Inhoud blog
  • 44km Trail La Magnetoise (Olne, 23 feb 2014)
  • Polar BearTrail (22km-Voerstreek)
  • 25km XTrail Houfallize (zondag 08 dec 2013)
  • 46 km Trail Lacs et Chateaux (01 juni 2013, Sisteron)
  • Trail La Grimace, zondag 19 mei 2013
    Zoeken in blog

    Trail running Bernd
    het wel en wee....
    I belief that the outdoors are a place for inspiration and discovery - and as part of that, trail running is an activity that helps place me in that environment. I also think that life is not all about competition, but also about being the best you can and challenging yourself in the outdoors. Therefore I consider trail-running at one with nature, the most rewarding of all my running experiences.
    02-05-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.EastBelgiumTrail 35 km, Eupen 28 april 2013
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    35 km EastBelgiumTrail, Eupen (Zondag 28 april, 2013)

    Facts and figures:

    -         Afstand 35km

    -         Hoogtemeters 750 m (en niet de aangekondigde 1545m)

    -         Aantal meters asfalt 15-20%

    -         75-80% voornamelijk brede bospaden, maar ook mooie en technische single tracks

    -         Weer: 5-10 °C, frisjes bij de start maar aangenaam loopweer met af en toe een zonnetje

     

    Wat voorafging…

     

    De afgelopen 6 weken 5 maal per week gelopen met een gemiddelde van 55-65 km/week (inclusief 1 maal per week een intensieve “hill-training” aan de Warre in Neeroeteren). Reden voor dit toch wel intensieve trainingsschema (naar mijn maatstaven dan toch) is mijn voorbereiding op een 62 km trail op 22 juni (Trail Vallees du Chevalier bij Namen). De eerder geplande 66 km trail op 1 juni (Trail Lacs et Chateaux) was, door de enkelbreuk van mijn trailmaatje Rudi, immers geen optie meer voor dit jaar. Vandaar mijn ‘’optie” voor de 62 km Trail Vallees du Chevalier trail op 22 juni. Deze 35 km trail paste dus uitstekend in mijn trainingsschema (Training Plan for Races of 40 Miles to 100k on 50 Miles per Week, bron; Relentless forward Progress , A Guide to Running Ultramarathons by Bryon Powell).

     

    Het VERTREK EN DE TRAIL

     

    Zondagmorgen 06:30u, opgestaan voor een rustig en relaxed ontbijtje en tegen 08:30u Rudi gaan oppikken. Voor Rudi werd het zijn eerste ‘test-trail’ (16 km) sinds zijn enkelblessure die had had opgelopen tijdens de Hivernaltrail op 30 januari. Wonder boven wonder en voor de eerste keer voor ons, zonder ook maar 1m fout te rijden op de plaats van bestemming aangekomen…dit ondanks het feit dat er nergens een pijl en/of bord met vermelding ‘EastBelgiumTrail' te bespeuren was! Het viel ons al wel snel op dat er zo goed als geen bekende gezichten te zien waren. Dit kwam waarschijnlijk omdat het de allereerste editie was van deze trail maar het had natuurlijk ook te maken met het feit dat de dag ervoor de - La Bouillonnante – trail was geweest en er tevens die dag ook de eerste natuurloop-editie van de Loop-Van-Vlaanderen was. 

    Bij een flauw zonnetje, maar toch een kille wind gingen we dan stipt om 11:00u van start. Zoals altijd, ondanks dat ik mijn start-tempo toch temper, gaat het mij in het begin steeds te snel. Op km2 was reeds de splitsing van de 8, 16 en 35 km routes. De Trail leek wel traag op gang te komen. Ik bedoel dit dan zowel letterlijk als figuurlijk … (a) de eerste 2 km  gingen over asfalt, waarna we redelijk makkelijke paden kregen, brede paden afgewisseld met kleine kiezelpaden en (b) ik had last van mijn rug. Dit kwam omdat ik de 2 dagen ervoor heel veel in de tuin had gewerkt. Dit soort activiteiten zijn waarschijnlijk niet wat men bedoelt met “rust voor de wedstrijd”…of ik word oud, of ik ben gewoon niet gewend om hard te werken??? Gelukkig verliep het vanaf km5-6 al een stuk soepeler, maar ik liep wel moederziel alleen. Ik had nu echt het gevoel bij de laatste te zijn, ik zag immers niemand voor, noch achter mij. Maar ja, dit hoort ook bij het trailen he…gewoon doorgaan dus en no worries, just (try) to enjoy! Vanaf 9km was er een supermooi stuk. Een single-track over een heuvelkam met een prachtig vergezicht, gevolgd door een pad met veel (sorry…zeer veel) boomwortels. Dit vroeg om een hoop coördinatie van het benen-en voetenwerk, maar dit ging mij vlot af. Ik kreeg zelfs 3 trailers voor mij in het vizier (ik zat dus ook nog op de juiste route). De volgende passage over de Hoge Venen werd steeds zompiger! Het ritme werd daardoor telkens onderbroken, maar het maakte de Trail wel steeds mooier! Op km15 zat ik aan een gemiddeld tempo van 6’02”/km. Dit is naar mijn maatstaven en gezien het terrein best een pittig tempo. Na deze passage over de zompige Hoge Venen kwam de eerste drankpost (op 19,4km). Hier nam ik snel een slokje, maar ging er gelijk weer vandoor…nog ‘slechts’ 16km. Wat volgde na de drankpost was een lange vals platte klim naar weer een Venen passage.

    Deze passage was minder technisch en gelukkig kon ik nu eindelijk eens met 2 andere trailers aanpikken (Tom Schegers en Mauk van de Waarsenburger??). Op het einde van deze passage volgde een single trail afdaling naar een rivier, die we bleven volgen. We zaten ondertussen op 25km en op dat punt kregen we het hoogtepunt van de trail wat betreft natuurpracht. Gedurende enkele kilometers volgden we via een single trail met leistenen en steile afgronden langs een rivier. Nadien volgde een lang stuk asfalt langs het stuwmeer van Eupen. Dit was niet te vermijden voor de organisatie, omdat ze hogerop niet door de bossen mogen. Dit maakte weinig uit, want na een paar kilometer kreeg je een indrukwekkend zicht op het grootste drinkwaterreservoir van ons landje, de Weserstuwdam. Boven aan de dam voelde ik mij toch stillaan moe worden in de beentjes, mijn tempo was immers nog steeds rond de 6’05”/km (nog altijd pittig voor Berndje op dit terrein). De laatste kilometers waren ook mooi met een 'hol pad' om te beklimmen en een modderige afdaling. Dan nog een laatste klimmeke en daar zag ik Rudi (zoals ik enigszins wel had verwacht) al staan met zijn fotocamera voor een laatste actiefoto.
     

    NABESCHOUWINGEN…

    Moe, maar weer met een voldaan gevoel onder de finishboog gelopen in een voor mij mooie tijd van 3u34’ (exact 35 km op mijn Garmin)

    Mijn trail-kompaan Rudi was ook erg tevreden over zijn eerste test-trail van 16 km…hij is opnieuw klaar voor het langere trailwerk. We waren het er beide over eens dat dit een erg mooie Trailrun was en de organisatie had het goed geregeld. Het aantal deelnemers zou maximaal 300 zijn geweest, maar dat zouden er in 2014 weleens een pak meer kunnen zijn!

     

    Volgende trail; 46 km Trail Lacs et Chateaux (Spa) op 01 juni 2013.

    02-05-2013 om 00:00 geschreven door Bernd  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)


    Archief per week
  • 24/02-02/03 2014
  • 20/01-26/01 2014
  • 09/12-15/12 2013
  • 10/06-16/06 2013
  • 20/05-26/05 2013
  • 29/04-05/05 2013
  • 01/04-07/04 2013
  • 21/01-27/01 2013
  • 29/10-04/11 2012
  • 01/10-07/10 2012
  • 27/08-02/09 2012
  • 11/06-17/06 2012
  • 07/05-13/05 2012
  • 23/04-29/04 2012
  • 26/03-01/04 2012
  • 10/10-16/10 2011
  • 12/09-18/09 2011
  • 05/09-11/09 2011

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    agenda

    Uitdagingen en vooruitzichten


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !

    Foto


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs