Tekst: Paul Geerts --- Tekeningen: Paul Geerts, Marc Verhaegen.
Lambik koopt op een snuffelmarkt een pendule voor de jarige tante Sidonia. In China werkt een man aan zijn levenswerk, hij wil zijn ziel in deze klok stoppen en door het getik zal er vrede op aarde komen. Spionnen van Tsing Tchang Païng luisteren Wangsné Wang Pang af en komen in actie als de klok af is. Wangsné stopt zijn ziel in een witte duif. De witte duif kan ontsnappen en hij verandert in een paradijsvogel. Hij kan daardoor nu spreken en heeft de snelheid van het licht.
De meesteres legt haar eigen kwaadaardige ziel in de klok en hierdoor ontstaat chaos in de hele wereld. In het huis van tante Sidonia ontstaat grote verwarring doordat alle klokken een andere tijd aangeven. Ook Lambik krijgt moeilijkheden als hij met de trein wil reizen. Als er met een medewerker van de sterrenwacht wordt gebeld, krijgen de vrienden te horen dat de atoomklok is stilgevallen. De vrienden gaan naar professor Barabas, die vertelt dat de geleerden ook niet snappen wat er aan de hand is. Dan arriveert de paradijsvogel. De ziel van Wangsné komt uit Loem-Pia en vertelt over de klok: als de ziel terugkeert in de vogel, wordt het zwakke dier in het bedje van Schanulleke gelegd.
De vrienden gaan met de gyronef richting China. Door een stommiteit van Lambik moeten ze een noodlanding maken in Tibet, waar tante Sidonia door een yeti wordt meegenomen. Tante Sidonia wordt in het hol van de yeti gevangen. Ze vertelt hem over alle huishoudelijke taken die de yeti zal moeten doen, waarna ze door de yeti weer naar buiten wordt getrapt. De vrienden reizen nu snel weer verder met de gyronef, die door Jerom is gerepareerd. Loem-Pia is ervandoor gegaan en vertelt een Chinese Nachtegaal over zijn avontuur, hij wordt door de vogel neergeslagen waarna ze Tsing waarschuwt. Tsing wil de Nachtegaal doden. De vogel ziet haar vergissing in en kan nog net ontsnappen. Loem-Pia komt weer bij en kan de vrienden waarschuwen en Jerom verslaat de handlangers van Tsing. De vrienden krijgen lokale kleding van een lieve vrouw. Het huis van Wangsné wordt gevonden en zijn lichaam ligt bewusteloos op de grond. Tante Sidonia blijft in het huis en de anderen gaan op zoek naar de klok. Bij de rivier aangekomen worden de vrienden aangevallen door de handlangers van Tsing.
|