Sébastien Rosseler met het vingertje, klopt Philippe Gilbert en Olivier Kaisen.
De 52ste Sint-Elooisprijs voor Elite met Contract was een organisatie van VZW Veloclub Riddersport Ruddervoorde. Een wedstrijd met een rijk verleden en ook nu weer boden zich zoveel renners aan bij de inschrijving dat er niet op tijd kon gestart worden. Die werd een kwartier uitgesteld. Zomaar 189 wilden de 16 ronden van 10,4 km verwerken.
Streekrenners uit de Wase regio waren: Robby Meul (DFL), Tom Steels (Predictor-Lotto), Kevin Seeldraeyers (Quick Step) en Jarno Van Mingeroet (Jartazi).
De aanvalsklokken werden ingeluid door Ivaïlo Gabrovski (Bulgarije) maar door het hoge tempo in het peloton werd hij snel teruggegrepen. De ene aanvalspoging na de andere volgde elkaar op.
In de 5de ronde kregen we een kopgroep van 10 renners : Gabriele Bosisio (Italië), Darren Lapthorne (Australië), Olivier Kaisen, David Willemsens, Geert Omloop, Sebastian Rosseler, Steven Kleynen, Stijn Hoornaert, Thierry Marichal en Philippe Gilbert. Op korte afstand volgde een groep van 14 renners en de samenstelling laat ons toe even kennis te maken met wat deelnemers: Christian Murro (Italië), Evan Oliphant (GBR), Robby Meul, Mitchell Docker (Australië), Einathan Helzmann (Duitsland), Reinier Honig (Nederland), Gil Suray, Pieter Jacobs, Geert Steurs, Ward Bogaert,
Svan Vandousselaere, Jurgen Francois, Frederic Willems en Rieno Stofferis. De achterstand voor het peloton bedroeg toen 55 seconden.
Na ongeveer 70 km. kregen we 24 leiders. Het peloton telde toen al een achterstand van 1'49".
Met nog 7 ronden voor de boeg trokken twee Tenax renners ten aanval : Gabriele Bosisio en Christian Murro. Verder dan een handvol seconden kwamen ze niet en beiden bekochten hun inspanning. Ze werden teruggegrepen en gelost. Beiden verdwenen uit de wedstrijd zodat we nog met 22 renners in de kopgroep zaten. Het peloton volgde op 3'25".
Vooraan was het beste er ook af voor Mitchell Docker en zo hadden we nog 21 renners die kans
maakten op de overwinning. In het peloton zagen ze het blijkbaar niet meer zitten en de achterstand werd zó groot dat iedereen mocht gaan douchen.Er bleven dus 21 renners in de wedstrijd.
In de voorlaatste ronde gingen 7 renners in de aanval : Pieter Jacobs, Olivier Kaisen, Geert Omloop, Sebastian Rosseler, Stijn Hoornaert, Frederic Willems en Philippe Gilbert. De overige renners volgden op 35 seconden.
In de laatste 10 km. gingen Philippe Gilbert en Sebastian Rosseler in het offensief. Olivier Kaisen zag het gevaar in en slaagde er nog in de aansluiting te vinden. In een spurt met 3 toonde Sebastian Rosseler zich de snelste voor Philippe Gilbert en Olivier Kaisen. Een prachtig trio vulde het podium want uiteindelijk waren dat mannen uit Pro Tour ploegen. En nog merkwaardig was dat het drie Waalse renners waren.
Geert Omloop werd nog 4de voor Stijn Hoornaert, Pieter Jacobs en Frederik Willems.
Robby Meul werd 12de en Jarno Van Mingeroet 75ste.
Het podium: vlnr Gilbert, Rosseler en Kaisen.
De Waaslanders Tom Steels en Robby Meul koersten ook in Ruddervoorde. Meul eindigde 12de.
Zo werd de wedstrijd van Ruddervoorde in de publiciteit gebracht
TEKST :Flor Van de Velde
FOTOS :Alain Sennesael.
27-06-2007
WIELERNIEUWS UIT HET WAASLAND EN OMGEVING VAN WOENDAG 27/06/2007
STEF BRYSSINCK NAM TERUG GOEDE START
Na de examentijd startte voor de aspiranten de tweede helft van het seizoen. Rupelmondenaar Stef Bryssinck (Hudiko)heeft die zeker niet gemist want hij klom in Eke al op het podium bij de 12-jarigen.Hij werd 3de na een supersterke Lode Van Damme en Quinten Buysse.
Na zijn sterke mei-maand zet Stef er dus nog een streepje bij op zijn uitslagenbord waarop al te lezen staat: een 2de plaats in Beveren en nu 3de in Eke, een 4de plaats in Temse en Hoboken, een 5de in Tourpes en een 6de in Elsegem.
Stef: Over twee weken staat het provinciaal kampioenschap in Zwaanaarde op het programma en voor mijn allereerste tijdrit ben ik nu al aan het trainen.Hopelijk mag ik mee naar het Belgisch kampioenschap dat op 12 augustus wordt georganiseerd.
TEKST en FOTO :fvdv
HOE HARD KAN DE WIELERSPORT ZIJN !!!!
DE RENNER DIE GEEN KOP WILDE DOEN !!!
In een wielerwedstrijd rijden jongens rond met verschillende karakters. Dat is nu eenmaal zo. Ook in een gezin met meerdere kinderen is dat zo en in een klas op school eveneens. Ieder heeft zijn karakter. Maar in een koers kan het wel eens gebeuren dat een karaktertrek, iets dat in je zit, aanzet tot een negatieve koerstechniek. We nemen er een koers voor nieuwelingen uit : Gijs Van Hoecke in Deftinge.
Om een frisse neus te halen stapte hij in examentijd van tussen zijn studieboeken en ging een koersje rijden. Gijs is een renner die wat kan en zijn tegenstanders weten dat en kiezen dan ook zijn wiel om pas te reageren als hij zelf in de aanval gaat.
Drie renners rijden voorop en Gijs zitwarmpjes in het peloton. Tot hij er zin in krijgt en met een reeks aanvallen start. Telkens is er een renner die met hem meegaat maar weigert ook maar één meter kop te doen. Misschien zijn dat de wetten van de sport denk je dan.
In de voorlaatste ronde worden de drie vluchters weer gepakt. Hola, nu is het mijn beurt, dacht Gijs en hij viel voor de zoveelste keer aan. Hij kreeg de Laurens mee en ook weer die ene renner, je weet wel, deze die vies was van kopwerk te doen. En dat deed hij nu ook niet en zo werden ze terug ingelopen.
In de laatste ronde zadelde Gijs weer zijn paard en reed weg me twee mannen van Parike bij hem. Er kwamen nog renners om mee te rijden op deze trein en ze waren nu met zes. De Laurens had die trein wel gemist maar begon aan de achtervolging met in zijn wiel ja, de renner die geen kop wilde doen. Laurens kreeg krampen en de anti-kopwerk-renner sloot toch vooraan aan. Hij was dus mee met de kopgroep.
Komt dan de spurt en Gijs geeft de indruk het te zullen halen maar uit zijn wiel komt in laatste instantie die renner die geen kop wilde doen en hij klopte Gijs met een paar decimeterkes.
Straffe toer, vonden de fans van Gijs: Nu heeft hij in gans de wedstrijd welgeteld 10 meter vóór Gijs gereden, maar t waren wel de laatste 10 meter .
In het kamp van Gijs besloot men: Dit zullen dan wel de harde wetten van de sport zijn zeker, al dient er serieus aan getwijfeld of de tactiek van de winnaar op langere termijn zijn vruchten zal afwerpen.
En toch is dit een verhaal uit alle wielertijden
TEKST:fvdv
WIELERNIEUWS VAN HET SUNWEB-PROJOB TEAM !!!!!
HEELKUNDIGE INGREEP VOOR SVEN VANTHOURENHOUT !!!
De kopman van het Hamse Sunweb-Projobteam, Sven Vanthourenhout, ondergaat volgende week in Brugge een heelkundige ingreep aan een slagader in zijn buik. Dokters hebben over een afstand van 4 cm een verdikking en ophoping van week weefsel binnenin de slagader vastgesteld. In dokterstaal heet het intimafibrose arteria iliaca.
Dat letsel zou een gevolg zijn van een valpartij twee jaar geleden. Hierdoor had Sven bij bepaalde inspanningen heel wat last in zijn linkerbeen. De verminderde doorstroming van zijn bloed naar dat been is dus de oorzaak van dat probleem. Na de operatie en de nodige revalidatie van een zestal weken voorspellen de dokters een verhoging van zijn capaciteiten met 25% of anders gezegd: Sven Vanthourenhout reed de voorbije twee jaar maar op 75% van zijn mogelijkheden.
Sven Vanthourenhout: - Na een val twee jaar geleden kreeg ik voor het eerst in de ronde van Slovenië pijn in mijn linkerbeen. Een val op training de week voordien zou mijn bekken doen kantelen hebben. De pijn bleef aanhouden en een chiropractor kon me maar gedeeltelijk helpen. Toen ik tijdens de tijdrit in het voorbije OZ Wielerweekend een tweetal weken geleden opnieuw het slapende gevoel in mijn been kreeg, besloot ik in samenspraak met onze ploegdokter een nieuw en grondiger onderzoek te ondergaan. De diagnose van de verdikte slagader is voor mij toch wel een hele opluchting, want nu heb ik niet alleen een verklaring voor mijn pijn, nu weet ik vooral dat ik het nieuwe crossseizoen met meer mogelijkheden zal aansnijden.
Hij is er zeker van dat hij er sterker zal uitkomen en vanaf oktober kan hij dus laten zien wie de echte Sven Vanthourenhout is.
De ingreep brengt voor Sven Vanthourenhout wel mee dat hij het BK in Ronse niet zal rijden zo min als de ronde van de provincie Luxemburg en Luik.
Algemeen Manager Jurgen Mettepenningen heeft het grootste begrip voor de beslissing van zijn kopman:
- De gezondheid van onze renners komt op de eerste plaats. Elk risico op bloedklontering moet bij Sven vermeden worden. Bovendien hebben we nu ook een verklaring voor zijn minder presteren het voorbije crossseizoen. Sven leek vooral zijn gekende explosiviteit verloren te hebben. Bij de start draaide hij steevast op de tweede rij het veld in. Onze ploegdokter heeft me inderdaad verzekerd dat Sven na de operatie zijn capaciteiten met 25% verhoogd ziet. En dan hebben we twee keer geluk: niet alleen zal onze kopman genezen van zijn fysiek probleem, we mogen dus ook meer van hem verwachten in het veld.
TEKST: fvdv
FOTO : Sunweb-Projob
VERSLAG WEDSTRIJD TE SERSKAMP VAN WOENSDAG 27/06/2007
MARC BAEYENS HAALT HET VOOR GUY SMET IN EEN SPURT MET DRIE !!!
Mooie foto van Guy Smet in het het midden in volle inspanning.
In de wedstrijd te Serskamp moesten de 63 deelnemers 114 kilometer afleggen of 17 ronden.
Vanaf de tweede ronde kozen 17 renners het hazepad met Guy Smet , Marc Baeyens , Jurgen De Deyn , Gilles Devillers , Philippe Pratte , Holger Sievers , Sven Wielandt , Pieter Clement , Jos Kools , Koen Beeckman , Kurt De Roose Sven Jodts , Olivier Huysveld , Vic Duynslaeger , Stijn De Vriese , Thomas Smetryns en Koen De Bosscher.
Het resultaat van deze ontsnapping was dat het verdere deelnemersveld uit de wedstrijd werd genomen.
De eerste afvallers van de kopgroep van 17 waren Thomas Smetryns en Koen De Bosscher die in de 13de ronde moesten lossen.
Nog geen ronde verder was het de beurt aan Stijn De Vriese , Vic Duynslaeger , Sven Jodts en Olivier Huysveld om vooraan de rol te lossen.
In de voorlaatste ronde demarreerde Guy Smet met in zijn wiel Marc Baeyens en Jurgen De Deyn , zij namen 53 sec voorsprong en mochten het gaan uitmaken voor de overwinning.
In een spurt met drie was het Marc Baeyens die het haalde voor Guy Smet en Jurgen De Deyn.
Er reden dus maar 11 renners de wedstrijd uit met voor het Waasland dus Guy Smet uit kruibeke op plaats 2 , Jurgen De Deyn uit Uitbergen op plaats 3 , Sven Wielandt uit Beveren plaats 7 en Stijn De Vriese eindigde op een 15de plaats. Met dank aan Guy en Saffia
VERSLAG WEDSTRIJD ST.JANSTEEN VAN DINSDAG 26/06/2007
LUC DE MOOR EN KOEN VAN DE VELDE IN ST.JANSTEEN !!!
Dinsdagavond reden Koen Van de Velde (Stekene) en Luc De Moor (Sint-Gillis)een avondwedstrijd net over de Nederlandse grens in Sint-Jansteen. Er namen 60 renners deel om er 96 km te fietsen na 60 ronden.
Half koers geraakten ze in verschillende schijven weg met 18 man. Door enkele regenbuien lag de omloop er met momenten heel glad en glibberig bij, vooral omdat 3/4de van het parcours over van die typische Hollandse klinkers liep.
Op 10 ronden van het einde reden er negen renners weg waarvan er twee al snel moesten lossen en door de achtervolgers weer werden gegrepen. De zeven overige splitsten nog eens op in vier en drie man.
Luc De Moor was niet mee vooraan bij de vier leiders maar kon bij het ingaan van de laatste ronde terug aansluiten. Spijtig genoeg had Luc niet genoeg kunnen recupereren om een goede sprint te rijden. Hij werd 6de.
Koen Van de Velde werd 9de. Koen:Dit was vrij goed als je weet dat dit mijn derde wedstrijd op 4 dagen tijd was. Nu is het tijd om wat te recupereren en klaar te zijn voor maandag de Schaal Schoeters in Beveren.
De wedstijd werd gewonnen door de Nederlander Gerwin de Recht.
Koen Van De Velde Luc De Moor
TEKST EN FOTOS : fvdv
UITSLAGEN RENNERS UIT HET WAASLAND EN OMGEVING W.A.O.D. VAN MAANDAG 25/06 EN DINSAG 26/06
Proficiat aan JOHN HEYNDRICKX uit Nieuwkerken met zijn zege in de Catg.F1 te Gavere !!! Proficiat aan WALTER DE VEERMAN uit Lochristi met zijn zege in de Catg.C te Kerkhoven !!!
MAANDAG 25/06/2007 - GAVERE - W.A.O.D.
CATG. A / B - 44 deelnemers 1. Kristof Muys winnaar B 3. Bart Verhasselt winnaar A 6. Nikola Lion uit St.Niklaas (A3) 19. Filip Troubleyn uit Temse (A13) 23. Gino Van Broeck uit Belsele (A15) 26. Gunther De Cock uit St.Gillis-Waas (B10)
CATG. C / D 1. Jean-Paul Maveau winnaar C 2. Patrick Van Renterghem winnaar D 5. Gunther Van Den Bosch uit De Klinge (C3) 26. Patrick Bolssens uit Kieldrecht (D17)
CATG. E / E+ 1. Wim De Waal winnaar E 2. Florent De Leersnijder winnaar E+
CATG. F1 1. JOHN HEYNDRICKX uit Nieuwkerken 4. Freddy De Blick uit Beveren 9. Dirk De Cauwer uit Hamme 12. Alfred Staljanssens uit Bornem
DINSDAG 26/06/2007 - KERKHOVEN - W.A.O.D.
CATG. A / B - 41 deelnemers 1. Wim Jansen winnaar B 4. Giovanni Janssens winnaar A 17. Gunther De Cock uit St.Gillis-Waas (B11) 19. Tim Vercauteren uit Belsele (A8) 24. Alex Goossens uit Vrasene (B14)
CATG. C / D 1. Luc Van Roy winnaar D 2. WALTER DE VEERMAN uit Lochristi winnaar C
CATG. E / E+ 1. Jan Van Hove winnaar E 2. Jozef Vermeylen winnaar E+ 5. Leo Mares uit Beveren (E4) 8. Karel Andries uit Schoten (E+2)
CATG. F1 1. Theo Coudyzer 3. Freddy De Blick uit Beveren
UITSLAGEN RENNERS UIT HET WAASLAND EN OMGEVING VAN DINSDAG 26/06/2007
DINSDAG 26/06/2007 STADEN (W) Elite z/c + Beloften 70 Km - 01h48min
Aantal deelnemers : 42
1. Frederik Toortelboom 2. Vincent Jonckheere 3. Nico Debaes uit Desselgem (CLC-Team Ingelmunster)
Aantal deelnemers : 189 1. Sebastien Rosseler 2. Philippe Gilbert 3. Olivier Kaisen 12. Robby Meul uit St.Niklaas (DFL-Cyclingnews) op 2'18" 75. Jarno Van Mingeroet uit Berlare (Jartazi) op 6'00"
26-06-2007
GROEPSTRAINING BEVEREN VAN DINSDAG 26/06/2007
Onder leiding van Kenny Janssens en Peter Neels vertrokken Dinsdagavond om 19h00 thv Buyl Sport te Beveren 15 POLDERRENNERS voor de wekelijkse trainingsrit doorheen de Polders van Saeftinghe. Het gevecht tegen de wind en de motregen kon beginnen , alles bleef bij elkaar tot de bovendijk van Doel en daar werd een eerste waaier opgezet in achtervolging op Etienne Fleury en Jens Van Landeghem die ervan onder muisden. Het gevolg was dat de tweede waaier eraan was voor de moeite en tot de meet van Kallo op achtervolgen was aangewezen. Vooraan ontstond een kopgroep van 9 renners waaronder : Jens Van Landeghem , Etienne Fleury , Roberto Vercauteren , Chris Van De Vijver , Alain Verbeke , Joris De Jonghe , Koen Heyrman , Filip Weemaes en Kenny Janssens. Joris De Jonghe en Jens Van Landeghem bleven regelmatig voor de aanval kiezen maar hun voorsprong was steeds onvoldoende. Dus kregen we een spurt met negen alhoewel Etienne niet meedeed doordat hij al tweemaal was geslipt , aan hardrijders vooraan geen gebrek waardoor Kenny Janssens in ideale positie werd afgezet door Joris De Jonghe , Koen Heyrman en Filip Weemaes enkel Roberto Vercauteren bood nog weerstand maar Kenny Janssens zette als eerste aan en had direct enkele lengten voorsprong op de tweede Roberto Vercauteren als derde eindigde Filip Weemaes. Wegens de regen werd de afstand ingekort zodat aan de meet de teller op 50 Km stond en dit aan een gemiddelde van 37,2 Km/h. We vermelden nog dat Freddy Van Osselaer gans de rit ons volgde en her en der jongens uit de wind probeerde te zetten. Wie reden mee vandaag : Peter Neels , Filip Weemaes , Jeroen Pieters , Pieter Oelbrandt , Jens Van Landeghem , Etienne Fleury , Roberto Vercauteren , Kurt Van Raemdonck , Gunther Persoon , Chris Van De Vijver , Alian Verbeke , Joris De Jonghe , Koen Heyrman , ? en Kenny Janssens.
