Zoeken in blog

Categorieën
  • ABOUT ME (1)
  • AFFIRMATIES (3)
  • ASTROLOGIE (3)
  • BACH BLOESEMS (2)
  • BIJNA-DOOD ERVARINGEN (3)
  • CHAKRA'S (8)
  • CHANNELEN (2)
  • DEMONOLOGIE (8)
  • DIEPZINNIGE CITATEN (4)
  • ENGELEN (4)
  • GRATIS E-BOOKS (5)
  • HET ZESDE ZINTUIG (6)
  • MANTRA'S EN TANTRA'S (4)
  • MEDITATIE (5)
  • MINDFULNESS (1)
  • PENDELEN (1)
  • REIKI (3)
  • RELIGIE EN RELIGIEUZE STROMINGEN (18)
  • SJAMANISME (4)
  • TAROT (4)
  • VOETREFLEXOLOGIE (1)
  • WICCA (23)
  • YOGA (7)
  • Inhoud blog
  • 7 mantra's om het leven te creëren dat je wilt
  • MANTRA'S
  • Wat zijn remedies tegen Bachbloesems?
  • Het Zesde Zintuig
  • 7 Verrassende feiten over engelen
    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Mijn favorieten Links
  • universeel-geloof
  • spiritualiteit
  • mijn-spiritualiteit
  • spirituele-wereld
  • spiritualiteit
  • Het Zesde Zintuig
    Vindt hier alle info over spiritualtiteit en andere gerelateerde onderwerpen.
    Go2 - De startpagina van Vlaanderen
    23-12-2020
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De Dalai Lama over Coronavirus: gebed is niet genoeg

    De Dalai Lama over Coronavirus: gebed is niet genoeg


    Waarom we het coronavirus met mededogen moeten bestrijden


    Soms vragen vrienden me om te helpen met een of ander probleem in de wereld, met behulp van 'magische krachten'. Ik vertel ze altijd dat de Dalai Lama geen magische krachten heeft. Als ik dat deed, zou ik geen pijn in mijn benen of keelpijn voelen. We zijn allemaal hetzelfde als mensen, en we ervaren dezelfde angsten, dezelfde hoop, dezelfde onzekerheden.

    Vanuit het boeddhistische perspectief is ieder bewust wezen bekend met lijden en de waarheden van ziekte, ouderdom en dood. Maar als mensen hebben we het vermogen om onze geest te gebruiken om woede, paniek en hebzucht te overwinnen. In de afgelopen jaren heb ik de nadruk gelegd op "emotionele ontwapening": proberen de dingen realistisch en duidelijk te zien, zonder de verwarring van angst of woede. Als een probleem een ​​oplossing heeft, moeten we eraan werken om het te vinden; als dat niet het geval is, hoeven we geen tijd te verspillen aan het nadenken.

    Wij boeddhisten geloven dat de hele wereld van elkaar afhankelijk is. Daarom spreek ik vaak over universele verantwoordelijkheid. De uitbraak van dit vreselijke coronavirus heeft aangetoond dat wat er met de ene persoon gebeurt, binnenkort ook elk ander wezen kan treffen. Maar het herinnert ons er ook aan dat een medelevende of constructieve daad - of het nu gaat om het werken in ziekenhuizen of het observeren van sociale afstandelijkheid - velen kan helpen.

    Sinds er nieuws is verschenen over het coronavirus in Wuhan, bid ik voor mijn broers en zussen in China en overal elders. Nu kunnen we zien dat niemand immuun is voor dit virus. We maken ons allemaal zorgen over dierbaren en de toekomst, zowel over de wereldeconomie als over onze eigen individuele huizen. Maar bidden is niet genoeg.

    Deze crisis laat zien dat we allemaal onze verantwoordelijkheid moeten nemen waar we kunnen. We moeten de moed die artsen en verpleegkundigen tonen, combineren met empirische wetenschap om deze situatie te veranderen en onze toekomst te beschermen tegen meer van dergelijke bedreigingen.

    In deze tijd van grote angst is het belangrijk dat we nadenken over de langetermijnuitdagingen - en mogelijkheden - van de hele wereld. Foto's van onze wereld vanuit de ruimte laten duidelijk zien dat er geen echte grenzen zijn op onze blauwe planeet. Daarom moeten we er allemaal voor zorgen en eraan werken om klimaatverandering en andere destructieve krachten te voorkomen. Deze pandemie dient als een waarschuwing dat we alleen door samen te komen met een gecoördineerde, wereldwijde respons de ongekende omvang van de uitdagingen waarmee we worden geconfronteerd het hoofd kunnen bieden.

    We moeten ook onthouden dat niemand vrij is van lijden, en we moeten onze handen uitstrekken naar anderen die geen huizen, middelen of familie hebben om hen te beschermen. Deze crisis laat ons zien dat we niet van elkaar gescheiden zijn - zelfs als we gescheiden leven. Daarom hebben we allemaal de verantwoordelijkheid om medeleven en hulp te oefenen.

    Als boeddhist geloof ik in het principe van vergankelijkheid. Uiteindelijk zal dit virus overgaan, zoals ik tijdens mijn leven oorlogen en andere vreselijke bedreigingen heb zien passeren, en we zullen de kans krijgen om onze wereldwijde gemeenschap weer op te bouwen zoals we al zo vaak hebben gedaan. Ik hoop oprecht dat iedereen veilig en kalm kan blijven. In deze tijd van onzekerheid is het belangrijk dat we de hoop en het vertrouwen in de constructieve inspanningen die zo velen leveren, niet verliezen.




    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (0)



    Archief per week
  • 04/01-10/01 2021
  • 28/12-03/01 2027
  • 21/12-27/12 2020
  • 14/12-20/12 2020
  • 07/12-13/12 2020
  • 30/12-05/01 2020

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !

    Klik hier
    om dit blog bij uw favorieten te plaatsen!


    Mailinglijst

    Geef je e-mail adres op en klik op onderstaande knop om je in te schrijven voor de mailinglist.



    Willekeurig Bloggen.be Blogs
    weerdienst
    www.bloggen.be/weerdie


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs