Heeft u ook de fietsmicrobe te pakken,
maar fietst u niet graag alleen?
Onze deur staat altijd open voor nieuwe leden,
jong EN oud(er) zowel mannen als vrouwen!
Neem gerust contact op met ons via een klik op
Dit weekend kwamen onze clubleden in actie in Helchteren, ze reden er de Helsonrit over 50 km. Vertrokken werd er aan de kantine van FC Helson, van daaruit werd er verder gereden langs Hechtel - Eksel, Eksel, Kleine - Brogel en Peer om daarna terug aan te komen na 50 km in Helchteren. De organisatoren van WTC Helchteren konden rekenen op 58 deelnemers.
Op zondag kwam onze club aan de start van de Kempenrit in Linde - Peer.
Vertrokken werd er in mooi weer aan de Parochiezaal van Linde - Peer en van daaruit werd er verder gefietst langs Hechtel - Eksel, Kleine - Brogel, Grote-Brogel en Meeuwen om daarna terug aan te komen in Linde-Peer. De organisatie van De Lindetrappers kon rekenen op 43 inschrijvingen.
Fietsvierdaagse WTC Sportief As 2022 (samenvatting)
Van dinsdag 26 juli tot en met vrijdag 29 juli organiseerde WTC Sportief As samen met de sportdienst van As de 36ste fietsvierdaagse. De wielertoeristen en recreanten konden hierdoor weer genieten van de mooie fietswegen en natuur in Limburg.
Net zoals vorig jaar werd voor de vertrek- en aankomstlocatie gekozen voor de sporthal van As. De fietsers van zowel in als buiten onze provincie konden opnieuw fietsen op goed afgepijlde omlopen. Dagelijks hadden ze de keuze tussen een rit van 30 of 50 kilometer met onderweg tal van bezienswaardigheden.
Op de openingsdag werd er gefietst naar Houthalen, daarna kwamen Meeuwen, Genk en Kotem nog aan de beurt. Na de fietstocht konden de deelnemers nog terecht voor een drankje en een versnapering in Sports BAR, de cafétaria van de sporthal. Gelukkig waren ook de weergoden van de partij. De inrichtende club was dan ook tevreden met de 634 deelnemers. Ze willen alle medewerkers, vrijwilligers, deelnemers en de sportdienst van As bedanken voor dit succes en kijken alvast naar de volgende editie van 2023, die in het teken zal staan van het 50 jarig jubileum van de club.
Dit weekend werd op zondag het tweede deel van de 25ste Euregio Classic gereden. Op het programma stond ditmaal Genk - Swentibold (NL) - Genk. Ook nu hadden de wielertoeristen de keuze uit 3 verschillende afstanden de 100, 60 en 37 km. Onder een prachtig zonnetje werd er vertrokken in Genk waarna er gefietst werd langs Neeroeteren, Maaseik, Sittard, Stein en zo terug tot in Genk. Onderweg werd er nog een foto genomen van de deelnemers die te bekijken is op de facebook pagina van de inrichtende club. Er werden in totaal voor deze ritten 85 inschrijvingen genoteerd.
Op zaterdag organiseerde WTC Het Groot Verzet de 25ste Euregio Classic Genk - Heinsberg (D) - Genk. De deelnemers hadden de mogelijkheid om te kiezen uit 3 verschillende afstanden, de 135, 60 en 37 km. De weergoden waren alvast van de partij de ganse fietstocht. Er werd gestart bij Bruno Servicestation in Genk. Van daaruit ging de rit van 135 km verder langs Zwartberg, As, Maaseik, Roosteren, Susteren, Obspringen, Löchen en Heinsberg (waar de controle was). De terugtocht ging langs Laffeld, Breberen, Limbricht (NL), Stein, Rekem (waar controle 2 was) en Zutendaal om daarna aan te komen aan de finish in Genk. Het was een mooie en goed gepijlde en georganiseerde rit. Achteraf kon men nog genieten van een stuk pizza, dat aangeboden werd door de organisatoren. De Classic kon rekenen op 193 deelnemers.
Aangezien er op dit weekend geen kalenderritten gepland waren, had onze club besloten om een nieuwe clubrit te organiseren. De "Verrassingsrit" werd hiervoor uitgekozen, een fietstocht over 50 km door de bossen en de natuur. Er werd vertrokken aan de sporthal van As in zonnig fietsweer, van daaruit ging het verder langs Niel bij As, Opglabbeek, Oudsbergen, Gestel, Wauberg en Houthalen - Oost om via de Nieuwe Kempen terug te arriveren in As. Pechvogel onderweg was Raf Evens die te kampen had met een lekke achterband. Na de finish zorgde het bestuur nog voor een traktatie aan de deelgenomen clubleden.
Zaterdag 09/07 Clubrit "Dwars door het bronsgroen eikenhout"
Dit weekend waren er geen kalenderritten. Hierdoor organiseerde onze vereniging op zaterdag een clubrit "Dwars door het bronsgroen eikenhout" over een afstand van 60 km, door de natuur en over rustige wegen.
Er werd zoals steeds vertrokken aan de sporthal van As, in een zonnig fietsweer werd er verder gefietst langs Maasmechelen, Eisden, Dilsen - Stokkem, Opoeteren, Opglabbeek en Niel bij As om daarna terug te arriveren in As. Na de rit trakteerde het bestuur nog op een drankje aan de talrijk opgekomen clubleden.
Op zondag was onze club te gast op de Zomerrit te Linde Peer. Ook hier waren de weergoden van de partij. De tocht over een afstand van 60 km ging van start aan de Parochiezaal van Linde - Peer en van daaruit werd er verder gefietst langs Kleine - Brogel, Sint - Huibrechts Lille, Achel, Neerpelt en Kadijk om via Wijchmaal terug aan te komen in Linde - Peer. De Lindetrappers konden rekenen op 50 deelnemers.
Op het programma van onze club stond op zaterdag, de 13de Haspengouwroute in Genk. De deelnemers hadden de keuze uit 2 afstanden, de 50 of 75 km.
Het was een echt zomers fietsweer om van te genieten. De 75 km vertrok aan de Krater op Kattevenia van daaruit ging de tocht verder langs Zutendaal, Munsterbilzen, Hoeselt, Schalkoven, Gors-Opleeuw, Kerniel, Borgloon, Zepperen, Wellen en Kortessem om via Schoonbeek en Sledderlo te finishen in Genk.
Achteraf was er nog een gezellig samenzijn met de clubleden die de 50 km gereden hadden. De organisatie van De Genker Trappers kon rekenen op 98 inschrijvingen.
Op zaterdag 25 juni was onze club al toe aan zijn 5de inrichting van het seizoen, met de rit As - Stein - As over een afstand van 50 km. Gelukkig waren de weergoden van de partij, zodat er kon gestart worden in een zonnig zomerweertje. De rit vertrok aan de sporthal van As en van daaruit ging het verder langs Dilsen, Lanklaar, Stokkem, Oud Urmond en Stein om via Maasmechelen terug aan te komen in As. Na de rit werd er door Marina nog cake voorzien voor de clubleden. Onze rit kon rekenen op 48 inschrijvingen.
Op zaterdag 25 juni zal onze club zijn 5de inrichting organiseren van dit seizoen. Het betreft de rit As - Stein - As over een afgepijlde afstand van 50 km.
I&S 9 tot 10u30 in cafétaria Sports BAR (sporthal As). Onze club vertrekt om 9u30.
Verleden zaterdag werd in Lozen de JBC Classic georganiseerd door WTC De Sluistrappers. De deelnemers hadden de keuze uit 4 verschillende afstanden de 50, 80, 110 en 130 km. De routes waren zeer goed gepijld en liepen over vlakke en rustige wegen door de natuur. Er werd gereden in zonnige en tropisch zomerse omstandigheden (+ 34 graden). De 110 km vertrok in Lozen en van daaruit ging het verder langs Bocholt, Leuken, Nederweert - Eind, Neer, Ospel om via Buden terug aan te komen aan de finish in Lozen! Na de rit kreeg iedere deelnemer nog een JBC t-shirt cadeau.De organisatoren konden rekenen op 56 deelnemers.
Zaterdag 11/06 Neeroeteren - Nieuwstadt - Neeroeteren 60 km
Op zaterdag 6 juni hebben onze clubleden de rit Neeroeteren - Nieuwstadt - Neeroeteren gereden over een afstand van 60 km. De weergoden waren van de partij! Er werd vertrokken in een zonnig fietsweer en zomerse temperatuur aan sporthal "De Borg". Van daaruit ging de rit verder langs Heppeneert, Maaseik, Kokkelert, Illikhoven, Holtum, Nieuwstadt, Susteren, Dieteren en Ophoven om via Maaseik terug te arriveren aan de finish in Neeroeteren. Deze organisatie van "Het Draaiend Wiel" kon rekenen op 35 deelnemers.
Maandag 06/06 Fietselfstedentocht Bolsward - Nederland
Op Pinkstermaandag namen enkele clubleden deel aan de Fietselfstedentocht in Bolsward. Er werd s'ochtends gestart met 11.700 deelnemers, het zou één van de zwaarste edities ooit worden door de extreme weersomstandigheden van regen, wind en kou. Hierdoor stapten rond de middag reeds honderden fietsers voortijdig af, waaronder veel mensen met onderkoeling verschijnselen. Maar onze clubleden trotseerden de uitputtingsslag en zouden maandagavond rond 20u30 en na 228 km finishen. Proficiat en respect! Ze hebben hun Elfstedenkruisje dan ook dik verdient.
Op zaterdag 4 juni stond er geen kalenderrit op de agenda van onze club. Dus een ideaal moment om nog eens een clubrit te organiseren, zodoende dat alle clubleden nog eens onderling sociaal contact konden hebben met elkaar. Hiervoor werd de fietstocht "mijnrit" gekozen over een afstand van 50 km. Er werd gestart in een zonnetje om 9u30 aan de sporthal van As, daarna werd er verder gereden langs Genk, Winterslag, Bokrijk, Zonhoven, Zwartberg en Waterschei om daarna terug te arriveren in As. Pechvogel onderweg met een lekke achterband was Michel Ancaer, gelukkig bleef verder iedereen gespaard van miserie. In de cafétaria van de sporthal werd er na de rit voor alle deelnemers nog een drankje voorzien. Het was fijn om zoveel clubleden nog eens samen te zien fietsen en genieten!