Het geheim van het spookschip, deel 1.

Tekst & tekeningen: Henk Kuijpers.
Het album begint met een uitnodiging van alle medewerkers van Het Misdaadmuseum voor het éénjarig jubileum van de revolutie die in Oceanaqua heeft plaatsgevonden. Hierbij worden ze afgeluisterd door een spion die het telefooncontact van de president van Oceanaqua afluistert. Het hele team wordt opgehaald en per vliegtuig van Groterdam naar Oceanaqua gebracht.
Aangekomen gaat Jarko aan zijn toespraak werken terwijl de rest van de leden vakantie vieren. Jarko heeft zijn hoofd er niet bij in de speedboot terwijl Franka aan het waterskiën is waardoor ze met het touw aan een watervliegtuig vast komt te zitten. Ze weet ternauwernood aan de dood te ontsnappen, alleen Charlie de co-piloot houdt een gebroken arm aan het voorval over. Het vliegtuig was op weg naar een orkaan voor metingen en Franka gaat na een spoedles apparatuur lezen mee met Kid Kangoeroe. Alles lijkt goed te gaan, de orkaan wordt toepasselijk Franka genoemd. Helaas wordt het vliegtuig geraakt door de bliksem en stort in zee.
Franka en Kid blazen het rubber vlot op en zenden een noodsignaal uit, er duikt een schip zonder lampen op, maar er wordt niet gereageerd. Vervolgens duikt De Sterkstroom die de twee redt. Deze wordt geramd door de boot zonder lampen, die vervolgens zonder spoor verdwijnt. In heel Oceanaqua gaat vervolgens het verhaal over het spookschip, waarna de spion besluit zijn opdrachtgever in te lichten omdat Franka zich met de zaak van de Noorderzon bezig zou houden.
Door de geheugentruc die Franka in Het Meesterwerk van Furora heeft geleerd, komt ze er achter dat de boot zonder lampen De Noorderzon heet met als thuisbasis Groterdam. Ze besluit naar huis te gaan en daar de zaak verder uit te zoeken.
Een flits van Lina Marcopolis volgt die haar bitchy karakter en liefde voor materiële zaken goed weergeeft. Ze lijkt niet erg rouwig om haar overleden man Midas en gooit een schaalmodel van De Noorderzon stuk.
|