VERSLAG WEDSTRIJD TE WACHTEBEKE VAN MAANDAG 25/06/2007
De aankomst van Goncaras die Tony Bracke geen kans gaf.
Voor de wedstrijd voor EZC/U23maandagavond in WachtebekeDorp schreven in café Rembrandt
36 renners in. EZC / U23 wedstrijd. Zij moesten niet alleen een strijd voeren tegen elkaar maar ook tegen het slechte weer.
Streekrenners waren er voldoende aanwezig met Gunther Van Driessche (Lokeren), Tom Stremersch (Meerdonk), Steven Goossens (Sint-Niklaas), Chris Van Cleemput (Temse), Davy Peirsman (Temse), Stein Vermeulen (Nieuwkerken-Waas), Stijn Gide (Waasmunster), Nicky De Wit (Lokeren), Gunter Sterck (Stekene), Koen Van De Velde (Stekene), Michiel De Coninck (Sint-Gillis-Waas), Kris Smet (Sint-Niklaas), Mano Schouten (De Klinge), Tony Heirbaut (Belsele), Sven Sterck (Moerbeke-Waas), Giovanni Baert (Stekene), Stefaan Van Gaever (Moerbeke-Waas) en Kristof Dhollander (Stekene).
Der dienden 19 ronden van 6 km. afgelegd te worden.
Reeds in de 2de ronde zorgden Mindaugas Goncarasen Mano Schouten dat het aanvallend onderdeel van deze koers werd vervuld. Twee ronden bleven ze met zijn tweeën maar dan kwamen Jehudi Schoonacker en Jonathan Kinnear (Zuid-Afrika) hen gezelschap houden. Vier leiders. Maar hun vlucht duurde nog nauwelijks een ronde en dan was het uit.
Na een 30 km koersen haalden de Jan Snel mannen Tony Heirbaut en Gunter Sterck hun aanvalsbenen boven en gingen in het offensief. Daarna werden ze afgelost door ploegmakker Tom Stremersch. Ook hij geraakte niet weg maar t was wel publiciteit voor Jan Snel. Verscheidene pogingen volgden elkaar op maar niemand geraakte echt weg.
De hemelsluizen gingen dan maar open en op een korte tijd stond alles blank wat het voor de renners gevaarlijk maakte. In een bocht maakte Jehudi Schoonacker kennis met het asfalt. Hij hield er de nodige schaafwonden aan over maar achteraf bekeken, viel het nogal mee en de Sunweb-Projobrenner start te Ruddervoorde.
Met nog 3 ronden voor de boeg kwam Mindaugas Goncaras uit het Jan Snel-huis gestapt en met Tony Bracke ging hij aan de haal. t Was meteen gebeurd want ze fietsten snel een geruststellende voorsprong bijeen. In de spurt haalde Goncaras het makkelijk voor Tony Bracke.
De spurt om de 3de plaats werd gewonnen door Koen Van De Velde voor Gunther Van Driessche (4de) en Tony Heirbaut (5de).
Tom Stremersch werd 7de, Stijn Gide12de, Nicky De Wit 15de, Davy Peirsman 16de, Mano Schouten 18de, Chris Van Cleemput 19de, Stein Vermeulen 20ste, Kris Smet 24ste en Kristof Dhollander 26ste.
Mindaugas Goncaras is dus duidelijk klaar voor de Grote Prijs van de gemeente Beveren- Schaal Schoeters. Hij won die interclub vorig jaar en kan zichzelf opvolgen.
Gaby Termont van WBV brengt het fluitje naar de mond, de start wordt gegeven aan 36 renners.
De spurt voor de 3de plaats, gewonnen door Koen Van de Velde voor Gunther Vandriessche. Uiterst rechts, Tom Stremersch, die 7de werd.
TEKST :
Flor Van de Velde.
FOTOS :Alain Sennesael.
UITSLAG RENNERS UIT HET WAASLAND EN OMGEVING VAN MAANDAG 25/06/2007
1. Mindaugas Goncaras 3. Koen Van De Velde uit Belsele (PWC Jan Snel) op 25" 4. Gunther Van Driessche uit Lokeren (PWC Jan Snel) 5. Tony Heirbaut uit Belsele (PWC Jan Snel) 7. Tom Stremersch uit Meerdonk (PWC Jan Snel) 12. Stijn Gidé uit Waasmunster (KSC Denderstreek Labiekes) 15. Nicky De Wit uit Lokeren (Artevelde VZW) 16. Davy Peirsman uit Temse (Wimi-Games-St.Martinus-Kerksken) 18. Mano Schouten uit De Klinge (Wimi-Games-St.Martinus-Kerksken) 19. Chris Van Cleemput uit Temse (Avia C.T) 20. Stein Vermeulen uit Nieuwkerken (Wimi-Games-St.Martinus-Kerksken) 24. Kris Smet uit St.Niklaas (Wimi-Games-St.Martinus-Kerksken) 26. Kristof D'Hollander uit Stekene (Hoop Op Zegen Beveren)
WIELERNIEUWS UIT HET WAASLAND VAN MAANDAG 25/06/2007
Tom Van Dam (Melsele -WAC Team) reed bij de 13-jarige aspiranten in Dilsen en eindigde 9deop 28 deelnemers.
In de Topcompetitie werd in Herve de Flèche Ardennais gereden en de streekrenners hebben daar de 177 km tamelijk goed verwerkt. Francis De Greef (Puurs -Davitamon) eindigde er 4de. Verder: Anthony Van den Berghe (Sinaai- Davo) 23ste, Kristof Goddaert (Sint-Gillis -Davitamon) 29ste,Jarno Van Guyse (Stekene-New Heebra) 30ste, Steven De Decker (Zele-Soenens Germond) 37ste en Sven Wielandt (Beveren Wielerpromotieclub Jeugdteam) 47ste.
Deze Ardense Pijl werd gereden aan een gemiddelde van ruim 38 km en gewonnen door de 24-jarige Sébastien Delfosse uit Battice (Luik)
Voor de Wase Mountainbikers was het dit weekend in Kessel verzamelen geblazen.
Bij de nieuwelingen was het Fabrice Mels uit Sinaai die de 13 plaats haalde, Jeroen Van De Vijver (Eksaarde-Hudiko Waasland) behaalde de 20ste plaats. Matty Van Hove uit St.Gillis-Waas werd 27ste.
Volgende week starten ze allen in de Flanders cup in Vilvoorde.
Met dank aan Jeroen.
VERSLAG WEDSTRIJD BELOFTEN TE HEUSDEN-ZOLDER VAN ZONDAG 24/06/2007
ZONDAG 24/06/2007 HEUSDEN-ZOLDER - Beloften
BELOFTE NIELSEN RAEDT WINT IN HEUSDEN-ZOLDER IN OPEN CATEGORIE
De winnaar Nielsen Raedt
De laatste wedstrijd (na de dames en de nieuwelingen) van de wielerdag te Heusden-Zolder was voor de open categorie of amateurs, Masters, EZC en U23).Er kwamen 71 renners opdagen voor 15 ronden van 6.4 km. Voor streekrenners uit regio Waas en Dender of Klein Brabant was het iets te ver.
Na enkele ronden elkaar wat afgetast te hebben, reden 7 renners weg: Steven Arits, Andy Baute, Jorg Claes, Wim Jansen, Peter Neyens, Nielsen Raedt en Tim Wijnants. Ze bleven goed ronddraaien en het peloton raakte steeds maar verder achterop.
Op het einde van de wedstrijd gingen 4 renners wat harder op de pedalen staan en de winnaar moest duidelijk bij hen gezocht worden. In een spurt met vier met Jorg Claes, Wim Jansen, Peter Neyens en Nielsen Raedt toonde laatstgenoemde zich de sterkste voor Wim Jansen, Jorg Claes en Peter Neyens.
Een kleine minuut later haalde Steven Arits de 5de plaaats binnen voor Andy Baute en Tim Wijnants.
Voor West-Vlaming uit Roeselare, Nielsen Raedt, lid van New Heebra, was het de eerste zege van het seizoen.
TEKST : fvdv
FOTO :Alain Sennesael.
VERSLAG WEDSTRIJD NIEUWELINGEN TE HEUSDEN-ZOLDER VAN ZONDAG 24/06/2007
ZONDAG 24/06/2007 HEUSDEN-ZOLDER - Nieuwelingen
VERSLAG NIEUWELINGEN TE HEUSDEN-ZOLDER !!!
De aankomst van Jorne Carolus uit Hasselt.
Het podium met vlnr Niels Reynvoet (Nazareth), Jorn Carolus en Robin De Cnodder (Vorselaar).
Na de Dames Elite was het in Heusden -Zolder de beurt aan de nieuwelingen om een proef te rijden voor de Beker van België. 122 renners namen de start voor 1 grote ronde van 35 km. + 7 plaatselijke ronden van 6.4 km.
De streekrenners die de start namen waren : Kevin Van Puyenbroeck (Antwerpen - La Bicycletta),
Sven Fonteyne (Mariekerke - La Bicycletta), Roman Vanstaen (Bornem - Dijlespurters),
Jef Van Meirhaeghe (Antwerpen - Edegem B.C.). Voor Hoboken WAC namen deel: Marc Franken (Meerle), Christophe Ysenbaardt (Kalmthout), Raf Risbourg (Essen), Jasper Van Den Branden (Sint-Gillis-Waas), Evert Van Der Jonckheyd (Brasschaat) en Micky Franssens (Hoboken) de start. Avia Lokeren kwam met 3 individuele renners uit Limburg aan de start : Tim Wellens (Sint-Truiden), Jorne Carolus (Hasselt) en Dylan Teuns (Halen)
De grote ronde met regelmatig regen die zeker een rol zou spelen, zorgde ervoor dat 6 renners de leiding namen: Jeroen Giesberts (Balen B.C.), Robin De Cnodder (Balen B.C.), Jef Van Meirhaeghe (Edegem B.C.), Florent Serry (Union Cycliste Seraing), Tim Wellens (Avia) en Jorne Carolus (Avia). Ze werkten goed samen en namen een maximale voorsprong van 28 seconden.
In de 2de plaatselijke ronde gingen 4 renners in den tegenaanval : Steven Giesberts (Balen B.C.), Karl Peeters (Dijlespurters), Raf Dehaes (Olympia Tienen) en Dylan Teuns (Avia). Een ronde later kregen ze aansluiting bij de 6 leiders. Het tiental werkte wel goed samen maar hun voorsprong schommelde toch maar tussen de 15 en 30 seconden.
In het peloton bleef men niet stilzitten en het viertal Francesco Van Coppernolle (Isorex), Niels Reynvoet (Isorex), Gregory Put (Onder Ons - Parike) en Nick Van Stappen (Olympia Tienen) gingen in de tegenaanval. Hun achterstand bedroeg toen 28 seconden maar ze overbrugden de kloof. Veertien leiders.
Vooraan moest Gregory Put lossen maar z'n plaats werd ingenomen door 2 renners van Onder Ons - Parike : Sean Van De Waeter en Alexander De Roose. Met het ingaan van de finale ronde hadden we 15 leiders. Tim Wellens probeerde nog weg te geraken maar slaagde niet in z'n missie. De strijd werd beslecht in een spurt met 15. Daarin toonde Avia-renner Jorne Carolus zich de snelste voor Niels Reynvoet en Robin De Cnodder. Voor Jorne Carolus was het de 3de zege van het seizoen.
