Foto
Inhoud blog
  • "We'll meet again, Don't know where,don't know when. But I know we'll meet again, some sunny day."
  • Afscheidsfeestje Fatima
  • nog veel werk aan de winkel
  • Allemaal beestjes
  • 'Beyond the beauty'
    Zoeken in blog

    Yana in Zuid-Afrika

    25-06-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.nog veel werk aan de winkel

    Vorige week woensdag stopten we wat vroeger met werken omdat we de dinsdag laat gewerkt hadden. Knox en Shephard belden me om te vragen of ik hen wou vergezellen naar Strand, ze wilden hun neef uit Zimbabwe meenemen naar daar. We gebruikten de auto van een nonkel. Het is een groene auto met bloemen, een beetje een hippie-auto, we hadden veel bekijks (door de auto en door het feit dat ik met 3 zwarte jongens in die auto zat).

    Donderdag gingen we naar Ceres, het is een lange rit naar ginder, maar we hadden veel plezier onderweg. In Ceres bezochten we een paar boerderijen om de toestand van de huizen te bekijken. We zaten samen met de vrouwen van een boerderij om de problemen te bespreken. Het is de bedoeling dat we een meeting houden met de boer. We gingen ook naar een boerderij waar Ida en Bongeka vroeger werkten, het was een blij weerzien met de vrouwen ginder.

    Tijdens het weekend ging ik naar Kaapstad. Zaterdag bezochten we een paar marktjes en Company’s garden. Daarna wandelden we rond in Bokaap (moslimbuurt), we wandelden tot helemaal boven en daar hadden we een heel mooi uitzicht over Kaapstad. Toen we terug beneden waren kwam er een stoet voorbij met dansende en zingende mensen, waarschijnlijk naar aanleiding van Youth Day. Zondag wilden we het WK-stadium bezoeken, maar het was niet open op zondag. We geraakten aan de praat met een oude man, hij raadde ons een park in de buurt aan, het was er heel mooi en rustig. ’S Middags aten we in een klein gezellig Ethiopisch restaurantje (een soort pannenkoek gemaakt uit rijst met groentjes), het was echt lekker!

    Maandag hoorde ik dat de vriend van Bongeka tijdens het weekend in elkaar geslagen werd door de politie. Hij was op stap geweest met een vriend en die vriend had blijkbaar iets mispeuterd, er had iemand gezegd dat hij die man laatst gezien had bij Bongeka thuis. Davi was gewoon in zijn shack toen er plots op de deur geklopt werd. Toen hij opendeed spoot de politie traangas in zijn ogen en sloegen ze hem in elkaar. Uiteindelijk bleek dat ze de verkeerde man vasthadden. Ze vroegen pas later zijn naam en toen hadden ze door dat ze zijn vriend zochten. Davi zit nu thuis, zijn hele lichaam doet pijn en hij kan zichzelf ook niet aankleden blijkbaar. Bongeka ging hem meenemen naar het politiekantoor om klacht in te dienen. In de namiddag hadden we een informatiesessie op een boerderij in Stellenbosch en daarna moesten we een case behandelen in Wellington. Toen we naar huis wilden gaan kregen we telefoon van een uitzettingszaak in Wellington. Toen we daar aankwamen zagen we dat de boer het gezin (man en vrouw, ouders van de vrouw, dochter en kleinkindje) met hun hele hebben en houden op straat gezet hadden. We gingen toen naar de municipality en daar beloofden ze om iemand te sturen om de mensen op te pikken en naar een slaapplaats te brengen voor die nacht. We bleven twee uren bij die mensen wachten, toen was er nog steeds niemand te zien. We gingen toen terug naar de municipality maar stelden vast dat het kantoor intussen gesloten was. Ik was echt kwaad, want de vrouw had beloofd om ons te helpen en nu was ze gewoon naar huis gegaan. We hebben toen wat rondgebeld en toen is uiteindelijk de onderburgemeester gekomen om de mensen te helpen. Toen we stonden te wachten speelde ik wat met de kindjes. Ze waren heel nieuwsgierig om een blanke persoon zo dicht bij hen te hebben. Ze wilden dan ook allemaal aan mijn haar en huid voelen. Het was echt schrijnend om te zien hoe die mensen daar stonden met hun hele hebben en houden en het was behoorlijk koud die dag. Ze waren helemaal afhankelijk van mensen die hen zouden helpen en ik vond het dan ook heel erg om te zien dat die vrouw die beloofde om te helpen gewoon naar huis ging zonder iets te doen. 

    Dinsdag moesten we een case gaan doen in Rawsonville, terwijl Thandi en Charlotte een informatiesessie hielden op een boerderij. Een farmworker had ons opgebeld om te zeggen dat de boer hem had afgedankt omdat hij teveel ziekteverlof had genomen. We wilden nu beide kanten van het verhaal horen. Daarna belden we de mensen van de uitzetting op om te horen hoe het nu met hen ging. Ze vertelden dat ze in een heel vuile en koude plaats gedumpt waren zonder eten. We gingen hen opzoeken en de huizen (als je ze al zo kon noemen) waren echt vreselijk! Er lag gewoon een zeil op de grond en de huizen leken eigenlijk meer op dierenhokken. De burgemeester had hen een deftige alternatieve woning beloofd en hij zei dat we er niet moesten mee inzitten, hoe kan je zo'n dingen beloven en de mensen dan in zo'n hokken steken?! Ik was echt ontgoocheld! We gingen samen met de vrouwen op zoek naar eten, zodat ze toch iets hadden. Uiteindelijk belandden we bij een organisatie die voedselpakketten uitdeelt, we plaatsten hun namen ook op een lijst om de volgende maanden terug een voedselpakket te ontvangen.

    Donderdag vergezelde ik Ida naar een meeting van WIETA (Agricultural Ethical Trade Initiative). WIETA is een multi-stakeholder, non-profit vrijwilligersorganisatie die de ethische handel in de wijnindustrie en waardeketen bevordert door middel van opleiding, technische beoordeling en audits. Op de meeting werden een paar praktische zaken besproken en moest er ook over een paar dingen gestemd worden. Het was heel interessant om mee te maken. 









































    25-06-2012 om 10:22 geschreven door Yana  




    Archief per week
  • 09/07-15/07 2012
  • 02/07-08/07 2012
  • 25/06-01/07 2012
  • 11/06-17/06 2012
  • 04/06-10/06 2012
  • 21/05-27/05 2012
  • 14/05-20/05 2012
  • 07/05-13/05 2012
  • 23/04-29/04 2012
  • 16/04-22/04 2012
  • 09/04-15/04 2012
  • 02/04-08/04 2012
  • 19/03-25/03 2012
  • 12/03-18/03 2012
  • 27/02-04/03 2012
  • 20/02-26/02 2012
  • 13/02-19/02 2012
  • 06/02-12/02 2012
  • 30/01-05/02 2012
  • 02/01-08/01 2012

    Foto

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs