Iedere auto liefhebber kent ze wel , de mannen van "Wheeler Dealers". Mogelijks één van de meest bekeken programma's op Discovery Channel.
Het opknappen van een oldtimer of van Youngtimer , geen probleem ! Alles verloopt vlotjes en alles komt makkelijk 'los' en op het eind ; voilà een bijna nieuwe wagen... Nu op zaterdag 29/10 tot en met zondag 30/10/2016 kan je de "mannen" zien en ontmoeten op het classic car salon te Mechelen. Een beurs voor oud en jong, een beurs met de klassieke "standjes"
Het adres ; Nekkerspoel-Borcht 9999 te 2800 Mechelen. Of zie eens op het web : www. classiccarsalon.be.
Mogelijks kan je ook contact zoeken via ; info@classiccarsalon.be
Deze tweede editie gaat door op vrijdag 18 november 2016 t.e.m. zondag 20 november 2016. Het is een kwalitatief hoogwaardige beurs net als de edities die plaatsvonden in Maastricht (NL) De beursoppervlakte is dit jaar verdubbeld naar 39.000 m². Beslist de moeite ! Grote namen in de automobiel/oldtimer gebeuren hebben al een plaats gereserveerd. Dus voor ieder wat wils , miniaturen,onderhoudsmiddelen, gereedschap en boeken
zelfs kunst. En met de thema's ; "legends of Spa-Franchorchamps" en " the fascinating World of Microcars" belooft deze tweede editie een succes te worden. Het adres : Belgiëplein 1 te 1020 Brussel. Verdere info kan je natuurlijk vinden op hun website. De eerste editie van 'Interclassic Brussels' was goed voor 14.121 bezoekers. Anno 2016 zal ik er zeker bij zijn .
Zwart is de meest verguisde tint in de autowereld doch terzelfder tijd één van de meest bezongen, een contra dictie ?
Daarvan getuigt het 'lijvige' boek' ; Iconic Cars van Rène Staud. Met fascinerende beelden,opnames toont de gerenomeerde
fotograaf een reeks historische auto's die gelakt zijn in de kleur van de klassieke elegantie en sportieve kracht. Voorbeelden zijn de legendarische Alfa Romeo 8C uit de jaren 1930, de Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse en ook de meer 'eenvoudige' Citroën DS. De begeleidende teksten zijn van auto-journalist Lewandowski. Verder is er nog een mooi 'essay' over de kleur "zwart" in autodesign geschreven door Gorden Wagner , hoofd design bij Mercedes. Kortom een prachtig fotoboek op groot formaat waarmee Staud het bewijs levert dat "zwart" tijdloos maar alles behalve kleurloos is !
Uitgegeven door teNeues, richtprijs 98 euro , Bron: Knack Weekend nr.40.
Iedereen kent Waregem Koerse of geeft er toch al iets van gezien of gehoord. Nu is er iets totaal anders, ook met paarden hetzij geen echte paarden toch met Pk's (Paardenkracht ) Na een succesvolle eerste editie in 2015 van dit oldtimer evenement gaat dit gebeuren opnieuw door in Waregem Expo (Zuiderlaan 20 te 8790 Waregem) Van vrijdag 2 december 2016 tot n met zondag 4 december 2016. Het is een "beurs" waar exclusieve oldtimers, automobilia, vintage meubilair en automotive art (auto kunst) er te koop worden aangboden. In een retro sfeer waarbij de 'liefde' voor de automobiel centraal staat . Ook de geschiedenis van de auto en de mijlpalen binnen de autoracerij krijgen een plaatsje in dit evenement. Verdere info en dergelijke : www.oldtimerevent.be/
De Lancaster/Birmingham Classic Motor Show is waarschijnlijk de grootste oldtimer beurs in het Verenigd Koninkrijk , Engeland. Deze beurs gaat door van 11 november tot 13 november in de "beurshallen" van Birmingham ( NEC) De beurs is er niet alleen voor auto's maar ook voor motorfietsen. De beurs heeft een ganse 'waaier' van producten,onderdelen en dergelijke voor de oldtimer -fanaat. Er zijn ongeveer 350 standhouders waar iedereen zijn 'gading' kan vinden. Is het nu voor een restauratie klus een onderdeel of een club te vinden alles is er werkelijk. Er staan "echte" schuurvondsten te koop als wagens in 'concours' staat. Het is niet bij de deur maar het loont beslist de moeite! Immers is de "U.K." niet het mekka voor de oldtimer 'freak' ? Het adres : North Ave , Birmingham B40 1NT, U.K. of voor meerdere info qua openingstijden, toegangsprijzen en dergelijke ; info @ necclassicmotorshow.com
Op zaterdag en zondag 1/10/2016 &2/10/2016 . Telkens van 9h30 tot 18h. is er opnieuw een Oldtimer/Youngtimer beurs in de gebouwen van Malmedy Expo. Er zijn ook oldtimer rondritten voorzien op beide dagen . En als je gaat zien met je oldtimer/Youngtimer is er een gratis toegang tot de beurs. De beurs is er voor auto's, motors en traktoren. Ook zijn er de "klassieke" stands met miniaturen,onderdelen en toebehoren. Het is wat ver in km's maar meschien een ideale combinatie met een weekendje "Ardennen" Meer info vind je op : www.malmedyoldtimerbourse.be of je kan ook
mailen met je vraag naar : Dhr.Dejardin Georges ; oldtimerdejardin@hotmail.com
Oldtimers zijn al jarenlang als een vaste waarde erkend,maar dat is nog niet het geval voor de "Young timers" (de nieuwe Oldtimers).
Bij de jonge generatie,die nog met veel enthousiasme terugdenkt aan de wagens die nauw verbonden zijn met hun jeugd , herinneringen en hun tienerjaren. Young timers zijn slechts 20 à 30 jaar oud. Het zijn auto's die in de jaren '80 en begin de jaren '90 op de markt waren en net die categorie krijgt er voortdurend 'fans' bij. Er is een algemene trend in de aankoop van een "Young timer". Ze zijn betaalbaarder dan een oldtimer, onderdelen zijn nog vlot beschikbaar,relatieve onderhoudskosten en vooral een niet al te hoge verzekeringspremie.Van 15 september tot 23 oktober nemen enkele Young timers hun plaats in naarst de permanente collectie van Autoworld te Brussel !Waarmede het automuseum toont wat er moment gaande is in de de wereld van oldtimer/young timer adepten.
Voor de 'verjaardag' van autoworld, bestaat immers 30 jaar , hebben ze een vijftiental super-cars bijeengezocht die de afgelopen 30 jaar voor heel wat vuurwerk hebben gezorgd. Het lijstje bestaat uit exclusieve,sportieve en exotische wagens. Zoals de Mclaren P1 GTR, de Bugatti Veyron ,de Porsche 918, de Ferrari F40 de Honda NSX en de ... Dus beslist mytische voertuigen die een onuitwisbare indruk hebben achtergelaten in het geheugen van menig auto liefhebber. Van 15 september tot 23 oktober staaan deze juweeltjes tentoon in Autoworld, Een expositie die liefhebbers van uitzonderlijk auto's in geen geval mogen missen !
Deze lichtgewicht elektrische motorfiets heeft een "Lipo" krachtbron (batterij) met een actieradius van 50 tot 70 km. Hydraulische remmen, een elektrische motor van 2000 Watt, lederen zitje op een stalen frame. Met zijn grote koplamp en "lange" minimalistische vorm kan hij zonder problemen doorgaan voor een 'vintage' motorfiets die de tand des tijds heeft doorstaan. Oplaadduur is 6 uur. Bij gebruik van de de snel lader 1 uur. Deze 'fiets' weegt slechts 45 kg. Er zijn momenteel twee versies op de markt. Versie 70 ( 25 km/h) en de versie 50 ( 45 km/h) Kortom de EMOTORMAN bied de liefhebber een uitgelezen kans om een "vintage - tweewielige sensatie" met de technologie van de toekomst te bezitten. Exclusief is het echt !
Wordt verdeeld door EMOTORMAN ,Potterierei 47 te 8000 Brugge. Of surf eens naar de website .
In 2018 zal de Belgische Federatie voor Oude Voertuigen (BFOV) zijn dertigste verjaardag vieren tijdens een meeting op nationaal gebied.
Hiervoor is het BFOV op zoek naar suggesties, voorstellen en mogelijkheden. Dus eigenlijk zijn ze op zoek naar ideeën betreffende locatie en wat er nog zoal kan bijdragen aan dit "feestelijk" gebeuren. Moet het een statische show zijn, met of zonder rondrit, wat is de aanvaardbare maximale kostprijs.Alle suggesties zijn welkom op het sekretariaat : sec@bfov-fbva.be. Dus is dit een oproep aan alle oldtimer liefhebbers en clubs voor zowel auto's,moto's, bromfietsen,fietsen, landbouwvoertuigen en legervoertuigen. Ik heb al een "mailke" gestuurd met mijn idee !
Hou je van 'oude' voertuigen, de geur van rubber,olie of wil je herinneringen ophalen met gelijkgestemde zielen. Wel dan is er de Spa Six Hours op 17 & 18 september aanstaande. Racen in (Spa)Franchorchamps is al fantastisch op zich De Spa Six Hours is een spektakel waarbij ongeveer een 650 tal historische racewagens samenkomen voor hun jaarlijkse afspraak. Eens te meer zullen deze historische race-wagens hun krachten meten met elkaar op het circuit . Vooral de uithoudingsrace die op de zaterdag (17 sept.) gereden wordt verdient zeker uw aandacht. De wedstrijd begint aan het eind van de namiddag en eindigt lang nadat de duisternis is gevallen. Ware magie is het wanneer de lampen van een honderdtal koplampen de duisternis van de Ardense nacht doorboren.
Vanaf januari 2017 wordt de verdeling van de brandstof E10-benzine met octaangehalte 95 opgelegd (verplicht) in België. Met andere woorden de Euro super 95 zal verdwijnen. Deze nieuwe brandstof is niet geschikt voor alle voertuigen ! Benzinevoertuigen die in het verkeer gebracht werden na 2000 (op enkele zeldzame uitzonderingen na) zijn enkel geschikt ! Ook zeer veel voertuigen die verkocht werden voor 2000 en die op loodvrije 95 rijden kunnen geschikt zijn . Een lijst van merken en modellen die in aanmerking komen zal binnenkort (?) ter beschikking gesteld worden door de Belgische overheid of men kan deze lijst kan raadplegen op de website van de BFOV.
DE NIEUWE BRANDSTOF E10 MET OCTAANGEHALTE 95 KAN SCHADELIJK ZIJN VOOR OLDTIMERS !
Het goede nieuws is dan weer dat Eurosuper 98 niet zal verdwijnen en dus verder kan gebruikt worden in onze Oldtimers.
Alfa Romeo Automobil S.p.A. is een Italiaans automerk (1910) met een sportief imago. Naast gezinsauto's , coupés en cabriolets staat het merk ook bekend om zijn legendarische sportwagens. Dit komt door het feit dat Alfa Romeo al sinds zijn beginjaren erg intens betrokken is geweest bij autoraces. Alfa nam deel aan veel grote race en rally kampioenschappen. Een "kleine"opsomming ; 2 x Wereldkampioen F1(Met ene Juan Manuel Fangio!) , 4 x winnaar van de 24h. van Le Mans , 11 x Formule 3, 11 maal de Mille Miglia, 10 x de fameuse Targa Florio. In 1923 gebruikte Ugo Sivocci tijdens de Targa Florio op beide zijden van zijn Alfa-racewagen de afbeelding van een klavertjevier, Quadrifoglio in het italiaans, om hem geluk te brengen tijdens de race De quadrifoglio is tot op heden de aanduiding voor de "racewagens" van Alfa. Het Alfa Romeo logo werd in 1910 ontworpen. Het logo is opgebouwd uit twee Milanese symbolen ; rechts de slang van het geslacht van de Viscont's op een lichtblauwe achtergrond en links het rode kruis op een witte achtergrond. (Verwijzend naar de kruistochten) Oorspronkelijk werden beide symbolen omsloten door een donkerblauwe cirkel met de woorden "ALFA" bovenaan en "MILANO" onderaan. Na overname van het bedrijf door Nicola Romeo in 1915 werd "Romeo" toegevoegd aan het logo. Nadat Alfa het eerste wereld kampioenschap voor wagens had gewonnen werd het logo omringd met een gouden lauwerkrans.
Het merk Bugatti werd opgericht door Ettore Bugatti , geboren in Italië als zoon van een kunstenaar. Zijn artistieke achtergrond komt terug in de afwerking van de wagens waarbij zelfs aan de kleinste details met de grootste zorg werd besteed. Anno 1909 startte hij zijn eigen fabriek in Molsheim nabij Straatsburg. Ettore bouwde niet alleen wagens maar ook treinen , krachtig en met volop luxe. Bugatti was ook erg succesvol in races.Zo won het de allereerste Grand Prix van Monte Carlo. De dood van zijn zoon in 1939 was eigenlijk een keerpunt in het bestaan van het merk. Voor de tweede wereldoorlog hoorde het merk tot de top van het automobiel gebeuren maar in de jaren '50 ging het merk ter ziele. De weder opstanding gebeurde in de jaren '90 als een Italiaans merk. De productie en ontwikkeling vonden plaats in het mekka van de Italiaanse auto industrie Modena. Men maakte er een imposante sportauto de EB110. Eind jaren negentig nam Volkswagen de rechten van het merk over en anno 2016 was er opnieuw een super sportwagen de Veyron. Mij blijft vooral de de Bugatti Atlantic bekoren het model uit 1936 en ook het type "59" anno 1934 is een droom...
Fiat is één van de oudste Europese automerken, de naam staat voor Societa Fabbrica di Automobili Torino . Een bedrijf dat in 1899 begon met automobielproductie. Fiat eerste auto had een 649 cc met 3,5 PK vermogen. In de eerste 10 jaar van hun bestaan maakte Fiat niet alleen auto's maar ook bussen, vrachtwagens,trams en motoren voor schepen en zelfs vliegtuigmotoren. De fabriek in Turijn had zelfs een heuse "test"baan op het dak van de fabriek.In 1919 experimenteerde Fiat met hydraulische vering en monteerde men reeds een cylinderkop uit aluminium. Fiat was ook zeer gekend in de autosport .Hoewel Fiat vooral bekend en groot geworden is met haar kleine auto's zijn er tal van sportieve modellen gebouwd die een belangrijke bijdrage leverden aan het sportieve imago van het merk.Vooral de samenwerking met ABARTH. Eén van de meest bekende coureurs uit het begin was een zekere meneer Lancia...
Op rally gebied was het 131 model een echte geduchte rallye-wagen evenals de Ritmo... Maar vooral de fiat 500 is waarschijnlijk het meest succesvolle model dat FIAT op de markt bracht .
Ferruccio Lamborghini werd geboren in een "boerengezin". Hij deelde echter niet de passie van zijn ouders voor het 'landleven" en was al vroeg geïnteresseerd in technologie en mechanica. Hij werd dan ook een fabrikant van tractoren met een afzetgebied in Italië en Spanje. Zijn "fortuin" was gemaakt ! In de begin jaren zestig had hij een passie voor snelle wagens en bezat dan ook een aanzienlijke collectie. Onder meer enkele Ferraris.
Hier start het verhaal; Ferruccio had een splinternieuwe Ferrarri die in één jaar tijd viermaal terug moest naar de fabriek wegens enkele gebreken. Toen Ferruccio de twintig jaar oudere Enzo Ferrari hierover ,misnoegd, aansprak gaat het verhaal dat deze hem neerbuigend afwimpelde met de volgende uitspraak : Ga je maar weer met je tractoren bezighouden en laat het bouwen van sportwagens over aan hen die er verstand van hebben.
Enzo Ferrari wist niet wat hem overkwam toen er op het autosalon van Genève (1963) een nieuwe sportwagen de show stal nl. de Lamborghini 350 GTV, gesierd met als logo een aanvallende stier ! Het logo van de tractorenbouwer Ferruccio . Het logo verwijst naar het sterrenbeeld waaronder Mr.Lamborghini geboren is : stier. Ander opmerkelijk iets is dat de meeste modellen van Lamborghini de naam dragen van 'stieren' of stierenvechters families
Vincenzo Lancia richte zijn fabriek op in 1906 in Turijn (It.) na een rijke ervaring opgebouwd te hebben bij FIAT. De eerste Lancia auto, de Alpha, was er al in 1907. In 1913 werd de Eta gemaakt en had als optie : Elektrische Lichten! Na W.O.II wilde Gianni Lancia , de nieuwe directeur, graag racen in de Formule 1. Vittoro Jano ontwierp voor hem de Lancia D50. De eerste Grand Prix waaraan Lancia deelnam was de GP.van Spanje in 1954. Alberto Ascari nam de pole position en reed er de snelste ronde. Het Formule 1 avontuur duurde niet lang. Na de dood van Ascari en mede door financiële problemen trok het Lancia team zich terug uit de Formule 1. Het team werd verkocht aan Ferrari die met de wagen in 1956 wereldkampioen werd. De Lancia heeft twee maal gewonnen en tien maal het podium gehaald. Op Rally gebied heeft Lancia meer succes gekend vooral in periode van co-sponsor Martini De grote resultaten kwamen er vanaf de jaren '60 In de jaren '70 won het driemaal het constucteurs kampioenschap met de Lancia Stratos. Lancia trok zich officieel uterug uit het WK. rally in 1991. Het is qua statistieken is het één van de meest succesvolle teams (Martini Racing) in de geschiedenis van de rallysport. In 2014 werd echter bekendgemaakt dat buiten Italië Lancia zou ophouden te bestaan, alleen binnen Italië blijft me de Lancia modellen aanbieden.
Het eerste Lancia Logo (embleem) dateert uit 1907 en was een rechthoekig bronzen indificatie plaatje met daarop het opschrift Lancia en daaronder het chassisnummer van de wagen.Het nieuwe Logo (1911) springt meteen in het oog door de blauwe kleur,het schild (toegevoegd in 1911), het stuurwiel en de vier spaken die leiden naar de naam op de vlag ;LANCIA
De firma Maserati werd opgericht op 1/12/1914 door de gebroeders Maserati. Het bedrijf stond bij oorsprong in Bologne, na het uitbreken van Wereld Oorlog II verhuisde het naar Modena. Maserati was in de eerste instantie een bedrijf dat voornamelijk bougies en bobines maakten voor de automobiel sector (Fiat,Alfa,Lancia enz.). Het logo werd voor het eerst geïntroduceerd op de Tipo 26 de eerste Maserati race-auto in 1926. Een wagen volledig gebouwd door Maserati. die deelnam in 1926 aan de Targa Florio met aan het stuur ; Alfieri Maserati ,die prompt won ! Tussen 1926 en 1964 was het hoogtepunt wel de verovering van de titel in het wereldkampioenschap F1 door JM FANGIO in de beroemde race op de Nurburgring.
(Waar Fangio met zijn Maserati in de laatste ronde ,drie ferraris voorbij snelde en zo de overwinning pakte ) De beroemdste types die Maserati ooit bouwde zijn de 250F en de "Birdcage" Het logo van Maserati is een ontwerp van Mario Maserati, één van de zes broers, die schilder was en het minste interesse had in de "auto". Bij het ontwerpen ervan liet hij zich inspireren op het alom gekende beeld van de stad Bologne. Het icoon van de stad is al sinds de 16°eeuw de fontein met het standbeeld van de zeegod Neptunus met de drietand.
Rover is van 1883 reeds gekend als een rijwielfabriek (fietsen en motorfietsen) .Pas in 1904 bouwde Rover zijn eerste auto. Tot in 1935 bouwde Rover betrekkelijk "eenvoudige" wagens . Pas wanneer de gebroeders Wilks de firma overnamen van de heren Sutton-Starley (oprichters van het concern) werden "kwalitatief hoogstaande" auto's gebouwd. De wagens werden ontwikkeld onder de P-projectnaam, de P1-P2-P3....P6. In de tweede Wereldoorlog werden er geen auto's meer gebouwd en legde Rover zich toe op de bouw en ontwikkeling van vliegtuigmotoren. Na de oorlog was er een 'staalschaarste' en de Engelse fabrikanten konden maar beperkt wagens bouwen,alleen voor de export werd toegestaan staal te gebruiken. Voor Rover betekende dit uitzien naar een andere metaalsoort : Aluminium.
Dit ging gepaard met het ontwikkelen van een 'niche-product' namelijk een Jeep-achtig voertuig dat als Land Rover werd geproduceerd. De eerste Land Rover werd in 1948 aan het grote publiek voorgesteld tijdens de RAI-autoschow te Amsterdam. Land Rover bleek zeer sucesvol, de aluminium carrosserie op een stalen frame bleek zeer betrouwbaar en de 'omzet' steeg elk jaar. In 1970 presenteerde Rover de Range Rover als luxe variant op de land rover. Het ontwikkelen van vliegtuigmotoren bleef ondertussen wel doorgaan. Hoewel de motoren werden verkocht aan Rolls Royce, bleef Rover wel onderzoek doen naar alternatieven.Rover bouwde als eerst een gasturbinemotor ,die zelfs heeft meegedaan aan de 24 uurs race van Le Mans