Met verwondering zie ik hier elke dag artikels in de kranten en items op radio en TV over de "verontwaardiging" van het heilig huisje "Kerk" en van Peter Adriaenssen, werknemer van diezelfde "kerk". Peter is voorzitter van de commissie die moet waken over de belangen van slachtoffers van pedofilie, - commissie die in het leven geroepen is door diezelfde "kerk". Peter heeft tot nu toe altijd verklaard een akkoord te hebben met justitie: zijn dossiers over pedofilie zouden niet door het gerecht nader bestudeerd worden. Het zou met andere woorden voldoende zijn dat een slachtoffer van Dutroux een dossier neerlegt bij Peterke opdat diezelfde Dutroux dus niet meer zou vervolgd kunnen worden, want "we hebben een akkoord met justitie"... Neen dus, - gelukkig ! Er kan met justitie geen akkoord gesloten worden over feiten die niet conform de wet zijn, dixit Glenn Audenaert,- juridisch directeur van de federale politie. Voila. Da's toch duidelijk?
De grondwet van dit land spreekt nog altijd over "Alle Belgen zijn gelijk voor de Wet". Of men nu katholiek is of atheïst... het maakt geen verschil. Toch schreeuwen de bisschoppen nu moord en brand: een onderzoeksrechter neemt dossiers in beslag! Het zal wel zijn! Het is al langer een publiek geheim dat pedofilie geen uitzondering is in de katholieke kerk in alle landen, België is daarin geen uitzondering. De ex-magistraat Mevr. Van Halsberghe, voorgangster van Peterke, gaf haar ontslag in diezelfde commissie omdat de kardinaal niet langer meegaand was in het uitkeren van financiële vergoedingen voor het opgelopen leed. Helaas heeft Danneels nu te lijden van een slecht geheugen: hij herinnert het zich niet.
Zum kotzen: nooit heeft het instituut Kerk haar verontwaardiging uitgeroepen tegenover die daders in haar midden die zich strafbaar maakten aan ongeoorloofde feiten met minderjarigen. Katholieke rechters, samen met CD&V minister De Clerck pogen nu het blazoen van de kerk op te poetsen: tevergeefs. De man in de straat weet beter. Heren priesters, bisschoppen en kardinalen: U zou zich moeten schamen. U zult allen branden in de hel.