Artikeltjes die van mijn hoofdblog http://blog.seniorennet.be/raa 'afgevoerd' werden omdat ze daar te oud werden en toch niet meer gelezen worden..
01-07-2008
Eet u gezond
Broccoli
Men heeft ontdekt dat broccoli isothiocyanaat bevat. Dit is een stof die het lichaam stimuleert om kankerbestrijdende stoffen aan te maken.
Broccoli behoort tot de familie der cruciferen (zoals spruitjes en kool) die de reputatie heeft om het risico op maag-, long-, mond-, keel-, pancreas- en darmkanker te verminderen.
Ook kankers die ontstaan door hormonen worden afgeremd door een stof in broccoli.
Deze groente zorgt ook nog voor een beter immuumsysteem, een gezond hart en sterke beenderen.
Broccoli bevat bovendien meer vitamine C dan sinaasappelen, meer calcium dan melk en meer vezels dan een snee bruin brood.
Volgens cijfers van Kind en gezin die gebaseerd zijn op de communicatie met jonge moeders en jonge gezinnen, spreken in het arrondissement Antwerpen slechts 47,7% van de gezinnen thuis Nederlands!
Er zijn wel grote verschillen volgens de districten.
Vooral de cijfers van de Stad Antwerpen en het district Borgerhout zijn opvallend.
Ekeren is reeds een zeer oude gemeente en vierde vorig jaar zijn 850-jarig bestaan.
De dorpsbenaming verschijnt in de tot op heden bekende oorkonden voor de eerste maal in 1155 en heette toen Hecerna. In de loop der eeuwen veranderde de naam in: Ekerna, Ekerne, Akerna, Eckre, Eckerne, Eecre, Eycre, Ekeren, Eeckeren en werd tenslotte weer sedert 1933 officieel Ekeren.
In voorhistorische tijden, toen de stromen bij ons nog niet ingedijkt waren, lag Ekeren als een soort landtong aan het overstromingsgebied van de Schelde. Deze landhoogte strekte zich uit van de huidige dorpskom (Ekeren-centrum) over wat we nu St.Mariaburg noemen, naar Hoogboom en Kapellen of Hoogenschoot zoals deze plaats vroeger noemde.
Van de verschillende beken en riviertjes die op het grondgebied lopen, loopt er geen enkel door de eigenlijke dorpskom, wat eveneens bewijst dat deze op een hoogte lag.
Onmiddellijk daarbuiten treffen we volgende waterlopen aan:
ten zuiden: de Donkse beek, de Oudelandse beek, de Laarse beek (vroeger Olme genaamd) en de Vosbeek of Vossenschijn. Deze laatste staat in 1245 vermeld als 'Ekerne'. Mogelijk ontleende de gemeente Ekeren zijn naam aan deze rivier.
ten noorden hebben we nog de Kaartse beek, die in haar benedenloop de naam Schoon Schijn kreeg en de Zwarte beek.
Al deze beken en riviertjes lopen richting Schelde.
De plaatsen rond de hoger gelegen dorpskom moeten vroeger heel moerassig zijn geweest. Vooral het gehucht Ekeren-Donk. De benaming Donk duidt op een moeras of zompig gebied met struikgewas. Nu nog heeft men in dit gehucht trouwens nog regelmatig af te rekenen met wateroverlast.
De dorpsbenaming EKEREN verschijnt in geschriften dus slechts voor het eerst in 1155.
Maar volgens de plaatselijke heemkundigen Frans Bresseleers en Hendrik Kanora zou Ekeren als dorp reeds ontstaan zijn in de tijd van de Franken die na de Romeinen (57 voor Christus tot midden IVe eeuw) vanuit het oosten ons land binnendrongen.
Typisch aan Frankische nederzettingen waren de driehoekige plaatsen en een gemeenschappelijke drinkplaats (biest genaamd) voor de dieren. De Franken hielden zich voornamelijk bezig met de teelt van schapen en zwijnen.
Zon driehoekige plaats vinden we nog terug rechtover het Hof van Veltwijck. Nu is daar een schuttersclub gevestigd). Tot het einde van de 19e eeuw bevond zich daar ook een kleine vijver, drink genaamd. Onmiddellijk oostelijk hiervan was de biest-streek gelegen, een benaming die we in het dorp nog tegenkomen (straatnamen, kapel, hoeve).
Ook had men hier een mooie eik-aard, d.i. grond begroeid met eikebomen, uiterst geschikt voor de zwijnenteelt. Sommigen menen dat de naam Ekeren reeds hiervan afkomstig is.
Dit zijn volgens de heemkundigen allemaal aanwijzingen dat de Franken op deze landhoogte aan de Schelde reeds een dorpgemeenschap hebben neergezet.
Gedurende eeuwen was Ekeren één der grootste parochies van het land en omvatte het grondgebied van de huidige gemeenten Ekeren, St. Mariaburg, Hoevenen (Ettenhoven), Hoogboom, Kapellen (Hogenschoot), Brasschaat en Maria-ter-Heide.
Vanaf 1034 behoorde Ekeren tot het land van Breda onder Hendrik I van Breda. Het is omstreeks die tijd dat de eerste dijken werden gebouwd.
Ten gevolge van bloedige twisten in die tijd en door de inval van de Noormannen (einde 12°eeuw) stonden veel vrije grondbezitters hun eigendom af aan een machtiger man, omdat zij alleen te zwak stonden. Zo stond de Heer van Ekeren zijn erfgoed af aan de Hertog van Brabant en nam het van deze vorst terug in leen (het Leenstelsel). Alzo behield hij het vruchtgebruik van zijn bezittingen.
Na een twist in 1232 werd de heerlijkheid Ekeren verbrokkeld. Slechts in 1714 kwam alles terug onder éénzelfde heer.
Tijdens de Franse overheersing op het einde van de 18° eeuw werd de heerlijkheid Ekeren voor goed opgeheven.
Dit is nog een vervolg op mijn 3 artikels over "Mijn gemeente" van 6/2, 21/2 en 24/2/06.
Hetgemeentewapen (1).
Tijdens de middeleeuwen had elk adelijk geslacht zijn eigen zegel en zijn eigen wapen. Dit gebruik werd gevolgd door de gemeenten. Daarvoor werd dan iets kenmerkends gekozen.
Het wapenschild van Ekeren vinden we voor het eerst vermeld in 1627.
Na de Franse revolutie van 1789 werd alles wat aan middeleeuwse toestanden deed denken, afgeschaft. Zo ook het gebruik van de wapenschilden en oude zegels.
Toen de Hollanders in 1814 hier meester werden, stond het bestuur de wapenschilden en zegels van vóór de Franse revolutie terug toe.
Op 8 okt. 1819 kreeg Ekeren van de Hoge Raad te s Gravenhage een diploma voor het bezit van zijn wapen, zijnde drie gouden akers (brouwersketels) op een lazuren, d.i. hemelsblauwe achtergrond.
Toen België in 1830 onafhankelijk werd, mochten de vroegere zegels behouden blijven, mits voorlegging van de vroegere toelating.
Het Gemeentewapen (2) Voor de definitieve vastlegging van het gemeentewapen van Ekeren, na de onafhankelijkheid van België, lezen we in een verslag van een bijzondere gemeenteraadszitting op 1 juni 1841 hetvolgende:
" .dat het van eene ongeheuglijke overlevering is dat den naem Eeckeren van Ackere schijnt afkomstig te zijn, en dat den naem Ackeren voortspruyt uyt zekere kopere ketels, ackers genaemd, welke men in de brouwereyen gebruykt, dat volgens zeer oude akten er in deze gemeente zeer veel brouweryen bestaan hebben immers is het van eene openbaere bekendheyt dat de waterputten te Eekeren, een waeter opleverd welk bij zijn klaerheyd en zuyverheyd alsnog eenen zeer aengenaemen smaek bevat."
Bij Koninklijk Besluit van 27 december 1841 werd dan aan Ekeren het wapen voorgoed toegekend.
Nog even dit: Wel hebben de vroegere Ekerse brouwerijen aanleiding gegeven tot het Ekerse wapelschild, maar dat de dorpsnaam Ekeren daarvan zou afgeleid zijn, gaat niet op. Het bestaan van ons dorp en zijn naam zijn ouder dan de biernijverheid hier. De gemeentevaderen in 1841 hebben wel de toenmalige vorm van de dorpsnaam Ackerna dankbaar aangegrepen om de akers te laten voorkomen als een symbool van het Ekerse dorpswezen met zijn vele brouwerijen.
De bijnaam van de Ekenaars is trouwens "bierpruvers" maar tegenwoordig zijn de brouwerijen allemaal verdwenen.
(alle informatie voor deze reeks van 5 artikels over mijn gemeente werd gehaald uit boeken geschreven door de heemkundigen Frans Bresseleers en Hendrik Kanora)
De Kaartse beek is een waterloop die vanuit Brasschaat naar Ekeren vloeit, daarbij gedeeltelijk de grens vormend tussen Ekeren en Kapellen.
Aan de Antwerpse steenweg gaat de Kaartse beek ondergronds om voorbij de spoorlijn Antwerpen-Roosendaal terug in een open bedding te verschijnen.Daar, ter hoogte van de Vloeiende verandert de naam van deze beek in Schoon Schijn. Sommigen menen zelfs dat de naamsverandering nog iets verder ligt, nl daar waar de Zwarte Beek in die beek vloeit.
Nu heeft het Vlaams Gewest echter aan de Antwerpse Steenweg op de afscherming van de beek een naamplaat aangebracht met de benaming Schoon Schijn.
Onbegrijpelijk vindt de wijkwerking, die onmiddellijk stappen heeft ondernomen om te laten onderzoeken of de foutieve naam kan aangepast worden.
Maar de overheid stuurde een hele argumentatie om te bewijzen dat de benaming Schoon Schijn wél de juiste is.
Een paar citaten hieruit:
Het Klein Schijn ontvangt heel wat beken, waaronder de Kaartse beek die een belangrijk basisdebiet heeft, de Puimbeek, de Voetbeek, de Hoogboomse beek, de Bunderbeek (of Vloeiende).Op welke locatie de Kaartse beek historisch gezien in het Schoon Schijn overgaat, heb ik uit kaartmateriaal niet duidelijk kunnen afleiden.
Zeker is dat het deel van de Kaartse beek ten oosten van de steenweg Ekeren Donk Mariaburg Kapellen Kaartse beek werd genoemd en het deel nadat ook de Zwarte beek in de beek kwam (ter hoogte van de Puihoek) Schoon Schijn werd genoemd.Mij lijkt de naamovergang van Kaartse beek naar Schoon Schijn hetzij gesitueerd op de vroegere gemeentegrens Brasschaat/Ekeren aan de steenweg, hetzij gesitueerd bij de samenvloeiing van de Bunderbeek en de Kaartse beek langs de straat Vloeiende en wel 600 meter westwaarts van de spooroverweg.Persoonlijk lijkt die tweede hypothese historisch en fysiografisch meer aannemelijk.
Tot zover zou men denken delijk te krijgen, maar dan komt het:
In de VHA-atlas (= de officiële atlas van de waterlopen) wordt de beek met verschillende namen bedacht: zowel Kaartse beek als Schoon Schijn worden hierbij vermeld voor het volledige traject . In die VHA-atlas wordt één van die namen wél als de hoofdnaam gebruikt.Men gebruikt hierbij de naam van het benedenstroomse deel.Zonder discussie is dit historisch ook het Schoon Schijn met monding destijds in het Groot Gat (= oude kreeknaam ter hoogte van de Kruisschans-Van Cauwelaertsluis) en trekt dit dan voor de belangrijkste voedingsbeek (de Kaartse beek) verder helemaal stroomopwaarts door.
Het is dank zij de warme golfstroom dat Noord-west-Europa een aangenaam gematigd klimaat heeft, maar, aan de hand van metingen die het afgelopen jaar verricht werden en in vergelijking met soortgelijke metingen uit 1957,1981 en 1992, hebben Britse oceanografen geconstateerd dat de Golfstroom ersnstig in kracht is afgenomen.
Als die trend zich doorzet, kan dat bij ons leiden tot een daling van de gemiddelede temperatuur van 2 tot 4 graden en in Scandinavië zelfs van 5 tot 10 graden. Oorzaak is de toevoer van zoet water uit de noordelijke ijszee afkomstig van smeltende gletsjers op Groenland en van rivieren met smeltwater uit Siberië.
Omdat zoet water lichter is dan zout water, blijft dat drijven op het zeewater, waardoor het zeewater eerder naar de bodem zinkt om aan zijn terugreis naar de tropen te beginnen. De verstoring in dit circulatiepatroon zou de oorzaak en de verklaring kunnen zijn van periodes met uitzonderlijk strenge winters in vroegere eeuwen (tussen 1300 en 1850).
Daartegenover staat evenwel dat de herfst van 2005 de warmste was sinds 1607 (ex aequo met 1731).
Over onze minister van Justitie Laurette Onckelinckx
In 2005 publiceerde ik reeds een artikel over L.O., welk ik mits voorafgaande toestemming had overgenomen van Guvaal, onder de titel De wet van Laurette. Tik hiervoor 'De wet van' in 'Zoeken in blog'
Over Laurette Onckelinckx kan men bladzijden vol schrijven, maar hier moet het zo beknopt mogelijk blijven, anders leest niemand het. Of het moet al héél interessant zijn.
Wel, hier volgt in het kort het ongelooflijk boeiende verhaal van
Laurette ONKELINX
Minister van Justitie
Þ al deze informatie over Laurette & Co werd gevonden op het internet. De eer is aan politica Janice Laureyssens die hiervoor het nodige speurwerk heeft verricht.
De vader van Laurette, een Limburger, vond in 1950 werk in Ougrée, werd regionaal vakbondslid, toen schepen en tenslotte burgemeester. Haar moeder is een Tunesische.
Laurette werd aldaar geboren op 2 oktober 1958 en heeft vijf broers en zusters.
Zij studeerde rechten aan de Universiteit van Luik en werd later advokaat.
Zij huwde met de Algerijn Abbès Guenned.
Wegens zijn bedrijvigheid in het drugsmilieu vaardigde Marokko in 1996 een internationaal aanhoudingsmandaat tegen hem uit. Op 31 juli 1997 werd hij op de luchthaven van Zaventem gearresteerd, maar hij maakte gebruik van een diplomatiek paspoort, wat hij illegaal bezat, want hij is nooit een diplomaat geweest. Op dat moment was echtgenote Onckelinckx minister-president van de Franse gemeenschap.
Om verdere schandalen te vermijden, scheidde Laurette heel snel van hem. Na één maand was de scheiding al officieel geregeld. De snelste echtscheiding in België ooit.
Op 20 november 1999 huwde Laurette de constitutionele advokaat Marc Uyttendaele. De getuigen bij dit huwelijk waren beider vroegere echtgenoten!
(morgen nog wat over die 1ste echtgenoot Abbès Guenned)
Na de poging tot arrestatie van Abbès Guenned op de luchthaven van Zaventem, waarbij hij gebruik maakte van onschendbaarheid met een illegaal diplomatiek paspoort dat hij als gift had gehouden, werd hij een jaar later, op 21 juli 1998 voor dezelfde feiten opnieuw gearresteerd, dit keer op de luchthaven van Izmir, Turkije.
Hij moest daar een tijdje de cel in, maar onder druk van de Belgische regering werd hij nooit aan Marocco uitgeleverd en om een diplomatieke rel te vermijden zelfs vrijgelaten.
Sinds kort is Abbès weer opgedoken ge gelooft het niet- als rijkelijk betaald adviseur op het kabinet van Laurette Onckelinckx met als taken de communicatie tussen het kabinet en de islamitische verenigingen onderhouden en het grote stedenbeleid.
In La Libre Belgique van 15 jan. 2004 deed hij een oproep tegen het verbieden van hoofddoeken bij moslimvrouwen en hij gaf zijn steun aan het oprichten van de vereniging COIFE (gezamelijke verenigingen tegen het verbod van hoofddoeken in scholen).
Eén van de meedewerkers van Abbès is Kissi Benjelloun, voorzitter van de Unie van Moskees (slager van beroep). Deze wordt ervan beschuldigd de controle van de Moslimvleesmarkt uit te voeren voor zijn persoonlijk profijt.
Wat over de oudere broer en de jongere zus van Laurette Onckelinckx
De oudere broer van Laurette, Patrick, bezit een restaurant Beau Vivier in Ougrée. Deze zou een maandelijkse overheidstoelage ontvangen voor invaliditeit van een vroeger werkongeval. Dat zit zo: Na een barbecue-feestje op 26 april 2003 bij Alain Mathot (zoon van Guy Mathot, top-socialist in Luik) en Isabelle Simonis (intussen afgetreden wegens schandaal rond een intern memorandum dat per vergissing naar Le Soir gestuurd werd en handelde over het aantrekken van allochtone kiezers bij de PS), werd Patrick overvallen door twee gewapende en gemaskerde mannen en werd daarbij door een schot geraakt. Sommigen zeggen dat het om een maffia-afrekening ging. De opbrengsten van het feest, meer dan 12.500 euro, die voorzien waren om in de kas van de PS te storten, verdwenen spoorloos.
De twee aanvallers werden later gearresteerd en bleken naaste relaties te zijn. Hun advokaat is....Marc Uyttendaele, de echtgenoot van Laurette Onckelinkx.
Patrick werd onlangs nog gearresteerd voor het dragen van een vuurwapen zonder vergunning.
De jongere zuster van Laurette Onckelinckxverbleef eind 1979-begin 1980 in de gevangenis op beschuldiging van drugsmokkel.
De commerciële glimlach van Laurette Onckelinckx is in feite een bedrieglijk masker. Bij alle ministeries waar ze al heeft gewerkt, was het meer show dan actie en bleef er maar occasioneel een goede herinnering aan haar achter.
Wat gebeurde er zoal sinds zij Minister van Justitie werd?
-tijdens de Dutroux-affaire: zaken zoals de opengelaten politiewagen (en dit voor heel de internationale pers!) en een celsleutel die in een pot gevonden werd. -de ongelooflijke vluchtverhalen van Nordine Benallal in aug.2004 en even later van Hammid Gr Mrabet. -in de gevangenis van Lantin kon een gevangene zelfs vanuit zijn cel een vuurwapentrafiek opstarten.
Reactie van Laurette: ligt aan het gevangenisbeleid en dat staat onder controle van Ministerie van Financiën. Tja, niet veel op te zeggen natuurlijk.
Dan: de overvolle gevangnissen.
Twee gevangenissen (Hasselt en Tongeren) werden gesloten omdat ze te oud waren voor die sukkelaars van gevangenen. Dus meer overbevolking bij de andere gevangenissen. (intussen is er in Hasselt een nieuwe gevangenis)
Maar geen nood. Laurette heeft de oplossing:
-gevangenisstraffen van minder dan 6 maanden zullen niet meer uitgevoerd worden. -voor 7 à 8 maanden hoeft men nog slechts één maand in de gevangenis, voor 8 à 12 maanden nog slechts 3 maand. Voor straffen tussen 1 en 3 jaar zullen de medebewoners worden vrijgelaten nadat zij éénderde van hun straf hebben uitgezeten. -gevangenen die vragen voor een electronische enkelband, worden onmiddellijk op vrije voeten gezet, maar blijven officieel wel gevangen.
De prioriteit van Laurette Onckelinckx ligt niet in het aanpakken van de bestaande problemen, maar ligt meer in het bestrijden van extreem rechts en zij verbiedt alles wat eventueel kan lijken op racisme of islamfobie
De vorige minister van Justitie, Marc Verwilghen had 8 van de 16 leden van de moslimexecutieven geweigerd omdat staatsveiligheid hen verdacht van fundamentalisme en lid te zijn van de extremistische Turkse beweging Milli Gorû. Om hun zaak te verdedigen werd de echtgenoot van Laurette Onckelinckx ingehuurd. Spoedig nadat Verwilghen vervangen werd, verkoos Laurette deze acht fundamentalisten.
Het satirische blad Père Ubu, publiceerde dat Laurette als Kaviaar-socialist* zon 30.000 euro per maand verdient. Hiervoor gaf zij haar echtgenoot-advokaat opdracht om Père Ubu voor de rechter te slepen, maar verloor de zaak.
* Kaviaar-socialisten is een term die wordt gebruikt om naar dit rijke en aristocratische links te verwijzen, dat in wezen niet socialistisch meer is.
(10/03/06)
Het volledige verhaal van de hand van Janice Laureyssens kunt u lezen op:
Absurdistan, zo heeft indertijd Minister van Staat Mark Eyskens België ooit eens genoemd. Wat veel protest uitlokte, want zoiets zeg je niet als minister over je eigen land. Maar wat justitie betreft, begint het er wel op te lijken, want wat er hier nu allemaal gebeurt, overtreft het surrealisme. Geen scenarioschrijver uit Hollywood kan het zo gek bedenken, maar hier ingebeurt het wel in werkelijkheid. Neem nu Murat Kaplan, één van onze beruchtste gangsters. Alles bij elkaar al tot 19 jaar cel veroordeeld (tot in 2009) en voor zijn laatste misdrijf moet hij nog berecht worden. Wist al 6 maal te ontsnappen! Deze keer was hij met penitentiair verlof; goedgekeurd door Minister van Justitie Laurette Onkelinx zelf. Maar , O verbazing, hij keerde niet terug naar de cel. "Het is belangrijk om hem geleidelijk voor te bereiden op zijn vrijlating", aldus de minister, "en de drie vorige keren waren er geen problemen". Een handige truc die door Dutroux ook al uitgespeeld werd trouwens. Dan Abdallah Ait Oud. Een pedofiele redicivist die al twee verkrachtingen op zijn palmares had, werd zonder meer als genezen ontslagen uit een psychiatrische instelling, zonder voorwaarden en zonder opvolging. Iedereen snapt dat zoiets fout is, behalve dan de specialisten en de minister van Justitie. Resultaat: verkrachting en moord op twee onschuldige meisjes. Het is nog niet echt bewezen, maar de aanwijzingen en bewijzen stapelen zich op en zijn niet te ontkennen. Wat moet er nog allemaal gebeuren voor men op justitie beseft dat men niet goed bezig is?
(naar 'Standpunt' door columnschrijver Paul Geudens in GVA van 18/7/06)
Een kleine greep uit de vele justitieblunders onder Laurette Onkelinx als Minister van Justitie:
- Farid Le Fou : gijzeling na 'uitgaanspermissie' - Fehriye Erdal : ontsnapt en sindsdien spoorloos - Abdallah Ait-Oud: vrijgelaten en 'gezond' verklaard na diverse verkrachtingen van minderjarige meisjes - Murat Kaplan: diefstal en schietpartij tijdens voorlopige invrijheidsstelling; niet teruggekeerd na zijn laatste penitentiar verlof - nu weer de zaak Hoxha: een Albanese gangster en maffiabaas die, ondanks negatief advies van het Antwerps parket, toch door Madame Laurette Onkelinx vervroegd werd vrijgelaten, wel met een bevel van uitwijzing. Intussen werd hij opnieuw in Antwerpen gesignaleerd (wat echter door zijn familie ontkend wordt). Fractieleider Gerolf Annemans (VB) noemde Laurette Onkelinx (PS)toepasselijk "minister van vrijlatingen" en eiste haar ontslag. Ook Minister van Binnelandse zaken Patrick Dewael (VLD) uitte harde kritiek op zijn collega-minister. PS-voorzitter ElioDi Rupo houdt de justitieminister echter de hand boven het hoofd. Zelfs Premier Guy Verhofstadt had deze maal een hard onderhoud met zijn vice-premier en minister van Justitie Laurette Onkelinx. Hierover werd echter geen officieel communiqué verspreid, maar hij zou hierbij toch gevraagd hebben om wat omzichtiger om te springen met de invrijheidstellingen. Laurette Onkelinx vindt echter dat ze goed bezig is en dat ze geen kritiek en zeker geen publieke terechtwijzigingen hoeft te krijgen. Zij gedroeg zich hierbij 'agressief als een wesp'.
Columnist Paul Geudens eindigt zijn artikel in 'Standpunt' in GVA van 14/9 hierover als volgt: "De conclusie is duidelijk. Laurette Onkelinx is niet alleen onbekwaam om haar departement te leiden, de vele incidenten bewijzen het, ze liegt bovendien. Er zijn voor minder ministers moeten opstappen. Zij zou dat nu beter ook doen. Het is genoeg geweest. Haar krediet is opgesoupeerd. Maar we maken ons geen illusies. Onkelinx is van de PS, en die mag altijd iets meer."
Laurette Onkelinx ligt de laatste tijd sterk onder vuur, maar ze bijt hevig van zich af. "Guy Verhofstadt heeft niets te vertellen over de voorlopige invrijheidstellingen. Hij heeft geen bevoegdheden met betrekking tot Justitie", aldus Laurette O. in Le Soir.
Ditmaal gaat het over de zaak Hoxha, de beruchte Albanese gangster die vervroegd in vrijheid werd gesteld en daarbij werd uitgewezen. Voorwaarde: dat hij zich vóór 14 mei 2013 niet meer in ons land zou vertonen. Dit tegen het negatief advies van de Antwerpse procureur in, die vond dat een zware jongen van dat kaliber niet zomaar kon vrijgelaten worden.
Maar deze Viktor Hoxha werd opnieuw in Antwerpen gesignaleerd. Daarmee waren de voorwaarden van zijn invrijheidstelling geschonden en dus zou hij moeten opgespoord worden en terug aangehouden. In een brief aan Justitie vroeg de Antwerpse procureur wat er met Hoxha na zijn aanhouding zou gebeuren. Na twee weken kwam het antwoord: na zijn aanhouding zou Viktor Hoxha onmiddellijk opnieuw in aanmerking komen voor een voorlopige invrijheidstelling met terbeschikking stellen van de Dienst Vreemdelingenzaken! Wat had het dan voor zin om zo'n gevaarlijke en dure operatie op te zetten, vermits bekend staat dat de gangster geen geweld schuwt. Laurette O. wijst nu met een beschuldigende vinger naar het Antwerpse Parket, dat slecht zou hebben gecommuniceerd, geklungeld en gelekt naar de pers. Dit zou kunnen leiden tot een tuchtonderzoek. Eens te meer probeert L.O. haar eigen falen af te schuiven op haar onderdanen. De franstalige pers verdedigt Laurette Onkelinx, die niets te verwijten valt en gewoon de wet toepast.
- Over Kassa-socialisme (10/8): "Eigen zak eerst" is een typische uitspraak van en voor socialisten. Daarnaast bewerken en bevoordelen zij de veelheid van het profitariaat om aan de nodige stemmen te geraken. Wanorde en chaos is hen heilig. Alleen in een dergelijk klimaat kunnen ze vegeteren. Democratie kennen zij niet. Er mag niet vergeten worden dat socialisten ooit communisten waren. Alleen hun werkwijze om aan de macht te komen verschilde.
Uit een onderzoek van een duitse professor (vr) van de Universiteit van Bonn, blijkt dat JONAGOLD de gezondste appel is. Gevolgd door boscoop, golden delicious en elstar. Hij bevat de meeste antioxidanten; dit zijn stoffen die beschermen tegen kanker. Ook wat getreft de zogenaamde 'secundaire plantaardige stoffen', dit zijn stoffen die ons immuumsysteem versterken en ons aldus beschermen tegen ziektes, scoort de jonagold enorm.
Op mijn oorspronkelijke weblog - http://blog.seniorennet.be/raa heb ik reeds verschillende artikels terug verwijderd omdat ze niet meer zo actueel waren. Maar het gebeurde wel eens dat een bepaald onderwerp plots terug opduikelde. Daarom heb ik besloten om enkele van die artikels onder te brengen in dit nieuwe blog. Vandaar de naam: AFGEVOERD. R.A.A.