Onder de noemer 'Inter-Pol-Ale' kreeg deze link naar de 'hangende tuinen in Bagdad' en de drie-vingers 'W' naar den Wacho, een bestemming als laat jaardags geschenk (Limited Edition) tijdens verkort hoptreden van Chris Bauweraerts en Jan Van De Ven in The Mash Izegem (Brouwerij D'Oude Maalderij) met dank aan de Dardense brouwgod Pol Ghekiere voor bier en etiket. Deze leuke hoppigaard kreeg als basis een aangepast recept van een Canadese uitvoering waarbij een vijftal usaanse aromatische hopsoorten werden gebruikt en die ondanks zijn amper 4% Alc/Vol toch een karaktervolle smaak meekreeg.
PROEFKOTJE: Wazig blondje met romige witte schuimkraag en pittige carbonatatie. De ingebrachte hopsoorten schenken een heersend hoparoma met een fruitige pompelmoes inslag. Een onweerstaanbare lichte hopbitterheid breng de smaak je vloeiend naar een droge aangename hopbitterheid in een frisse afdronk. Leuk als abieritief en vooral gezelschapsbier in 'Au Grand Café' te Mont. (onderdeel van B&B La Vieille Forge)
Brasserie Inter-Pol, La Vieille Forge, Mont 33 Houffalize - 0476/36 96 39 - 061/28 96 39 - lavieilleforge@skynet.be - vieilleforge.freehostia.com
|