Zoeken in blog

Inhoud blog
  • Pieter timmermans :
  • notionele intrestaftrek
  • De dienstencheque, duurder maken of niet ?
  • Vandenbroucke hekelt federale aanpak in dossier grensarbeid
  • 50.000 Belgen extra op zwarte lijst verzekeraars
    Syndicale links
  • Syndicale vrijheden
  • Vragen aan andere militanten over OR, CPB of syndicaal ?
  • Foto

    18-11-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Een stukje media

    Gisteren het laatavondnieuws. VTM begint met beelden van het post gebouw in Gent. Lekker spectaculair, alsof er niets belangrijker te melden is. Op de VRT een korte mededeling over de manifestatie van mevr. Marie Claire Houard vandaag in Brussel. Snel meegeven dat er in Wallonië veel rond te doen is in de media. Vervolgens nog even de nadruk leggen op het feit dat het over het algemeen enkel Franstalige zullen zijn die de massa kleuren. En snel over naar het volgende item.

    Dan komt het, de rusthuizen. In Antwerpen betaald men bijna €45 per dag terwijl men in West-Vlaanderen “slechts” €38 hoeft te betalen. Men vergelijkt snel de provincies en de instellingen en laat vervolgens twee “opponenten” aan het woord. De conclusie is snel gemaakt. De één krijgt teveel subsidies, de andere te weinig.

    Is er dan niemand die zich afvraagt hoe dit in Wallonië is ? Dit stond te lezen in de krant “De Morgen”

    Antwerpse rusthuizen het duurst: 45 euro per dag

     
    De gemiddelde prijs die een bejaarde in een Antwerps rusthuis betaalt, bedraagt 44,97 euro per dag of ongeveer 1.350 euro per maand. Daarmee moeten Antwerpse senioren van alle Belgen het meest betalen. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van de FOD Economie.

    In een Vlaams-Brabants rusthuis betaalt een gast gemiddeld 39,48 euro per dag. In West-Vlaanderen ligt de gemiddelde dagprijs het laagst in Vlaanderen: 38,13 euro.

    Wallonië scoort het laagst met 33,16 euro, tegen 40,28 euro voor Vlaanderen. Het Belgisch gemiddelde bedraagt 36,17 euro. Bij die prijzen zijn de dokters- en medicijnkosten niet meegerekend. Op dit moment telt ons land 1.680 rusthuizen en ongeveer 124.000 bedden.

    bron : de morgen

    En daarom de titel, een stukje media. Hoe kunnen mensen een juist beeld vormen van een maatschappij als de problemen steeds eenzijdig worden afgeschilderd ?

    18-11-2007 om 11:49 geschreven door sven naessens  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De moeder van alle transfers

    2,5 euro per dag betaalt elke Vlaming aan de waal zo blokletterden de Vlaamse media onlangs.

    2,5 euro per dag dat is 912.5 euro per jaar, toegegeven daar koop je al wat moois mee voor jezelf. Maar die 2,5 euro die worden natuurlijk niet zomaar in baar geld afgegeven aan die verderfelijke walen. De in totaal 5,6 miljard euro transfers van Vlaanderen naar Wallonië gaan allemaal via de sociale zekerheid, die worden dus gebruikt om de buitengewone bijkomende kosten te dekken van zieke mensen, oude mensen, kinderen, werklozensteun, pensioenen  etc….

    Wie dus voorstelt om die 2,5 euro niet langer beschikbaar te stellen zou dus best eens nadenken over wat de gevolgen daarvan zouden zijn voor zijn landgenoten in het zuiden van het land en op termijn voor zichzelf.

    Maar het blijft natuurlijk ieders recht om dit feit abnormaal te vinden alhoewel het solidariteitsprincipe het fundament is van de onze welvaart en het de cement vertegenwoordigd van het Europese  beschavingsniveau.

    Maar wat dan te denken van een rapport van de Europese centrale bank dat stelt dat de Belgische overheden dezelfde output zouden kunnen leveren met 66% van de middelen die ze nu gebruiken (recentste studie met volledige cijfers over 2004).

    De besparingswinst die we aldus zouden kunnen realiseren bedraagt volgens dit rapport niet minder dan 50 (vijftig) miljard euro !

    50 miljard euro, dat is wat we afdragen voor een bestuur dat er steeds minder één is maar ons door zijn expansie bij iedere staatshervorming wel telkens opnieuw duurder kost.

    50 miljard euro, dat is een transfer van de burger naar de politiek die bijna tien maal zo veel kost als de transfer van de Vlaming naar de Waal.

    Hou er dan ook rekening mee dat vele bekleders van politieke mandaten eigenlijk meerdere politieke mandaten bekleden en dus almaar met een groter deel van de koek weglopen.

    Het geld van deze transfers dient in tegenstelling tot de 2,5 euro van daarstraks niet voor allerhande uitkeringen van hulpbehoevenden maar voor de instandhouding van een politiek profitariaat dat zijn gelijke niet kent.

    Al wie bijgevolg een transfer van 5,6 miljard teveel vindt voor een gerechtvaardigd doel moet wel helemaal sprakeloos worden van een totaal overbodige en nutteloze transfer van 50 miljard euro (2017 miljard oude Belgische franken) die enkel gebruikt wordt voor de handhaving en zelfs uitbreiding van een almaar groter wordend korps van sluwe zelfbedieners die gedurig meer maar allerminst beter bestuur voorstaan.

    Als de loonlasten in België zo hoog zijn dan ligt dit zeker niet aan (normale) transfers in de sociale zekerheid maar des te meer aan de (abnormale) en afschuwelijk hoge transfer van de burger naar de politiek.

    Gemiddeld heeft België een werklozenpercentage dat min of meer vergelijkbaar is met de buurlanden/regio’s, dus moet de reden voor de hoge loonlast ergens elders liggen.

    De Europese centrale bank heeft met zijn rapport de vinger op de (open) wonde gelegd.

    Een open wonde waar voortdurend nieuwe roofdieren op af komen om hun deel van de prooi op te eisen.


    bron : Filip Oosterlynck

    18-11-2007 om 09:13 geschreven door sven naessens  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (1 Stemmen)


    Lees de nota van Verhofstadt hier
  • Hier gaan we verder

  • Info op het net
  • blogspot met alle pamfletten
  • forum sociale zekerheid
  • Wie steunt er ?
  • en francais

  • Stuur ons een mailtje

    Druk op onderstaande knop om ons een mailtje te sturen


    Foto

    Archief per week
  • 11/02-17/02 2008
  • 21/01-27/01 2008
  • 14/01-20/01 2008
  • 07/01-13/01 2008
  • 31/12-06/01 2008
  • 24/12-30/12 2007
  • 17/12-23/12 2007
  • 10/12-16/12 2007
  • 03/12-09/12 2007
  • 26/11-02/12 2007
  • 19/11-25/11 2007
  • 12/11-18/11 2007
  • 05/11-11/11 2007
  • 29/10-04/11 2007
  • 22/10-28/10 2007
  • 26/09-02/10 2005

    Blog als favoriet !


    Willekeurig Bloggen.be Blogs
    tlissewegenartje
    www.bloggen.be/tlissew

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs