of special die je nog nooit eerder zag op Studio 100 TV! (herhaling op woensdag om 18u) Voor meer info klik hier.
17-11-2014 om 15:05
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
LEERLINGEN VAN FRONTMAN KARREE KONFITUUR MAKEN NIEUWE VIDEOCLIP
Met hun tweede single Vluchtmisdrijf, de opvolger van Hou Me Vast, heeft Karree Konfituur opnieuw een Nederlandstalig poppareltje te pakken. Het nummer prijkt al vijf weken in de Ultratop Vlaamse Top 50. Bij de release van Vluchtmisdrijf liet frontman Bart Foubert al weten dat hij ijverig bezig was met de voorbereiding van de videoclip, en dat hij iets speciaals in petto had.
Bart is leerkracht Nederlands en liet zijn leerlingen van het derde middelbaar van Berkenboom Humaniora in Sint-Niklaas het script voor de videoclip schrijven. De twintig jongeren figureerden ook in de clip van Vluchtmisdrijf. De leerlingen zingen de tekst van het nummer en beelden de emoties van het liedje uit. Ook zanger Bart duikt op in de beelden. Mijn leerlingen vragen al jaren of ze mogen meedoen in een videoclip van Karree Konfituur, vertelt Bart. Voor Vluchtmisdrijf wou ik een originele videoclip maken in plaats van de typische clips die je nu ziet, dus gaf ik hen deze keer hun zin (lacht). Mijn leerlingen hebben hun taak prima volbracht!
Vluchtmisdrijf staat online op het Vevo-kanaal op Youtube en werd op 12 uur tijd al meer dan 1.000 keer bekeken!
Sinds 13 november schitteren Bart Van Avermaet en Annick Segal in April in Paris. In deze bitterzoete komedie van John Godber, die na Shakespeare en Ayckbourn de meest opgevoerde auteur in Engeland is, zie je Rosa en Waldek uit Thuis voor het eerst samen op de planken.
Het verhaal: Albert en Betty hebben een haat-liefde relatie. Ze houden ervan elkaar te haten. Maar als Betty plots een romantisch weekendje naar Parijs voor twee wint verandert alles! Voor het koppel, dat nog nooit gereisd heeft, wordt dit een sprong in het diepe. Ze komen terecht in een wereld die mijlenver afstaat van de hunne. Groeien ze naar elkaar toe of staan ze op scheiden? Een ding is zeker: na deze citytrip zullen Betty en Albert totaal anders naar hun vroegere leven terugkijken .
Bart Van Avermaet vertolkt Albert en dit keer niet in het Pools, maar in het West-Vlaams. Albert is werkloos, sinds zijn bedrijf failliet ging en moet nu leven van 1800 euro netto per maand. Hij zit hele dagen in zijn hobbykamer te schilderen en heeft het gehad met het leven en het kleine Vlaanderen, waar iedereen nors rondloopt. Hij hoopt dat Betty een gasmasker wint en vindt dat er opvallend veel mensen uit Midden-Brabant in de zaal zitten. Zijn vettige lach galmt meermaals door de zaal
Annick Segal staat er als deftige Betty. Ze spreekt correct AN en de scènes die bijblijven zijn die wanneer Annick danst en zeeziek is, waarna Bart zich uit de voeten maakt en de zaal invlucht. Als ze aan Albert vraagt Gaan we naar de Notre Dame?, zegt hij Is Quisimodo thuis?. Verder meent deze man dat Mona Lisa een hoer is en hij kent ook een zekere Rihanana.
In het stuk zitten veel verwijzingen naar Thuis. Zo passeren zinnen als Al thuis? en Het is 10 over 8 en er is niks op tv, de revue en verwijst Van Avermaet naar een hogedrukgebied uit Polen.
De voorstelling wordt al bruusk onderbroken na 45 minuten, waarna een pauze wordt ingelast. In totaal duurt het stuk dus zon 2,5 uur.
Het decor, 2 stoelen en een kleurloos scherm, is erg sober en laat weinig aan de verbeelding over. Uitstekend gekozen Franse chansons complementeren het geheel.
We zien Bart en Annick eindelijk eens aan het werk als totaal andere personages dan we van hen gewend zijn en dat zal iedereen, zelfs de niet-Thuisfans, kunnen bekoren.
Ilyas Baert
April in Paris speelt nog tot 12 april 2015 in heel Vlaanderen. Tickets & info: www.xlp.be of 09/281.10.05
16-11-2014 om 00:00
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Theaterimpresariaat XL & Lapinne
14-11-2014
RECENSIE: ECHT ANTWAARPS TEATER â MIJNE POL IS NE LOOKBOL
Sinds 7 november speelt Mijne Pol is ne Lookbol, het gloednieuwe blijspel van Ruud De Ridder, in het Echt Antwaarps Teater.
Het verhaal: Pol en Christine zijn reeds 40 jaar gelukkig getrouwd. Hun huwelijk is het voorbeeld van harmonie. Op een dag leest Pol dat look gezond is voor allerlei kwaaltjes en je gaat er zelfs langer van leven! Hij besluit 5 rauwe teentjes look per dag te eten, dit tot groot ongenoegen van zijn vrouw, Christine. Ze zet hem dan ook voor een dilemma: zij of de look. Pol kiest in eerste instantie voor haar, maar hij is zo verslaafd dat Christine besluit om te scheiden. Juist op dat moment duikt hun dochter Els op uit de Provence en ze heeft slechts nieuws: ze gaat scheiden van haar man Vincent
Ruud De Ridder mag Pol vertolken. Hij leest graag boeken en tijdschriften over gezondheid. Zijn favoriete boek is echter Zo gezond als een hond. Op de rechtbank schreeuwde hij dat het een lieve lust was en niet omdat hij op scheiden stond, neen, hij was van de trappen gevallen en had zijn voet verstuikt.
Nicole Laurent schittert als Christine. Ze heeft vier kinderen en evenveel kleinkinderen. Ze wil maar één ding: dat ze zo ver mogelijk wonen, liefst aan de andere kant van de wereld. Ze is ook onvriendelijk tegen haar dochter Els. Als die om koffie vraagt zegt ze bits Maak hem zelf!. Ook bij Pol vindt ze heel wat onhebbelijkheden: hij wast zich af met 3 handdoeken, maar is slechts 1.70 meter groot, hij steekt altijd zakdoekjes in zijn pyjamas, hij steekt nooit wc-papier bij en knipt steeds zijn nagels als zij net heeft gestofzuigd. Hij mist ook orde en regelmaat!
Vicky Florus figureert als Els, de dochter van het echtpaar. Ze verlangt maar één ding: een kind. Ludo De Wit valt dan weer op als binnenhuisarchitect Dirk Glubtjinski. Hij zet zijn zinnen steeds kracht bij door met de nodige gebaren woorden tussen aanhalingstekens te plaatsen. Verder is hij vrijgezel en zijn motto is: Als je me aanraakt, laat ik me vallen en dan zul je betalen.
Het decor omvat zowel de slaapkamer, woonkamer als keuken van het echtpaar De Wilde Van De Konijnenberg met reproducties van Tom & Jerry en The Looney Tunes. De mix van klassieke en rockmuziek in combinatie met de acteerprestaties maakt de productie compleet.
In december speelt overigens het kerstblijspel Karnaval in de Kerststal, waarna in het voorjaar van 2015 Daar komen vodden van en Mijn Paasei staat op springen worden hernomen.
Ilyas Baert
Mijne Pol is ne Lookbol, met Ruud De Ridder, Nicole Laurent, Vicky Florus & Ludo De Wit, nog tot 7 december in het Echt Antwaarps Teater.
Vanaf 5 december ligt het feestelijk njam!-wintermagazine in de winkel! Een extra lekker en gezellig magazine boordevol feest- en winterse recepten, maar ook inspirerende tips voor de feestdagen.
In dit nummer staan de themas feest, familie, fun en food centraal. De mooiste beelden, bijzondere verhalen van de chefs en hun blik op de foodtrends voor het nieuwe jaar. De njam!-chefs zorgen voor culinaire verwennerij met dit magazine en bieden je inspiratie om er een uitstekend eindejaar van te maken.
Het feestelijk njam!-wintermagazine is een speciale editie van 140 paginas en een eenmalige uitgave. Njam! werkt hiervoor samen met het content marketing bureau BeContent, waarmee ook het best of njam!-zomermagazine werd gemaakt.
Inhoud: 140 blz. Formaat: 210 x 275 mm Prijs: 5,95 Verschijnt op 5 december 2014
Proef de goesting! Proef de winter!
14-11-2014 om 14:52
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
LAURA OMLOOP IS TERUG MET NIEUWE PLAAT MEER
Vandaag verschijnt Meer , het nieuwe album van Laura Omloop. Meeris het eerste album van Laura Omloop sinds 2012 en inmeer dan één opzicht een vernieuwde kennismaking met de inmiddels 15-jarige zangeres die tussen 2009 en 2012 drie succesvolle kids- albums uitbracht. Met MEERmaakt Laura Omloop de oversteek van kids-zangeres naar jonge popzangeres, een natuurlijke evolutie aangezien Laura inmiddels een vlotte tiener is met smaak en persoonlijkheid in zang en stijl. Meeris geproduceerd door Jeroen Swinnen (o.a. Daan, Novastar, Superdiese, Kato, Tom Dice, Free Souffriau, ) en bevat 10 frisseNederlandstalige popsongs met een scherpe rand, catchy melodieën en clevere teksten. Op Try, het bonusnummer, laat Laura zich daarnaast voor het eerst in het Engels horen.
De eerste single uit Meeris de gelijknamige titelsong, een aanstekelijk Nederpop nummer en een bewerking van de Nederlandse hiphopsong Meer van Bart Zeilstra feat. Jayh Jawson. De bijhorende video clip werd ondertussen maar liefst meer dan 183.000 keer bekeken op YouTube!
Laura Omloop vertelde begin november op radiozender MNM zelf hoe het nummer tot stand is gekomen: Tussen januari en mei heb ik verschillende weken in Nederland doorgebracht voor de opnames van de jeugdfilm Heksen Bestaan Niet. Daar speelde Meer op de radio en het nummer bleef onmiddellijk hangen. Toen ik in juli met de opnames van mijn nieuwe album startte, zong ik Meer altijd om mijn stem op te warmen. Jeroen (Swinnen), mijn producer, hoorde dit en was zo enthousiast over mijn versie, dat we deze hebben opgenomen. Achteraf voelden we aan dat Meer de perfecte song was om de brug te slaan tussen mijn oude songs en de nieuwe Nederlandstalige popsongs. Het is de start van Laura 2.0 zeg maar.
Meertelt 10 Nederlandstalige popsongs waarin het karakter en de persoonlijkheid van Laura Omloop verweven zitten. Opvallend zijn de featuring met de Nederlandse rapper Monsifop het nummer Zo Zonder Jou en de song Kleine Maud, een door merg en been snijdend anti-pest nummer waarop nieuwslezeres Catherine Moerkerke de intro verzorgt. Op Try, het bonusnummer van Meer, laat Laura zich voor het eerst in het Engels horen. De taal laat de zangeres heel goed haar emoties over te brengen.
Meerwordt uitgebracht viaWarner Music Benelux, dat met Laura Omloop een mooie, nieuwe naam toevoegt aan haar al uitgebreide lokale repertoire met daarin o.a. Novastar, Clouseau, The Magician, Bent Van Looy, Intergalactic Lovers, Raymond van het Groenewoud e.a.
14-11-2014 om 14:51
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
HOE KLINKT KAREN DAMEN VAN K3 SOLO?
Op zaterdag 15 november knalt de muziek in Sing That Song op Eén als nooit tevoren.Peter Van de Veire gunt Karen van K3 een exclusief solo-uitstapje en ook de immer populaire Jan Smit zakt helemaal af vanuit Volendam om pianist Hannes bij te staan in de wekelijkse strijd. Die andere pianist Florejan doet niet onder en versterkt zijn pianobankje met kleppers Stan Van Samang en Silke Mastbooms. En Marco Tornado, de koning van de ambiance-muziek, krijgt te duchten concurrentie van een feestelijke mystery-guest.
Sing That Song, zaterdag 15 november om 20.40
14-11-2014 om 14:49
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
GLENNIS GRACE REIKT EERSTE EXEMPLAAR 'ACOUSTIC CHRISTMAS' UIT AAN 3J'S
Tijdens de albumpresentatie van Acoustic Christmas reikte Glennis Grace de eerste exemplaren uit aan 3JS. De muzikanten lieten in de Grote Kerk van Edam vanmorgen enkele liedjes horen van hun kersverse kerstalbum Acoustic Christmas. Glennis Grace is niet alleen een goede vriendin en collega van 3JS, het duet We Three Kings met Glennis staat tevens als bonus track op het album. Acoustic Christmas gaat morgen officieel in release en zal zowel fysiek als digitaal verkrijgbaar zijn in Nederland én Vlaanderen.
Jan Dulles: We liepen al langer rond met het idee om een eigen kerstliedje te maken. Daarom deden we vorig jaar een oproep aan onze facebookvrienden met de vraag of er interesse was in een akoestisch kerstshowtje met kerstevergreens uit de jaren 50. Dit werd met zoveel enthousiasme ontvangen, dat we besloten om dat concept dit jaar uit te bereiden. Dat resulteerde in het folk-achtige 3JS kerst/winter/hardvuuralbum Acoustic Christmas en in een gelijknamige theatertour die ons in Nederland langs maar liefst negen theaters in 13 dagen brengt".
Op Acoustic Christmas staan de ultieme kerstevergreens akoestisch uitgevoerd in een 3JS-jasje. Behalve klassiekers als Jingle Bells, Fairytale Of New York, We Wish You A Merry Christmas en anderen, hebben 3JS ook twee nieuwe eigen kerstliedjes toegevoegd: Merry Christmas Anyway en het bloedstollend mooie Nederlandstalige nummer December. Fairytale Of New York is uitgevoerd als duet met de Amerikaanse singer-songwriter Lori Liebermann, die internationale bekendheid verwierf met het liedje Killing Me Softly.
Het idee voor dit kerstalbum komt voort uit een spontane actie van de mannen om vorig jaar twee akoestische kerstshows te organiseren in een klein theatertje in Oostzaan in Noord-Holland. Ze wilden graag zelf vast in de kerstsfeer komen samen met hun fans middels het ouderwetse Amerikaanse kerstrepertoire uit de jaren 50 van Frank Sinatra, Dean Martin, Elvis Presley en Ella Fitzgerald. De twee shows waren binnen 48 uur uitverkocht. Het werd zon groot succes dat de 3JS besloten om het concept dit jaar niet alleen in de theaters uit te breiden, maar een selectie van de liedjes ook als album uit te brengen. De eerste Acoustic Christmas theatershow van de 3JS is op 11 december in Emmeloord.
Vandaag namen de 3JS ook een tv special op ter ondersteuning van het album Acoustic Christmas. Die special zal in de loop van de maand december ook in Vlaanderen te zien zijn op televisie.
TOP ACT MUSIC MET 3 LOKALE ARTIESTEN IN ULTRATOP TOP 10
Top Act Music, het lokale label van Universal Music Belgium dat in juli werd opgericht, heeft zijn start niet gemist. Met deze week maar liefst 3 albums in de Top 10 van de Ultratop Album Top 100 Vlaanderen, is Top Act Music de onbetwiste koploper met talent van eigen bodem.
Will Tura en Christoff stijgen met hun dubbelaar Back to back van 3 naar 2. Laura Lynn komt met haar nieuwe album, Jij en ik opnieuw de Top 10 binnen op 9 en op 10 staat Christoff met zijn album, Altijd onderweg, dat voor de 13de week in de Top 10 staat.
Als kers op de taart staat Christoff ook deze week op 1 van de Vlaamse Ultratop 50 met Onze Vader.
De Ultratop charts zijn nog steeds de belangrijkste manier om de populariteit van artiesten te meten. Daarin zien we wekelijks dat Vlaanderen alsmaar vaker albums van lokale artiesten koopt.
Met Top Act Music hebben we een label in huis waarbij deze artiesten op een persoonlijke en professionele manier worden begeleid in hun succes. Wij zullen lokaal talent altijd blijven verwelkomen met open armen, zegt Patrick Guns, General Manager van Universal Music Belgium.
De hitlijsten van deze week bewijzen andermaal dat Vlaanderen nog massaal warm loopt voor goed talent van bij ons, zegt Label Manager Gino Moerman. Voor artiesten die creatief zijn en hun muzikale blik op de toekomst richten zal er altijd plaats zijn. Bij Top Act Music en Universal vindt dat muzikaal talent alvast een warme thuis.
14-11-2014 om 11:25
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
13-11-2014
ZINGENDE NON LANCEERT DEBUUTALBUM
Het was het Youtube-filmpje dat de wereld rondging: een non in een traditioneel habijt die No One van Alicia Keys zingt in The Voice of Italy. De Voice-jury, de kijkers en de media wereldwijd vielen meteen voor de charmes en het talent van de 25-jarige, Siciliaanse Sister Cristiana. Haar opmerkelijke auditie ging viraal en werd op Youtube meer dan 100 miljoen keer bekeken! Haar populariteit en zangtalent leverde Sister Cristina uiteindelijk de overwinning op in The Voice of Italy, en ook een contract bij Universal Music.
En nu heeft de kloosterzuster haar debuutalbum klaar: Sister Cristina. Op deze cd staan tien covers van onder andere Coldplay, Jessie J., Cyndi Lauper, en ook twee gloednieuwe nummers. De eerste single van het album is op zn minst verrassend te noemen. Sister Cristina maakte een cover van Madonnas controversiële hit Like A Virgin. Ondertussen werd de videoclip, opgenomen in het prachtige Venetië, al bijna 4 miljoen keer bekeken.
Sister Cristina heeft een unieke manier gevonden om haar geloof en haar passie voor muziek met elkaar te verzoenen. Jarenlang was het een intern conflict waartegen de non moest vechten. Ik heb altijd geweten dat ik een religieuze roeping had, vertelt Sister Cristina. Maar nadat ik de hoofdrol had gespeeld in een musical in het klooster waar ik werd opgeleid, besefte ik dat muziek ook een belangrijke rol zou spelen in mijn leven. Toch koos ik het pad van God en liet ik muziek voor wat het was. Pas toen de non in het klooster trad en naar Brazilië reisde, herontdekte ze haar passie voor zingen en muziek. Ik zong voor de mensen daar en besefte dat muziek en geloof wel hand in hand kunnen gaan. Muziek maakt geloof zelfs sterker, zegt Sister Cristina.
Bij het beluisteren van Sister Cristina waan je jezelf gegarandeerd in de zevende hemel!
Sister Cristina is nu fysiek te koop en ook digitaal verkrijgbaar!
Wil jij Kaatje, Viktor en Kamiel ontmoeten en daarna genieten van de film Trippel & Trappel Dierensinterklaas? Hou dan zeker het laatste weekend van november vrij want dan komen de Ketnetsterren naar Kinepolis Antwerpen (29 november) en naar Kinepolis Kortrijk (30 november).
Eerst verwelkomen Kaatje, Kamiel en Viktor van Ketnet alle kinderen en daarna staat de film Trippel Trappel Dierensinterklaas op het programma. In de film willen de huisdieren ook graag Sinterklaas vieren want waarom krijgen zij geen cadeautjes? Zij zijn toch ook altijd braaf? Daarom vieren ze de Dierensinterklaas!
Voor de brave kindjes hebben Kaatje, Kamiel en Viktor een leuke verrassing mee!
Meer informatie vind je in het persbericht in bijlage, tickets via de website van Kinepolis. Tickets kosten 13,95.
13-11-2014 om 15:10
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
GROOT SUCCES VOOR SINTERKLAASFILMS
In afwachting van de komst van de Sint op 6 december, gaan kinderen en ouders ondertussen massaal naar de bioscoop om alvast in de Sinterklaassfeer te komen. Momenteel staan twee Sinterklaasfilms in programmatie, namelijk Sinterklaas en het Pratende Paard en Trippel Trappel - Dierensinterklaas.
Vorig jaar gingen 65.000 mensen naar de eerste film Sinterklaas en de Pietenschool kijken, de tweede Sinterklaas en het Pratende Paard staat inmiddels al op 81.000 bezoekers. De stem van Amerigo, het paard van Sinterklaas, werd ingesproken door Guga Baúl de slechterik van dienst is een rol voor Sven De Ridder.
Maar ook de Belgisch-Nederlandse productie Trippel Trappel Dierensinterklaas scoort goed. Deze animatiefilm werd handgetekend in Den Haag, de achtergronden werden gemaakt in de Vlaamse animatiestudio Creative Conspiracy en werd ingekleurd door de Waalse animatiestudio Digital Graphics. De liedjes werden gecomponeerd door Miguel Wiels.
Voor de Vlaamse versie, zorgde Hilde Van Mieghem voor de stemmenregie van onder meer Matteo Simoni (Fretje), Tine Van den Wyngaert (Kari), Bruno Vanden Broecke (Takkie), Jakob Beks (Rat), Iwein Segers (Bello) en William Boeva (Knijn).
In tegenstelling tot Sinterklaas en het Pratende Paard, kan Trippel Trappel Dierensinterklaas niet voortbouwen op een eerder succes en is deze film bedoeld voor een jongere doelgroep, maar kon inmiddels al wel zon 31.000 bezoekers charmeren.
Beide familiefilms draaien sinds 22 oktober in de Vlaamse bioscopen en worden verdeeld door Kinepolis Film Distribution (KFD).
13-11-2014 om 15:08
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
FAMILIE BETREKT KIJKERS IN NIEUWE GENERIEK
Er is geen weg terug, we zijn er voor elkaar Heel wat trouwe Familie-adepten kunnen de beginwoorden van de generiek uit hun favoriete reeks naadloos aanvullen en vlotjes meezingen. Hen staat op vrijdag 14 november 2014 een leuke verrassing te wachten, want vanaf dan wordt de nieuwe generiek elke weekavond op de kijker losgelaten. En daarin spelen voor het eerst ook de Familie-fans zélf een rol.
Het vertrouwde Familie-deuntje blijft behouden, maar wordt voorzien van een nieuw arrangement onder leiding van topmuzikant Hans Francken. De song werd bovendien ingezongen door de jonge talenten Mikael Ophoff uit Antwerpen en Eva De Geyter uit Zonhoven, het duo dat in het voorjaar van 2014 nog voor een kippenvelmoment zorgde in de Battles van The Voice van Vlaanderen
Bij nieuwe muziek horen natuurlijk nieuwe beelden van de Familie-personages. Maar er is meer, want voor het eerst krijgt ook de kijker een belangrijk aandeel in de begingeneriek.
Via vtm.be konden kijkers een foto van zichzelf insturen en deze selfies worden vanaf vrijdag 14 november 2014 dagelijks in de generiek geïntegreerd. Elke dag pronkt de foto van een andere kijker naast die van de friends, Mieke (Caroline Maes), Niko (Jo Hens), Zjef (Jan Van den Bosch) en Evy (Marianne Devriese). Zo komt de kijker alweer een tikkeltje dichter bij zijn of haar favoriete personages te staan.
13-11-2014 om 15:05
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
EERSTE THEATERTOUR VOOR UDO!
Voor het eerst in zijn carrière bereidt Udo een theatertour voor. De allround zanger zet met Grootmeesters een nieuwe stap in zijn carrière. Udo wilzich dan ook meer richten op het theatercircuit. In Grootmeesters fungeert hetrepertoire van een binnen- of buitenlandse grootmeester als rode draad, waarna het publiek wordt meegevoerd op een muzikale reis langsheen evergreens en verborgen parels van diverse grootmeesters uit Vlaanderen en ver daar buiten.
Voor zijn eerste Grootmeesters tournee spitst Udo zich toe op het oeuvre van Will Tura,de bijna 75-jarige keizer van het Vlaamse lied, die als eerste Udos talent opmerkte.
Udo: Voor mij is Will Tura als mens en als artiest de absolute top. Ik heb Will altijd graag gehad en de weg die hij heeft afgelegd is fenomenaal. Alleen al het aantal liedjes dat hij uitbracht, daar zitten echt wereldnummers tussen! Voor mij is deze eerste Grootmeesters'een ode aan de man die mij aanspoorde om muziek te maken en met wiens nummer Ik Mis Je Zo ik het EEN-programma 'Zo Is Er Maar Eén' won. Ik kan Will niet genoeg bedanken voor zijn invloed op mijn carrière.
In 'Grootmeesters: Udo Zingt Koning Tuur laveert de zanger langsheen het repertoire van zijn grote voorbeeld en maakt hij logische overgangen naar artiesten en Vlaamse tijdgenoten zoals Louis Neefs, Ann Christy en Johny White. Nummers van buitenlandse artiesten komen evenzeer aan bod. Zo stak Tura zijn bewondering voor Gilbert Bécaud nooit onder stoelen of banken en zong hij ter nagedachtenis van zijn broer Staf het emotionele 'Alleen Gaan, een Nederlandstalige versie van Frank Sinatras klassieker My Way.
Voor Udo is deze eerste Grootmeesters slechts een begin. Een programma opstellen voor culturele centra is een ware verrijking. Ik heb ondertussen de smaak te pakken en kijk al uit naar nieuwe ontdekkingsreizen langs oeuvres van andere grootheden zoals bijvoorbeeld Sinatra. Maar dat is vooralsnog toekomstmuziek, aldus de gemotiveerde zanger.