Tim Wellens van Avia werd 7de, Dylan Teuns van Avia 8ste, Jef Van Meirhaeghe van Edegem B.C. 14de, Christophe Ysenbaardt van WAC 18de, Raf Risbourg van WAC 34ste, Sven Fonteyne van Bicycletta 44ste, Evert Van Der Jonckheyd van WAC 60ste, Marc Franken van WAC 66ste en Roman Vanstaen van Dijlespurters 76ste.
Marc Wauters was er de eregast.
TEKST :fvdv
FOTOS :Alain Sennesael.
VERSLAG WEDSTRIJD HEUSDEN-ZOLDER VAN ZONDAG 24/06/2007
ZONDAG 24/06/2007 HEUSDEN-ZOLDER Dames Elite
LUDIVINE HENRION WINT MAAR NANA STEENSSENS 3de IN HEUSDEN-ZOLDER !!!
Het podium met vlnr Anja Nobus (2de) winnares Henrion en Nana Steenssens (3de)
Ludivine Henrion won haar 4de wedstrijd.
Het klink raar maar de 5de Grote Prijs Ward Van Ende in Heusden-Zolder werd georganiseerd door de VZW Chasse Patat. Ze kregen 59 dames-elite aan de start voor de 12 ronden van 6,4 km.
Streekrensters waren het Oostende Noordzee duo Ilse Fiers (Waasmunster) en Annick Van Leuven (Schoten), Natasja Nobels (Dendermonde - Squadra Ciclistica), Nana Steenssens (Zwijndrecht - Lotto-Ladiescycling), Caroline Van Peteghem (Puurs - Team Cogee Saar) en de rensters van het Wase Benelux Team: Cindy Vandermeulen (Stekene), Patricia Thys (Hoboken), Katrien Aerts (Merksplas) en Carine Potums (Londerzeel).
In deze wedstrijd waren er ook knelspurten ingevoerd in de 2de, 4de, 6de en 8ste ronde.
In het begin van de wedstrijd waren er verschillende pogingen maar die reikten nooit ver. Reeds in de 1ste knelspurt toonde Belgisch Kampioene Ludivine Henrion dat ze aanwezig was en won hem voor Annick Van Leuven en Sofie Goor.
Toch raakte niemand weg en het was wachten tot de 6de ronde toen Ludivine Henrion iedereen in de steek liet en begon aan een one women show. Snel groeide haar voorsprong naar de minuut toe.Het gevolg was dat ze dus alle knelspurten won en de daaraan verbonden prijs. Ilse Fiers uit Waasmunster was 3 maal 2de in de spurten en legde zo beslag op de 2de plaats. Annick Van Leuven was 1 keer 2de en 2 keer 3de en werd uiteindelijk 3de bij de knelspurten.
Ondertussen reed Ludivine Henrion 'rustig' verder en wat het peloton ook probeerde, de kampioene bleef voorop fietsen.
Natasja Nobels kwam helaas nog ten val en moest de wedstrijd stop zetten. Gelukkig viel het nog mee maar misschien staan haar wel een paar pijnlijke dagen te wachten!
Ludivine Henrion behaalde haar 4de overwinning na een prachtige wedstrijd. Uit het peloton raakte niemand meer weg en het werd dan ook een massaspurt om de 2de plaats.
Daarin toonde Anja Nobus nog maar eens haar snelle benen maar knap spurterswerk leverde ook Nana Steenssens en werd 3de. Eigenlijk kan wel gesteld worden dat deze Nana Steenssens een overwinning wel in de benen heeft.
Ilse Fiers werd 5de, Annick Van Leuven 7de, Caroline Van Peteghem 9de, Cindy Vandermeulen 18de, Carine Potums 23ste en Katrien Aerts 38ste.
De laureaten van de knelspurten vlnr : Ilse Fiers , Ludivine Henrion en Annick Van Leuven.
Zo won Anja Nobus de pelotonspurt voor Nana Steenssens (uiterst rechts) voor de 2de plaats.
TEKST :
Flor Van de Velde
FOTOS : Alain Sennesael
VERSLAG WEDSTRIJD STRIJLAND GOOIK VAN ZONDAG 24/06/2007
ZONDAG 24/06/2007 STRIJLAND GOOIK - Juniores
PIETER CORDEEL KLOPT DAVY STAES IN SPURT MET TWEE !!!
Het podium in Strijland-Gooik met winnaar Pieter Cordeel en Sint-Niklazenaar Davy Staes (links) als 2de.
Pieter Cordeel
(Stekene-K Balen BC) is goed op dreef en hij illustreerde dat met een overwinning in Strijland Gooik waar 144 juniores aan de start stonden. De omgeving van Gooik is wat heuvelachtig en bovendien lagen in het parcours veel kleine baantjes wat het met zoveel deelnemers niet gemakkelijker maakte zodat de renners vaak op één lint door het landschap sneden.
Pieter: Ja het was wel een lastige koers, maar om te zeggen héél lastig toch ook weer niet. Ik was bijna bij elke ontsnapping mee en voelde wel dat ik beter reed dan anders. Op het einde waren we dan met een man of 8 weg geraakt en dan demarreerde Davy Staes op ongeveer 1,5 km van het einde en ik reed mee. We hadden direct een voorsprong en die hebben we kunnen houden.
De twee Waaslanders spurtten dan voor de zege.
De examens hadden gezorgd dat Pieter een tweetal weken had moeten uitrusten. Daarom deed de zege des te meer deugd.
-Voor de examen begon ik ook al een beetje in vorm te komen maar ik denk wel dat nu, tijdens de vakantie, de grote vorm terug gaat komen. Eigenlijk heb ik dit seizoen nog niet echt goed kunnen rijden. Nu woensdag ga ik in Oetingen rijden en vertrek ik voor twee dagen naar Werchter om dan de volgende week een beetje in de Ardennen te gaan trainen. Ik hoop om mij in de grote vakantie toch nog eens een paar keer te laten zien, als het geluk een beetje meezit !
Pieter Cordeel
DAVY STAES KLAAR VOOR DE VAKANTIEMAANDEN !!!
Davy Staes (Sint-Niklaas-Josan) greep in Strijland-Gooik dus naast de zege omdat zijn buur uit Stekene sneller spurtte. Davy keek terug naar deze wedstrijd:
-In het begin hield ik me kalm. Er werd niet traag gereden en het viel nooit stil toen er renners wegreden omdat ik wist dat dit ook geen gevaar betekende.
Rond halfkoers hield Davy zich goed vooraan en op een ronde of zes van het einde was hij dan ook mee in een vlucht van een tiental renners.
- Ik reed mee met heel veel overschot en op de stukken vals plat omhoog, voelde ik me heel sterk en had het gevoel dat ik daar zou kunnen wegrijden.
Bij het ingaan van de voorlaatste ronde demarreerde hij dan ook op het stuk vals plat voorbij de aankomst. Hij kreeg Christophe Premont mee en die kende hij van, in Jumet waar Davy won en die renner ook als gezel had.
-We draaiden rond en er kwamen nog enkele renners aansluiten zodat we met een twaalf man weg waren.Op het laatste stuk vals plat demarreerde ik van kop af en alleen Cordeel kon volgen in het wiel. Ik vroeg om over te nemen maar hij riep dat hij niet kon.Ik kon niet anders dan maar doorrijden met Pieter in het wiel terwijl ik wist dat ik in de sprint waarschijnlijk door hem geklopt zou worden.Dan kwam er nog een heel stuk tussen de velden in de richting van de aankomst. Daar werkte Pieter dan terug mee.
Kwam dan de aankomst die bergaf lag. Davy Staes beschrijft ze:
-Pieter bleef in het wiel en sprong er uit op 200m. Hij had direct 10m doordat ik me had laten verassen en wist dan dat ik de overwinning kon vergeten. Ik was zeer teleurgesteld want ik had toch wel kunnen winnen en ben niet op mijn waarde geklopt. Spijtig dat de aankomst niet bergop lag.
Maar al bij al moest Davy Staes wel toegeven dat hij dit seizoen niet moet klagen. Hij koerst sterk en opvallend regelmatig. Dat bewijzen zijn uitslagen wel: 12 top tienen waarvan 1overwinning, 1 top2, 3 top 3,1 keer vierde, 2 keer vijfde, 2 keer zesde,2 keer zevende.
-En ik probeer toch elke wedstrijd mee de koers te kleuren. Alleen voel ik dat er in de koersen veel naar me gekeken wordt en dat maakt het niet altijd even gemakkelijk om te winnen. Maar dat maakt me alleen maar sterker.Ik heb een paar weken goed getraind als voorbereiding voor een paar belangrijke koersen de komende vakantie. Ik wil liever niet zeggen welke het zijn voor het geval als het moest tegen vallen en ik wil mezelf op deze manier ook geen druk opleggen wat ik zeker zou doen moest ik hier namen noemen...
Daarom reed hij het voorbije weekend ook twee wedstrijden maar jammer genoeg reed hij zaterdag plat.
- Zondag in Strijland-Gooik, voelde ik me super en moest zelfs op geen enkel moment diep gaan en reed makkelijk mee. En dat terwijl ik normaal komende weken nog beter zou moeten zijn wanneer ik volledig gerecupereerd ben van mijn zwaardere trainingsweken.
Davy Staes is wel duidelijk een wijs rennertje. Die weet wat hij wil en duidelijk stelt dat hij liefst zonder druk naar een wedstrijd toe leeft. Het is al gebleken dat ik dan het best presteer. Maar ik ga zeker elke koers proberen rijden om te winnen, want ik hoop er toch deze vakantie een paar bij te doen.
We weten dus wat ons te wachten staat!
Davy Staes en de trofee voor de tweede plaats.
TEKST EN FOTO'S : Flor Van de Velde
UITSLAGEN RENNERS UIT HET WAASLAND EN OMGEVING VAN ZONDAG 24/06/2007
Proficiat aan PIETER CORDEEL uit Stekene met zijn 1° Seizoenszege bij de Juniores van 2007 !!!!
1. PIETER CORDEEL uit Stekene (Balen B.C.) 2. Davy Staes uit St.Niklaas (Josan Mercedes) op 8" 20. Jeroen Goudket van L.O. (C.T.Menen) 50. Jonas De Boey uit St.Gillis-Waas (Hoop Op Zegen Beveren) op 35" 57. Sam Van Uytvange uit Grembergen (Isorex C.T)
1. Willem Vertonghen 8. Laurens Poelman uit Kalken (Hudiko Waasland) op 17" 10. Stijn Van Hese uit Belsele (Hudiko Waasland) 20. Jori Van Steenberghen uit De Klinge (Hoop Op Zegen Beveren) 21. Joey De Wilde uit Moerbeke (Hudiko Waasland) 37. Kenny Goossens uit Sinaai (Hudiko Waasland) 39. Joren Roggeman uit Zele (Hudiko Waasland) 45. Glenn De Ridder uit Stekene (C.T.Menen)
1. Nick Vanderlijke 3. Gijs Van Hoecke uit Zaffelare (C.T.Menen) 6. Arjen Martens uit Koewacht (Zeeuws-Vlaanderen) op 1'56" 9. Jan Van Meirvenne uit Hamme (ASFRA R.T) 23. Jimmy Segers uit St.Gillis-Waas (Hoop Op Zegen Beveren) op 5'20"
24/06/2007 SINT-ELOOIS-VIJVE (W) Nieuwelingen - Km - hmin
Aantal deelnemers : 126 1. Jens Renders 7. Jarno Van Mingeroet uit Berlare (Jartazi) op 10" 8. Robby Meul uit St.Niklaas (Cyclingnews) 16. Thomas Ongena uit Zele (Yawadoo-ABM) op 52"
UITSLAGEN RENNERS UIT HET WAASLAND EN OMGEVING VAN ZATERDAG 23/06/2007
1. GUY SMET uit Kruibeke (Wimi-Games-St.Martinus-Kerksken) 2. Gunther Sterck uit Stekene (PWC Jan Snel) op 10" 3. Koen Van de Velde uit Stekene (Wimi-Games-St.Martinus-Kerksken) op 14" 6. Peter Verhofstadt uit Uitbergen (Rudyco C.T) 7. Robby Weemaes uit St.Pauwels (Rudyco C.T) 8. Sven Blommaert uit Hamme (Rudyco C.T) op 55" 9. Luc De Moor uit St.Gillis-Waas (Edegem B.C) op 1'00" 10 Jurgen De Deyn uit Wichelen (Rudyco C.T) op 1'25" 12. Davy Peirsman uit Temse (Wimi-Games-St.Martinus-Kerksken) op 1'40" 13. Luc Rooms uit Puurs (Rudyco C.T) 17. Steven De Wilde uit Aalter (Rudyco C.T) 18. Stijn Mettepenningen uit Hamme (Rudyco C.T) 19. Tony Heirbaut uit Belsele (PWC Jan Snel) 20. Eddy Van Bogaert uit Belsele (Rudyco C.T) 21. Steven De Schoesitter uit Waasmunster (Rudyco C.T) 24. Benny Van Buynder uit Bornem (Rudyco C.T) op 2'30" 31. Willem De Greyt uit Sinaai (KSC Denderstreek Labiekes) op 3'40" 34. James Fruytier uit Moerbeke (PWC Jan Snel) 36. Wim De Rudder uit Belsele (Rudyco C.T)
23/06/2007 ROLLEGEM-KAPELLE (W) Juniores 85,5 Km - 02h08min Aantal deelnemers : 87
1. Alex Gresnigt 28. Jonas De Boey uit St.Gillis-Waas (Hoop Op Zegen Beveren) op 3'30" 34. Dieter Van Der Stock uit Hamme (Hudiko Waasland) 51. Jochem Smet uit Kemzeke (Hoop Op Zegen Beveren) 52. Sean Durinck uit Hamme (Hudiko Waasland) 53. Lawrence Van De Meersche uit De Klinge (Hoop Op Zegen Beveren)
Aantal deelnemers : 33 (Juniores) 1. Katrien Van Looy 13. Amy De Ridder uit Grembergen (Benelux Team) 25. Liesl Van Daele uit St.Niklaas (S.C.F.Bianchi)
1. Mathias Jacobs 2. Moreno De Pauw uit St.Pauwels (C.T.Menen) 5. Laurens Poelman uit Kalken (Hudiko Waasland) op 27" 6. Jori Van Steenberghen uit De Klinge (Hoop Op Zegen Beveren) 19. Jeffrey Herrebaut uit Zele (C.T.Menen) op 40" 30. Roy Meersman uit Bazel (Hudiko Waasland) 41. Andres Pieters uit Dendermonde (C.T.Menen) 42. Pieter Oelbrandt uit Zwijndrecht (Hoop Op Zegen Beveren) 53. Didier Moens uit Baasrode (Hudiko Waasland) 54. Jonas De Permentier uit Sinaai (Hudiko Waasland) 55. Jimmy Segers uit St.Gillis-Waas (Hoop Op Zegen Beveren)
Aantal deelnemers : 61 1. Orri Vandendriessche 5. Jonas De Vylder uit Desteldonk (De Schacht Doe Het Zelf) 7. Joeri Persoon uit Stekene (WAC-Team)
24-06-2007
PROVENCIALE KAMPIOENSCHAPPEN B.V.W.B TE ASPELARE VAN ZONDAG 24/06/2007
Proficiat aan FONS VAN RAEMDONCK uit Beveren met het behalen van de Provinciale Titel in de Catg.E !!! Proficiat aan ROGER HOOF uit St.Niklaas met het behalen van de Provinciale Titel in de Catg.F !!!
CATG. A 1. Tom Van Uffel 3. Kristof Verbraeken uit Beveren
CATG. E 1. Wim De Wael 4. FONS VAN RAEMDONCK uit Beveren
CATG. F 1. ROGER HOOF uit St.Niklaas
VERSLAG WEDSTRIJD TE RUIEN VAN ZONDAG 24/06/2007
GIJS VAN HOECKE 3de IN BEKER DER VLAAMSE ARDENNEN TE RUIEN.
In Ruien werd de 4de manche voor de Beker der Vlaamse Ardennen gereden. Slechts 41 renners stonden aan de start. Verbazend is dat eigenlijk niet want wie de wielerkalender bekeek weet dat er zondag maar liefst 11 koersen voor nieuwelingen op stonden. Van het goede te veel?
Bovendien was het weer ook niet opperbest en het gevolg was dan ook dat het parcours, met enkele bochten op spekgladde kasseien, aartsgevaarlijk was.
In de 2de van 14 af te leggen ronden ontsnapten de Nederlander Nick Van Der Lycke en Axel De Corte en stelselmatig liep hun voorsprong op. Half koers bedroeg de voorsprong al 2 minuten. In het peloton werd wel geprobeerd om aan de situatie wat te doen maar succes zat er niet in.
En dan wordt het na halfweg toch menens. Het gaat er zo hard aan toe dat de groep verbrokkeld. Alles komt echter terug samen, maar het is duidelijk dat er nogal wat renners op hun adem getrapt hebben. Brian Van Goethem vertrok alleen uit de grote groep en fietst snel een halve minuut bij elkaar. Voor Gijs Van Hoecke is dat toch het sein om er eens keihard in te vliegen. En dat kan hij. Gijs krijgt 4 mannetjes mee, en de samenwerking is behoorlijk.
Al gauw wordt Van Goethem opgeraapt maar de voorsprong van het duo Van der Lycke - De Corte blijft toch op 1.45 min staan. Ze zijn sterk. Maar Gijs Van Hoecke ook, want hij vond dat het in de achtervolging niet snel genoeg ging en op vier ronden van het einde zei hij zijn gezellen goeiedag en vertrok alleen.
Zijn voorsprong werd echter nooit groter dan 15 sec. Het bleeft dus ploeteren en werken tot op het eind om de 3de plaats te bewaren. Daarin lukte hij maar t was wel op 1.38 min na de winnaar Van Der Lijcke, die een ongelooflijk sterke eerstejaarsnieuweling Axel De Corte in de sprint vrij makkelijk klopte.
De Corte blijft uiteraard soeverein leider in de tussenstand voor de Beker der Vlaamse Ardennen bij de eerstejaars. Gijs heeft nog maar twee van de vier manches meegereden maar komt na zijn overwinning twee weken geleden in Kruishoutem, wel al de top 5 bij de 2dejaars binnen.
Vanaf nu maakt Gijs van deze beker een doel op zich: nog vijf manches te gaan, te beginnen op 1 juli in Huise.
TEKST :fvdv
.
.
.
.
.
.
.
E-mail mij
Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.
Gastenboek
Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek