Foto
Inhoud blog
  • "We'll meet again, Don't know where,don't know when. But I know we'll meet again, some sunny day."
  • Afscheidsfeestje Fatima
  • nog veel werk aan de winkel
  • Allemaal beestjes
  • 'Beyond the beauty'
    Zoeken in blog

    Yana in Zuid-Afrika

    10-04-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Goede Week

    Op 3 april werd Ida telefonisch geïnterviewd door de radio naar aanleiding van het Embizo van vorige week, ik hielp haar met het beantwoorden van sommige vragen en ik probeerde haar aan te moedigen, want ze was wat zenuwachtig. S ’avonds was er een infosessie in klapmuts. Voor de meeting ging ik mee naar Bongeka haar huis. Ze woont samen met haar vriend en dochtertje in een huisje dat gebouwd is uit golfplaten. De muren zijn niet helemaal dicht, waardoor er stof en wind binnenkomt langs alle kanten. Er is ook geen water aanwezig in het huisje, ze moeten dus telkens achter water wanneer ze willen afwassen, water willen drinken, zich willen wassen… . Ze had wel iets moois gemaakt van haar huis. Het was een komen en gaan van vrienden en familie en ik maakte onder andere kennis met haar broer. Hij maakt foto’s op feesten. Ik zag ook Liyema terug, het dochtertje van Bongeka. Ze zat boordevol vragen. Zo begreep ze niet dat ik geen Afrikaans sprak als blanke en ze begreep niet zo goed hoe ik naar hier gekomen was. Er kwamen 11 vrouwen opdagen op de informatiesessie, wat minder was dan gehoopt/verwacht. Er werd besproken wat we konden doen om meer vrouwen te mobiliseren. Blijkbaar is de klapmuts-gemeenschap moeilijk te organiseren. Er waren een paar nieuwe vrouwen aanwezig, dus we overliepen de namen en iedereen kreeg de kans om problemen aan te brengen en om vragen te stellen over het werk op de boerderijen. De aanwezige vrouwen waren enorm gemotiveerd en zullen er dan ook alles aan doen om de volgende keer meer vrouwen te verzamelen. Ik nam verslag van de meeting. Op het einde gingen we allemaal in een cirkel staan voor een gebed en we hielden ook een minuut stilte voor twee vrouwen die gestorven waren.

    Woensdagavond kwamen Claus, Ivana en Tande op bezoek. Charlotte maakte een heerlijke pastaschotel klaar. Het was een gezellige avond, het is leuk dat we allemaal zo goed overeen komen!

    Donderdag mocht ik mee naar  een bijeenkomst in Kaapstad. Ik moest op 5h opstaan, want Ida wou de ochtendspits vermijden. We waren veel te vroeg in Kaapstad en de andere vrouwen hadden nog niet ontbeten, dus toen gingen we naar Wimpy. Daar at de rest een ontbijt bestaande uit frieten, worst, ei, tomaat en toast. Ze houden hier echt van vettig eten, sommigen eten bijna elke dag frieten met kip of vis. Ik hield het bij een tas rooibosthee, want ik had al ontbeten (muesli met yoghurt en fruit). Op de bijeenkomst werden de nieuwe arbeidsrechten overlopen, we kregen die ook op papier. Ik ga alles nog eens goed doornemen, want het is interessant om te weten wat er in de nieuwe wetten staat.

    Vorige week heb ik loopschoenen gekocht, ik miste het om aan sport te doen. Ik wou eerst kijken voor heel goedkope schoenen, omdat ik ze misschien zal moeten achterlaten, maar toen dacht ik dat dit geen goed idee zou zijn voor mijn rug en ik besloot dus om toch te kiezen voor duurdere schoenen. Intussen ben ik al twee keer gaan lopen, 1 keer in de vlakke zon en de tweede keer tussen de buien door. Het deed echt enorm deugd om te gaan lopen.

    Vrijdag moesten we niet werken, Goeie Vrijdag is hier een officiële feestdag. Ik heb dus eens uitgeslapen en s ’middags gingen we picknicken samen met Tande. We namen ook onze boeken mee. Het was een rustig dagje, wat wel eens deugd deed.

    Zondag hadden we een ‘paasontbijt’ voorzien met croissants, eclairs en donuts. Het was de eerste keer dat we koffiekoeken aten, dus het smaakte! We hadden ook ovenfrieten gekocht, maar die waren helemaal niet zo lekker als verwacht/gehoopt. Wanneer ik terug thuis ben zal ik dus met volle teugen genieten van de overheerlijke Belgische frietjes. S ’middags mocht ik mee met Knowledge en Shephard naar hun familie (de mensen bij wie ik al een paar keer ging thuiswachten). Daar aten we taart. Ik miste het wel om paaseitjes te rapen in de tuin, misschien kan de paashaas nog vlug even binnenspringen als ik terug ben?

    Op paasmaandag besloten we naar Kaapstad te gaan, om de Tafelberg te bezoeken. We kochten een ticket voor de 'hop on, hop off toeristenbus', zodat we de belangrijkste bezienswaardigheden van Kaapstad konden zien. Toen we aan het loket stonden van Table Mountain wist de vrouw ons te vertellen dat er geen uitzicht was die dag, omdat het wat bewolkt was. We besloten toen om een andere keer terug te komen. We stapten af bij Camps Bay om daar te lunchen. Om 5 uur hadden we onze laatste trein terug en we moesten lopen om die trein te halen. Op de trein ontmoetten we meneer Franken, hij moest bij elke halte door het raam hangen om te roepen welke haltes er nog aan bod zouden komen. Plots kwam hij bij ons zitten om een praatje te slaan. Hij werkt al 36 jaar voor Metrorail en binnen 4 jaar moet hij op pensioen. Hij vertelde met heel veel passie en enthousiasme over zijn job en hij nam ons ook even mee in de locomotief van de trein.

    Tot de volgende!

     





























    10-04-2012 om 10:33 geschreven door Yana  




    Archief per week
  • 09/07-15/07 2012
  • 02/07-08/07 2012
  • 25/06-01/07 2012
  • 11/06-17/06 2012
  • 04/06-10/06 2012
  • 21/05-27/05 2012
  • 14/05-20/05 2012
  • 07/05-13/05 2012
  • 23/04-29/04 2012
  • 16/04-22/04 2012
  • 09/04-15/04 2012
  • 02/04-08/04 2012
  • 19/03-25/03 2012
  • 12/03-18/03 2012
  • 27/02-04/03 2012
  • 20/02-26/02 2012
  • 13/02-19/02 2012
  • 06/02-12/02 2012
  • 30/01-05/02 2012
  • 02/01-08/01 2012

    Foto

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs