Na m'n armkousperikelen en nomenclatuurnummers ben ik eens wat meer gaan kijken op de RIZIV site. (een mens moet toch wat in de wintermaanden )
Als je op volgende site klikt http://www.riziv.fgov.be/care/nl/nomenclature/chapter05.htm en je klikt dan door op Artikel 14 (c) - Plastische heelkunde krijg je een heleboel te lezen over de reconstructie met eigen weefsel en wijzigingen in het KB van 18 september 2008 in werking 1 december 2008. Je kunt het in pdf downloaden.
Oké een technisch verhaal, maar voor diegenen die voor een reconstructie staan misschien de moeite om het verder uit te zoeken (misschien met behulp van je mutualiteit?). Ik ben maar een leek op dit gebied en wil geen valse hoop kweken, maar in eerdere topics werd al eens melding gemaakt van wijziging van het KB. Jammer dat zulk soort zaken niet met terugwerkende kracht gaan maar goed, ik ben nog steeds blij met m'n nieuwe borsten.
Ik ga me nu storten op gewoon leesvoer oftewel een lekkere Zweedse thriller.
The continuing story of....... Vorige week een nieuwe armkous laten aanmeten bij een vriendelijke en goede bandagist. Ik wilde graag een handje en arm aaneen. Bij een arm en hand apart krijg je bij de overlapping vaak extra vochtophoping dus vandaar. Geen probleem om zo'n kous te laten maken alleen.... De mutualiteit vergoedt een dergelijke kous niet omdat er geen nomenclatuurnummer is. Geen kous dan? Nou mooi wel, dan betaal ik hem toch zelf. Maar eigenlijk vind ik het niet echt rechtvaardig. Zou ik nu stoppen met roken dan krijg ik daarvoor hulp en ook nog een premietje, we hebben dubbel glas laten plaatsen en krijgen daarvoor premie en belastingaftrek, bij allerlei dingen krijg je premies vergoedingen en noem maar op. Ik heb niet gevraagd om zo'n lelijk ding dat je hele dagen moet dragen en dan toch zelf voor de kosten opdraaien, kijk daar word ik nu wat pissig om.
En voor de rest? Voor de rest gaat het gelukkig hier in huis prima. Iedereen heeft z'n draai weer gevonden. M'n lichaam doet steeds meer wat het voor de operatie ook kon.