We weten dat het een tijdje geleden is dat we enig nieuws op onze eigenste blog hebben toegevoegd, maar de tijd vlieg hier nogal de laatste tijd. Voor de mensen die we niet hebben kunnen bezoeken in België : SORRY ! In ieder geval hebben we genoten van ons kort verblijf. Tot de volgende keer ! Toen we in China aankwamen met de ferry vanuit Hong Kong werd nogal zenuwachtig gereageerd. Mannen en vrouwen van de gezondheidsinspectie namen van iedereen de temperatuur op en blijkbaar was een vrouw met koorts aan boord. We dienden een gezondheidsverklaring af te leggen, adres en telefoonnummer werden genoteerd en nogmaals werd onze temperatuur gemeten...blijkbaar waren we goedgekeurd, want nadien niets meer gehoord. Mannen in witte pakken hebben de volledige ferry gedesinfecteerd. China is enorm zenuwachtig, gezien de vorige SARS historie, dat hetzelfde scenario zich zou herhalen met de varkensgriep.
Goed nieuws : we hebben onze permanente verblijfsvergunning bekomen ! Nu kunnen we vrij in en uit China wanneer we dat willen.Geen gedoe meer met verlengingen van visa. Volgend weekend gaan we eindelijk naar Macau. Dit staat al lang op ons lijstje en volgende week vrijdag nemen we de laatste bus om zondagavond terug te keren. Kurt gaat ook niet werken zaterdagmorgen. Foto's verzekerd, vrienden !
Kurt is terug begonnen met chinese les, maar dit op zaterdagnamiddag van 14u tot 17u in Guangzhou en met Kathleen haar lerares. Normaal ga ik 's morgens werken en de chauffeur brengt me rechtstreeks naar Guangzhou. Om 17u komt Kathleen naar Guangzhou en gaan we iets eten. Gisteren Indisch gaan eten, lang geleden, yummie...Deze ochtend zijn we naar de foto Biënnale in GZ geweest. Zeer mooie foto's, maar de tijd was te kort om alles deftig te bekijken. Deze middag hadden we met Christiano en Renée afgesproken om samen te gaan brunchen. Leuk, leuk. Nadien nog wat shopping, vooral eten, en nu zijn we terug thuis. Hieronder nog wat foto's van de fototentoonstelling. Ook te vinden op: www.gdmoa.org/zhanlan/international/8/2/
Zaterdag ben ik nog maar eens naar de jobmarkt geweest. Niet voor mezelf hoor, we hebben nog een aantal mensen nodig. In China bestaat zoiets als wekelijkse Jobmarkt. In elke stad is er één of meerdere plaatsen waar wekelijks werkgevers een stand afhuren. Werkzoekenden kunnen er gaan jobspotten. Guangzhou telt er een aantal. In een flatgebouw zijn diverse verdiepingen gevuld met talloze standjes van aanwervende bedrijven. Je kunt er over de koppen lopen. Het gebouw waar wij altijd een stand huren (1100 RMB) is het duurste. Daar komen alleen hoger opgeleiden naartoe. Alle Engels sprekende assistentes werden op deze manier gerecruteerd. Voor die 1100 RMB wordt een blad gedrukt van 2m op 2m met de jobomschrijvingen erop vermeld, je logo etc. Het is een helse onderneming. Ze zien daar niet veel blanken. Je bent een spektakel. Als je bij ons aan tafel komt zitten, dan moet de kandidaat ertegen kunnen dat een hele menigte meeluistert. Het is ook de plek om een ziekte naar keuze op te doen. Veel volk. Geen Airco. Zweten, bakken en braden.
We arriveerden rond 9 uur. Ik reed door naar de apple store. Mijn iPhone capteert geen incoming calls in de sleep mode. Rond 10u stroomt het volk toe. We vonden een aantal interessante kandidaten. Of zij vonden ons.
's Avonds was er een uitje gepland met Sue en Dave. Wilbur's is een oude villa die omgetoverd is tot restaurant en disco. Heel leuk. Lekker eten.
Achteraf met de taxi naar het Garden hotel om de bus te nemen naar Clifford. Toch nog eerst eens naar de Momo Club en nog eens vlug binnen in The Cellar. Momo Club rules!!!!!
Om 3 uur namen we de bus naar Clifford. Geen vervoer meer vanaf de poort, dus wandelen maar. Een moto taxi snorde ons tegemoet, wij met zijn tweeën achterop. Oef toch niet meer wandelen.
Het was een fijne dag.
O ja, vandaag hebben we de uitnodiging ontvangen voor Maarten's eerste communiefeest. Bedankt voor de uitnodiging, maar we kunnen er jammer genoeg niet bij zijn. We wensen Maarten een dikke proficiat, veel cadeau's en een heel leuke dag toe.
Zondag jl. hadden we vrienden over de vloer voor de Sunday Lunch. Sue en Dave, vrienden die we leerden kennen via Konijn haar Chinese Les. Dave is sinds kort Director van het Brits Cultural Consulate. Ik weet niet of dit de juiste term is, maar Dave is verantwoordelijk voor de Engelse taal en Cultuur verspreiding in deze regio.
Wat schafte de pot? Hieronder het menu. Het was van lek mijn lipke zou meester Ghys gezegd hebben. Omtrent de spelwijze van zijn erudiete naam wens ik me niet uit te laten.
We zijn even terug in België van 28/5 ( om 7u35 landen we te Brussel) en dit tot en met 6/6 ( terugvlucht om 18u50 vanuit Brussel). Wie met ons wil "daten" graag een seintje. kurkat@gmail.com
Morgen is het moederdag. Ook in China. Dus wij herdenken morgen de generositeit waarmee onze moeders ons hebben opgevoed. Dankt u beminde moeders. U hebt uw uiterste best gedaan, maar het heeft niet mogen zijn. Kathleen heeft een job aanvaard bij Inbev, of is het met "f". Ik zit op mijn muurtje te niksen. Dit weekend is er één in het teken van zondagmiddag. We ontvangen Sue en Dave voor Lunch. Gezien we al meerdere keren bij hen gaan eten zijn, willen we er iets speciaals van maken. Het worden allerlei hapjes met aangepaste wijnen. Daarom hebben we vandaag inkopen gedaan. Morgenochtend staan we om 7 uur op om alles voor te bereiden. Kathleen maakt momenteel soep. Ik typ iets in op de blog.
Hieronder opnieuw een mooi staaltje van fotovervalsing. Tom, elke nazi propagandist is jaloers. Zeker weten.
De tweede foto is een vraag voor de ex collega's: "Van wie is dit de Chinese versie?". Indien niemand het weet, dan ben ik verkeerd en zeg ik ook niet wie ik vind dat dit is.
Voetbal Guangzhou Pharmaceutical vs Jiangsu Shuntian
Dag Vrienden!
We zijn naar het voetbal geweest! Guangzhou Pharmaceutical speelde thuis in het Yuexiushan Stadium. De kick off was om 15.30. De Zuidkant van het stadium zit traditioneel propvol. Daar zit de spionkop. Niet te doen ! Ze hebben net dezelfde strijdliederen als bij ons. Klap klap klap klap klap Guangzhou! Ik kon gewoon "Blauw zwart " meeroepen! Voetbal is het enige echte universele medium! We trokken nogal wat aandacht. Volgende keer zal het niet minder zijn, want dan heb ik een shirtje aan van het team. Guangzhou Pharmaceutical Football Club is een Chinesevoetbalclub uit Guangzhou. De club is opgericht in 1954. De thuiswedstrijden worden gespeeld in het Yuexiushan Stadium gespeeld, dat plaats biedt aan 30.000 toeschouwers. De clubkleuren zijn wit-blauw. Enfin het was een leuke match. Iedereen krijgt ook gratis lange opblaasdinges die een hels lawaai maken als je ze tegen mekaar mept. In het team spelen een aantal buitenlanders. Vooral achteraan speelt een keigoeie gast. Dit is het mooie embleem.
We zagen wel geen al te mooi voetbal, maar de tegenstander kan verdedigen. Maar dat is ook alles. 2 keer waren ze gevaarlijk. Guangzhou had talrijke halve kansjes, maar de afwerking liet te wensen over. Een terecht afgekeurd doelpunt van GZ net voor de rust zorgde voor dezelfde taferelen als in het Jan Breydel stadium. Ongeloof, woede en boegeroep. Schelden naar de scheidsrechter: "Maffia, maffia". Dat riep ik toch, mijn Cantonese broeders roepen iets wat ik niet kan verstaan, maar het zal iets gelijkaardigs betekenen. Hilariteit alom als de lijnrechter zijn vlag verliest bij het wijzen naar de cornervlag. Net voor affluiten lokt GZ een penalty uit. Deze wordt keurig omgezet. We winnen en verstevigen onze plaats binnen de eerste helft van het klassement. We staan momenteel 4de. Na de match zijn we een hapje gaan eten bij INDULGE een lounge en tapasbar in Tianhe. Zeer leuk interieur en zeer goeie muziek, maar geen kat te zien. We eten een hapje en drinken een slokje en keren tevreden huiswaarts.
De foto's van Guangzhou Pharmaceutical vs Jiangsu Shuntian
Bij deze een aantal sfeerbeelden, Vrienden!
Guangzhou Pharmaceutical speelt in blauwe shirts en witte broekjes. De hoofdtribune met op de achtergrond links de rode toren een overblijfsel van de eerste omwalling van Guangzhou. De edele heren met erachter de verzamelde pers. Tifosi De opblaastubes maken een hels lawaai. Vreemd net 2 koperen deksel die je tegen elkaar mept. Gooooooooooooal. Vreugde na afloop van de match Overal in GZ zie je deze mascottes van de Asian Games die hier volgend jaar plaats vinden. De 5 rammen zijn het logo van de stad. Ze zijn de achtergebleven rijdieren van de 5 onsterfelijken die hier vanuit de hemel neerstreken. Later vonden de 5 onsterfelijken het welletjes en keerden terug vanwaar ze kwamen. De rammen versteenden en werden het symbool van Guangzhou. Guangzhou wordt ook "The city of the 5 Rams" genoemd.
Dit weekend legt goed aan. Het wordt een lekker lui weekend. Vandaag lang geslapen, boodschappen gedaan, Spaghetti saus gemaakt. Blog geüpdate. Morgen meer van hetzelfde. Ik moet wel studeren! Ik ben gestart met Chinese les. Elke avond (van ma tem do) komt Wang Laoshi (lerares Wang) me lesgeven. Van 20.00 tot 21.00 legt ze me op de rooster. In de week zelf is er niet veel tijd over voor studeren, dus moet dat in het weekend gebeuren. Kathleen is van school veranderd. Eerst heeft ze een aantal person to person lessen gevolgd. Nu is ze overgeschakeld naar groepslessen. Ze zit samen met 2 dames van Jemen. Ze komt tot de vaststelling dat person to person toch veel meer opbrengt. Ze schakelt dan ook waarschijnlijk weer over naar person to person lessen.
We hebben nu allebei een fototoestel mee, dus hier volgen de foto's van Kurt.
Ik ben content dat ik nog eens mag komen.
auto's Audi A8Li, BMW X6, Mini, Lexus, Buick.
De zuidpoort en Kathleen in a Chinese mood.
De ingang tot de Academie straat. Je kunt hier alles vinden van papier, kalligrafiemateriaal, antiek, je kunt je eigen stempel laten aanmaken. Een typische straathoek. De uitgang van de academiestraat Jong geleerd is oud gedaan. Het looprekje.
Fanfare bij opening groentenmarkt. Je moet er maar opkomen. Eén van de stèles met erop de confucianistische leer uit de doeken gedaan Op weg naar de grote gans pagode. Hier neemt men tegen betaling een foto van jou op de Mount Everest, of waar je maar wil. Kathleen is groot, en dat valt op. Kathleen wil duidelijk vrede. Wandeling langs de oude stadsmuren. Oudjes blijven in vorm. Bij ons zetten ze die dingen overal neer maar worden ze niet gebruikt. Hier in China is men obsessief met gezondheid bezig. Kathleen, langs de muur. Poolbiljart onder een afdakje Terracottaleger. Deze beelden is men nog aan het oplappen. In een put dicht bij het mausoleum van de eerste keizer vond men 2 dergelijke stellen. Op de terugweg van het terracottaleger, dat ongeveer 32km ten oosten van Xian ligt, passeren we aan de Huaqing Pool. Dit zijn warmwaterbronnen en Li Shan is vlakbij. De tuin met warmwaterbronnen, badhuizen en vijvers was een geliefde verblijfplaats van de eerste Tang keizer. Ook in latere tijden kwamen veel celebrities hier naartoe. We zien foto's van Van Agt, Kissinger, een jonge Hu Jintao. Huaqing Pool. Het water heeft 42°C. Eén van de poorten van Xian. Op dag 4 nemen we ons voor om rond de stad te wandelen bovenop de muren. We zijn vroeg en er is nog geen kat.
We beslissen fietsen te huren en rond de stad te fietsen. Ik ben in een Chinese mood. Het is mooi weer, we zijn uitgeslapen en in goed humeur. Parijs-Roubaix. Een mooi zicht op de imposante muren.
Hier volgt het verdere fotoverslag van onze vierdaagse naar Xi'an.
De fanfare speelt ter ere van de opening van een nieuwe groentenmarkt. Het rood op de straat is vuurwerk dat waarschijnlijk de vorige avond massaal werd afgestoken.
De eerste halte van dag 2 is het Beilin Bowuguan. Dit is een oude confucianistische tempel. Gesticht tijdens de Song Dynastie. Iedereeen meet hier de tijd af in Dynastiën. In dit complex bevindt zich ook het woud der stenen tafelen.
In de Beilin leidt een lange laan naar het hoofdgebouw. Very peace and quiet. We zijn vroeg en nog niet te veel toeristen. De toeristische diensten in China hebben een soort klassering van bezienswaardigheden. Dit heeft net als de drumtoren, de beltoren, de muren ook de AAAA kwalificatie gekregen. Aan de ingang heeft een vogel op mijn hemd gekakt.
De stèles worden gekopieerd. Eerst wordt een papier op de steen gekleefd. Daarna tamponeert de copieur inkt op het blad. De tekens blijven wit.
Ze tamponeren meerdere malen tot het volledige blad zwart is.
En daarna zijn de copies klaar voor verkoop. Deze dingen vind je overal in Xian.
Nonkel Mao met familie op een bankje aan de Grote Gans Pagode.
De "Big Goose Pagoda" doet vermoeden dat er een "Small Goose Pagoda" is. En dat is ook zo. Wij kiezen voor de grootste. Er wonen nog een aantal monniken, maar China heeft er een themapark van gemaakt. De commercie moet draaien!
Een groep Chinese toeristen krijgt deskundig uitleg.
Ik ben verdikt! Ik weet het!
Boedhistische leefregels.
De antiekmarkt bij de Baxian Gong tempel. De tempel was al gesloten toen we er aan kwamen, maar het antiekmarktje loonde de moeite.
waaaauw. Prachtig. Het terracottaleger van de eerste keizer van China "Qin Shi Huangdi". Hij stierf in 231 BC. In 1974 stootte een boer die een waterput wou graven op talrijke terracotta scherven en waarschuwde de overheid. Het praalgraf zelf is nog niet opgegraven. Men wil eerst de beste methode vinden om alles te bewaren. De krijgers waren geschilderd maar verloren de kleur bijna onmiddellijk na contact met de lucht. Geen enkele krijger was onbeschadigd. Een gigantische 3D puzzel. De krijgers staan op een vloer van terracotta tegels. Het plafond bestond uit houten balken. Daarboven was nog eens een aantal meter klei gestapeld. De balken zijn bijna allemaal ingestort. Er is nog maar een fractie van het leger opgegraven. Op mijn vraag of alle paarden die werden opgegraven hengsten waren kon de gids niet antwoorden.
Elk beeld heeft een ander gelaat. Er zijn verscheidene klederdrachten te zien. De hoogste tot nu toe gevonden rang is generaal.
Xian ligt in de Shaanxi provincie ongeveer 1800km van Guangzhou. Er wonen ongeveer 5 miljoen mensen. De oude stad heeft nog zijn volledige stadsmuur en was de eerste stad met een stratenplan waarbij alle straten ofwel van noord naar zuid of van oost naar west. Een recht stratenplan dus waarin het makkelijk is je te oriënteren. Xi'an (vroeger Xianyang) was de hoofdstad van de eerste dynastie. In 221 voor Christus stichtte de eerste keizer van China (Qin Shi Huang) de stad. In 1997 werd Xian Unesco Werelderfgoed. De ontdekking van het Terracottaleger in 1974 maakte van Xian de 2de toeristische trekpleister van China na Beijing.
Nieuwe Sony Erickson wordt gepromoot. Er zijn 2 manieren om kooplustigen te lokken. Met veel volume, bordjes en een micro, of door in de handen te klappen.
De Bell tower staat pal in het centrum. en is enkel te bereiken via een subway. Ingang is 27 RMB. Deze toren werd gebruikt als uurwerk. Nu mag je voor 100 RMB eens op een replica kloppen. Dat vinden de Chinezen fantastisch.
Van op de Bell tower heb je een mooi zicht op de Drum Tower met vooraan een ondergronds shopping center en een Starbucks.
De oude garde rust uit aan de Bell tower. Zij mogen gratis binnen.
Rode zuilen ondersteunen het houten gebinte. Binnen treden conservatorium studenten op. Om de zoveel tijd spelen ze deuntjes op tranditionele instrumenten. De moeite. Zicht op de Bell tower vanop de Drum tower. Vooraan het park op het dak van de shopping mall. Geen roltabak maar wel drums. Elke drum heeft een andere naam die op het geschilderd is.
Vlak ten noorden van de Drum tower bevindt zich de moslimwijk. Deze wijk is een allegaartje van eethuisjes, souvenirswinkeltjes, kruidenwinkels, noem maar op. Een zeer gezellige buurt, waar we ruim tijd doorbrengen. Xian is gekend voor zijn talrijke kleine hapjes. Ook brood staat hier steeds op het menu. Wel ander brood natuurlijk. Zonder gist en met andere ingrediënten zoals uien, pepers, vlees,.... Een zeer gekend gerecht is paomo. Dit is een bouillon met broodblokjes, vlees en .... Ook dimsum is hier zeer in trek en is verkrijgbaar in een hele resem varianten. In het stalletje op bovenstaande foto aten we een soepje met noedels en dimsum voor 4 RMB/persoon. specerijen, gedroogd fruit (tomaten zijn hier fruit) In een moslimwijk vraag je beter niet naar bier. Vassche vis
De moskee van Xian is de tweede oudste (742 AD) na die van Guangzhou. Denk niet aan de Hagia Sophia (dank u Tom) als je in China aan een moskee denkt. De moskee van Xian is een grote tuin met talrijke kleine gebouwen. Geen minaretten te bespeuren. We waren net op vrijdag hier, dus waren veel gelovigen afgezakt om hun plicht te vervullen. Moskee: verzorgde tuin met bankjes om op uit te blazen. Warm voor de tijd van het jaar. Moskee Gezinnen rusten uit in de schaduw. Het vrijdaggebed is volop op gang. De imam predikt vooraleer overgegaan wordt tot het individuele bidden. Het woord "Soeria" valt regelmatig.
De oude ingangspoort. Terug op straat leest een man zijn gazet. Hij zit er zeer op zijn gemak. We krijgen pijn als we ernaar kijken. Het folk art Centre herbergt diverse huisjes en was eigendom van een belangrijke familie. Dit is het bed van één van de kinderen. Een ontvangstruimte voor gasten. Na de theeceremonie mogen we ons aan een rondleiding verwachten. Gezien we geen thee kopen, mogen we zonder toezicht en zonder gids rondlopen. Ook hier draait alles rond commerce. Na een druk gevulde dag keren we terug naar het hotel. We frissen ons op en eten à la carte. Ik biefstuk friet, Kathleen eet zalm met gebruneerde patatjes. Een lekker glas Californische wijn vult de maaltijd aan. Daarna gaan we naar de Havana club. Stevig doorgezakt. Cocktails aan 4 Euro. Een bandje speelt live. Elke avond spelen ze dezelfde set en met evenveel enthousiasme. Wij wagen ons op de dansvloer. Fun, fun, fun. Ik raak in gesprek met een Californische surferboy die hier werkt. Om middernacht keren we welgemutst terug naar de kamer....
1. 9/4 om 20.00 gearriveerd in het hotel. Gegeten bij een Marrokaan. Lang geleden. 2. 10/4 bezoek aan: Bell tower, Drum tower en Moslim kwartier (Hui wijk) en de grote moskee, bezoek aan Ancient Style Folk house. 3. 11/4 bezoek aan woud van de stenen tafelen en Beilin museum. De grote Gans pagode (Dacien Si) en de antiek (lees: brocante) markt, wandeling aan de voet van de stadsmuren. 4. 12/4 bezoek aan Terracotta leger en Huaqing Pool. 5. 13/4 fietsen bovenop de stadsmuur, eten in het moslimkwartier en terug naar de luchthaven.
Voor diegenen die ons willen bereiken per skype in het paasweekend, dat zal niet gaan. We vertrekken donderdag naar Xi'an (terracotta leger). We komen pas terug op maandag 13/04 in de late vooravond. Foto's verzekerd!
Veel foto's van onze dagdagelijkse bezigheden hebben we nog niet echt geblogd. Bij deze is dat rechtgezet. In twee keer. Ik was er een deel vergeten.
Dag vrienden !
Bootje varen op een mooie zomerdag. Vanochtend heeft het geregend, maar daar is niets meer van te bespeuren. De wandelboulevard langs het meertje. Een favoriete plek om gezellig te kletsen, de hond en/of de kinderen uit te laten. Tai Tsi, zwaardzwaaien, pluimpje stamp.... kalligrafie uittesten (met water), 's avonds wordt er gezongen, gedanst,.... Er rijden shuttlebussen van en naar de main entrance. Onze bus is lijn 2. Elke 15 minuten. Clifford bus station. Van hieruit vertrekken de interne bussen maar ook bussen naar Guangzhou, Hong Kong, De ferry, Macau,.... voedselstalletjes en de gazettewinkel. Vlees aan de haak. Kippepoten (de poten!) zijn hier een delicatesse. De hoofdingang van Clifford Estates. Het winkelcentrum vlak aan de hoofdingang. Eethuisjes, importwinkels, kledij, groentenmarkt, supermarkt, audio, ... Eén van de straatjes in het shopping center. De GB van Clifford. Ziet er vrij westers uit hé, behalve het chinees en de chinezen dan. De Koelafdeling. Sinds wij er zijn: omzet x 2 De versmarkt. groenten, fruit en vlees. Bij de beenhouwer. net voorbij de main gate. Clifford resort center Overal in het domein zijn er winkeltjes die 24/24 7 dagen op 7 open zijn. Onze huidige favoriet. Jessica's. Vietnamees restaurant met lekkere belegde broodjes (kip met mayonaise). Vietnamese naam is Phuc Long. (Geen grap) Onze building. Wij zitten net onder de 4de richel. De receptie van onze blok. 24/24 7/7 bemand en bevrouwd. Onze living. Met rode zeteltjes en propaganda affiches die we voor 5 RMB op de antiekmarkt op de kop konden tikken. We lieten de affiches afwerken zoals men hier kalligrafische werken inlijst. "Promoot de landbouw" en "Revolutie" zou er opstaan. De luchters worden eerstdaags vervangen door iets minder hotellerige exemplaren.
Je kiest welke vis je wil en ze kelen het diertje. Versheid verzekerd. Alle vis smaakt hier trouwens naar brak water. Vessche vis, allé madamtje tzien de latste é. Kip. In de kooitjes achter op de foto zitten de diertje geduldig te wachten. Wil je een specifiek beestje. Dan kun je dat ook uitkiezen. Een kwartier later heb je het beestje gepluimd in je mandje. Onze bank. Dimsum jongen maakt peace teken. Onze favoriete dimsum kot.