Artikeltjes die van mijn hoofdblog http://blog.seniorennet.be/raa 'afgevoerd' werden omdat ze daar te oud werden en toch niet meer gelezen worden..
12-09-2010
Cultuur
Ik ga nooit meer naar de cinema, een theatervoorstelling of een concert. Of eens gaan zwemmen of een terrasje doen bij een fietstocht of een wandeling. Ik doe niets wat geld kost omdat ik me dat financiëel niet kan permitteren.
Maar anders is het voor leefloners, OCMW-klanten.
Die mogen gratis of tegen een sterk verlaagde prijs naar een cultuur- of sportevenement.
In 2007 konden de OCMW-klanten (van Antwerpen) kiezen uit 121 evenementen waar ze gratis of voor weinig geld terechtkonden. Er werd ruim 33.000 keer van het aanbod gebruik van gemaakt. Succesnummers waren - de musical Suske en Wiske - de Filharmonie-concerten - Nekkanacht - voorstellingen in de Roma - sportwedstrijden (o.a. Germinal Beerschot). OCMW-voorzitster Monica De Coninck (sp.a): "We willen mensen met weinig financiële middelen de gelegenheid geven om toch een avondje uit te gaan. Op deze manier kunnen mensen met een laag inkomen zich ontspannen en blijven ze sociaal actief. Maar geld is vaak niet het enige wat deze mensen tegenhoudt. Velen hebben drempelvrees om naar een concert of wedstrijd te gaan. Door in groep te gaan, zetten ze die stap vaak wel."
Wegens het succes wil Monica De Coninck het aanbod nog verder uitbreiden. In theorie moet ik daar wel mee voor betalen.
Op mijn oorspronkelijke weblog - http://blog.seniorennet.be/raa heb ik reeds verschillende artikels terug verwijderd omdat ze niet meer zo actueel waren. Maar het gebeurde wel eens dat een bepaald onderwerp plots terug opduikelde. Daarom heb ik besloten om enkele van die artikels onder te brengen in dit nieuwe blog. Vandaar de naam: AFGEVOERD. R.A.A.