Hopelijk genieten jullie van de reportage's op deze blog,indien er vragen zijn kan je deze gerust stellen via e- mail bedankt voor het bezoekje vriendelijke groetjes Goethals Bianca
Afgelopen zondag spoorden we richting Mechelen,daar werd voor de 15e maal het zomers bierfestival georganiseer door bierproefclub The beerbrothers uit Mechelen.Op amper 500 meter van het station Mechelen-Nekkerspoel bevind zich de uitstekende lokatie,een voormalige douaneloods werd ingericht als feestzaal(Perron M),zo kon je nog de rails bewonderen die onder het gebouw doorlopen.Mooie zaal in ieder geval.De bierlijst was ook wel mooi te noemen met een 65 tal biertjes waaronder enkele primeurs.Ook was er een stand waar er oude bieren konden aangekocht worden.Alle bieren werden geschonken in proefglaasjes van 15cl zodat alle bieren te degusteren waren,die je wilde proeven.Na de nodige kennis gemaakt te hebben met de bekende gezichten kon het proeven beginnen.We proefden uiteraard de biertjes die we nog niet kenden en alles werd gewikt en gewogen,en deskundig genoteerd en gefotografeerd.Voor deze 15e editie hadden de Beerbrothers een eigen biertje laten brouwen bij Huisbrouwerij Den Triest.Het biertje werd 'Gendarme'(9,5%) gedoopt.Deze naam is afkomstig van de eerste stichters van de vereniging,die het idee bedachten in de oude Gendermerie van Mechelen.Deze wordt helaas gesloopt,maar gelukkig prijkt er nog een foto van de Gendermerie op het etiket van het bier.Het bier werd gebrouwen met Nieuw-Zeelandse hop,vandaar de fruitige smaak en de bittere afdronk.Het bier kon ter plaatse aangekocht worden in flessen van 75cl.Voor ons was het de eerste maal dat we het festival bezochten,en liet ons een positieve indruk na,goed georganiseerd,mooie selectie bieren,mooie lokatie en leuke sfeer.Zo ging de namiddag vlug voorbij.Een dikke pluim aan alle medewerkers die alles in goede banen geleid hebben.Proficiat Beerbrothers voor de leuke namiddag en de lekkere bieren.
Al vanaf 1 januari 2010 is Oostende een bierwinkel rijker.Zeg niet zomaar een bierwinkel want biershop 'tKoelschip heeft maar liefst 450 bieren staan.Dus als bierliefhebber gaat je hart 2 maal sneller slaan.Hoog tijd om een bezoekje te brengen dachten we.Ive Mostrey de uitbater ontving ons van harte in zijn bierspeciaalzaak.Naast uitbater promoot Ive ook nog de Belgoo bieren,deze bierfirma laat z'n bieren brouwen bij brouwerij La Binchoise in Binche.In het gamma bevinden zich momenteel Belgoo Magus(6,6%),Belgoo Luppo(6,5%)en Belgoo Arboo(8,1%).'tKoelschip bevind zich op 100m van het Casino van Oostende dus midden in het stadscentrum.Dit weekend vond er trouwens een braderie plaats en zo kon Ive zijn bieren nog meer in de kijker plaatsen.Je kon er uiteraard proeven van enkele biertjes van het vat zoals Belgoo Arboo en Magus.Uiteraard kon je een keuze maken uit de hele uitgebreide lijst die aanwezig was.Heel wat personen hielden dan ook eventjes halt om een lekker biertje te proeven.Ook nieuw in het gamma zijn de bieren van bierfirma The Musketeers uniek aan de kust trouwens.Met hun laatste telg hebben ze de onlangs nog de eerste prijs behaald op het Zythos bier fesival te Sint-Niklaas namelijk Troubadour Magma(9%).Boven de zaak komt er trouwens een degustatie ruimte waar op geregelde tijdstippen proeverijen zullen plaatsvinden.Dit kan ook eventueel als vereniging besproken worden om een degustatie te houden al dan niet met een hapje erbij.Dus de toekomst is veelbelovend.Als bierliefhebber is dit zeker een zaak om eens te bezoeken en met het nodige gerstenat huis waarts te keren.Trouwens alle bieren zijn uiteraard ter plaatse te proeven.Dus als je de Konigin der badsteden bezoekt,is dit een must om even binnen te springen.Wij wensen Ive dan ook alle succes toe in de toekomst en hopen nog talrijke bieren te mogen ontdekken in deze mooie zaak.Nogmaals bedankt voor de hartelijke ontvangst en de leuke attentie!
Biershop 'tKoelschip Van Iseghemlaan 101 8400 Oostende Tel:0493/63.45.38
Deze maal besloten we om het niet ver van huis te zoeken we namen de kusttram en reden richting Knokke zover reden we niet.We besloten om eerst even halt te houden in Wenduine.We stapten af bij halte Wenduine centrum,waar zich direkt de Kerkstraat bevond waar we moesten zijn.Toen we afstapten bleek er juist een garnalenstoet te passeren,die de nodige mooie foto's opleverde.Na 500 meter in de Kerkstraat te hebben gewandeld waren we toe aan onze eerste halte die we deze namiddag gingen bezoeken namelijk bieren Den Haene.Deze bierfirma is reeds geruime tijd gevestigd in Wenduine,tijd om even langs te gaan dachten we.Een mooie etalage met verschillende streekbieren trok meteen onze aandacht,ook binnen waren alle streekbieren mooi uitgestald.Toen we wilden plaats nemen werd ons verzocht naar buiten te gaan omdat het middagpauze was ondertussen was al 13.15u en werd ons gezegd dat het toch aan de deur ging.Ja idd gesloten van 13.00 tot 14.30u.Geen probleem tijd om ons volgende adresje te bezoeken en dan terug langs te komen.Na een kleine wandeling op de dijk en de duinen van Wenduine,troffen we in het midden van een duinepanne tea-room-brasserie 'De Perseput' aan.Prachtig omgeven door duinen en bomen en nabij het 'spioenkopje'.We namen plaats op het ruime buitenterras en bestelden een biertje die in de kijker stond en ook nieuw was voor ons namelijk een Draeckenier(7,5%) gebrouwen door de 'Proef' brouwerij onder licentie voor brouwerij Troch wat ons toch wel vreemd leek?We vermoeden dat dit een bierfirma is.Een lekker biertje met een appart nasmaakje,iets bloemigs?Ook de bijhorende glazen oogden prachtig bij het biertje zeker een aanrader als je in de buurt bent om even te proeven.Ook kon je kiezen uit een lijst met 50 verschillende streekbieren of uiteraard ander lekkers zoals een coctail of sangria.Toffe plaats om zeker nog eens te bezoeken.Ondertussen was het al 14.30u en besloten om nogmaals een biertje gaan proeven bij Bierfirma Den Haene in de Kerkstraat,groot was onze verbazing dat er 2 stoelen voor de deuropening stonden met daarop vermeld dat er geluncht werd tot 15u?Vreemd.Jammer genoeg hebben we niks kunnen proeven aangezien de openingsuren niet klopten.Toen namen we terug de kusttram en reden we naar Blankenberge.Daar bezochten we bistro-resto De Paravang.We hadden al iets gelezen op het Zythos forum over het huisbier,waar geheimzinnig werd over gedaan dus besloten we om het zelf maar eens te proeven.We bestelden een blonde en een bruine Paravang.Wij hebben een vermoeden dat beide bieren worden gebrouwen bij brouwerij Van Eecke in Watou en we denken dat het een etiketbier is van Kapittel abt en Kapittel Prior?Hopelijk kunnen we daar binnenkort uitsluitsel over brengen.Ook keken we naar de vorm van het glas en wisten we dat Kapittel reeds in deze vorm glazen werd geschonken.In ieder geval waren het beide lekkere bieren om te proeven.Dus als jullie in de kuststreek zijn reden genoeg om jullie smaakpapillen te laten werken.
Bieren Den Haene Kerkstraat 57 8420 Wenduine www.denhaene.be
Tea-room brasserie De Perseput Park Prins Albert I 8420 Wenduine www.deperseput.be
Na het bezoek aan brouwerij Strubbe waren we aangekomen op de Oostendse bierjutterij.Eerst even ons middagmaal verorberen met een lekker biertje.Een praatje slaan met de talrijke bierliefhebbers,om vervolgens naar bierrestaurant De Bistronoom te gaan.Op uitnodiging van uitbaters Christophe Pelfrene en Stefanie Devos werden we er in de watten gelegd.Als hapje kregen we de enige Belgische mosselen met een lekker sausje waarin Omer werd verwerkt,ook waren er heerlijke inktvisringen en dit was nog niet genoeg daarbovenop kregen we het prachtige huisbier 'Nen Aangespoelden' ter degustatie,dit biertje wordt gebrouwen bij brouwerij Den Tseut in Oosteeklo.Maar dit was nog niet alles,we werden getrakteerd op nog iets speciaals.Uit de verte zagen we ze al afkomen namelijk de bierkar van brouwerij Bockor voortgetrokken door 2 heel prachtige paarden,die het straatbeeld sierden.Deze hielden uiteraard halt voor bierestaurant De Bistronoom.Waar er natuurlijk heel wat bekijks was,voor zo'n prachtige bierkar uit het jaar1900.Natuurlijk mocht een biertje niet ontbreken en hoe kan het ook anders we kregen het lekkere Omer(8%) te degusteren.Uiteraard werden er vele foto'tjes getrokken voor de paardenkar,dit was een unieke gelegenheid uiteraard.Ook de talrijke toeristen hielden even halt,en proefden mee van al dat lekkers.We bedanken nogmaals Christophe en Stefanie voor deze prachtige en unieke ervaring dat we hebben mogen meemaken.We vervolgen dan onze weg terug richting Sint-Petrus -en Paulus plein.Daar kregen we nog enkele uurtjes om de talrijke bieren van de verschillende brouwerijen aanwezig op de bierjutterij te proeven.We hadden ruime keuze uit de 11 verschillende brouwerijen/bierfirma's aanwezig.Voor de 15e verjaardag van de Bierjutterij werd speciaal Esperantogroep La Konko uitgenodigd om verschillende liederen in het Esperanto en Afrikaans-Congolees te brengen.Van het kleine regenbuitje leek niemand last te hebben.Toen werd het tijd om het derde en laatste deel van de daguitstap aan te vatten.Dit was een verassing er werd een plaats aan het het water gezegd,meer zeg ik niet zei Geroen.Toen we we bijna ter plaatse dachten we meteen aan Bisto Nieuwege in Varsenare want deze richting reden we toch uit, gelegen aan het kanaal Brugge-Oostende en middenin de polders tussen Brugge en de kust,waar je heerlijk kan genieten in alle rust van de meer dan 100 streekbiertjes en streekgerechten.We dronken nog elk een streekbiertje als afsluiter van een prachtige dag die we hebben mogen meebeleven met mensen met dezelfde passie.Er werd afgesloten met de winnaars bekend te maken van het kwisje dat we hebben mogen invullen onderweg naar de bierjutterij.Bedankt WBF voor deze prachtige dag en uitstekende organisatie,en uiteraard zijn we op de volgende activiteit present.
Voor de jaarlijkse busreis had onze biervereniging De Waregemse Bierfanaten(W.B.F),
gekozen om richting kust te trekken.Aangezien we aan de kust wonen zou het
stom geweest zijn om eerst naar Waregem te rijden alvorens de trip aan te vangen.We hadden afgesproken
bij de eerste halte die de bus deed,namelijk Brouwerij Strubbe in Ichtegem.Eenmaal aangekomen werden
we hartelijk ontvangen door de brouwmeester zelf Mark Strubbe.Die een zeer profesionele uitleg gaf over de
verschillende ingredienten dat bier bevat,hij ging dieper in op de soorten hop,gist,water,malt.Zelfs veel zaken dat
we als bierliefhebber nog niet wisten.Iedereen luisterde dan ook aandachtig.Het eerste deel van de rondleiding vond
plaats in de brouwzaal met de prachtige koperen ketels.Na ook enkele vragen te hebben beantwoord vervolgenden we
onze weg richting bottelzaal.Waar we ook deskundige uitleg kregen over de werking van de verschillende machienes.
Tot slot gingen we naar de tuin om te kijken hoe de brouwerij zijn eigen bronwater gebruikt en filtert om bier te brouwen.
Deze bron bevind zich op zo'n 14 meterdiepte en 2 meter voor het aan de oppervlakte komt moet het dan opgepompt worden
om gefilterd en gezuiverd te worden in de biologische filterinstallatie.Uiteraard sloten we de rondleiding af met een biertje van
de brouwerij.Deze maal was het een frisse Strubbe pils(5%).Die heerlijk smaakte in het warme weer.Toen werd het tijd om richting
Oostende te trekken en meer bepaald naar De Oostendse bierjutterij.Oja tussendoor werd nog een kwisje gehouden met verschillende vragen over brouwerij Strubbe en de kust maar later meer daarover.
Voor de 28ste keer vond het Middelkerkse bierweekend plaats.Sinds 1983 gedurende
het derde weekend van juni is Middelkerke ket mekka van de bierliefhebbers.Elk jaar opnieuw is er
de gelegenheid om nieuwe en minder taditionele bieren te proeven.Horeca-uitbaters kermiskramen
en marktkramers toveren de zeedijk van Middelkerke om tot een gezellige en feestlijke promenade.
Enkel het weer wilde dit jaar niet mee.Er was een stormachtige wind,wat de temperatuur niet de
hoogte injaagde,gelukkig stonden er heel wat tenten waar je toch nog rustig van je biertje kon
genieten.Na een wandeling op de zeedijk besloten we daarna af te zakken naar kaffeethuis Den
Toogoloog in de Kerkstraat.Daar vond voor de eerste maal 'Bier in den hof' plaats waar een 4 tal
brouwerijen enkele van hun biertjes in de kijker plaatsten.Dit jaar waren Brouwerij Dupont,Brouwerij
Vandenbossche,Brouwerij Strubbe en Brouwerij De Ranke van de partij(deze laatste was zaterdag
helaas niet aanwezig,misverstand in de planning?)Ieder brouwerij stelde 1 biertje van de fles en 1 biertje
van het vat voor.De aanwezigen konden eventueel vragen stellen aan de brouwers of vertegenwoordiger
van de brouwerij betreffende de bieren.Met een proefglaasje kon je de verschillende bieren proeven. Jammer dat het weer niet echt mee wilde,en iedereen uiteraard in de tent zijn biertje proefde.Hopelijk zit het weer volgend jaar wat beter mee.Er was terug heel wat
bekend volk van de partij 'In den hof'.Uiteraard werd er terug veel gepraat met als hoofdthema uiteraard
'bier' als onderwerp.Het werd een gezellige namiddag die werd afgesloten binnenin met nog enkele
lekkere biertjes.Ons zien ze zeker volgend jaar terug,en hopelijk is de zon dan wel van de partij.
Bedankt Dirk en Karin en alle medewerkers voor de puike organisatie,en jullie inzet voor de Belgische bieren.
Na de felle brand van afgelopen maart lijkt men bij brouwerij De Dolle Brouwers zich stilaan terug in zijn normale ritme te begeven.Alles komt terug in zijn normaleplooi na enkele maandjes in de voormalige brouwerswoning(In de rust der Toeristen) de Oerbar te hebbeningericht.Is deze nu terug op zijn vertrouwde stek open.Uiteraard werd alles in een nieuw kleedje(lees kleurtje) gestoken en kan er terug volop genoten van de lekker artisanale biertjes.In eenvertrouwde sfeer. Niet enkel de Oerbar heeft een opfrisbeurt gekregen maar de ganse brouwerij is onder handen genomen zo is er nu meer opslagruimte en is de warme kamer zowaar 2 maal groter geworden.Dit alles kan je nog steeds zelf bewonderen op zaterdag middag vanaf 14u ofop zondagmiddag om 15u want dan vinden nog steeds de bijzonder boeiende rondleidingen plaats.Die je zeker 1maal in je leven moet meemaken.Nog steeds verzorgt door Kris zijn moeder die inmiddelsal 92 jaar is.Voor een boeiende middag en een lekker biertje moet je bij brouwerij De Dolle Brouwers zijn.
Brouwerij De Dolle Brouwers Roeselarestraat 12b 8600 Esen Tel:051/50.27.81 Gsm:0498/10.29.35 Enkel geopend in het weekend Zaterdag:van 9u tot 19u Zondag van 15u tot 19u Gesloten op hoogdagen
Op een druilrige zondagmiddag in juni.Besloten we om het niet zo ver van huis te gaan zoeken. We hadden er verschillende malen gepasseert en telkens gekeken hoe dit oud volks cafe werd omgetoverd tot een heuse blitze nieuwe zaak.Dus was onze interesse meteen gewekt. Alles werd in een nieuw kleedje gestoken en het moet gezegd zijn dit oogt prachtig.Natuurlijk kwamen om de bierkaart wat beter te 'inspecteren'.Het aanbod is ruim toch een 50 tal bieren staan er op de kaart.Ook viel ons op de alle trappisten verkrijgbaar waren aan dezelfde prijs. Een uitstekend initiatief vonden wij.Er ging een gezellige sfeer,en de bediening was er hartelijk. Specialiteit zijn de tapa's,en natuurlijk de bierkaart. Toen we buiten kwamen begon de zon zich een weg door het wolkendek te zoeken,zo zie je maar dat je het niet altijd ver van huis hoeft te zoeken.Ons zien ze er zeker nog. Stuyvenberg de herontdekking van een herberg.
Onder een stralende lentezon vertrokken we zondagmiddag richting Mater om ons naar het goed doel weekend te begeven t.v.v vzw De Wissel(is een instelling waar meisjes tussen 12 en 21 jaar die om of één of andere reden op een zijspoor zijn beland).Deze organisatie ging uit van de Leuvense Biertherapeuten vzw in samenwerking met Brouwerij Smisje,ook andere verenigingen aangesloten bij Zythos brachten hun steentje bij zoals Waregemse Bierfanaten,Bles,Heikantse Bierliefhebbers en de Aarschotse Bierwegers.Op zaterdag kon men een bezoekje brengen aan de andere brouwerij in de streek nl Brouwerij Cnudde,door middel van een mooie wandeling in de Vlaamse Ardennen,wij hoorden dat het beslist de moeite was maar konden er helaas niet bijzijn op zaterdag.Ook kon je op beide dagen genieten van warme beenhesp met frietjes,dat door iedereen werd gesmaakt.De sportievelingen konden ook een wandel of fiets route (brouwersroute) afwerken van verschillende kilometers.En 's avonds was er nog een optreden van The Roadies.Voor wie niets van deze 2 dagen wou missen kon er ook nog zijn tentje opzetten of in een nabijgelegen bed and breakfast logeren.Voor deze gelegenheid werd er ook een speciaal biertje uit de ketels 'getoverd' namelijk Smisje Wisselbier 2010(6,2%).Dit is een tarwebier naar Duitse stijl(zonder toeviging van kruiden)met dry-hopping op de lagertank.Waardoor dit een uniek bier is voor Belgie.Ook konden we proeven van het nieuwe bier Smiske(7%).Enkele leden van de bierverenigingen hebben brouwer Johan Brandt zelfs zover gekregen dat als er tegen eind september op een op te richten facebook groep 20.000 leden behaalt worden hij ieder jaar terug 1 van zijn bieren zal brouwen,die momenteel één voor één zullen verdwijnen.We genoten nog na met volle teugen van de lekkere biertjes en de mooie omgeving,een dikke pluim aan iedereen die dit prachtig initiatief tot een goed einde bracht.
Een 7,5° blonde, helder en schitterend in de fles enigszins gesluierd in het vat gezien zijn hergisting. Een fijn wit schuim dat aan het glas kleeft, bedekte een blonde met een frisse neus en een evenwichtige smaak tussen hop en kruiden. Een zogezegd speciaal bier maar ondanks alles gemakkelijk te drinken ..men moet toch oppassen voor zijn alkoholgehalte!
Brasserie Grain D'Orge
Joup, een gekruide bruine met karakter. Grote zus van de Brice die hiervan verschilt door het karamelaroma die het een rondere smaak geeft. Haar donker bruine kleur, haar overvloedig fijn en romig schuim, en haar alkoholgehalte van 7,5° maken van haar een echte Belgische speciale.
Brasserie Grain D'Orge
Cad'rousse 7,5% Brasserie Grain D'Orge
brouwer:
't Smisje
alc. vol.:
10%
categorie:
stout
bruin , Imperial stout ,gebrouwen met 7soorten mout en 4 hopsoorten
Oude Geuze hanssens artisanaal 6% Geuzestekerij Hanssens
Smaak: neigt qua karakter en smaak naar Vlaams oud-bruin met discrete aangename zurigheid - bittere karamel en fijne bitterheid
Ingrediënten: Water, tarwe, gerstemout & hop Alc. 6% Vol Kleur: Goudgeel Parfum: Hoppig aroma met typische geur van wilde gisten Smaak: De smaak van de Oude Geuze van Oud Beersel combineert van oudsher een aangename bitterheid met een zurig doch zacht karakter. De eerste slok verfrist de tong en opent de weg naar de wondere wereld van de spontange gisting met haar complexe subtiliteiten.
Een pittig blonde tripel van 8.5% die zich van de traditionele Boelensbieren onderscheid door het gebruik van een andere gistsoort en verschillende soorten hoppen.
Het was alweer een tijdje geleden dat we een bezoekje brachten aan Bistro Nieuwege en we hadden vernomen dat er heel wat meer biertjes op de kaart waren gekomen.Dus was het hoogtijd om er nog eens langs te gaan.Het is inderdaad een kaart geworden met meer dan 100 gesellecteerde streekbieren.Zeker de moeite waard om eens te langs te gaan.Bistro Nieuwege is een gezellig hoevetje gelegen langs het kanaal Brugge Oostende en is een uitstekende fietsroute op een boogscheut van de kust.De perfecte stop om wat energie op de doen.Je kan er ook een paar biergerechtjes verkrijgen zoals frietjes met huisgemaakt stoofvlees bereid met Westmalle.Na een babbeltje met de uitbater en enkele trouwe klanten keerden we voldaan huiswaarts.Voor wie in de buurt is zeker een aanrader. Ons zien ze alvast terug.
Een datum waar we al lang naar uitkeken was 29 april.Want dan kwam Chris Bauweraerts een woordje uitleg geven over het ontstaan van brouwerij Achouffe,en over de bieren van Duvel-Moortgat.Omdat we ook alles verzamelen van brouwerij Achouffe was dit meer dan een bijzondere avond voor ons.Onze vereniging H.O.P had voor deze avond gezorgd,meer bepaald onder voorzitter Carl Kins had de eerste contacten gelegd op één van zijn vele bierreizen door de U.S.A had hij Chris Bauweraerts ontmoet,en zo ging de bal aan het rollen.Er waren meer dan 50 personen aanwezig donderdagavond in 't Rusteel in Gullegem.Voor dat Chris aan zijn 'voorstelling' begon werd iedereen getrakteerd op enkle gadgets van brouwerij Achouffe en Duvel-Moortgat.Na eerst een voorstelling van de bieren van Duvel-Moortgat waaronder,Duvel,Mardedsous,Liefmans alsook een primeur het amateur brouwsel 'Zwarte Pol' die naar hetzelfde recept is gebrouwen als één van de Ommegang bieren gebrouwen door Pol Ghekiere die een bed en breakfast uitbaat in Mont.Na een korte pauze begon de historie over het ontstaan van de brouwerij in Achouffe,die op een heel ludieke en prettige manier werd verteld door Chris met heel wat leuke anekdotes tussendoor.Uiteraard proefden we tussendoor nog de biertjes van de brouwerij uit het feeën dal.Deze waren La Chouffe,Chouffe Bok,Mc Chouffe,N'ice Chouffe en Houblon Chouffe van het vat.Afgesloten werd met een glaasje bierbrandewijn Esprit d'Achouffe.Als klap op de vuurpijl kreeg iedereen het originele Chouffe Houblon glas mee als geschenk.Ook nog even vermelden dat onder de aanwezigen enkele brouwers waren en mensen die nauw betrokken zijn in de brouwerijwereld.Het werd een meer dan geslaagde avond en iedereen heeft zich geamuseerd.Dit was een topavond en zo mogen er in het jaar wel nog zijn.
Voor de 15 maal organiseerde Studentenclub Vilvordia hun jaarlijkse bierproeffestival,dit voor de 2e maal op de campus te Jette.Dit jaar werd het een jubileum jaar gevierd,dit konden de bezoekers merken aan de prachtige ,gevarieerde lijst bieren waarmee de studenten club uitpakte.Niet alleen bieren van Belgische brouwerijen,maar ook buitenlandse bieren vonden hun weg naar Jette.Wat gestart werd in 1996 als bierproefavond met 16 bieren is uitgegroeit tot een uit de kluiten gewassen evenement waar maar liefst 89 bieren de revue passeerden.De hoofddoelstelling is nog steeds het promoten van de Belgische Biercultuur.Maar er werd ook gekeken buiten de landsgrenzen waar bieren uit Nederland,Denemarken,Frankrijk,Italie,Duitsland en U.S.A,de smaakpapillen van de bezoekers beroerden.Er werd geproefd uit 15 cl glaasjes.Het Vilvordia bierproeffestival is opgevat als een groot café waar studenten en bierliefhebbers uit binnen-en buitenland als vrienden kunnen proeven van diverse bieren en broederlijk over hun geuren,kleuren en smaken discussiëren.Een echt volkscafé dus.Naast de 85 bieren uit de fles werden er ook 4 bieren van het vat geschonken.Eén wereldprimeur werd er ook geschonken!Ter ere van de 15de editie rakelden ze terug een oude traditie weer op namelijk:'Brouwerij in de kijker'.De keuze viel op brouwerij Dupont die extra aandacht kreeg met een artikel in de biergids en een ruime greep uit het gamma van de brouwerij.Ter gelegenheid van deze editie werd ook een speciaal T-shirt ontworpen waar de volledige bierlijst stond opgedrukt,je kon er de geproefde bieren op aanduiden,een bijzonder origineel idee!Een dikke pluim voor de organisatie die alles tot in de puntjes hebben geregeld,in het bijzonder Steven Vermeylen.Bedankt voor de prachtige namiddag die we mochten beleven en kijken al uit naar de volgende editie!
MANNEKENSVERE - Op de eerste verjaardag van het Waternekkersplein werd een nieuw bier voorgesteld, de Tripel Oud Mannekensvere.
De eerste verjaardag van het Waternekkersplein werd gisteren uitgebreid gevierd met de voorstelling van de Tripel Oud Mannekensvere. 'Wat past inderdaad beter dan een speciaal bier op een mooie verjaardag als deze', zegt Gino Maeckelbergh van het café-restaurant Oud Mannekensvere, die op het idee kwam om een eigen bier op de markt te brengen. 'De Tripel Oud Mannekensvere wordt gebrouwd door brouwerij de Halve Maan in Brugge en bevat een alcoholpercentage van 7 tot 9graden. Het heeft een lichtzoete, moutige smaak en is amberkleurig. Je kan het bier vergelijken met een typische tripel, bier waarbij een dubbele hoeveelheid mout wordt gebruikt. Het bier is alleen op vat verkrijgbaar', zegt Gino.
Vernieuwd plein
Het Waternekkersplein, dat vorig jaar volledig werd vernieuwd en uitgerust werd met zitbanken en heel wat groen, groeide niet alleen uit tot een ontmoetingsplaats voor bewoners, maar tot een stopplaats voor fietsers en wandelaar. De naam van het plein is een verwijzing naar een oude legende die vertelt over kwelgeesten - de waternekkers - die in de grachten en de sloten leven en 's nachts mensen in het water trekken.(bron De Standaard)