Ik ben Marc Bemong, en gebruik soms ook wel de schuilnaam marcoloopt.
Ik ben een man en woon in Tielt-Winge () en mijn beroep is .
Ik ben geboren op 27/11/1948 en ben nu dus 76 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: Marathon en ultralopen en sinds kort bloggen.
Ik wil het voornamelijk hebben over lopen in het algemeen en nu en dan wat zeveren over andere sporten.
Vandaag nog eens naar Troostembergbos getrokken 4 maal het rondje en een paar maal een van de steilere hellingen. 9km in 52 min. Het totaal van deze week 97 km. Morgen terug een lange duurloop met Patrick, ook Gerry loopt een uurtje mee. Het weektotaal voor volgende week zou zo rond de 110 km moeten liggen.
Vrijdag een herstelloopje van 9 km in 55 min de eerste 5 km ging het erg moeizaam. 6:15/km prima tempo om te recupereren. Zaterdag tempoloop van 11 km in 58 min gem 5:19/km 1ste en laatste km in en uitlopen. 1km 6:06 2km 5:02 3km 5:26 4km 5:08 5km 5:17 6km 5:06 7km 4:56 8km 5:01 9km 4:57 10km 5:10 11km 6:18
Die Patrick das gene normale, we vertrekken samen om 15km te lopen ( ik had mijne Garmin vergeten om te doen!!!) dus hij hield tijd en km in de gaten, maar als we terug aan de Knoet komen hebben we 28 km in 2u34 gelopen !!! Die jong mannen hè, ge kunt ze niet vertrouwen. Dat is em
Na de lange duurloop van gisteren stond er een herstelloopje op het programma 9 km in 55 min. Morgen is er een interval of fartlek daar beslis ik morgenvroeg wel over. Afbeelding hiernaast " is just a joke"
Vandaag nog eens een echte lange duurloop gelopen dat was alweer een tijdje geleden maar nu de marathons zo schaars zijn wel nodig. In gezelschap van Patrick 31.500 km in 3u12 voor mij en 3u11 voor Patrick ?
Bericht ontvangen dat de LPM pas op 24 oktober plaats vindt, dat gaat een druk najaar worden. De Prijsuitreiking van de M&U Cup vind plaats in Merksem op zaterdag 13 februari er zou van te voren een gezamelijke 2uurloop zijn in Schoten. Dinsdag recuploop 8 km 50 min Woensdag naar Scherpenheuvel gereden voor een duurloopje van 10 km 59:37 de laatste 5 km in het gezelschap van Gerry die na 9 weken wegens blessure terug is beginnen te lopen. Donderdag 16 km 1:27:21 samen met Patrick in een aangenaam winterzonnetje. Omdat Genk pas in oktober plaatsvind denk ik erover om de marathon van Apeldoorn te lopen op 21 februari 't is niet bij de deur maar hij telt ook mee voor de M&U CUP dus... als er nog, als er nog liefhebbers zijn, geef maar een seintje.
Vorige week een rustige week met weinig kmrs maar vanaf vandaag gaan we er weer tegen aan. 25 km in gezelschap van loopmaat Patrick in 2u21. Er is nu ook bekent dat de marathon in Genk zal plaats vinden op 21 maart, jammer genoeg kan Patrick niet deelnemen, doodjammer. Het zal zwaar worden in maart; op 7/03 de 6u van Stein, 14/03 de marathon in Cyprus en op 21/03 de LPM in Genk. Bijgevoegd een artikeltje in het Nieuwsblad over de Marathon en Ultracup.
Heel jammer maar de marathon voor zondag in Genk is afgelast. Een beetje begrijpelijk gezien de weersomstandigheden en vooral de sneeuw die er in het weekeinde nog wordt verwacht. Dus nu wordt het 2 maanden zonder marathon, 't is weer eens iets anders. Hij zou verplaats worden naar de maand maart, dus de eertsvolgende loop is de 6 u in Stein op 7 maart. Dinsdag en woensdag echt geen zin om in die koude 's morgensvroeg te gaan lopen. Vandaag rond iets na 11u met Patrick van aan de Knoet, langs Demer en zo rond de Wijnberg in Rillaar. Daar we minstens een 10 mijl wilden lopen, een lus aan de overkant van de Diestsesteenweg er bij gedaan en dan via Langdorp terug naar de Knoet en daar nog een lusje bij gedaan zodat we aan 18,500 km kwamen in 1u38. Het was eigenlijk aangenaam lopen in het winterzonnetje zolang je niet te diep ademhaalde.
Heel jammer maar de marathon voor zondag in Genk is afgelast. Een beetje begrijpelijk gezien de weersomstandigheden en vooral de sneeuw die er in het weekeinde nog wordt verwacht. Dus nu wordt het 2 maanden zonder marathon, 't is weer eens iets anders. Hij zou verplaats worden naar de maand maart, dus de eertsvolgende loop is de 6 u in Stein op 7 maart. Dinsdag en woensdag echt geen zin om in die koude 's morgensvroeg te gaan lopen. Vandaag rond iets na 11u met Patrick van aan de Knoet, langs Demer en zo rond de Wijnberg in Rillaar. Daar we minstens een 10 mijl wilden lopen, een lus aan de overkant van de Diestsesteenweg er bij gedaan en dan via Langdorp terug naar de Knoet en daar nog een lusje bij gedaan zodat we aan 18,500 km kwamen in 1u38. Het was eigenlijk aangenaam lopen in het winterzonnetje zolang je niet te diep ademhaalde.
Zondagnamiddag 1u29 duurloop 15;500km Vandaag om 11u34 vertrokken aan de Knoet met Patrick vertrokken over fietspad tot rondpunt Scherpenheuvel en terug. Niet ideaal wegens beton en uitlaatgassen auto's maar enige sneeuwvrije weg. Op terugweg even halt gehouden bij bakker Vermeylen in Rillaar, niet voor een rijsttaartje maar mijne maat kon het niet meer ophouden, heeft er een "vlaai" achtergelaten. Bakkersvrouw is ook een loopster en kent dat gevoel van met dicht geknepen billen te moeten lopen. Had het gister ook aan de hand maar bakker was jammer genoeg gesloten, dus achter een haag moeten duiken... 1u57 over 19.980 km.
Om het jaar meteen goed in te zetten had ik een langzame duurloop van 10 km wilde lopen in 1uur, maar de benen voelden zo goed dat het 15 km zijn geworden in 1u24. Het was wel nog flink koud en de komende dagen blijft het ook overdag vriezen, niet mijn favoriete weer, nogal veel last van wintervoeten, dat is niks ernstigs maar wel pijnlijk. Ik heb de voorlopige lijst van de M&U CUP eens bekeken: er zitten 15 wedstijden tussen die ik zou kunnen lopen, maar waaruit ik er 12tal zal kiezen, alhoewel...als ik een keer vertrokken ben... Dit zijn ze: LPM MARATHON GENK 10/01 6 UUR STEIN 7/03 LIMBURG ZWAARSTE 20/03 maar daar moet ik nog eens over nadenken MARATHON ANTWERPEN 25/04 24 UUR STEENBERGEN 08/05 als ik er aan denk begin ik al te zweten. CHILD LEARN MARTH. SCHIMMERT 13/06 100 KM HULSHOUT 21/08 BEEKSE MARATHON 19/09 MARATHON BRUSSEL 10/10 PISTE MARTH SCHAARBEEK 19/09 BOTTROP 50 KM 07/11 TROISDORF 6 UUR 13/11 Bottrop en Troisdorf vielen vorig jaar op zelfde dag. MARATHON KASTERLEE 14/11 zaterdag ongev. 60 km en zondag 42 km ??? we zullen zien 'T IS VOOR NIKS GELDROP 28/11 SPIJKENISSE 12/12 het is wel te hopen dat de bevoorading wat wat beter is dan vorig jaar.
Dan zal er hier of daar nog wel eentje bijkomen, zoals bv. op 14/03 de Marathon van Cyprus gedurende een weekje vakantie en Waldniel omdat ik er mijn PR liep en ik zal eens proberenof ik er eentje kan meelopen met Stefaan Engels die aan zijn 365 marathons is begonnen.
Woensdag een herstelloopje afgewerkt 10km in 1u eigenlijk iets te vlug. Donderdag om het jaar af te sluiten een interval gelopen. 8 maal 800 m tussenin 200 m dribbelen. In 't totaal met in en uitlopen 1:03 11km200
Gelopen Marathons en Ultras in 2009 : Marathons : Genk 3:51:14 Mijn beste tijd die ik er al gelopen had, het was erg koud, parcour ligt me niet zo goed. Olne 5:22:15 Erg zwaar parcour en slecht weer, 2 maal verkeerd gelopen in het gezelschap van Leike. Valencia 3:42:42 Mooie marathon in Spanje tot 35km in het gezelschap van Leike, maar moest toen lossen. Gilze 3:54:41 Nog een parcour dat me niet zo aanspreekt, gehaasd voor de eerste vrouw Marit Janse. Antwerpen 3:39:06 Vertrokken met de ballonnen voor 3:45 aan km 15 doorgelopen kreeg het op het einde nog moeilijk. Waldniel 3:37:39 Een PR op de marathon moest daarvoor wel naar Duitsland rijden. La Roche 3:59:06 Vind dit mijn beste prestatie zolang ik loop want 2 dagen ervoor liep ik nog een duurloop van 40 km. Rijkevorsel 3:41:34 Gelopen in 28°, kan precies goed tegen de warmte. Trial des Gaulois 4:42:01 Ook weer gelopen met Leike zeer zwaar vooral de laatste kmrs nog een zeer steile helling. Brussel 3:47:36 Zeer traag vertrokken, niet de makkelijkste maar vind het de mooiste stadsmarathon, 42km genieten. Eindhoven 3:40:16 Als een beginneling veel te snel vertrokken de laatste 10 km zwaar afgezien. Schaarbeek 4:00:30 Pistemarathon liep er reeds 3 keer maar nooit goed, is anders niet zo saai als men zou denken. Aarschot 3:50:32 Tot 40 km samen met Leike, moest daarna lossen, viel ook nog op de kasseien, een tijd last van knie Kasterlee 3:54:45 Parcour lag er zwaar bij, gehaasd door Els Anegarn weer serieus afgezien. lieper vorig jaar nog 3:39 Geldrop 3:53:20 Vergelijkbaar parcour als Kasterlee,weeral geklopt door Leike. Spijkenisse 3:38:58 Zeer tevreden over. Was ook zeer blij voor maat Patrick die voor het eerst minder dan 3uur liep
Ultras: Stein 6u 58.196 km Te vlug vertrokken vanaf 45 km kreeg ik het zeer zwaar en moest afwisselend wandelen. LimbZwa. 74km 10:58:15 Samen met Marit gelopen, was ook zeer zwaar zoals de naam het zegt als training voor 100km Steenbergen 6u 60.970 km Op het laatst nog "gespurt" om 61 km te halen, 30 m tekort maar toch heel tevreden. Torhout 100km 10:58:55 Had gehoopt net binnen 12u te eindigen. Zééér tevreden. Dodentocht 100km 11:27:00 Is eigenlijk geen loopwedstrijd maar is toch iets speciaals. Bottrop 50km 4:41:32 Had de eerste 25 km geen goede benen maar vanaf dan liep het super.
Verder heb ik nog een 4 tal joggings gelopen o.a in Aarschot, Rotselaar, Gelrode maar daar houd ik geen tijden van bij loop ze meer als training als een snelle tempoloop.
Net gelezen op M&U CUP er wordt dit jaar op 21 aug een 100 km wedstrijd georganiseerd in Hulshout. Vermits Torhout niet meetelt voor de CUP zal het dit jaar Hulshout worden voor mijn 100 km, ook makkelijk zo dichtbij, misschien kan ik als opwarming er naar toe lopen.( Grapje!!!) ik heet niet Leo Pardaens. Er staan al 34 wedstrijden vermeld kijk maar eens op www.bloggen.be/marathon_en_ultracup . Zaterdagochtend heb ik nog een tempoloopje afgewerkt over het waterloopparcours : 11.500 km in 59 min. Zondag wegens te druk moeten passen. Vandaag, maandagnamiddag, onder een schraal winterzonnetje, een langzame lange duurloop 21 km in 2u02
Dinsdag een rustdag gehouden 's morgens alleen een half uurtje op de crosstrainer gestaan. Woensdag nog eens langs de Demer gelopen maar dat lag er echt slecht bij en op de piste in Betekom was nog slechter. 1u05 Donderdag met Patrick van Aarschot naar Scherpenheuvel gelopen over het fietspad daar was de sneeuw geruimd. 16 km in 1u28
Namiddag vertrokken voor een duurloopje van 1u30 't was heerlijk lopen in de sneeuw en niet te koud 1°. Onderweg een paar kiekjes genomen met mijn gsm click op de foto om hem te vergroten. Heb 15 km gelopen en ook wel wat gegleden.
Om 10 uur vanmorgen naar de jaarlijkse brunch geweest in de Knoet met de vrouwtjes, was heel gezellig en voor één keer nog eens spek met eieren gegeten. Heb vanavond, in de sneeuw het vet er proberen af te lopen. De laatste 10 minuten werd het al behoorlijk donker zonder straatverlichting maar toch heelhuids thuis gekomen. 10 km in 1u. De volledig uislag van de U&M cup staat op ultraned, ik ben natuurlijk zeer tevreden met mijn 7de plaats het zal moeilijk worden om het volgend jaar beter te doen, maar met een plaats bij de eerste 10 zal ik al heel tevreden zijn.
Dinsdag een rustdag ingelast en woensdagochtend was ik van plan om een 10 tal km te lopen. Het was om 8u30 nog -5 en na 8.500km vond ik het wel welletjes mede doordat ik last had van een bloedneus onder het lopen, heb daar wel al eens meer last van bij vriesweer. Vandaag donderdag een vlotte duurloop gedaan met Patrick en de Warre een veld- en steepleloper in het Troostembergbos in Houwaart. Nu was het echt aangenaam lopen het was 0° en de bosrijke omgeving met enkele pittige hellingen maakten het plaatje compleet. 15.500 Km in 1:30. In bijlage foto van aankomst.