TUSSCHEN 'N TALLOORE EN 'DAMPEKAPPE vzw
Zoeken in blog


Categorieën
  • Basisrecepten (2)
  • Consommés (0)
  • Desserts (0)
  • Etiquette (0)
  • Groenten (6)
  • Hapjes (1)
  • Hoofdgerecht (11)
  • Kruiden (2)
  • Sausen (1)
  • Soepen (1)
  • Tafeldecoraties (0)
  • Vis en schaaldieren (3)
  • Vlees (2)
  • Voorgerechten (3)
  • Wijnen (2)
  • Wild en gevogelte (2)

  • Inhoud blog
  • ASPERGES IN ROOMSAUS MET GESTOOMDE GRIET
  • ASPERGES MET SPIEGELEIEREN
  • Cötes du Rhöne wijnen
  • Bresse-kip
  • Mechelse Koekoek (kip)

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     


    Mijn winkels en leveranciers voor :
  • Varkensvlees : Het Eendenhof
  • Wild : Faisan Gris, Vert Chemin 11, Dottignies
  • Groenten en Fruit : Isabelle, Veemarkt 78, Kortrijk
  • Vlees Blanc Bleu, Rollegemstraat 202, 8880 Ledegem
  • Limousin-rund, : Limousin-puur, Schorestraat 61 B, 8433 Schore

  • Alles wat met voeding, recepten, culinaire attracties, tafeldecoratie, enz. te maken heeft
    13-04-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Opperdoezer ronde-aardappelen
    Klik op de afbeelding om de link te volgen










    De Opperdoezer Ronde is een uniek ras dat alleen goed wil gedijen op wat hoog gelegen, lichte zavelgrond rondom Opperdoes. De 150 hectare aardappelland rondom dit West-Friese dorp is de enige plaats ter wereld waar deze vroege aardappel geteeld wordt. De 70 telers in Opperdoes rooien hun aardappelen nog op de ambachtelijke manier: met de hand. Voor eind september zijn alle Opperdoezer Rondes uit de grond, waarna zij via de veiling hun weg vinden naar de speciaalzaken. Puur natuur en overheerlijk!

    Bewaren
    Bewaar de opperdoezer ronde op een koele, donkere en droge plaats buiten de koelkast. Ze zijn dan zo'n 4 tot 6 weken houdbaar .

    Kooktype
    De opperdoezer ronde behoort tot de vastkokende aardappelsoorten. Dit houdt in dat de aardappel niet stuk valt tijdens het koken. Hiermee is de aardappel geschikt voor zowel koken als bakken.

    Schoonmaken
    Opperdoezer ronde zijn aardappeltjes die minder makkelijk schillen. Dit komt door het kleine formaat en de onregelmatige vorm. Boen de aardappelen daarom schoon en schrap ze.

    Verkrijgbaarheid
    Deze specialteit is verkrijgbaar van half mei (kas en plastic tunnels) tot eind oktober.

    13-04-2009, 15:23 geschreven door Roland en Terry  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Categorie:Groenten
    09-04-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Lamsoor of "zee-aster"



    De zeeaster, beter bekend als lamsoor, groeit van nature op de slikken en schorren van de Waddenzee en in Zeeland op de grens van eb en vloed.

    Soms is het groene blad van de lamsoor lichtgrijs van kleur doordat de plant het overtollige zout uitscheidt; daar heeft de plant waarschijnlijk de naam lamsoor aan te danken.

    In Zeeland wordt de zeeaster 'zulte' genoemd.

    De zeeaster is tegenwoordig in Nederland in de meeste natuurgebieden een beschermde plant (en mag helemaal niet of niet zonder vergunning geplukt worden).

    De enige Nederlandse kweker van lamsoor zit in Ferwerd ( Friesland ).

    Verder komt er lamsoor uit Frankrijk en Engeland op de markt ( lamsoor mag daar nog - overigens ook meestal alleen met een vergunning - verzameld worden).

    09-04-2009, 16:58 geschreven door Roland en Terry  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Categorie:Groenten
    24-03-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Citroenen
    http://www.vliegenzwam.nl/main.php?cat=FRUIT%20EN%20GROENTE


    Enkele handige weetjes

    Enkel paar druppels citroen nodig?

    Maak in de citroen een paar gaatjes met een cocktailprikker en duw het nodige sap er uit.

    Halve citroen nodig

    Leg de citroen met het gesneden oppervlak omhoog. De citroen produceert zelf de nodige afscheidingsstof om hem langer te bewaren.

    Wil je meer sap uit je citroen?

    Citroenen geven meer vocht, als je ze even op de verwarming legt, of even in de oven (niet te warm natuurlijk).

    Lijken de citroenen uitgedroogd?

    Leg uitgedroogde citroenen een tijdje in lauw water om ze weer wat sappiger te krijgen.

    24-03-2009, 14:33 geschreven door Roland en Terry  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Categorie:Groenten
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Uien snijden zonder tranen







    Uien zijn in onze keuken een veel gebruikte groente dankzij haar unieke smaak. Uiteraard dienen deze groenten eerst schoon gemaakt te worden. Na het schoonmaken en verwijderen van de buitenste schil, dient de ui versneden te worden. Bij het versnijden komen er bijna altijd traantjes bij te pas. Wij geven een aantal tips hoe je dit kan voorkomen.

    Waarom tranen we bij het versnijden van de ui ?
    Bij het versnijden van de ui, komt er een stof vrij welke zwavel bevat. Indien deze stof in contact komt met water ( onze ogen ) ontstaat er zwavelzuur. Door dit zuur, geraken onze ogen geïrriteerd en worden ze vochtig.

    Genetisch gemodificeerde uien voorkomen tranen

    Een Japans team onder leiding van Shinsuke Imai van the House of Food Corporation, heeft het enzym gelokaliseerd dat het stofje propanthial S-oxide produceert, welke ervoor zorgt dat onze ogen beginnen te tranen bij het versnijden van uien. Dankzij deze ontdekking is het perfect mogelijk om een ui op de markt te brengen welke geen tranen veroorzaakt en niet moet inboeten qua smaak. Er zijn momenteel dergelijke uien in de handel te verkrijgen. Doch zijn gerenommeerde koks sceptisch t.o.v. gemodificeerde uien. Ze beweren dat de traditionele ui gewoon niet vervangbaar is in de keuken en dat het tranen er nu éénmaal bijhoort.

    Enkele tips tegen het tranen van de ogen

    • Gebruik steeds een zeer scherp mes: dankzij zo'n scherp mes worden de celletjes van de ui namelijk gesneden in plaats van "gekraakt" en komen de traanveroorzakende sappen eenvoudig niet vrij;
    • Hou je mes tijdens het snijden tussendoor onder de kraan: de vrijgekomen zwavel zal eerst reageren met het water van de kraan en niet met je ogen;
    • Snij de uien onder de dampkap: de zwavel wordt sneller afgevoerd;
    • Gebruik een keukenrobot om de uien fijn te snijden;
    • Snij de uien in een doorzichtige plasticzak;

    24-03-2009, 14:29 geschreven door Roland en Terry  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Categorie:Groenten
    23-03-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Gele biet





    Gele biet is zoeter dan rode en heeft minder aardsmaak om met andere gele groenten te combineren in gerechten.
    Is in de handel zeer moeilijk te verkrijgen.
    Is ideaal als garnering voor hapjes en ook verrassend voor de gasten.
    Zij staan verstomd wanneer je de term "gele biet" in je mond neemt.

    23-03-2009, 00:00 geschreven door Roland en Terry  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Categorie:Groenten
    20-03-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vitelotte, ook " truffelaardappel" of "Négresse" genoemd

    Klik op de afbeelding om de link te volgen














    Vitelotte is een buitenbeentje in het aardappelassortiment. Met zijn violette kleur, zowel schil als vruchtvlees, doet deze aardappel denken aan een ‘truffel’, vandaar ook de nederlandse benaming ‘truffelaardappel’.

    Deze Vitelotte is een vastkokende aardappel die zijn violette kleur behoudt na het koken. Zijn smaak is excellent. Hij is zeer geschikt voor salades en uiteraard ook als decoratie van schotels.

  • In « dambord » effect met een andere (gele) vastkokende aardappel zoals Charlotte of Nicola gepresenteerd op een schotel, maakt de Vitelotte uw schotel tot een feestelijke exclusiviteit, die we vandaag alleen nog maar in gerenomeerde restaurants terugvinden.

    Vitelotte is verkrijgbaar in de betere groentenwinkel. Wij kopen hem bij Isabelle (groothandel) op de Veemarkt in Kortrijk.
  • 20-03-2009, 00:00 geschreven door Roland en Terry  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 1/5 - (1 Stemmen)
    Categorie:Groenten
    Archief per week
  • 25/05-31/05 2009
  • 20/04-26/04 2009
  • 13/04-19/04 2009
  • 06/04-12/04 2009
  • 30/03-05/04 2009
  • 23/03-29/03 2009
  • 16/03-22/03 2009

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Mailinglijst

    Geef je e-mail adres op en klik op onderstaande knop om je in te schrijven voor de mailinglist.



    Blog als favoriet !



    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs