Inhoud blog
  • Tweedaagse escapade
  • Loin du stress, proche de l'essentiel...
  • Quo Vadimus...
  • De Franse gastronomie is niet langer alleen het monopolie van de Fransen…
  • Avant-première…
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Startpagina !
    Reizen met John

    20-07-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Op reis met Quo Vadimus

     

     

                        

    Vooreerst een vaak gestelde vraag: wat stelt ‘Quo Vadimus’ voor?

    ‘Quo Vadimus’ is het label waaronder B-Tours vrijwillige medewerkers zoals uw dienaar de kans biedt om reizen te organiseren.  B-Tours beschikt over een licentie als reisorganisator en zorgt derhalve voor de wettelijk vereiste  garantie. Verder staat B-Tours in voor de reservaties van transport en accommodatie, terwijl de gastvrouw of -heer het programma uitwerkt en alles in goede banen leidt.

    Waar ga ik als gastheer weldra heen met ‘Quo Vadimus’?

    Met 25 deelnemers treden wij

    ‘In de voetsporen van de Tudors in en om Greater London’ van donderdag 12 september tot zondag 15 september 2013

    Dit is mijn derde ‘Quo Vadimus’ reis en meteen ook mijn record qua deelnemersaantal. Twee deelnemers nemen voor de derde keer deel en negen deelnemers gaan voor de tweede keer mee.  Ik mag mij dus verheugen in heel wat trouwe supporters, maar ook in talrijke nieuwe deelnemers!  Afhankelijk van de beschikbaarheid van het hotel kan het deelnemersaantal nog verder oplopen tot max. 28.

    Hierna volgt alvast nog wat informatie ten behoeve van de deelnemers aan deze reis, die ik zo ontspannend mogelijk probeer te maken. 

    Voor wie het goed uitkomt is er een mogelijkheid om op te stappen in Sint-Niklaas (verdere details worden meegedeeld aan de deelnemers uit het Antwerpse of uit Bornem).

    Met B-Tours werd beslist om te vertrekken aan de Sporthal van Sint-Martens-Latem aan de Hoge Heirweg 64.  De meeste deelnemers komen immers uit de streek en kunnen daar gemakkelijk hun wagen parkeren.  Gelieve het vertrekuur (8u.) stipt in acht te nemen, want wij willen een beetje marge zodat wij vóór 10u. aan de Eurotunnel Terminal in Calais kunnen arriveren.  Enkele deelnemers stappen op in het Brugse.

    Volgens schema komen wij toe in Penshurst Place & Gardens rond 11.30u. lokale tijd.  Net op tijd om nog te kunnen rondgeleid worden in het kasteel door onze Nederlands sprekende gids.

    Vergeet toch vooral uw identiteitskaart niet!  De Engelse controlepost is onvermurwbaar.

    Wat zijn mijn volgende reisplannen met ‘Quo Vadimus’?

    Ik zoek minstens 15 enthousiaste deelnemers voor de reis

     ‘Geschiedenis en cultuur in en om de Badense barokpaleizen’  

    van donderdag 15 mei tot maandag 19 mei 2014

    Het wordt beslist een reis voor fijnproevers.  Ik garandeer de deelnemers dat zij na afloop al hun eventuele vooroordelen over Duitsland zullen mogen opbergen. 

    In het rustige Hotel Schwert in Rastatt, op amper 60 km van Straatsburg, krijgen de deelnemers elke dag een heuse gourmet maaltijd aangeboden.  Wij maken de herdenking mee van 300 jaar Vrede van Rastatt, een verdrag dat één jaar na de Vrede van Utrecht tot stand kwam. 

    In deze regio kan je een stuk boeiende Europese geschiedenis ervaren zonder veel kilometers af te leggen.  Wij doen verder Baden-Baden, Karlsruhe, Gernsbach, Bruchsal en Schwetzingen aan. De reis valt samen met de  befaamde ‘Schwetzinger Festspiele’.    

    Barok, rococo, muziek, architectuur, gastronomie, kunst, wijn, tuinen …  en de geschiedenis van het historische Baden als achtergrond.

    Mijn reizen beantwoorden voortaan aan het concept ‘Geschiedenis & Recreatie’, waarbij de geschiedenis nooit ver weg is, maar toch voldoende plaats moet inruimen voor ontspanning.  

    Voor foto’s over de prospectiereis naar Duitsland: http://flickr.com/gp/reizenmetjohn/6efxH7/       

     

     

    20-07-2013 om 20:01 geschreven door John  


    15-05-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Tien redenen om mee te gaan met Quo Vadimus naar Engeland

     

     

    Tien redenen om mee te gaan met de Quo Vadimus reis

     ‘In de voetsporen van de Tudors in en om Greater London’

    van donderdag 12 tot zondag 15 september 2013

    georganiseerd door B-Tours bvba – licentie 5273 en waarvoor ik als gastheer optreed

     

    1.    Voor wie houdt van geschiedenis: wij bezoeken enkele plaatsen te zuiden van Londen die betekenisvol
    zijn voor de geschiedenis van de Tudors;

    2.     Voor wie houdt van tuinen: nagenoeg alle historische plaatsen die wij bezoeken zijn omringd door prachtige
    uitgestrekte parken en tuinen;

    3.     Voor wie houdt van erfgoed: wij nemen ook deel aan de once-a-year Heritage Open Days en wij bezoeken
    de zeer ingetogen National Trust site Runnymede;

    4.     Voor wie houdt van mooie landschappen: wij logeren in de Surrey Hills Area of Outstanding National Beauty;

    5.     Voor wie houdt van wijn: wij bezoeken de grootste wijngaard van Engeland;

    6.     Voor wie houdt van gezelligheid: wij varen op een mooi stukje Theems met Ploughman’s lunch aan boord en
    wij bezoeken een bijzondere herberg die dateert uit de 16de eeuw; er is ook een facultatief laatavond bezoek
    aan een oer Britse pub in het vermeende oudste dorp van Engeland;

    7.     Voor wie houdt van comfort: wij reizen met een comfortabele autocar en wij logeren in het Mercure Box Hill
     Burford Bridge Hotel ****, Surrey;

    8.     Voor wie houdt van lekker eten: de keuken van het hotel mag er best wezen (zelf geprobeerd);

    9.     Voor wie houdt van rust: de grondige voorbereiding staat borg voor een rustig en niet overladen verloop van
    de reis;

    10. Voor wie tenslotte houdt van een goede verhouding prijs-kwaliteit: wij gaan voor minstens 15 deelnemers,
    waardoor het een zeer gunstig, zelfs niet te evenaren reisvoorstel is.


    Gedetailleerde informatie op www.quovadimus.be

     Gastheer John Volckaert                                                                                                                                                                                                  

     

     

     

     

     

    15-05-2013 om 00:00 geschreven door John  


    19-04-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.In de voetsporen van de Tudors in en om Greater London

    In de voetsporen van de Tudors in en om Greater London.

    Reis georganiseerd door reisorganisator B-Tours bvba – licentie 5273

    van 12 september tot 15 september 2013

    Gastheer John Volckaert

     

    Nu de eerste inschrijvingen binnenlopen voor de ‘Tudor reis’, zoals ze gemakshalve genoemd wordt, heb ik enkele foto’s op mijn ‘Photostream’ geplaatst over de prospectiereis die ik vorig jaar gemaakt heb.  Doelbewust koos ik voor deze prospectiereis exact hetzelfde tijdstip als dat van de geplande reis voor 2013. 

    Via deze foto’s krijgt u al een impressie van enkele sites die wij aandoen tijdens de reis.  Zoals u ziet kan het weer best nog zeer aangenaam zijn medio september en zijn de tuinen nog zeer aantrekkelijk.

    Voor inschrijvingen verwijs ik naar www.quovadimus.be

    Veel kijkplezier.

    John Volckaert

    Voor de foto's: http://flickr.com/gp/reizenmetjohn/6efxH7/

    19-04-2013 om 15:14 geschreven door John  


    30-03-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Sporen van het Tudor tijdperk in Antwerpen

    Met 22  trokken wij naar Antwerpen op vrijdag 29 maart voor een rendez-vous met de Tudors.  De Maritime Bar van het Hilton Hotel was helemaal voor ons gereserveerd.  

    Na een ‘stoomcursus’ begaven wij ons naar de Sint-Andrieskerk voor het monument ter ere van Mary Stuart.  De minst gekende monumentale kerk van Antwerpen verdiende ook om andere redenen onze belangstelling.  Het omringende Augustijnenklooster werd vernietigd, maar de kerk bleef gespaard bij de gratie van Margaretha van Oostenrijk. Uit dankbaarheid werd gekozen voor de patroonheilige van het  Huis van Bourgondië, Sint-Andreas.  Laat die Saint Andrew nu ook de patroonheilige van Schotland zijn en de speculaties rond de aanwezigheid van een monument ter ere van de Queen of Scots kunnen beginnen …

    Kunsthistoricus en pastoor Rudi Mannaerts gaf ons tussen zijn pastorale taken door toelichting bij  het schilderij ‘Sint-Andreas en zijn marteldood’ van Otto Venius, leermeester van Rubens (het schilderij is volgens hem overschilderd door een kladschilder, maar het originele modello zou aanzienlijk mooier zijn, maar zat in de schatkamer). Het imposante barokaltaar en de Onze-Lieve-Vrouw van Bijstand en Victorie in een kleedje van Ann Demeulemeester, waren nog andere blikvangers.

    Van daar ging het naar de voormalige Sint-Augustinuskerk, de huidige concertzaal Amuz, het enige gebouw dat overblijft van het bloeiende Sint-Augustinusklooster uit de 17de eeuw, dat in de plaats kwam van het vernielde Augustijnenklooster uit de 16de eeuw.

    Wij beluisterden een uniek en emotioneel middagconcert met Elizabethaanse muziek onder de toepasselijke titel ‘Time Stands Still’.  Heel toepasselijke lamentaties (Goede Vrijdag), maar ook passionele en levenslustige liederen, gebracht door I Justiniani, een ensemble bestaande uit Anne Cambier, sopraan; Floris De Rijcker, luit en theorbe; Piet Stryckers, viola da gamba; David Van Bouwel, clavecimbel en orgel. 

    Na een lichte lunch in de stemmige voormalige winterkapel, ging het richting de O.-L.-V. Kathedraal.  Veel tijd was er niet om de vele kerkschatten te bewonderen omwille van de op til zijnde Kruistocht.  Maar het was ons vooral te doen om het Engels en het Bourgondisch raam, de oudste glasramen van de Kathedraal.  Dit gaf aanleiding tot een verhaal over de bloeiende handel in Engels laken in Antwerpen in de 16de eeuw, over de Antwerpse Beurs, die de belangrijkste effectenmarkt was van Europa, over gewiekste kooplieden en financiers, die Europese vorsten, waaronder de Tudors en de koning van Spanje, vertegenwoordigden.

    Eerst was er evenwel nog een ommetje langs het Hendrik Conscienceplein, wat toeliet een beetje uit te  weiden over de jezuïeten, de Contrareformatie, de barok, … maar ook over de humanisten zoals Thomas More, waarnaar de nabije Hogeschool is genoemd.  Antwerpen werd nog even in de kijker gezet als centrum van de Contrareformatie in de Nederlanden en als belangrijk centrum van het humanisme met de boekdrukkerij Plantijn als belangrijkste drukkerij van Europa. 

    Tenslotte volgde een verzorgde cream tea in het knusse kader van De Koning van Spanje, een kleine oase in de stad.

    Voor foto's: http://flickr.com/gp/reizenmetjohn/6efxH7/

    30-03-2013 om 00:00 geschreven door John  


    26-03-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Welkom!
    Welkom op mijn nieuwe blog, waarmee ik in contact wil treden met de deelnemers aan de ééndaagse en meerdaagse Quo Vadimus reizen waarvoor ik als gastheer optreed. 

    Voor meer informatie over 'Quo Vadimus' verwijs ik naar
    www.quovadimus.be

    Deze blog vervangt geenszins deze officiële Quo Vadimus site.  Hij is enkel bedoeld om in contact te treden met deelnemers, zowel voorafgaandelijk als na afloop van een Quo Vadimus initiatief waarvoor ik als gastheer optreed.

    In de toekomst zal u hier aanvullende informatie kunnen aantreffen m.b.t. Quo Vadimus initiatieven, alsook verslagen over de voorbije initiatieven.

    Veel leesplezier,

    John Volckaert



    26-03-2013 om 14:03 geschreven door John  




    Archief per week
  • 20/07-26/07 2015
  • 13/07-19/07 2015
  • 29/06-05/07 2015
  • 01/06-07/06 2015
  • 18/05-24/05 2015
  • 27/04-03/05 2015
  • 30/03-05/04 2015
  • 16/03-22/03 2015
  • 09/03-15/03 2015
  • 02/03-08/03 2015
  • 23/02-01/03 2015
  • 16/02-22/02 2015
  • 09/02-15/02 2015
  • 26/01-01/02 2015
  • 19/01-25/01 2015
  • 12/01-18/01 2015
  • 05/01-11/01 2015
  • 29/12-04/01 2015
  • 22/12-28/12 2014
  • 08/12-14/12 2014
  • 01/12-07/12 2014
  • 24/11-30/11 2014
  • 17/11-23/11 2014
  • 10/11-16/11 2014
  • 20/10-26/10 2014
  • 13/10-19/10 2014
  • 22/09-28/09 2014
  • 15/09-21/09 2014
  • 01/09-07/09 2014
  • 25/08-31/08 2014
  • 11/08-17/08 2014
  • 28/07-03/08 2014
  • 30/06-06/07 2014
  • 09/06-15/06 2014
  • 26/05-01/06 2014
  • 19/05-25/05 2014
  • 05/05-11/05 2014
  • 28/04-04/05 2014
  • 31/03-06/04 2014
  • 24/03-30/03 2014
  • 17/03-23/03 2014
  • 24/02-02/03 2014
  • 10/02-16/02 2014
  • 03/02-09/02 2014
  • 27/01-02/02 2014
  • 20/01-26/01 2014
  • 13/01-19/01 2014
  • 23/12-29/12 2013
  • 02/12-08/12 2013
  • 21/10-27/10 2013
  • 30/09-06/10 2013
  • 23/09-29/09 2013
  • 05/08-11/08 2013
  • 15/07-21/07 2013
  • 13/05-19/05 2013
  • 15/04-21/04 2013
  • 25/03-31/03 2013

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !



    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs