OPEN BELGISCH KAMPIOENSCHAP OP ROLLEN
Zaterdag 10/11/2012 in Merelbeke.
In Merelbeke werd door NGMT Cycling Team, het Open Belgisch Kampioenschap koers op rollen georganiseerd. Het kampioenschap werd gehouden in twee categorieën: de vergunninghouders (16 ploegen van 2 renners) en de toeristen. (12 ploegen van 2 renners). Het werd een schitterende avond waaruit gauw de conclusie volgde dat zon BK absoluut zinvol is. Net als vorig jaar verliep de organisatie ook in samenwerking met de Wielerbond Openbare Diensten (WAOD) maar ook van alle andere bonden mochten uiteraard renners deelnemen.
Op het programma stonden spurten, afvalling, ploegentijdrit en een finale ploegkoers. De beste spurters over de 400 meter waren Patrick Herygers (toeristen) en Denny Lannoo (vergunninghouders) met 17.19 sec. Bij de vergunninghouders stonden Aaron De Jaegher Kenneth Hosten, Kenneth Kieckens Pieter Cornelis en Kevin Vancolen Denny Lannoo na twee disciplines nog met het maximum de punten: 16 op 16.
De ploegentijdrit over 4 ronden van 400 meter, werd eveneens gewonnen door De Jaegher Hosten voor Kenny Maenhout Ward Crul. De eerste vier in de stand kwalificeerde zich voor de grote finale en dat waren: De Jaegher Hosten met 48p, Vancolen Lannoo 44p, Maenhout Krul en Kieckens Cornelis elk met 42p.
Het werd een boeiende finale waarin het duo Aaron De Jaegher (Aartrijke) met Kenneth Hosten (Veldegem) net iets beter was dan Kenny Maenhout (Maldegen) met Ward Crul (Damme). Het brons was voor Kenneth Kieckens (Denderleeuw) met Pieter Cornelis (Meldert). De nationale truien en trofeeën werden uitgereikt door de schepen van sport van Merelbeke, Dirk Potiau en WAOD-voorzitter Rik Van de Putte.
De Belgische Kampioenen bij de vergunninghouders: Aaron De Jaegher met Kenneth Hosten. Links van hen 2de: Kenny Maenhout Ward Krul en rechts 3de Kristof Moeykens Timmy Lecluse. Vooraan Schepen Poriau en WAOD-voorzitter Van de Putte en de organisatoren.
Bij de toeristen was het al gauw duidelijk dat twee ploegen er bovenuit staken. Zij werden dan ook 1 en 2: Belgisch Kampioen werden Chris Heylen (Lummen) met Peter Janssens (Beersel). Het zilver was voor de ploeg die wel de kwalificaties had gewonnen: Patrick Herygers (Beerse) met Freddy Huybrechts (Vlimmeren). Brons voor: Kristof Moeykens (Drongen) met Timmy Lecluse (Liedekerke).
De beste damesploeg was Fatima Berton (Kortrijk) met Nel de Critz (Oostduinkerke). Ze eindigde op de 8ste plaats bij de toeristen.
Het podium bij de toeristen.Freddy Huybrechts-Patrick Herygers, Chris Heylen en Peter Janssens de kampioenen en Timmy Lecluse met Kristof Moeykens. Ze werden gehuldigd door Schepen Dirk Poriau en WAOD-voorzitter Rik Van de Putte.
Om deze truien en trofeeën ging het in Merelbeke.
Het Waasland had o.a. een vertegenwoordiging bij de vergunninghouders met Jonas De Boey en Guy ten Hartog. Ze werden 11de.
 Er was zelfs ook een Wase damesploeg bij de toeristen met Lieselot Smet en Sarah ten Hartog. Ze eindigden 11de.
De uitslagen:
Uitslag vergunninghouders (uitslag sprint afvalling tijdrit. +Kwalificatietotaal)
1.BK Aaron De Jaegher Kenneth Hosten : 8-8-32= 48p
2.Kenny Maenhout Ward Krul: 6-6-30= 42p
3.Kenneth Kieckens Pieteer Cornelis: 8-8-26= 42p
4.Kevin Vancolen (Dentergem) Denny Lannoo (Wingene) : 8-8-28= 44p
ZIJ REDEN DUS DE GROTE FINALE.
De B-finale: uitslag.
5.Jens Van Boxtael (Erpe-Mere) Ruben Van der Haeghen (Merelbeke) 5-8-24=37p
6.Sven De Meyer (Sleidinge) Peter Peirens (Sas-van-Gent NL): 6-6-18=30p
7.Kristof Gryson (Landegem) - Steven Martens (Nevele): 6-4-22=32p
8.Dirk Mathys (Gentbrugge) Lionel De Loor (Merelbeke) : 6-4-20=30p
De C-finale.
9.Pascal Verlez (Eeklo) -Chris Fraeyman (Izegem) : 5-6-14=25p
10.Christophe Van Overloop (Herk-de-Stad) Marc Van der Beken (Evergem): 6-6-16= 28p
11.Jonas De Boey (Sint-Gillis-Waas) Guy Ten Hartog (Sinaai):4-2-12=18p
12.Andy Bolle (Merelbeke) Yannick DHaese (Aalst): 3-4-10=17p
De D-finale.
13.Frederik Blervacq (Merelbeke) Olivier Vaerewijck (Gent): 2-4-6=12p
14.Jos Lissens (Gooik) - Manuel de Loor (Gentbrugge): 2-2-8 =12p
15.Wouter De Vos Robin De Vliegher (Lochristi) : 3-2-4= 9p
16.Dirk Quackebeke (Merelbeke) Helmut Tas (Sijsele) : 2-2-2= 6p
Uitslag Toeristen UITSLAG:
1.BK Chris Heylen Peter Janssens: 7-8-20 =35p
2.Patrick Herygers Freddy Huybrechts 7-8-24=39p
3.Kristof Moeykens Timmy Lecluse: 3-6-22=31p
4.Ron (Gnetbrugge)en David Van den Bussche (Roeslare): 6-6-18=30p
B-finale:
5.Stephan De Plukker (Belsele) Niels DHondt (Waasmunster)
6.Timmy Bracke (Lokeren) Pieter Marius (Lokeren)
7.Gianni Taghon (Zomergem) Mike Van Overbeke (Zomergem)
8.Fatima Berton (Kortrijk) Nel de Critz (Oostduinkerke)
C-Finale;
9.Pieter-Jan DHaese (Semmerzake) Jasper Dierickx (Gent)
10.Joyce Accoe (Watervliet) Jasmien de Boeck (Gent)
11.Lieselot Smet (Sint-Niklaas) Sarah ten Hartog (Antwerpen)
12.Patrick Van der Beken (Merelbeke) Lynn De Poorter (Merelbeke).
Eerste damesploeg: (8ste plaats ) Fatrima Berton en Nel de Critz.
Tekst en fotos: Flvdv
|