Foto
Inhoud blog
  • "We'll meet again, Don't know where,don't know when. But I know we'll meet again, some sunny day."
  • Afscheidsfeestje Fatima
  • nog veel werk aan de winkel
  • Allemaal beestjes
  • 'Beyond the beauty'
    Zoeken in blog

    Yana in Zuid-Afrika

    16-02-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.baie goed
    Nu we nog vlot op internet kunnen bij ons gastgezin ga ik ervan profiteren om nog eens een berichtje te posten op mijn blog. Onze stage is ook nog niet echt gestart en we moeten nog nergens voor zorgen aangezien Karien en Marc dat doen, dus nu hebben we nog behoorlijk veel vrije tijd.
    Vanmorgen hebben we kennis gemaakt met onze collega's. Er was een staff meeting die we mochten bijwonen. Ze hebben hier de gewoonte om bij het begin van elke vergadering te overlopen hoe het met iedereen gaat en daar wordt niet gewoon met 'goed' op geantwoord zoals bij ons. Iedereen deelt echt zijn diepste gevoelens met de rest van de groep. Alle vrouwen waren heel vriendelijk en wilden ons ook meteen leren kennen. Morgen moeten we niet gaan werken, zodat we nog wat tijd hebben om geïnstalleerd te geraken. Zaterdag gaan we een paar van de boerderijen bezoeken.
    We hebben ook een appartement gevonden, morgenochtend mogen we het contract gaan ondertekenen. Al zal ik pas echt enthousiast en gerust zijn als we het contract in onze handen hebben en we verhuisd zijn, want er kan nog altijd ergens iets mislopen, dat hebben we intussen wel ondervonden in onze zoektocht naar een verblijfplaats.
    Vanavond zijn we gaan wandelen in 'het veld', dat is een heel groot stuk natuur in de buurt van het huis waar we momenteel logeren. De natuur is hier echt prachtig! Daarna hielpen we met Karien om een heerlijke salade klaar te maken. We zijn hier echt met ons gat in de boter gevallen bij Karien en Marc, wanneer we helemaal op eigen benen staan zal het wel wat anders zijn denk ik ;-). Maar ik verlang wel al om alles wat zelf te ontdekken ook, want nu hebben we nog niet zoveel gezien.
    Karien nam ons ook mee naar Jonkershoek, een natuurreservaat, we gingen wel niet binnen maar ze wilde ons tonen waar het was. We zijn van plan om dan eens fietsen te huren en er een dagje op uit te trekken naar ginder. 
    Drukkie (afrikaans voor knuffel)















    16-02-2012 om 20:38 geschreven door Yana  


    15-02-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vertrek + dag 1
    Dinsdag nam ik samen met mijn ouders de trein naar Zaventem. Charlotte en haar papa stonden ons op te wachten en ook Anne was er al om ons uit te zwaaien. We namen afscheid van iedereen en dan was het zover, ons avontuur kon beginnen.
    We geraakten zonder problemen door de controle en onze vlucht naar Londen verliep ook heel vlot. In Heathrow moesten we behoorlijk lang wachten, maar we waren al wat moe van het vroeg opstaan dus we waren blij dat we wat op ons gemak konden zitten. Heathrow is trouwens een zotte luchthaven, we moesten zelfs met een soort metro naar onze gate. Het vliegtuig waarmee we naar Kaapstad vlogen was ook gigantisch, iets helemaal anders dan de vliegtuigen van Ryanair ;-). Onze vlucht duurde 11 uren en dat is toch wel lang om stil te zitten, maar we hebben het overleefd. Rond 5h s'morgens kregen we een Englisch breakfast bestaande uit een soort kroket met bonen en champignons, aangenaam is anders :-p!
    Toen we door de douane moesten zei mijn controleur 'I like your smile', sympathieke mensen hier ;-).
    Marc stond ons op te wachten in de luchthaven en hij bracht ons naar zijn huis in Stellenbosch. Onderweg zagen we mensen langs de snelweg wandelen, overvolle 'black taxi's' (volgens Marc een echt gevaar op de weg), de townships langs de weg en de Afrikaanse zon die al heel mooi scheen zo vroeg op de ochtend.
    De vrouw van Marc stond ons op te wachten met een heerlijk ontbijt (yoghurt, vers fruit, rooibosthee, muesli en muffins). We verorberden dit alles in de heel gezellige tuin.
    De vrouw van Marc is Zuid-Afrikaanse, Marc is afkomstig uit Poperinge. We spraken een mengeling van Nederlands, Engels en Afrikaans. Charlotte en ik kregen elk een kamer toegewezen waar er  verse bloemen stonden en er lagen chocolaatjes op onze kussens. Wat een ontvangst! Helaas verblijven we hier maar voor een paar dagen.
    Vanmiddag gingen we op pad om een verblijfplaats te vinden voor de rest van onze stage, dat met voorlopig weinig resultaat. En doordat we intussen erg moe zijn voelen we ons eventjes wat down. We zouden graag zo snel mogelijk iets vinden zodat we ons kunnen settelen en ten volle kunnen genieten van Stellenbosch.
    Morgen gaan we voor de eerste keer naar onze stage, spannend!

    15-02-2012 om 17:07 geschreven door Yana  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.eerste foto's
















    15-02-2012 om 16:52 geschreven door Yana  


    08-02-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.The final countdown
    Voor de mensen die bezorgd waren dat we onder een brug ofzo zouden moeten slapen, geen paniek, we hebben een slaapplaats gevonden voor de eerste dagen . We mogen verblijven bij Karien en Marc, een Belgisch koppel dat in Stellenbosch woont. Zij gaan ons de eerste dagen opvangen en ook helpen met het vinden van een verblijfplaats voor de rest van de stage. 
    Intussen ben ik volop bezig met het maken van mijn valies, er zal nog een zoveelste selectieronde komen vrees ik. 
    Ik kijk in ieder geval al uit naar de Zuid-Afrikaanse zon, volgende week kan ik mijn sandalen aantrekken !

    08-02-2012 om 14:54 geschreven door Yana  


    30-01-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Enkele foto's als eerste indruk
    Hierbij wat foto's, zo krijgen jullie al een beetje een beeld van de stage.





    30-01-2012 om 12:59 geschreven door Yana  


    07-01-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Het aftellen kan beginnen
    Het aftellen kan eindelijk beginnen, want vandaag hebben we onze vliegtuigtickets geboekt. 
    Op 14 februari stijgen we om 12h35 op in Brussel, we komen de volgende dag aan in Kaapstad.
    Het is de bedoeling dat ik 5 maanden ga meedraaien in het Woman on Farms Project in Stellenbosch. Meer info is te vinden op www.wfp.org.za

    Ik zal proberen om hier regelmatig iets te posten, zodat jullie mijn avonturen kunnen volgen

    Groetjes,
    Yana

    07-01-2012 om 16:10 geschreven door Yana  




    Archief per week
  • 09/07-15/07 2012
  • 02/07-08/07 2012
  • 25/06-01/07 2012
  • 11/06-17/06 2012
  • 04/06-10/06 2012
  • 21/05-27/05 2012
  • 14/05-20/05 2012
  • 07/05-13/05 2012
  • 23/04-29/04 2012
  • 16/04-22/04 2012
  • 09/04-15/04 2012
  • 02/04-08/04 2012
  • 19/03-25/03 2012
  • 12/03-18/03 2012
  • 27/02-04/03 2012
  • 20/02-26/02 2012
  • 13/02-19/02 2012
  • 06/02-12/02 2012
  • 30/01-05/02 2012
  • 02/01-08/01 2012

    Foto

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs