Hopelijk genieten jullie van de reportage's op deze blog,indien er vragen zijn kan je deze gerust stellen via e- mail bedankt voor het bezoekje vriendelijke groetjes Goethals Bianca
Gezellige cafétjes met een grote keuze aan Belgische streekbieren
Ons bier vooraadje
Op deze site maakt de gemeente Bredene wat reclame over de blog, waarvoor onze dank.
Goddelijke drank
31-03-2010
Proeverij H.O.P met bieren van Van Hounsebrouck
Maandag mocht onze vereniging H.O.P voor de Zytholoog de bieren proeven van Brouwerij Van Hounsebrouck dit wilde zeggen een 8 tal biertjes van naderbij bekijken,de verschillende proefwaarnemingen noteren.Zo kan er dan in de volgende Zytholoog de proefwaarnemingen gelezen worden.Een 16 tal H.O.P-leden maakten hun opwachting in het zaaltje van het Brouwershof,het cafétje gelegen naast de brouwerij.Er werd geproefd,geruikt en alles zorgvuldig genoteerd op het proefformulier.Het werd een gezellige avond met een primeur namelijk Cuvée du Chateau die voor het eerst op fles verkrijgbaar is.We bedanken daarbij brouwerij Van Hounsebrouck,voor de fles Cuvée du Chateau die we cadeau gekregen hebben.
Voor de 8e maal organiseerden de Zeelse Schuimkragen hun 2 jaarlijkse bierkwis.Vlug inschrijven was de boodschap want deze editie was al geruime tijd volzet.Dat wilde zeggen dat er 39 ploegen waren ingeschreven.Heel veel lokale verenigenen vonden de weg naar Zele om in school Pius X deel te nemen aan de boeiende kwis.Heel wat bekende(bier)gezichten waren dan ook aanwezig.Er waren zelfs verenigingen bij die met 4 ploegen deelnamen om zo de kans te vergroten op de eindwinst.Wij deden mee als één van de ploegen van de Waregemse Bierfanaten(WBF).Alles werd goed in elkaar gestoken,zo moest men een rode draad vinden die extra punten opleverde,er was eenblindproeverij(4 trappistenbieren proberen uit elkaar te halen),en telkens een ronde met verschillende vragen over brouwerijen en toebehoren,zoals een foto ronde,bieren in verschillende talen,brouwerij attributten herkennen,Tournée Génerale enz...Prachtig in beeld gebracht.Na iedere ronde werden de oplossingen gegeven en konden je al een idee hebben wat je score was.Het werd een razend spannende eindstrijd die ging tussen Bles,De Leuvense Biertherapeuten en De Gésloeties(WBF).De top drie scheidde elkaar maar met 1 puntje.Er was een extra vraag nodig om de winnaar aan te duiden,waarbij Bles uit Zottegem aan het langste eind trok en zo de trotse winnaar werd van de 8ste editie van de Zeelse bierkwis.Op de 2e plaats eindigde De Leuvense Biertherapeuten en verdienstelijk 3e werd De Gésloeties(WBF).Maar uiteindelijk ging iedereen met een mooie prijs naar huis,want iedereen mocht een prijs in ontvangst nemen.Inderdaad er was een prachtige prijzenpot zodat iedereen tevreden huiswaarts trok.In ieder geval proberen wij om binnen 2 jaar terug deel te nemen en beter te doen dan dit jaar.Poficiat aan De Schuimkragen voor de organisatie en de leuke avond die we mochten meemaken.
Voor de negende maal organiseerde De Leuvense Biertherapeuten(LBT) hun festival,dit jaar onder de noemer La Tournée Belge.Er kwamen 66 bieren uit 11 verschillende provincies aan bod.Alles vond plaat in Taverne 'De Stille Waters' in het prachtige provinciaal domein te Kessel-Lo,nabij Leuven.de organisatoren hadden uit iedere provincie nieuwe bieren of echte klassiekers gekozen van de 66bieren die er te proeven waren,waren er 23 nieuwe bij,die pas uitgekomen waren na de vorige editie.Heel wat te proeven dus.Maar geen nood indien je niet alles kon proeven kon je gerust vragen om het biertje niet te openen om eventueel mee te nemen naar huis.Alles werd in goede banen geleid door de medewerkers van LBT.Het weer zat dit jaar gelukkig ook wat mee zodat het terrasje buiten telkens aardig vol zat,en waar je ook mooie foto's kon nemen van de natuur.We praatten tussendoor met verschillende bierliefhebbers genietend van ons streekbiertje.Het was voor ons de eerste maal op dit festival,en hebben ons reuze geamuseerd.Proficiat aan de organisatoren en hopelijk mag het festival nog jaren plaatvinden op deze prachtige lokatie.
Na de voorstelling van het Kloefkappersbier,proefden we op de proef/bierzolder nog enkele unieke biertjes.Zoals je ziet is er steeds iets te beleven op de zolder van brouwerij Alvinne in Heule.Het was terug internationaal getint,we proefden bieren uit Denemarken,Zweden,Amerika... We keren er graag terug om met 'biervrienden' te genieten van dit heerlijke gerstenat.
Brouwerij Alvinne De proef/bier zolder Mellestraat 138 8501 Heule
In taverne-tapasbar Pado komen we graag langs,we worden er telkens van harte ontvangen door Patrick en Dominiek.Ook nu weer werden we getrakteerd op iets unieks.Er werd een 2 liter fles(Schwarzbier)open gedaan van microbrouwerij Rienzbrau uit Bruneck Italie,uit de naam was het niet af te leiden dat het biertje uit Italie afkomstig was.Maar Patrick had dit meegebracht toen hij op reis was in de streek.Het bier viel in de smaak,maar misschien toch licht geinfecteerd,maar smaakte nog best.Als 2e verassing had Dominiek ook nog iets nieuws bij meer bepaald een biertje van brouwerij Maenhout genoemd Koeketiene.Deze microbrouwerij is gelegen in Meulebeke en is nog maar enkele maanden opperationeel.Hun eerste biertje is een blond bier van 8,5%,en mag als geslaagd worden beschouwd.In de toekomst gaan we er zeker eens een bezoekje brengen.We hadden ondertussen al ook een 'oude Orval' van meer dan 5 jaar oud geproefd deze was werkelijk verbluffend,alsook een La Trappe witte trappist.Het is steeds een plezier om dit in aangenaam gezelschap te mogen proeven,en delen met andere vrienden die dezelfde passie delen.Nogmaals bedankt Patrick en Dominiek voor deze prachtige proeverij.
Tapasbar Pado Stationstraat 68 8700 Tielt
Witte Trappist 5,5% La Trappe Brouwerij Abdij Koningshoeven
Oude Orval 6,2% Gebotteld 06/01/2005 Brasserie d'Orval
Rienzbrau 5,6% Schwarzbier Brouwerij Rienzbrau Bruneck Italia
Op zondag 14 maart waren we aanwezig op de voorstelling van de Urthelpaté in 't Vijverhof in Tielt.Deze namiddag stelde unizo Tielt in samenwerking met brouwerij de Leyerth een paté voor op basis van één van hun bieren Urthel Samaranth 12,deze werd voor hen gemaakt door De Veurn' Ambachtse uit Alveringem.Na de voorstelling van de orde van de Urthels met een bijzonder mooi verhaal gebracht door Bas Van Ostaden(illustrator,Cronycker)over het ontsaan van de Erthels,en de tot ridder geslagen peter en meter.Was het moment aangekomen om de paté aan te snijden door de kersverse peter en meter van de Urthel-paté die beloofden het product zo goed mogelijk te vertegenwoordigen in de wijde omgeving.Brouwster Hildegard Van Ostaden was bijzonder fier op het feit dat haar bier gebruikt werd om een paté te vervaardigen.We genoten nog na van de lekkere biertjes die Hildegard brouwt uiteraard vergezeld met de lekkere paté.
Afgelopen zaterdag kwam een vrolijke bende hun bier voorstellen op de proefzolder in Heule.Enkle vrienden uit de Kempen hebben een clubje opgericht 'De bende van de kloef'met als doel talrijke bezoekjes te brengen aan allerlei lokaties onder de noemer 'genootschap van grote goesting'.Om het met een citaat van de bende te zeggen:Zij offeren zich op om de Belgische bier -en eetcultuur naar de buitenwereld te verspreiden.Het lidmaatschap is beperkt tot zielsgenoten.Een eigen clublokaal hebben ze ook meer bepaald herberg Piet Konijn aan de bareel in Booischoot statie.Twee leden (Danny Trappist en Dré Ganzepoot hadden hun zelfgebrouwen bier meegebracht om aan de talrijke aanwezigen te laten proeven van hun creatie.Gebrouwen in hun kleine hobby brouwerijtje 'Brouwerij Ganzepoot'.Het biertje viel bij velen in de smaak.Het is een blond biertje geworden met biologische Poperingse hop.En hoe kan het ook anders 'Ne Kloefkapper' genoemd.Prachtig tot wat zo'n vriendschap kan leiden.Het uitgebreide verslag kan je op hun blog lezen hoe alles tot stand kwam.In ieder geval is dit een unieke bende met een pracht van een hobby.Als je het ons vraagt mogen ze nog vele malen langs komen om te laten kennis maken met hun gerstennat.Even nog de leden voorstellen dit zijn:Jakke Kermis(voorzitter),Dré Ganzepoot(ondervoorzitter),Danny Trappist(secretaris),Jo Caramel(schatbewaarder)en erelid Piet Konijn.
Dat ze bij de Dolle brouwers niet bij de pakken blijven zitten na de gebeurtenissen van afgelopen week,werd bewezen door het oud brouwershuis in te richten als oerbar.Met enkele vrijwilligers hebben we vrijdag de handen uit de mouwen gestoken om het naar de zin van alle bezoekers te maken.We konden er al terug genieten van het vers gebrouwen Boskeun.Het deed Els en Kris deugd doordat alle mensen die op bezoek kwamen een hart onder de riem te steken.Ook de rondleidingen gaan door en sluiten af niet meer in de brouwerij,maar noodgedwongen in 'In de rust der toeristen'.Zo konden we ook nog eens genieten van de prachtige anekdotes van de inmiddels 92-jarige Moes.iedereen is van harte welkom in de nieuwe 'voorlopige' oerbar.Tijdens het weekend.Om van een lekker artisanaal biertje te genieten. Foto's brandweer:Luc de pompier ( http://luc-de-pompier.skynetblogs.be/)
Brouwerij De Dolle brouwers Roeselarestraat 12b 8600 Esen(Diksmuide) Tel:051/50.27.81
Rondleidingen op afspraak in de week zaterdag en zondag telkens om 15u
Voor de 7e maal werd 's lands grootste bierfestival georganiseerd.Het werd terug een enorm succes.Het publiek had de keuze uit meer dan 280 verschillende bieren van niet minder dan 61 Belgische brouwerijen en bierfirma's.Met andere woorden bijna de helft van alle Belgische brouwerijen en bierfirma's waren dit weekend aanwezig.Heel wat buitenlandse en binnenlandse bierliefhebbers vonden de weg naar de stadsfeestzaal in Sint-Niklaas.Alles werd in goede banen geleid door de 180 vrijwilligers die hun taak uitstekend deden.We proefden terug uit de 15cl proefglaasjes,met het Zythos logo.Uiteraard werd er weer verbroederd met tal van bekende gezichten uit de 'bierwereld'.De nieuwe biertjes werden vakkundig geproefd,maar uiteraard konden de 'klassiekers' ons ook bekoren.Het werd terug een prettig festival en we kijken al uit naar volgend jaar in dezelfde stad maar op een andere lokatie.Dat maakt ons uiteraard nog meer nieuwgierig.Noteer alvast maar in jullie agende Zythos bierfestival ,zaterdag 5 maart en zondag 6 maart 2011.Proficiat aan alle medewerkers en uiteraard brouwerijen/bierfirma's voor deze uitstekende editie.
We trotseerden toch het aangekondigde stormweer om een bezoekje te brengen aan huisbrouwerij Sint-Canarus in Gottem bij Deinze.Het was een blij weerzien want het was immers van Villagio Della Birra dat we Piet en echtgenote nog hadden gezien en dit is toch al enkele maanden geleden.Het is er steeds gezellig vertoeven in het kleine brouwerijtje met knus proeflokaal.Waar zelfs de Amerikaanse bierliefhebbers de weg weten te vinden naar het piepkleine dorpje.We praatten nog wat gezellig bij en dronken van de verschillende uitstekende bieren.daarna trokken we de storm tegemoet en zette onze weg voorzichtig verder.Volgende keer hopen we dat we eens gebruik kunnen maken van de mooie tuin,daarbij genietend van een lekker artisanaal biertje.
Huisbrouwerij Sint Canarus Polderweg 2 9800 Gottem(Deinze)