Foto

Balena is een Everson 33, een 10 m lange zeilboot, met vaste zomerligplaats in Wolphaartsdijk (NL). In voor- en najaar beleven we vooral leuke zeiltochten op het Veerse Meer en de Oosterschelde. De Belgische en Nederlandse Kust en de Westerschelde staan eveneens regelmatig op het programma.

In de vakanties gaan we verder : Denemarken (in 2009 en 2010), tot Edinburgh (Schotland in 2011), naar Jersey en Guersney, tot St Malo en St. Cast (in 2012), de Engelse Oostkust, Londen, Chatham en dan zuidelijk tot Weymouth (in 2013), Bornholm en zuid-Zweden (2014) en de Duitse Hansesteden en Rügen in 2015. Vakantie 2016 was 2,5 week Veerse Meer wegens motorproblemen, en nadien nog tot de Engelse Oostkust en Wells-next-the Sea ! 2017 werd het Kopenhagen, met heenreis via de Eider en het Kielerkanal.

2018 staat onze neus opnieuw richting de Oostzee... om samen met vrienden retour te komen naar Zeeland.

Zoeken in blog

Zeiljacht Balena
Zeilavonturen dichtbij en verder weg met onze Everson 33
28-04-2014
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Koningsdag in Goes
Vrijdag 25 tot zondag 27 april
Vrijdagavond eerst even langs bij Jos Boone: na gepruts met ons toilet, gelijk beslist om een nieuwe te plaatsen. We stappen over van een RM69 sealock naar Jabsco. Een fikse hagelbui op ons dak, en nadien terug "warm". In Middelburg zien we Koningsdag al aangekondigd met oranje water spuitende fonteinen !
In Wolphaartsdijk zitten we net in de kuip als De Jong onze kuiptent komt installeren ! Dat komt goed uit, zo kunnen we nog de hele avond "beschut" buiten zitten. Annick en Marc komen ons vervoegen, en zo is het vlug middernacht.

Zaterdag vertrekken we even na 10 u voor een korte zeiltocht, alles enkel op het fokje, tot het Goese Sas. Even een stop bij Ines en Luc, korte lunch en dan verder, de brug in het centrum van 15 u halen we niet, dus wachten we op die van 17 u. Ondertussen is plaatst Kurt het toilet, en bezoek ik de Praxis. We meren af in de gezellige museumhaven De Werf. Kurt neemt de eerste winch onder handen : onze winches hebben dringend nood aan een servicebeurt, je hoort ons op een km afkomen als we aan 't opkruisen zijn :). 's avonds gaan we wandelen en uit eten in Goes. De feestdrukte is wat geluwd, veel oranje kostuums natuurlijk nog...

Zondag nog wat poetsen en dan is ook de andere winch aan de beurt. Het is vandaag koopzondag en rond de middag gaan we nog enkele boodschappen doen. Maar we houden de klok in het oog, want we willen nu wel de brugopening om 15 u hebben. Zo varen we rustig tot Wilhelminadorp, even vastgelopen, omdat we uiterst stuurboord moesten aanhouden omdat er een groot binnenschip binnenvoer, en dat was in een zeer smal gedeelte van het kanaal. We geraakten snel los, maar het was toch even "stressy". Op de Oosterschelde, zeer rustig zeilend, niet te veel wind, gelukkig tij mee zodat we hier niet moesten motoren. We blijven nog eten aan boord, en vertrekken pas na 21 u naar huis. 

Categorie:Zeilseizoen 2014
» Reageer (0)
22-04-2014
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Mooie Paasdriedaagse

Vrijdag 18 tot maandag 21 april

De meteo is wat onstabiel... Sommige sites geven heel wat regen, maar ook veel wind... Er was daardoor wellicht niet veel vaar/zeilverkeer op de Oosterschelde.

We hebben echter geen regen noemenswaardig gezien, wel veel wind ; zaterdag en zondag hebben we met een reef gezeild, de zaterdag van Wolphaartsdijk tot de Roompot, en zondag met Pasen tot Kats. Heel wat buiswater bij de aandewindse rakken zoals van de Roompot richting Zierikzee... Maandag van Kats naar W'dijk, was het een rustig zeilen.

In de Roompot waren we uitgenodigd om te eten op de Saltwater, samen met Kees en Sarien : lekkere zalm en toebehoren, en het Paasontbijt werd een brunch op de Zeeuwin, samen met Stef en Christel... 's avonds was het afspraak op onze boot voor het gezamenlijke diner... 

De Paaszondag hebben we sportief ingezet met een kort looptoerke (3-4-3 voor de start2run) en aansluitend hebben we een kort plonske genomen in de Oosterschelde, het water zou nu 10,7 ° zijn volgens onze boordinstrumenten.

We varen maandag op tijd binnen, brengen Marc en Annick nog naar BoZ en gaan dan aan de feesttafel in Stabroek.



Categorie:Zeilseizoen 2014
» Reageer (0)
17-04-2014
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Eerste tochtje, motor en zeilen
Vr. 11 tot zondag 13 april
Zoals dat de eerste weekenden gaat, staan er een aantal 'to do's' op een lijstje. Zaterdag na het ontbijt beginnen we met het grootzeil en de lazy jacks. 's middag krijgen we bezoek van Jean & Hilde, en ook Luc en Ines - tijd voor een koffie-break ! Rond 13 u. vertrekken we op motor naar Boone, en daar komen we net op tijd aan om onze inkopen bij elkaar te krijgen : 12 nieuwe fenders (uiteraard niet alleen voor ons Very Happy). Rond 18.30 u arriveren we bij de steiger van Vrouwepoldersteiger, waar ondertussen al 3 bekenden aangemeerd zijn (Minx, FF en Jest). ' T Is hier precies : “Komen eten”, met asperges + zalm / salade geitenkaas + spek + appel / Pasta + salsiccia + spinazie van Jean  op het menu.
Zondag ochtend maken we een  mooie strandwandeling aan zee, en rond 12 u. zeilen we retour tot w’dijk.
We zetten Inge en Erik in Wemeldinge af waar hun auto nog staat, en bezoeken hier de Saltwater. Afsluiten doen we bij Juno (met John & Patrice en Stef en Christel). 

Categorie:Zeilseizoen 2014
» Reageer (0)
07-04-2014
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.In het water !
Eerder dan voorzien ligt ons bootje terug in het water, in plaats van de zaterdag 12 april, kan hij er de 3de april al in, in "kortebroeken"-weer... 

Weekend 4 tot 6 april
2 nachtjes aan boord. De auto wordt uit- en de boot ingeladen. Toilet wordt met een nieuwe darm geïnstalleerd, en er wordt heftig gepoetst zowel onder- als bovendeks. Maar er is ook  "social time". Vrijdagavond etentje in Le Beau in Goes, zaterdag apero bij Oban, Coffee Bar op Balena (tot 10 pers. kan net), en after coffee bij Eau-de-vie... en de zondag wordt afgeloten in het Loze Vissertje. 

Wie zei onlangs dat Zeeland floreert bij gratie van de Belgen ? 

Categorie:Zeilseizoen 2014
» Reageer (0)
18-03-2014
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Voorbereiden en schilderen
Weekend  15 en 16 maart

Zaterdag : kleine klusjes die gedaan moeten worden : de afvoeren van de keukenspoelbakken worden vernieuwd, toilet moet een grote poetsbeurt ondergaan, en wordt voorzichtig overboord geheveld (die gaat mee naar huis). Ik ontvet het onderwaterschip en werk met watertite enkele oneffenheden weg. De klussendag eindigt op de Jest die sinds vanmorgen vroeg in het water ligt. 
Zondag : waterlijn aftapen, nog even de watertite-plekjes "bijvijlen" nu ze uitgehard zijn, en dan beginnen we, ieder een kant, te schilderen. Dat gaat natuurlijk vlug zo. We gaan nog even bij de Frans even helpen, en zo staan we weer een beetje dichter bij de opening van ons zeilseizoen.

Categorie:Zeilseizoen 2014
» Reageer (0)
10-03-2014
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Schitterend werkweer ... 8 maart !
Zaterdag 8 maart 2014

Vorig jaar lag er verse sneeuw half maart, vandaag is het de warmste 8 maart ooit in België. Tijd dus om samen te gaan werken aan de boot. Nog geen stress want we hebben onze tewaterlating geprikt op 12 april, maar moest het lukken, kunnen we misschien nog wat vervroegen.
De romp wordt voor de tweede keer gepoetst en gedroogd, en dan beginnen we te waxen, onder een stralende zon met de geur van de kokoswax van 3M (omstaanders durven te beweren dat het eigenlijk lippenbalsem is Smile ). Vorig jaar moesten we een liquide wax kopen omdat het te koud was om het klusje te klaren met de "harde" was die we normaal gebruiken.
Soit, de job is gedaan, en zo kunnen we volgend weekend het onderwaterschip onder handen nemen.

Categorie:Zeilseizoen 2014
» Reageer (0)
12-11-2013
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.DIt is het einde... van ons zeilseizoen
Geen echt verlengd weekend...
Zaterdag gaat Kurt de zeilen afhalen, en dat betekent dus het einde van het zeilseizoen. 
Zondag gaan we samen naar Wolphaartsdijk en laden we nog enkele dozen vol materiaal om mee naar huis te nemen. Bovendien varen we al naar de WSVW, daar mogen we blijven liggen tot volgende week. 
We hebben een gezellige avond met een "oude" bekende en haar man, die als passant aanmeerden in de haven.

Maandag nog wat poetsen en leegladen, en zo zijn we klaar voor de volgende stap : bootje het water uit !

Categorie:Zeilseizoen 2013
» Reageer (0)
04-11-2013
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Echt verlengd weekend
3de Herfsttocht - Donderdagavond naar Balena. Marc en Annick komen bij ons eten, en we beslissen om morgen met hen mee richting Tholen te varen. 

Vrijdag 1/11  - We ontbijten en maken ons aansluitende klaar voor vertrek. Ook Oban beslist om mee te zeilen naar Tholen. Het is lekker aan het waaien, 5/6 bft met gemak, maar het is een ruime en voordewindse koers, we zeilen enkel met het kleine werkfokje en dat gaat nog snel genoeg. Weinig recreatie op de Oosterschelde, tja, er liggen al veel boten in winterslaap. Bij de Bergse Diepsluis, versassen we samen met de Najade Ngataki, Oban kan er net niet meer bij. In Tholen, genoeg plaats aan de passantensteiger. Marc en Kurt halen de zeilen van de Trintella, 's avonds gaan we met zn allen eten in de Markt van Tholen, en ook Piet en Rietje komen hier nog binnenvallen.

Zaterdag 2/11 - we slapen uit, ontbijt met spekjes en ei, samen met Marc &  Annick... Ze vertrekken naar Bergen op Zoom, waar ze in de loods gaan vandaag. Ik ga met Mia inkopen doen : zeer mooie en creatieve winkeltjes in Tholen, maar geen supermarkt meer in het centrum. We gaan dus bij de groentenboer, de viskraam en de bakker onze boodschappen doen. Rond de middag, er is dan al weer een beetje meer wind dan deze morgen, op de Oosterschelde is het 1 mooi aandewinds rak zeilen tot de Zandkreeksluis. We blijven droog, het is zelfs af en toe zonnig. We gaan overnachten in de WSVW in W'dijk, en Mia en Willy komen bij ons aan boord eten. Gezellig en "slaapverwekkend" Very Happy

Zondag 3/11 - Het is weer goed aan het waaien, en het heeft ook flink geregend vannacht. Na het ontbijt verkassen we naar onze havenplaats, en rommelen al een enkele kasten en bakken leeg... Nog een bezoek van de mechanieker, en dan rijden we met een volle auto naar huis.


Categorie:Zeilseizoen 2013
» Reageer (0)
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vliegende storm in aantocht
2de Herfsttocht - Verlengd weekend, een uur erbij - we vertekken vrijdagavond nog, en het is zacht : we zitten tot 19 u. buiten maar dan gaan we toch binnen eten. DVD vervangt de geplande filmavond in Goes.

Zaterdag 26/10 - Wandelen, zwemmen vanaf de boot, douche – een sociaal gevulde dag : een laat ontbijt met de Frans, bezoek van Willy en Mia. Dan wisselen we de high aspect voor de kleine werkfok. We gaan niet uitvaren, vandaag is het nog te doen maar voor morgen en zeker maandag geven ze windstoten tot 56 kn. In de namiddag bezoek van Inge en Erik, en rond 17 u. arriveren Marc en Annick  met de Trintella. Die blijft hier een week naast ons liggen.  Tegen de avond nog bezoek :  Ines en Luc, Stéphane en Christel, en  na het aperitiefje, vertrekken we naar Middelburg waar we met achten dineren in De Gouden Bock, tgv de Nacht van de Nacht in Middelburg.

Zondag 27/10 - we slapen uit, ontbijten samen met Marc & Annick... We rijden met hen tot De Heen en belanden bij Stéphane en Christel thuis voor een gezamenlijke Chinese tafel.


Categorie:Zeilseizoen 2013
» Reageer (0)
14-10-2013
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Onverwacht zondagsweer
1ste Herfsttocht - we hadden gehoopt richting Tholen of Burghsluis te gaan... Al goed dat we dat niet aangevat hebben.

Zaterdag 12/10 was nochtans een zeer verleidelijke dag, mooi zonneke, rustig oostenwindje; de benamnningen van de met Saltwater en Capp Linné waren niet naar Zeeland afgezakt en we wijzigden dan ook maar onze plannen. Een leuke wandeling tot voorbij de Meerkoet en dan (heel) even zwemmen bij de Oesterhaven, het water is ondertussen behoorlijk aan het afkoelen natuurlijk (ca. 13 °)... 
In namiddag beginnen we de Veerse Meermosselen te kuisen en dat is een serieuze klus. We verplaatsen ons naar de haven van de WSVW, goed voor 500 m op het log Smile .
Jest is vandaag op de wal gegaan, en Inge en Erik komen 's avonds bij ons eten... Gezellig op een mooie hersftavond. Als ze bijna 's nachts weggaan, is het aan het regenen, en het heeft niet meer gestopt tot we de zondag vertrokken...

's Nachts is het bovendien ook gaan waaien! Gelukkig liggen we aan de hoge wal, maar er wordt heel wat van de meertouwen verlangd. We slapen dus maar uit, hopen op een droog moment, maar het ziet er niet naar uit, en we moeten wel terug. We hijsen ons in de zeilpakken, starten de motor, en hobbelen het Meer op, het is donkergrijs en het regent pijpestelen, we zijn op minder dan 2 minuten lekkend nat... Als we bij onze box arriveren, staat Danny ons op te wachten om aan te meren, dat is nog handig ... We rommelen op, proberen de boot wat droog te maken, maar de natte kledij gaat mee naar huis...

Categorie:Zeilseizoen 2013
» Reageer (0)
07-10-2013
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.5 en 6 oktober
Mooi nazomertje
We arriveren na middernacht, om 2 uur pas, in W'dijk, na een lekker diner in het Reigershof.
Zaterdag slapen we dus uit, onder een stralend blauwe hemel staan we op... niet talmen, en met slechts een koffie als ontbijt vertrekken we naar het eerste het beste steigerke voor onze "ochtend"-swim... we zijn er alleen, dus kunnen we ons zonder vreemde blikken opwarmen, beetje lopen, stappen, turnen om dan het water in te stappen (14,5 °C)... toch even kunnen zwemmen, en nadien op het eilandje zelfs even beschut kunnen opdrogen.
We zien Najade Ngataki voorbij varen, en in hun zog, de Engelse Lucy, in haar Afrikaanse vissersloep TO6411 (zie ook www.to6411.net). Marc en Annick begeleiden haar tot Veere, vanwaar ze verder zal trekken via de Belgische Kust naar Londen, de laatste trajecten van haar tocht die startte op 20 juni vanuit Lampedusa... dezer dagen meer dan ooit actueel !
Na de lunch vertrekken ook wij naar Veere, op motor, want er is niet te veel wind. We versluizen samen met hen, en meren aan net voorbij het sas. Lucy komt mee aan boord, en we geven wat uitleg over de route en de mogelijkheden op de Noordzee en tot Londen. We geven haar ook onze Noordzeekaartenset mee, die is toch aan vervanging toe volgend jaar. En dan vertrekt ze terug, tot Vlissingen vanavond.
Wij gaan met z'n vieren nog een wandeling in Veere maken, en eten aan boord nadien nog een pasta.

Zondag, mist als we opstaan - oei, dat is niet te best voor Lucy en haar maidentrip op de Noordzee... maar al snel klaart het op, en 's avonds horen we dat ze tot Nieuwpoort is kunnen varen.
We ontbijten met vier met spek en eitjes, de mannen doen de afwas en Annick en ik maken een wandeling langs de omwallingen van de stad Veere, en we spreken nog met allemaal af voor een koffie. Rond 13 u, terug de sluis door, en wij op het fokje rustig (heel rustig zelfs) zeilend tot Wolphaartsdijk. Lekker van het zonnetje genietend. Als we in onze box zijn, in het half vijf, opruimen, nog wat koken, en naar huis...  

Categorie:Zeilseizoen 2013
» Reageer (0)
30-09-2013
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Afsluitingstocht van WSVW
Vr. 27 september - Na het werk, een spurtje naar W'dijk, voor een clubactiviteit bij de WSVW... We "smijten" alles in de kuip, en vertrekken sitopresto naar de haven om de hoek. Gelukkig is de briefing van "Koken onder Mast" niet al te stipt, dus we kunnen alles nog volgen ... Als enig Belgisch koppel worden we ingedeeld op de Hardebolle, bij Ilse en Merien. Op het menu : Shoarma-maaltijdsoep en als dessert een variatie op tiramisù met perziken en koffiesiroop. Iedereen gaat aan de slag, en iets na achten, zitten we in het Oorlam voor de proeverij : beide gerechten werden goed bevonden, en we zullen ze zeker wel eens op ons vakantiemenu zetten...

Za. 28 september - Ongehoord misschien voor een zaterdag, maar we zetten de wekker op 6u30, om een duikje te nemen... even opwarmen op de steiger (al goed dat het nog donker is), en dan het (koude) water in. De warme douche nadien is zalig.
Weer briefing, we vertrekken al vroeg naar de Zandkreeksluis, met 34 boten, een groot konvooi dus. Als we de sluis verlaten, komen 2 reddingsboten van de KNRM om enkele maneuvers te tonen. Het slepen van jachten wordt geannuleerd, want er staat een behoorlijke golfslag, maar de Man-Over-Boord-acties worden wel enkele keren uitgevoerd. En dan mogen enkele kinderen even overstappen op de kleinste reddingsboot, en dat is natuurlijk voor hen een reuze-avontuur. 
We zetten koers naar de Zeelandbrug, enkel op fok gaat het al vlug... Dan met een hele vloot de Zeelandbug door, en met z'n allen Zierikzee binnen. De havenmeester loodst alles in goede banen, en voor 13 u. liggen we in het zonneke (en de wind in de kuip, spijtig)...
Volgende afspraak om 14 u, bezoek aan  museum van de OUwe Werf en de museumhaven van ZZ. En nadien nog even de stad in voor een koffietje in de Zeeuwse Hemel. Op de boten terug, komen Erik en Inge een glas drinken, en voor het diner is de groep spijtig genoeg opgesplitst in twee. 
Wij dineren in rest. d'Ouwe Werf, gezellig en lekker, nog even een stop bij de Gekroonde Suikerbiet en dan bed in...

Zo. 29 September - Ondanks veel volk, en 6-dik gestapeld, een zeer rustige nacht. Om 11 uur nog koffie en bolus in d'Oue Werf, en rond 12.30 varen we weg. Opnieuw veel wind, veel zon ook, gelukkig, de Zeelandbrug door om 13.12 en pal zuid op het fokje... tij is tegen nu, maar met 6,5 knopen door het water, schiet het toch snel op. Om 15 u de sluis van de Zandkreek door, en dus mooi op tijd terug in de thuishaven, voor de opruim. We eten nog aan boord, en dan gaat het richting Schoten.
 

Categorie:Zeilseizoen 2013
» Reageer (0)
22-09-2013
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kurt gaat solo !
Vrijdag 20 september - Kurt vertrekt solo : Wolphaartsdijk - Antwerpen. Met een check-list in de hand vertrekt hij vroeg, al rond 6u30 op weg.  3 sluizen verder; het Veerse Meer, de Oosterschelde, het Kanaal van Hansweert en de Westerschelde bedwongen, arriveert hij rond 14u45 in de Kattendijksluis. Ik kan daar opstappen en dan is het wachten geblazen ; de sluizen en bruggen in Antwerpen zijn een apart hoofdstuk waard, soit. De Londenbrug draait om 17u30 en Marc staat ons op te wachten en wijst de weg naar de laatste vrije box, lucky we !
We drinken ons aperitiefje nog in de kuip en stellen een licht en snel avondmaal samen met Annick en Marc. We willen niks missen natuurlijk voor deze korte tijd in t' Stad, en wandelen naar de tent van Water-rAnt, nog een stop bij de Antwerp Flyer, en later belanden we nog in bruin café Scaldis, met een bende. Te laat terug aan boord  Very Happy !

Zaterdag 21 september - Kurt slaapt uit, wat boodschappen en tijd later, zijn we paraat voor de paradebriefing : we horen bij de groene vloot, maar weten nog niet goed hoe we het gaan doen. We zijn ook uitgenodigd bij de Legendeau om op te stappen, en beslissen om dat te doen. Rond 13u20 gooien we los, brug om 13u30, en dan de sluis in. Deze wordt volgestapeld, en dat duurt natuurlijk een hele tijd. Als we versast zijn, moeten alle jachten hun positie gaan zoeken. De groene vloot achter moederschip ANtwerp Flyer. Met het springtij is het echter nit zo simpel om hier rondjes te draaien, of stil te liggen. Maar het valt allemaal goed mee, met deze rustige schipper Eric. Het konvooi en de parade vangt aan rond 17 u, en zo'n 200 jachten volgen de kraanboot Brabo. Het varen in 2 kiellijnen lukt eigenlijk niet, maar het zal voor de toeschouwers toch wel mooi geweest zijn, denk ik. 
Terug de sluis in, ze keer de Royersluis, bijna de eerste draaiing, maar dat lukt net niet. Dus weer wachten, maar ons geduld wordt voornamelijk op de proef gesteld aan de Siberiabrug ! Na een halfuur standby, wordt de brug geopend, eerst komen 2 Flandriaboten vanuit de tegenovergestelde richting, en dan... komt een politiewagen met zwaailicht roet in het eten gooien : de brug moet toe, en de vloot van zo'n 40 jachten moet opnieuw wachten... Ongelooflijk. 
Net op tijd voor het  prachtige klank- en lichtspektakel vlijen we ons in de kuip, het is een zachte avond, en het was ook vandaag mooi zonnig weer, gelukkig!

Zondag 22 september - Wekkertje voor 6 uur, om 6u25 gooien we los, om 6u30 de brug, en aanlsuitend de Kattendijksluis binnen om... te wachten, wat dachten jullie ? Maar dat is ook tijd om te ontbijten en koffie te maken. Om 8u15 varen we het Scheld op, en dat moet een heel eind op motor. Er is veel mist opgekomen, en er is te weinig wind. Enkel de Schaar van Valkenisse lukt op zeil. De sluis en het Kanaal van Hansweert gaan vlot, en dan verder zeilend en opkruisend tot de Zandkreeksluis. Het is lang mistig geweest, en nadien is het de hele dag grijs weer, en vochtig. Rond 16u30 arriveren we in haven. Nog poetsen, oprommelen, eten en voor we het weten is het weer laat... 
Onze jaarlijkse Antwerpen-tocht is weer een feit, maar voor Kurt zal het volgend jaar eerder tot Linkeroever gaan...

Categorie:Zeilseizoen 2013
» Reageer (0)
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.September-weekendjes
7 en 8 september - Uitstapje naar Tholen met Saltwater en een nog een hele bende, die echter geen toegang door de Bergse Diepsluis krijgt... Slechte papieren ? Neen, een te diepe kiel... 

14 en 15 september - Slecht weer voorspeld, en een niet-zeilweekend. Bezoek aan Tholen en Goes, met familiebezoek... 



Categorie:Zeilseizoen 2013
» Reageer (0)
06-09-2013
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
30 augustus tot 1 september
Vrijdagavond vertrekken we niet meer, bezoekje bij Goton, en een rustige avond aan boord.

Zaterdag vertrekken we om 7 u., richting west, een stukje met de fok op, een deel op motor. We meren aan in Oostwatering, waar de BASF-zeilinitiatiedag plaats heeft. 13 polyvalkjes liggen klaar voor monitors en werknemees. Er staat hier een stevig briesje, 4 en 5 bft. Er wordt afgesproken om sowieso 2 reven te knopne, er zijn verschillende kleine kindjes bij, en ook volwassenen die nog nooit gezeild hebben, zouden wel eens verrast kunnen worden. 
Kurt is begeleider bij 2 koppels, en ik vertrek met Dirk J en nog een collega Jef. Zeer mooi zeilen, het is nog grijs, maar tegen de middag wordt het mooier. Patrick D heeft voor hot dogs gezorgd en die zijn zeer gegeerd na meer dan 2 uren op het water. In de namiddag, een tweede lading die verdeeld wordt : Kurt heeft nu een vader en zoon windsurfers aan boord, en Dirk J en ik vertrekken met een tof koppel en zoon van 17. Tegen het einde gaan de reven eruit, en dat laat zich duidelijk voelen. En weer een zeer leuke zeiltocht, we varen tot de dijk aan zee, en dan ruime wind terug. 
's Avonds stappen we op bij de Idefix, varen naar Veere, waar ze gaan overnachten. We gaan samen eten in de Yachtclub van de haven, en 's nachts maken we een mooie wandeling retour naar Oostwatering.

Zondag - na een stop in de haven van Veere, is het lekker zeilen tot Wolphaartsdijk, wind is OK, zon is niet echt van de partij. Idefix wil een wedstrijdje, we hebben "slechts" de high-aspect opstaan, bij hen staat de genua. Maar we doen ons best, en zijn sneller op zeil dan de Idefix. Uiteindelijk haalt hij ons in vlak voor de haven van W'dijk, dus niet zo slecht voor ons jachie...

Categorie:Zeilseizoen 2013
» Reageer (0)
26-08-2013
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Feestweekend
23 tot 25 augustus
Een korte tocht vrijdagavond, tot de steiger van het Goese Sas, waar we samen met de Alcyone wachten op de Najade Ngataki die pas rond 22 u, in de donkerte dus, arriveert. Rustig weer en we zitten tot middernacht buiten.

Zaterdag zijn wij om 6u15 al uit de veren... de wind en de golven komen op de neus het normaal tamelijk beschutte kommetje van het Goese Sas binnen, het is dan ook hoogwater. We staan maar op want het is anders toch maar ziek worden van de deining, en we wandelen tot het nieuwe strandje, waar we gaan zwemmen ! Fris maar zoals steeds, nadien aangenaam.
We vertrekken op tijd naar Wemeldinge, het begint te regenen en dat is voor een tijdje. We maken ons klaar voor het jubileumfeestje van S en C, in partycenter Schoudee : lekkere BBQ en leuk feestje, en nadien nog met de harde kern een kleine afterparty... waar ik niet ongehavend van terug kom wegens een slippartij.

Zondag weer een ochtendlijke zwempartij, maar toch iets later dan gisteren. Het is mooi weer, maar tegen de middag neemt de bewolking toe. Na het bezoek van Bob, vertrekken we richting W'dijk, echter is de wind op, en gaat het op motor. Om 17 u zijn we op ons vertrouwd plekje en wordt de boot nog eens goed gepoetst.




Categorie:Zeilseizoen 2013
» Reageer (0)
19-08-2013
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Verlengd weekend
Woensdag 14 en donderdag 15 augustus 
Een "nachtelijke" tocht via het Veerse Meer tot Vlissingen zodat we de donderdag op tijd kunnen vertrekken naar Blankenberge. Doordat de laatste brug niet meer bediend werd naar behoren, hebben we een tijdlang liggen wachten eer we konden aanmeren aan de grote bakboordkade voor de fitness in Vlissingen. Inge & Erik stonden al een tijdje te wachten om nog even binnen te springen. De Alcyone meert achter ons af.

Donderdag ons eerste werk : de genua wordt vervangen door de high aspect, verwachte wind ZW 4/5, en met dit zeil kunnen we veel scherper zeilen... We gooien los rond 9u15, grijs, maar droog, pakken aan en de sluis in.
Als we de Westerschelde opvaren, staan de zeilen al bij, en gaat de motor meteen af. Zoals verwacht ZW, en zal het dus aan de wind zeilen zijn. We blijven noordelijk van de Wielingengeul, laten 2 grote schepen passeren in de Sardijngeul, en moeten dan een slag maken om vrij te komen van de ondiepe banken aan stuurboord. En dan een lang kruisrak, steeds verder van de kustlijn, tot voorbij de Samselbu-boei... Voor Zeebrugge zijn de golven zoals we ze kennen hier, warrig, hoog en bonkend. De Alcyone zeilt in ons zog, we zijn vertrokken met 100 m afstand, en dat blijft bijna de hele tocht zo. Even komen ze wat dichter, en dan horen we dat ook hun boot met een serieuze klap terugvalt op de golven.
Als Blankenberge over de andere boeg bezeild lijkt, gaan we overstag, en zo zeilen we veel rustiger, binnen een uur, Blankenberge binnen. 
Marc en Annick hebben ondertussen voor beide boten een box geboekt, en zo liggen we in een zonnig Blankenberge voor het vieruurtje uit te rusten.
's Avonds rendez-vous bij de beenhouwerij Vanderkinderen voor paardensteak, ook Alex en Mia wandelen mee...

Vrijdag is een rustdag... Annick en Gilda gaan naar de markt, Kurt gaat Alex en de vissers helpen met iets van de laptop, Marc en Frans zwermen hier wat tussen, en rond de middag treffen we elkaar voor koffie en anders in het Koetshuis. 
Na de middag, terug in de haven, ziet Kurt 2 Engelse boten binnenvaren, Phragmites en Bar Goose, onze vrienden David en Theresa uit Bradwell met hun dochter Claire, schoonzoon Barnaby en kleindochter Variety... We wisten niet dat ze nu al zouden arriveren in BB, dus een hele verrassing om hen hier te treffen. Als we hen even gaan groeten, staan er al gauw 2 politiemannen bij de Phragmites, ze vragen of ze even mogen opstappen voor controle : David is zelf een politie-detective geweest, dus hij weet maar al te goed dat controles nodig zijn... ware het niet dat hij in bijna elke Belgische haven bijna elke keer gecontroleerd wordt, het is alsof hij (of zijn boot) dat aantrekt... dus ja, beide agenten aan boord, en wij naar onze haven.
's avonds aperitief bij ons aan boord, en als het wat begint te regenen gaan we binnen zitten, en stellen we met Annick en Marc een improviste menu samen... meloen en hesp als primo piatto, tortilla met ratatouille en konijnroulade als secondo...

Zaterdag - op tijd wakker, Najade Ngataki vertrekt iets voor 8, Alcyone en Balena een uurtje later. Verwachting = ZW5/6, maar als we op zee zijn, is er aanvankelijk zeer weinig wind, een 3 volgens onze instrumenten... Ook de Engelsen volgen. We zien de Bar Goose mooi op zijn 3 "rode" zeilen nader komen, de Phragmites nog op motor (David is zn breakfast aan het maken under deck). We laten de motor bij tot Zeebrugge, en dan is er vooruitgang onder zeil. We zien een RIB van de douane onze richting uitkomen, we zwaaien goedendag, ze varen verder, tot de Bar Goose, en ja hoor ! weer gaan ze langszij de Phragmites, of ze even aan boord kunnen. 2 mannen stappen op en controleren blijkbaar de hele boot, zelf in het toilet om te zien of er geen "illegalen" aan boord zijn (bij een man van 75 jaar en in een boot van nog geen 9 meter !)... Het is een mooie en rustige zeildag, er komt inderdaad wat meer wind, en de stroom zuigt ons de westerschelde binnen. We kunnen net niet meer in het kleine sluisje mee, maar de sluiswachter gaat de grote sluis bedienen voor de 10 jachten die ongeveer samen met ons binnenvaren. Dan verder tot Middelburg via het vertrouwde kanaal, en in het rustigste dokje van de haven van Middelburg mogen we in een box. 
Najade Ngataki is verder gevaren en neemt in W'dijk onze box voor de nacht. Voor vanavond nog meer bezoek, Stéphane en Christel komen met de wagen, pikken Marc en Annick op, en met David en Theresa, Frans en Gilda, kunnen we de stamtafel van het Clubhuis bemachtigen... David & Theresa komen hier al meer dan 30 jaar, en vinden Middelburg steeds een highlight...

Zondag - we nemen afscheid van de Engelse vrienden, en vertrekken met Alcyone, na de brugbediening van 13.15 u, in een frisse bries, richting sluis. Daar is het behoorlijk druk, en door de vlagerige wind een beetje onrustig. Op het meer zeilen we enkel op de fok met gemak 5.5 en 6 kn alles ruim en voordewinds tot Wolphaartsdijk. Een vlugge en zonnige trip. Goed dat we gewacht hebben, want deze morgen heeft het nog even flink geregend. Oprommelen, douchen, kennismaking met de nieuwe buren, en nadien nog even bij Frans en Gilda afspreken voor een volgend weekend...



Categorie:Zeilseizoen 2013
» Reageer (0)
13-08-2013
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Stranddag
Zaterdag 3 en zondag 4 augustus
Na de eerste werkweek arriveren we laat aan boord de vrijdag, maar varen toch nog uit tot het eerste steigerke aan de Sabbingeplaat voor overnachtig. Lekker rustig hoewel we vreesden voor een ligplaats aan de steiger. 
Zaterdag retour naar de haven, en met de Bongo-Beach bon naar Vlissingen voor een stranddag : het waait behoorlijk op zee, blij dat we hier niet door moeten vanuit Blankenberge of zo. 
Zondag oprommelen en naar Stabroek voor de familie-BBQ...

Categorie:Zeilseizoen 2013
» Reageer (0)
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Droogvallen !
Vrijdag tot zondag 9 tot 11 augustus
Vrijdagavond vertrekken we nog naar St Annaland, rustig zeilend op een bijna lege Oosterschelde. We hebben een box gereserveerd en arriveren net voor donker. 
Zaterdag hebben we afgesproken om met de vzw tolerant, een dag mee te varen en te gaan droogvallen op de platen. We zijn opstappers bij de Jan-Korneel, een van de vier nog bestaande "hengsten". D'n Bruinen en de Pegasus behoren ook tot de stichting, en een vierde ligt ergens op het Haringvliet. Een heel heterogeen gezelschap, zeer leuk ! Eens "vast" gelopen op de plaat voor St Annaland, kunnen we met de ladder van boord en een wandeling maken op de plaat tot de Zuiddijk van Sint-Philipsland. Terug aan boord worden fluitjes en een mandoline bovengehaald, en Jan, een van de vroegere schippers, vertelt en speelt muziek? Als we terug los zijn na enkele uren, gaan we nog zeilen op het Zijpe, het is ondertussen pittig aan het waaien, .... Alle maneuvers en acties zijn hier natuurlijk op zo'n platbodem helemaal anders dan op een modern zeiljacht. Veel zwaarder, veel meer lawaai (alhoewel wij er ook wat van kunnen) en trager natuurlijk. Het is rond 18u30 dat we de haven terug binnen zijn. 
Aan de passantensteiger ligt de MinX, net terug van hun Denemarken-vakantie, we spreken af voor later want we hebben gereserveerd in rest. Buutengaets... 's avonds nog een pousse-café bij Serge en Claire om de enthousiaste verhalen van hun reis te bevestigen!
Zondag, iets later door een "onverwacht voorval" :) vertrokken... er was een zeiljacht vastgevaren net buiten de geul van de Krabbekreek, en Kurt is "reddertje" gaan spelen... een motorjacht gezocht dat net vertrok en mee mogen opstappen, en dan naar buiten om de ongelukkigen te verlossen... het was ongeveer een uur voor laagwater.
Enkele druppels later, vertrekken ook wij, en als we een halfuur aan het opkruisen zijn, een kort maar krachtig onweer, even alle zeilen naar beneden, veel rukwinden, regen, hagel donder en bliksem, maar alles van korte duur, en nadien is het helemaal terug open geklaard. Wel pittig zeilen, opkruisen met 2 reven en de genua een stuk ingerold. Tot de Zeelandbrug ook stevige Oosterscheldegolfjes tot 1.5 m... maar snel dus wel. Omdat we de sluis opgeroepen hebben, wacht die nog even op ons, en zo worden we snel versast.


Categorie:Zeilseizoen 2013
» Reageer (0)
07-08-2013
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Een vergeten dag en nog zo memorabel !!

(Bij nazicht van ons blog, bleek dat we het traject van Chatham naar Londen wel geschreven hadden, maar niet geplaatst hadden op het blog... dus voor diegenen die er niet wijs uit geraakten : zaterdag 29 juni zijn we tot Londen gevaren ! :)

Zaterdag 29 juni : Chatham – Londen : 50 M

Onze bestemming vandaag : Londen… Hoogwater in de city is 19u20, dus ten laatste moeten we om 20u30 aan St. Katrins Dock zijn, dat is vlak bij London Bridge. Later wordt er niet meer versast naar de dok.

Het is mooi en zonnig weer, niet veel wind, maar de Thames is sowieso geen gemakkelijke rivier om te zeilen met een westelijke wind, en dat is vandaag wel de heersende richting.

We hebben een rustige ochtend, gisteren zijn we nog aan de babbel geraakt met een NL koppel dat schuin over ons lag. Ze zijn van Vlissingen, en hun boot Joy ligt in Oranjeplaat, dus ook op het Veerse Meer. Ze komen hier al vele jaren, en volgens hen, heeft het niet veel zin om te vroeg te vertrekken, 11 u is tijd genoeg, zelfs al moeten we dan nog de Medway af varen.

We maken alles terug goed vast, en iets voor 11, worden we met 4 andere zeiljachten versluisd… Motor en fok erbij, tij mee natuurlijk, en zo’n 1.5 uur later varen we de Thames op. Aanvankelijk een zeer brede delta… Er is niet veel verkeer (vergeleken met Vlissingen en de verdere loop van de Schelde tot Antwerpen, zeer weinig verkeer zelfs… heeft het te maken met de economische crisis hier in Engeland ?)… Behalve de NL Joy, zien we slechts 1 zeiljacht dat ook de Thames opvaart. Alles vlot zeer behoorlijk, we hebben mooi de tijd en gelegenheid om alles goed te bekijken en foto’s te nemen. De rivier is zeer rustig, behalve de laatste 7/8 mijlen… dan wordt het steeds onrustiger op de Thames. Dit heeft wellicht te maken met de golven veroorzaakt door de snelle boten die het openbaar vervoer verzekeren, en er varen ook enkele toeristische speedrubberboten rond. We varen de Thames Barrier voorbij, de Millenniumdome, Limehouse Marina en Greenwich Village met de prachtige gebouwen van het Royal Naval College. En dan eindelijk : de Tower Bridge in zicht, waar ST Kats gelegen is. Op ½ mijl roepen we de marina op, en als we er aankomen, moeten we maar 1 rondje draaien en dan kunnen we de sluis in, helemaal alleen… alle gelezen verhalen over een aloverheersende drukte : niets daarvan  ! Balena ligt alleen in de sluis, en we krijgen een mooie liplaats toegewezen, in het centrale dok, vlak voor de sluis, naast een Moody 47 en een Princess 48 (we zijn precies een bijbootje van één van deze schepen)… Om 19 u vast en tijd voor een glaasje bubbels in de kuip in het zonneke.

Nadien nog een kleine verkenning van de buurt, even de Tower Bridge over tot Butlers Wharf, en bij de pizzeria in de haven, met zicht op ons bootje, laten we ons een pizza smaken !


Categorie:Zeilseizoen 2013
» Reageer (0)


Gastenboek
  • Wanneer zijn jullie weer in Zeeland?
  • Goede vaart
  • Halfweg
  • mooie trip
  • Bijna 'thuis'

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in ons gastenboek


    Inhoud blog
  • Terminus
  • Bezoek op de Oosterschelde
  • Brommen, brommen, brommen
  • Rain !

    Agenda

    Wat plannen we binnenkort ?


    Categorieën
  • Geschiedenis (4)
  • Zeilseizoen 2010 (57)
  • Zeilseizoen 2011 (63)
  • Zeilseizoen 2012 (62)
  • Zeilseizoen 2013 (80)
  • Zeilseizoen 2014 (114)
  • Zeilseizoen 2016 (38)
  • Zeilseizoen 2017 (44)
  • Zeilseizoen 2018 (47)

  • Archief per maand
  • 08-2018
  • 07-2018
  • 06-2018
  • 08-2017
  • 07-2017
  • 06-2017
  • 08-2016
  • 07-2016
  • 06-2016
  • 08-2015
  • 07-2015
  • 06-2015
  • 10-2014
  • 09-2014
  • 08-2014
  • 07-2014
  • 06-2014
  • 05-2014
  • 04-2014
  • 03-2014
  • 11-2013
  • 10-2013
  • 09-2013
  • 08-2013
  • 07-2013
  • 06-2013
  • 05-2013
  • 04-2013
  • 03-2013
  • 12-2012
  • 11-2012
  • 10-2012
  • 09-2012
  • 08-2012
  • 07-2012
  • 06-2012
  • 05-2012
  • 04-2012
  • 12-2011
  • 11-2011
  • 08-2011
  • 07-2011
  • 06-2011
  • 05-2011
  • 04-2011
  • 03-2011
  • 12-2010
  • 11-2010
  • 10-2010
  • 09-2010
  • 08-2010
  • 07-2010
  • 06-2010
  • 05-2010
  • 04-2010
  • 11--0001

    Blog als favoriet !

    Categorieën
  • Geschiedenis (4)
  • Zeilseizoen 2010 (57)
  • Zeilseizoen 2011 (63)
  • Zeilseizoen 2012 (62)
  • Zeilseizoen 2013 (80)
  • Zeilseizoen 2014 (114)
  • Zeilseizoen 2016 (38)
  • Zeilseizoen 2017 (44)
  • Zeilseizoen 2018 (47)


  • Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs