Inhoud blog
  • 9 juli
  • 8 juli
  • 7 juli
  • 6 juli
  • 5 juli
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Aussie 2020

    10-05-2020
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.9 mei

    Het verdict van de Australische Regering valt tegen. Ze voorzien een verlichting van de beperkingen in drie stappen. Interstate reizen zonder quarantaine verplichting zitten in de laatste fase en die is in het beste geval pas gepland voor juli. Dat wil zeggen dat mijn gok om hier langer te blijven allicht nog niet voldoende zal zijn. Miljaarrrrr. Ik draai en keer alle combinaties in alle richtingen om in dat kluwen van beperkingen een gaatje te vinden. Niet simpel want de regels verschillen dan ook nog eens van Staat tot Staat.  Duidelijk is dat ik eerst een interessante Staat moet vinden waar we binnen kunnen zonder ophokplicht. De Staat Victoria vormt uiteraard geen probleem, want daar verblijven we. Noord Oostelijk ligt New South Wales. De restricties zijn er minder streng. De kans dat we daar binnen 2 weken binnen kunnen, lijkt ons realistisch. Als dat lukt kunnen we rondreizen tot aan de Noordgrens van die Staaat. Aan de andere kant ligt Queensland. Laat ons hopen dat de Queenslanders tegen dan tot inzicht komen en ons binnen laten.

    Een andere Staat die wat soepeler is, blijkt The Northern Territory te zijn. Vandaag stippel ik een eerste alternatieve reis uit in en rond Darwin, de hoofdstad van The Northern Territory. Dan liggen die kaarten in het pokerspel al klaar. Morgen kom dan New South Wales aan de beurt. Man, man, ik raak stilaan moedeloos en geïrriteerd van alle dagen die ik intussen al verspild heb aan het annuleren van boekingen, wijzigingen van boekingen, opvolgen van terugbetalingen, bijhouden van credits, uitdokteren van alternatieve reisprogramma’s enz. Een hele spreadsheet vol.

    In de namiddag ben ik het echt beu. We maken deze avond lamsbout klaar op zijn ‘Jamie Olivers’. Dit wil zeggen een bout doorspiest met tenen look en de sprietjes rozemarijn en tijm.

    10-05-2020 om 08:01 geschreven door markenkris

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (2 Stemmen)
    08-05-2020
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.7 mei

    De voormiddag spendeer ik, zoals elke goede Belg, aan Tax-on-web. Ik raak er zonder problemen binnen (allicht omdat ik –naar Belgische normen- om 1 uur ’s nachts doe). Ik heb nog wat extra gegevens nodig die ik hier niet zo bij de hand heb. Ik heb nooit kunnen inbeelden dat ik die gegevens ooit aan de andere kant van de wereld zou nodig hebben. Mijn dochter Griet zal dus worden ingeschakeld.

    In de namiddag van het mooie herfstweer genoten en een wandeling van ca. 10 km gemaakt. ’s Avonds nog eens rummikub gespeeld bij Toon. Tot mijn grote schaamte moet ik toegeven dat ik het (nog) niet onder de knie heb. Het vele denken bezorgt me bovendien (lichte) hoofpijn. Ik zal dus nog wat moeten oefenen.

    08-05-2020 om 13:39 geschreven door markenkris

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (2 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.6 mei

    Vandaag nog mooi weer. Eerst twee wasjes gedaan en opgehangen. Terwijl wij weg zijn kunnen ze rustig drogen. Afspraak is dat ze droog zijn tegen we in de loop van de namiddag terug thuis komen. We hernemen de Arcade wandeling en ontdekken de ondergrondse openbare toiletten die in 1902 werden gebouwd. Alleen voor mannen. En de vrouwen hoor ik u al hardop denken. Hawel daar hebben ze pas later aan gedacht en die hebben bijgevolg moeten wachten tot in 1927. Uit nieuwsgierigheid bezoeken we ook even Central Station van Melbourne en dan blijkt in het midden van het station nog de toren te staan van een fabriek dat loden pijpen maakte.

    We kennen intussen zoveel plaatsjes in Melbourne dat we binnenkort kunnen solliciteren voor de post van stadsgids. Al vrees ik dat we voor ‘taal’ een B-attest zullen krijgen. We kunnen onmogelijk in dezelfde graden van overtreffende trap plaatsen en gebouwen beschrijven. Alles is hier amazing, breathtaking, fabulous, incredible, unbelievable, enz.

    08-05-2020 om 13:39 geschreven door markenkris

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (1 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.5 mei

    Schitterend stralend weer wordt er voorspeld. We trekken er dus op uit voor een strandwandeling. Het is inderdaad zalig wandelweer. En wij zijn duidelijk niet de enigen die dat vinden. Op het  wandelpad langs het strand van St Kilda is goed druk. En niemand draagt een mondmasker. Niemand. Het verwondert me helemaal niet. Gisteren hadden ze voor héél Australië wel geteld in 1 persoon wiens ziekte “misschien met corona zou kunnen relateerd zijn”. Dat is een mooi voorbeeld van nuchtere neutrale informatieverstrekking. Wat een verschil met de paniekerige massa-opjutterij die ons vanuit België bereikt.

    Halverwege stoppen we aan een picknick tafel met bijbehorende zitbanken om ons boterhammen te verorberen. Aan elke tafel zit zoals het hoort één koppel. Maar er zijn voldoende tafels om eenieder die wil te laten zitten.

    08-05-2020 om 13:38 geschreven door markenkris

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.8 mei

    Weer prachtig weer vandaag. Dus gaan we in Melbourne een andere wandeling doen langs de Yarra rivier. Een mooie tour. Daarna nog eens een bezoekje gebracht aan  de South Melbourne Market. Aan het viskraam van Griekse maat Petros heb ik kreeften gezien met een lijfdiameter (diameter geen lengte hé) van makkelijk 15 cm en een krab met een schild van zeker 25 cm. Verleidelijke zeemonstertjes eigenlijk. De drang om krab te kopen is groot maar in onze B&B hebben ze noch een krabben- noch een kreeftenschaar om de scharen te kraken. We hebben dan ook ons maar wijselijk beperkt tot twee grote moten zalm (met ruggengraat) van een duim dik. Dat kost ons 16 Australische dollar (ca. 10,5 euro) voor 600 gr. Met zwarte inktvis pasta is dat een mooie en lekkere combinatie.

    Terug thuis vernemen we de beslissing van de Australische Regering. Ze beginnen volgende week met een geleidelijke versoepeling van de beperkingen, maar een vlucht naar Bisbane of Cairns zit er voor de maand juli niet in. Nog twee maand wachten in Melbourne zonder dat we zekerheid hebben dat tegen dan de versoepeling niet terug gedraaid wordt, is er over voor mij. Ik moet voor de zoveelste maal op zoek naar een alternatief. Ik voel me net Sisyphos, in Melbourne in plaats van in Tartaros. Dat wordt een werkje voor morgen.

    08-05-2020 om 00:00 geschreven door markenkris

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    06-05-2020
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.4 mei

    In de reizigersdocumentatie van de Air B&B heeft Kris enkele foldertjes over Melbourne gevonden. Eén ervan is een becommentarieerde wandeling van 3 km langs en door de verschillende Arcades die Melbourne rijk is.  Arcades zijn overdekte winkelgaanderijen die op het eind van de 19de eeuw en het begin van de 20ste eeuw in regelrechte Art Déco –stijl in Melbourne gebouwd werden. Tot de middag heeft de regen ons nog binnen kunnen houden. Daarna klaart het op en doen we de tour. Een aangename verrassing. Niet alleen omwille van de Arcades maar ook omdat we door smalle straatjes kuieren waar we zonder plannetje nooit zouden door gewandeld zijn. 

    De oudste Arcade is de Royal Arcade van 1869. Aan de ingangspoort slaan sinds 1892 2 reuzen, die een groot prachtig uurwerk flankeren, het uur. De linkse reus Gog slaat elk kwartier. De rechtse met als naam Magog neemt de uren voor zijn rekening. De meest indrukwekkende Arcade daarentegen is de Block Arcade van 1902. De constructie is vergelijkbaar met de Koninginnegaanderij van Brussel. Met een glazen koepeldak over de ganse lengte, prachtige mozaïeken vloeren en exclusieve winkels. Bij valavond wandelen we nog door de Cathedral Arcade met alle Art Déco loodglazen ramen en vensters nog intact. 

    De Niagara Lane daarentegen is een erg smal steegje van amper 2m breed. Maar daar staan nog 5 stapelhuizen van 1880, die aan de slopershamer van de jaren 1960 ontsnapt zijn. Het zonlicht raakt amper tot aan de straatstenen.

    06-05-2020 om 12:52 geschreven door markenkris

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.3 mei

    Regendag. Niets anders te melden dan water.


    06-05-2020 om 00:00 geschreven door markenkris

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)


    Archief per week
  • 06/07-12/07 2020
  • 29/06-05/07 2020
  • 22/06-28/06 2020
  • 15/06-21/06 2020
  • 08/06-14/06 2020
  • 01/06-07/06 2020
  • 25/05-31/05 2020
  • 18/05-24/05 2020
  • 11/05-17/05 2020
  • 04/05-10/05 2020
  • 27/04-03/05 2020
  • 20/04-26/04 2020
  • 13/04-19/04 2020
  • 06/04-12/04 2020
  • 30/03-05/04 2020
  • 23/03-29/03 2020
  • 16/03-22/03 2020
  • 09/03-15/03 2020

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs