De bieren van microbrouwerij De Kluiz, uit Anseroeul gelegen aan de voet van de kluisberg, staan mooi op een rijtje in de rekken bij Bierhalle Deconinck Vichte. Ik koos er een unieke uit als abieritief.
Liedericq, een geschiedkundige persoonlijkheid, volgens den brouwer de eerste graaf van Vlaanderen en medestichter van de steden Rijsel en Brugge, was zelf een kluizenaar en huisde te Mont-de-L'Enclus.
De Liedericq is een typisch Belgisch product. Het bier wordt gebrouwen met toevoeging van Vlaamse hop uit Poperinge. De unieke mout halen ze bij het Waalse 'Castle Malting' in Beloeil (Dit is een der oudste mouterijen van ons land en tevens een der oudste producenten ter wereld). Het karaktervol brouwwater, rijk aan mineralen en kalk komt dan uit de bruinen van de nabijgelegen Kluisberg.
PROEFKOTJE: Licht Goudblonde kleur met mooie witte schuimkraag en pittige carbonatatie. In het bloemig aroma heerst vooral de gebruikte hop. In het mondgevoel komt tussen de zachte hoptonen wel de moutbitterheid een beetje meepraten waarbij een milde kruidigheid het drinken tot een aangename bezigheid verleent en zelfs wat nagenieten. Gezellig als zetelbier.
Brasserie De Kluiz, CheminFils 2, Mont-de L'Enclus (Kluisbergen) - info: info@kluiz.be - gsm Pascal (Français) 0474 67 65 65 - gsm Fabienne: (Nederlands) 0475 27 01 87 - http://www.kluiz.be
|