Het leven als kinderverzorgster
Blog als favoriet !
Inhoud blog
  • Eeuwigheid
  • Examentijd
  • Activiteit 'Wegwerp maatschappij'
  • Activiteit 'Leuke kerstkaart'
    Agenda

    Belangrijke dagen!

    Zoeken in blog


    View My Stats
    Foto
    Deze kaars brandt voor mijn dierbaren die zijn heen gegaan:
    - mijn papa
    - mijn broer Tom
    - mijn fretje Stitch
    - Jantje
    - mijn fretje Frey
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    15-09-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Moe maar voldaan
    Vrijdag was het dan eindelijk zover: mijn eerste stagedag.
    Om 9u moesten we allemaal daar zijn om nog wat papierwerk in orde te brengen en een rondleiding te krijgen. We hebben even een kijkje kunnen nemen in de buitenschoolse opvang ook. Amai, dat is daar wel chique. Ik zou het ook wel weten als ik nog klein was.
    Tegen 10u arriveerde ik dan in mijn leefgroep. Het ging er al meteen goed tegenaan want het was tijd voor de soep. Alle kindjes dus bijeen zoeken en ze aan tafel zetten, slabbetje aan doen en een bekertje met soep geven. Dat ging redelijk goed. Iedereen luisterde braaf naar de nieuwe tante Ann. Wat later werd het middageten uitgedeeld en mocht ik helpen waar nodig. Dit was wel wennen want ik ken de kindjes nog niet en weet dus ook niet goed wie al goed alleen eet en op wie er moet gelet worden. Er zat al wel iemand met haar vingers in haar eten dus die heb ik maar meteen haar lepel weer laten nemen. Er was een meisje wat niet wilde eten en nog al boos keek. Ik ging naar haar toe en probeerde ze te laten eten maar ze hield stijf de lippen op elkaar. Ik vroeg of ze bang van me was maar ik kreeg enkel een boze blik terug. Mijn stagebegeleidster zei me dat ze soms nogal koppig kon doen en dat ze zelf even ging proberen. Ik ben toen bij een jongetje gaan zitten die in zijn triptrap ongeduldig zat te wachten op zijn lekkere portie middageten. Terwijl ik hem aan het eten geven was, zat er een meisje langs mij te lachen als een gek. Ze was plezier aan het maken met het andere jongentje aan de overkant van de tafel. Ik begon er zelf ook van te lachen. Wat een plezier toch, zo'n kindjes.
    Nadien mocht ik de kleine E. (mag geen namen noemen, beroepsgeheim) haar papje geven. Ze at het met veel plezier op en mijn collega's stonden er dus ook van te kijken dat die kleine meid het ganse bord leeg had gegeten!
    Achteraf heb ik dan nog wat tussen de kindjes gezeten en heb wat met hen gespeeld tot bedtijd. Iedereen heeft zijn eigen bedje en krijgt voor het middagdutje ook zijn tutje en een knuffel. Ik moest toen eventjes bij hen blijven zitten om er zeker van te zijn dat niemand zijn bedje uitkroop. Lang kon ik wel niet blijven zitten want ik moest naar het secretariaat voor een foto van me te laten maken. Kijk, ik ben al populair. Haha, nee. Die foto wordt aan de deur van de leefgroep gehangen zodat de ouders weten welke tante of nonkel voor hun kindjes zal zorgen die dag. Hopen dat ze niet schrikken van mijn modellen-fotoke.

    Na de pauze was het ontzettend stil in de leefgroep. Mijn 2 collega's zaten in de slaapkamer bij de kindjes. Ge kon er een speld horen vallen, zo stil! Ik heb mijn collega's afgelost en ben nog een half uurtje bij de kindjes gaan zitten. Ze zijn maar ne scheet groot maar amai, zijn er al bij die goed op weg zijn prof snurker te worden. Ge zou er u zelf al willen langs leggen als ge ze zo rustig ziet liggen. C. was als eerste wakker en ik ging even vragen aan mijn begeleidster of hij al op mocht. 'Ja, hoor. Geen probleem,' zei ze. Niet veel later werden de anderen ook stilletjes wakker. J. gaf me spontaan zijn tut en knuffel en zei lief: 'dat moet daar liggen'. Ik vond het wel schattig dat dat pagadertje me vertelde waar het moest liggen. Hij zal gedacht hebben: 'ik zal de nieuwe wat helpen.'

    Mijn collega's schoten meteen in gang om de verschoning van iedereen te beginnen. Het lijkt wel bandwerk: 'alé, hop. De volgende!' Nee, zo gebeurt het natuurlijk niet. Het zou maar erg zijn moesten ze de kindjes zo behandelen. Terwijl beetje bij beetje de blote-billetjes-met-pampertjes-aan vervangen werden door broeken en rokjes, haalde ik wat speelgoed uit de kast. Meteen stond er een hele schare rond mij te kijken wat ik er uit haalde. Ik ging even bij de kindjes zitten en ze kwamen allemaal rond mij staan. De één kwam pronken met haar mooi auto'ke dat ze gevonden had en de andere liet me dan weer zijn (zogezegd) zelf gemaakte omelet zien. Een meisje kwam op me af met een soort van muziekdoosje met bewegende prentjes. Ze begonnen allemaal te zeggen wat ze zagen: 'hondje, poesje, kangeroe.' Wat? Hoorde ik dat goed? Kangeroe? Ik vond het echt straf dat die kleintjes van amper 2 jaar of iets ouder een kangeroe kenden. Ofwel ligt het bij mij maar dat vond ik toch wel tof. Ik bedoel, een hond en een kat komt ge hier al wel eens tegen ma ne kangeroe ni echt, he. Nu ja, er zal al wel eens iemand van de leefgroep gezegd hebben dat het een kangeroe was ma toch... Ik stond er met open mond van te kijken.

    Dan was het tijd om de boterhammen te smeren. Dat werkje heb ik mogen doen. Voor 2 leefgroepen (de leefgroepen zijn per 2 gekoppeld) boterhammekes smeren, da's toch een hoopje, zenne. Terwijl kwamen nieuwschierige snuitjes eens kijken wat ik aan het doen was. 'Choco.' zei E. 'en mes'. Met het mes zat ze juist ma t was confituur ipv choco. Voor haar bleef het echter choco. Hoe zou ge zelf zijn?
    En ik had wat gepresteerd bij het eten. Het meisje dat eerst weigerde bij mij haar middageten te eten, at haar sneetje braaf op. Ok, wel na eerst even boos te kijken maar dat was snel over. Ze vroeg zelfs nog een sneetje extra. Yes, mission acomplished! Voor nu dan toch.
    Tussen 15u30 en 16u kwamen al enkele ouders hun kindjes ophalen.

    En toen zat mijn eerste dagje erop! Moe maar voldaan ging ik naar huis. Inderdaad, moe. Het is toch wel iets zo met 14 kleintjes bezig zijn de hele dag. Maar ik vond het ontzettend leuk. Ok, ik moet erg wennen aan het kinderdagverblijf en weet het reilen en zeilen er van nog niet echt maar dat zal wel komen, he. God schiep alles ook niet in 1 dag.
    Ik heb er al wel een geschenkje van over gehouden (van mijn dagje stage, he. Niet van God): ik ben verkouden. Gisteren is het begonnen met een zwaar hoofd, keelpijn en een af-en-toe-sportieve-en-dan-weer-verstopte-neus. Grrr! Maar vandaag voel ik me al een stuk beter dus morgen kan ik er weer tegen aan!


    15-09-2008, 17:33 geschreven door Ann  
    10-09-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Eerste schooldagje
    Ik zag ineens dat mijn bezoekers de lucht in geschoten zijn (wel, het aantal dan, niet de bezoekers zelf natuurlijk. )
    waaruit blijkt dat er sommigen op mijn berichtje zitten te wachten.
    Wel, hier is het dan. Mijn eerste echte schoodag viel eigenlijk reuze mee. Echt veel hebben we niet gedaan. Ik heb me zowat 20 keer (lichtjes overdreven) moeten voorstellen: 'Hallo, ik ben Ann en ik ben 28 jaar...' Dus het was best een erg relax dagje. We hebben van sommige vakken al een beetje leerstof gehad en ook wat cursusmateriaal. Echt veel is het nog niet te noemen. Onze lessenrooster blijkt ook elke week te veranderen. Het schema kunnen we nakijken op internet (ben al weer de juiste naam vergeten van de site) maar daar kunnen we nog niet gaan kijken omdat we nog geen toegangscode hebben. Gisteren hadden we volgende lessen: MZ1, MZ2, MZ3 en BSK6. Chinees?? Ja, dat dacht ik ook.
    Voor diegene die dus geen chinees kunnen, hier de vertaling: Ontwikkelingsgericht werken, Verzorging 1, Voedingsleer en huishoudelijke activiteiten en als laatste Observeren en rapporteren.
    De eerste 2 vakken kregen we van dezelfde leerkracht waardoor we van het eerste vak niets gezien hebben, behalve de voorstellingen van iedereen. Van het 2de vak hebben we al een beetje een inleiding gehad op de cursus verzorging. Iedereen moest een ander stukje lezen en samenvatten en dat dan voorbrengen in de klas. Omdat de tijd op was, ben ik volgende keer pas aan de beurt.
    Diegene die het meest van zijn les gegeven heeft, was die van voedingsleer. Zij heeft toch al een redelijk inleiding gegeven. Ook trouwens de puntenverdeling. 
    Volgende puntenverdeling telt in deze opleiding:  
    - minder dan 5: onvoldoende (logisch)
    - 5: nipt voldoende
    - 6: goed
    - 7: zeer goed
    - 8: uitstekend
    - 9 of 10: perfect
    Even voor de verduidelijking: 7 is eigenlijk het maximum dat gegeven wordt. Vooral het eerste jaar worden lage punten gegeven zoals 5 of 6. Dit om je de kans te geven te verbeteren en te groeien. Natuurlijk, onder de 5 is gebuisd = vak opnieuw doen.
    Wat ik wel redelijk goed vind, is dat we tegen eind september en eind december een evaluatieformulier moeten invullen. Dit krijgen we per vak en dient eerst ingevuld te worden door onszelf. Hier moeten we onszelf punten geven voor inzet, interesse,... Daarna geeft de leerkracht van dat vak ook punten en geeft ons het formulier terug. Zo kunnen we zien of de leerkracht hetzelfde denkt of niet over onze inzet in de klas en kunnen we dit aanpassen.
    Voor het vak voedingsleer kregen we ook meteen een opdracht voor volgende keer. Omdat we pictogrammen gaan maken, dienen we van alles mee te nemen. Tekenpapier, schaar, lat, breekmes, kleurpotloden, stiften en een eenvoudige tekening. Ook moesten we enkele brochures aanvragen bij Kind & Gezin over voeding en nog enkele boeken bestellen bij de Standaard. Vandaag ben ik nog stiften en dergelijke gaan halen want dat had ik niet bepaald in huis.
    Onze voorstelling bij het laatste vak was wel hilarisch want we moesten een ander interviewen en... tekenen! Hoorden we dat goed? Tekenen? Oh, oooh, dat zou wat geven. Achteraf werden onze meesterwerken dan getoond en moesten we raden wie het was. Er waren wel erg grappige tekeningen bij. Haha.

    Voilà, zover de samenvatting van mijn 1ste dagje. Vandaag is eindelijk het grootste deel van mijn papierwerk gedaan dus nu is het nog wachten op de goedkeuring van de RVA. Stelt u nu voor dat die moeilijk gaan doen... Ma dat zal wel niet, want de meesten van mijn klas komen via de RVA dus dat zal wel in orde komen.
    Vrijdag begint het pas echt want dan start mijn stage. Ben benieuwd!

    Categorie:Info opleiding
    10-09-2008, 00:00 geschreven door Ann  
    07-09-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Introductiedag
    Vrijdag hebben we, zoals ik al had vermeld, een introductiedag gehad. Dit hield in dat we een rondleiding kregen, wat uitleg over het reglement en het examenreglement en een uitleg over het gebruik van de bibliotheek. In de namiddag hebben we dan een hoop papieren gekregen zoals stagecontract en dergelijke. We hebben op het internet ook nog een leerstijltest moeten doen. Voor de geïnteresseerden: het is te vinden op deze link http://www.123test.nl/leerstijl/  Ik kwam uit op een creatieve leerstijl, net zoals een groot deel van onze klas. Blijkbaar wordt hier af en toe toch eens naar verwezen bij het studeren of het uitvoeren van opdrachten.
    Onze eerste opdracht van de supervisie (praktijk) hebben we ondertussen ook al gekregen. Hier moeten we onze praktijkplaats voorstellen en een beschrijving geven van 3 kindjes en of ze zich goed voelen in de groep, hoe je dit kan merken enz...
    Ik ben alvast ijverig geweest en heb al een voorblad ontworpen voor mijn opdrachten en hetgeen wat ik al weet van de praktijkplaats heb ik ook al genoteerd. De overige puntjes kan ik pas invullen als ik bezig ben met mijn stage.
    Gisteren ben ik alvast wat inkopen gaan doen zoals een boekentas en een dikke map voor mijn supervisie. Verder heb ik nog wat pennen gekocht en het belangrijkste: een agenda! Onze klastitularis heeft ons gezegd dat dit heel belangrijk was om de opdrachten in te kunnen plannen. U nog houden aan die planning is natuurlijk wel het moeilijkste.
    Morgen moet ik nog even langs bij mijn huisarts want mijn stageplaats heeft gevraagd om een vaccinatieformulier te laten invullen door hem. Dan daarna even passeren bij de ACV voor mijn vrijstelling aan te vragen en nadien ook even langsgaan bij de VDAB om een attest aan te vragen. Met dit attest moet ik maar 1/4 van het inschrijvingsgeld betalen, wat voor mij weer een hele hoop zal schelen in mijn budget. Zoals verwacht is het dus een hoop geloop om de papierwinkel allemaal in orde te krijgen.
    Voilà, dat was het zo een beetje. Dinsdag zal de eerste echte lesdag van start gaan. Ik ben eens benieuwd hoe dat gaat meevallen. Ik hoop dat mijn boekentasje groot genoeg is om de cursussen er in te krijgen.


    Categorie:Info opleiding
    07-09-2008, 00:00 geschreven door Ann  
    03-09-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Intakeproef
    Joepie, we zijn allemaal geslaagd! Na bomvol zenuwen kwam dan eindelijk het verlossende antwoord dat we allemaal vrijdag terug mogen gaan voor de introductiedag. Eigenlijk viel het allemaal goed mee en waren de zenuwen niet echt nodig geweest maar ik zeg altijd dat gezonde zenuwen er altijd wel moeten zijn. Alé, bij mij toch want anders is dat een slecht voorteken.

    Nu kan ik jullie dus wel ongeveer vertellen wat de intakeproef inhield. Het bestond uit 3 kleine deeltjes. Eerst moesten we een vragenlijst invullen zodat ze wat meer te weten kwamen over onszelf zoals bv. gezinssituatie, opleidingen, waarom wil je de opleiding doen, wat verwacht je ervan, ...
    Later hadden we dan een individueel gesprek met een lesgeefster (alé, dat denk ik toch dat het een lesgeefster was) waarin werd besproken wat we noteerden in de vragenlijst.
    Voor het derde onderdeel werden we dan uitgenodigd om een groepsgesprek te voeren met 5 personen. Er werd ons een situatie geschetst en dan kregen we even bedenktijd over onze antwoorden. Wij dienden een verrassingsfeest te geven voor een vriend. Al bij al viel het goed mee. Het vervelendste moment is natuurlijk het begin: 'wie breekt het ijs?'. Ik kan je al vertellen dat ik het niet was. Hehe. Maar ik denk dat we het allemaal goed gedaan hebben want iedereen kwam met voorstellen af en er was niet 1 iemand die niet echt betrokken werd in het gesprek. Alleen was het blijkbaar ook wel de bedoeling dat we tot een conclusie kwamen maar net toen we die conclusie bijna hadden, was onze tijd om. Gelukkig was dat niet het enige waar ze naar keken maar ook naar uw initiatief, meelevendheid en die dingen allemaal. Zolang je er niet de hele tijd zit op te koekeloeren en alleen maar ja en nee knikt en interesse toont in de ander zijn verhaal, denk ik dat je het al redelijk goed doet.
    Besides, ze kunnen moeilijk van je verwachten dat je alles al kent want net daarvoor ga je de opleiding doen, toch?
    Enfin, ik ben al heel blij dat we allemaal geslaagd zijn (ff een vreugdedansje maken ) en dat we dus vanaf volgende week met ons boekentasje weer achter de schoolbanken kunnen gaan zitten.
    Zoals ik al zei, is het vrijdag introductiedag dus ik veronderstel dat ze ons dan de nodige uitleg nog wel zullen geven.
    De eerste stap is alweer gezet. Op naar de volgende!


    Categorie:Info opleiding
    03-09-2008, 00:00 geschreven door Ann  
    02-09-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Zenuwen?!
    T is bijna zover. Morgen ga ik mijn intakeproef afleggen en weet ik of ik mag beginnen met de opleiding.
    Ik begin stilletjes zenuwen te krijgen. Eigenlijk gewoon omdat ik niet weet wat ik er van moet verwachten. Ik heb er echt geen idee van.
    Er werd me eerder verteld dat ge eerst schriftelijk een hoop vragen moet beantwoorden en daarna moet ge in kleine groepjes gaan zitten om een gesprek te voeren. Tijdens de inschrijving werd er mij gezegd dat ik niets moest meenemen en ook niets kon voorbereiden.
    Ma ja, we zien wel. Ik heb er al heel lang naar uitgekeken om te kunnen starten dus ik hoop echt dat het me lukt morgen.
    Fingers crossed!

    02-09-2008, 12:38 geschreven door Ann  
    11-08-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Spreuken kinderen
    Bedenk dat het gedrag van een puber een afspiegeling is van uw eigen opvoeding.
    (Hein Pragt)

    De puberteit is de periode in het leven van een kind dat de ouders moeilijk beginnen te doen.
    (Kurtzmann)

    Je kunt van kinderen heel veel leren, bijvoorbeeld hoeveel geduld je hebt.
    (Franklin P. Jones)

    Kinderen zijn onvoorspelbaar.
    Je weet nooit op wat voor iets onlogisch ze je nu weer zullen betrappen.
    (Fanklin P. Jones)

    Kinderen zijn geboren naäpers, ze gedragen zich precies als hun ouders,
    ondanks alle pogingen ze goede manieren bij te brengen.
    (Onbekend)

    Een kind wordt pas echt groot, als het stopt met vragen waar het vandaan komt
    en weigert te vertellen waar het naartoe gaat.
    (Onbekend)


    11-08-2008, 20:33 geschreven door Ann  
    10-08-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Top 10 regels (Jo Frost)
    Zoals jullie wel weten ben ik aan het lezen in een boek van Jo Frost: Eerste hulp bij opvoeden.
    Zij werkt volgens 10 kleine regeltjes die je in zowat alle gevallen weer kan gebruiken. Deze zijn gebaseerd op observatie, niet op een theorie.

    1. Prijzen en belonen:
    De beste beloningen zijn aandacht, complimenten en liefde. Snoep en cadeautjes zijn niet nodig. Sticker, stempels of een bijzonder uitstapje kunnen helpen bij het ondersteunen van goed gedrag.

    2. Consequent zijn:
    Ga een vaste regel niet veranderen omwille van de rust of omdat je er zelf last van hebt. Zorg ervoor dat iedereen - inclusief je partner en andere verzorgers - zich aan dezelfde regels houdt. Een regel is een regel.

    3. Routine:
    Zorg voor een opgeruimd huis en regelmaat. Vaste tijden voor opstaan, eten en naar bed gaan zijn belangrijk. Je mag best af en toe afwijken van een vast patroon, bv. als je op vakantie bent. Beschouw het als een kader.

    4. Grenzen:
    Kinderen moeten weten dat er grenzen zijn aan hun gedrag - wat wel kan en wat niet. Jij moet de regels bepalen en hun vertellen wat je van hen verwacht.

    5. Discipline:
    Je kunt je alleen aan die grenzen houden met discipline. Dat betekent dat je op een strenge en rechtvaardige manier toezich moet houden. Misschien zijn een autoritaire toon en een waarschuwing al voldoende om de boodschap over te brengen. Zo niet, dan kun je andere technieken gebruiken waarbij geen sprake is van straf.

    6. Waarschuwingen:
    Er zijn twee soorten waarschuwingen. De ene gebruik je om een kind te vertellen dat er iets op stapel staat - jij bent de sprekende klok die waarschuwt dat het zo bedtijd is, of dat er straks een boterham op tafel staat. Met de andere wijs je op foutief gedrag. Daarmee geef je het kind de gelegenheid zijn gedrag te corrigeren zonder strafmaatregelen te treffen.

    7. Uitleg:
    Een klein kind snapt niet hoe het zich moet gedragen als jij hem dat niet vertelt. Breng de boodschap in woord en gebaar over. Ga niet argumenteren en hou het simpel - noem de dingen bij de naam. Als je een kind gehoorzaamheid bijbrengt, leg dingen dan uit op een manier die past bij zijn leeftijd. Vraag of je kind snapt waarom iets niet mag; dan weet je zeker dat het doorgedrongen is.

    8. Zelfbeheersing:
    Blijf kalm. Jij bent de ouder en jij hebt het voor het zeggen. Beantwoord een driftbui niet met een woedeaanval en ga niet terugschreeuwen als er geschreeuwd wordt. Jij bent hier de volwassene. Laat je niet door het kind op de kast jagen.

    9. Verantwoordelijkheid:
    De kindertijd staat in het teken van opgroeien. Geef je kinderen dus de gelegenheid kleinie, uitvoerbare dingen te doen om hun zelfvertrouwen te stimuleren en de noodzakelijke vaardigheden op te doen. Betrek hen bij het gezinsleven. Zorg echter wel dat je verwachtingen reëel zijn; bij te hoge verwachtingen kunnen ze niet anders dan mislukken.

    10. Ontspanning:
    Quality time is belangrijk voor iedereen, ook voor jou. Breng je kind bij het naar bed gaan tot rust door een verhaaltje te vertellen en te knuffelen. Zorg dat jij, je partner en jullie andere kinderen ieder hun portie aandacht krijgen.

    Of het allemaal goed na te volgen is, zal ik jullie nog laten weten.

    Categorie:Tips
    10-08-2008, 00:00 geschreven door Ann  
    03-08-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Informatie over opleiding
    De opleiding kinderzorg loopt over 4 semesters en omvat:
    - 3 modules basisvorming
    - 5 modules begeleiding van het jonge kind
    - 8 modules begeleiding van het schoolgaande kind
    - 8 modules gesuperviseerde beroepspraktijk

    Tijdens deze opleiding zal ik 1 dag in de week les volgen en de andere dagen stage doen in een opvang. 
    Gedurende elk semester krijgen we 4 modules theorie en 2 modules praktijk.
    De modules van het 1ste semester zijn:
    - Ontwikkelingsgericht werken (0-12j)
    - Verzorging 1 (basisprincipes)
    - Creatieve vaardigheden 1 (0-3j)
    - Observeren en rapporteren (0-12j)

    Het 2de semester:
    - Kwaliteitszorg 1 (0-3j)
    - Omgangsvormen 1 (0-3j)
    - Verzorging 2 (0-3j)
    - Creatieve vaardigheden 2 (3-12j)

    Het 3de semester:
    - Omgangsvormen 2 (3-12j)
    - Kwalitietszorg (3-12j)
    - Verzorging 3 (3-12j)
    - Samenwerkingsvaardigheden 1 (0-3j)

    Het 4de en laatste semester:
    - Kwaliteitsgericht werken (0-3j)
    - Kwaliteitsgericht werken (3-12j)
    - Samenwerkingsvaardigheden 2 (3-12j)
    - Omgaan met diversiteit (3-12j)

    Na elk semester zijn er examens van elk vak. Indien 50% wordt behaald vallen deze vakken weg en mag er verder gegaan worden met de volgende modules. Indien je voor een vak niet zou slagen, kan je dit nog opnieuw doen terwijl je het volgende semester al start. Als je op elk examen zou buizen, dien je het ganse semester opnieuw te doen. Er is dus eigenlijk geen kans op 2de zit. Ofwel slaag je, ofwel moet je de volledige lessen van dat vak opnieuw volgen.

    Voilà, da's al zou wat de inleiding van de opleiding. Details zullen natuurlijk nog wel volgen eens ik bezig ben. Ik kijk eigenlijk vooral al uit naar de stagedagen en het voorbereiden van activiteiten met de kindjes. Ik heb al gezien dat er ook boeken bestaan over spelletjes voor peuters en spelletjes voor kleuters. Tegen dat de opleiding start, ga ik me deze toch aanschaffen want begin maar eens een activiteit te bedenken voor echt jonge kindjes. In dat boekje stond dan ook nog bij wat ze er van kunnen leren zoals bv: het ontwikkelen van de grove motoriek. Da's altijd wel handig natuurlijk. Ondertussen heb ik me ook al 2 boeken aangeschaft van Jo Frost. Voor diegene die haar niet kennen het is de engelse versie van Wendy Bosmans (Supernanny). Ik vind het superinteressante boeken en kijk er al naar uit om haar tips uit te proberen. Een link naar haar website vind je alvast terug aan de rechterkant van mijn blog. Ook een linkje naar de babyfluisteraar staat er vermeld. Het lijkt me toch wel handig zulk een gave te bezitten. Misschien kan ik me daar ook eens op gaan verdiepen. Hehe.


    Categorie:Info opleiding
    03-08-2008, 00:00 geschreven door Ann  
    02-08-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Welkom

    Hallo allemaal

    Vanaf september start ik met een opleiding kinderzorg bij het VSPW. Omdat ik zelf nog al weinig informatie vond over wat een opleiding juist inhoudt en hoe het leven eruit ziet in een kinderdagverblijf, leek het me wel een leuk idee om een blog te starten.
    Op deze moment kan ik dus nog geen echte verhalen vertellen maar af en toe zal ik al wel wat leuke teksten of links plaatsen ivm kinderen en kinderzorg. Dus ik zou zeggen: kom af en toe nog maar eens kijken voor een eventuele update.

    Misschien kan ik jullie al wel even vertellen hoe ik er aan kom om de opleiding te gaan volgen. Vermits ik 28 jaar ben, is het nog al een vraag die ik vaak gesteld krijg: waarom nu nog beginnen? Wel, ik heb altijd met kinderen willen werken maar eerst meer als verpleegster. Dus op mijn 18de begon ik ijverig aan een opleiding aan de hoge school voor A1 verpleegkundige. Blijkbaar was ik wel niet ijverig genoeg want ik had tweede zit en buisde ook op mijn herkansing. Dan maar het jaar opnieuw doen. Ook dat werd geen succes. Bleek dat ik het studeren toch wel wat moe was geworden. Dus ben ik maar gaan werken. Want waarom nog studeren als ge al geld kunt gaan verdienen? Alhoewel ik wel altijd heb gezegd, dat als de kans zich zou voordoen om weer met kinderen te kunnen gaan werken, ik ze met beide handen zou aannemen. De meesten in mijn omgeving zijn wel laaiend enthousiast maar ik denk dat sommigen er toch ook wel hun bedenkingen over hebben. 'Ale, zijt ge niet wat te oud?', hoor ik sommigen bijna hardop denken. Tja, ik weet niet. Als ge u bedenkt dat we waarschijnlijk allemaal nog tot 65 jaar moeten werken dan denk ik niet dat het op uw 28ste te laat is om nog van richting te veranderen. T is trouwens maar 2 jaartjes en dan moet ik nog wel ettelijke jaren werken. En dan kan ik tenminste zeggen dat ik het heb geprobeerd, he.
    Tijdens de infoavond van het VSPW viel het me trouwens op dat ik belange niet de oudste was. De meesten waren van rond mijne leeftijd of zelfs ouder. Ook allemaal met de rede: ik had vroeger geen zin meer om te studeren. Ben blijkbaar niet de enige.

    Een stageplaats zoeken verliep ook vlotter dan ik had verwacht. Bij de inschrijving had ik een lijst gekregen met mogelijke instanties maar ik heb slechts 1 kinderdagverblijf gebeld, werd uitgenodigd om er eens een dagje mee te maken en klaar was kees. Op 12 september starten we allemaal gezamenlijk zodat de verantwoordelijke maar 1 keer de hele uitleg moet doen. Mijn stage zal ik doen bij 'De Hummeltjes' en dit bij de groep van 'De Vlindertjes'. Het zijn allemaal kindjes van 0 tot 3 jaar. Mijn collega's en stagebegeleidster vielen bij mij al meteen in de smaak dus ik denk wel dat ik er een leuk jaar tegemoet zal gaan. Het was dan ook wel een 'toeval' dat 2 meisjes net waren afgestudeerd van het VSPW en me dus aardig wat uitleg konden geven. Zo werd me al verteld dat de intakeproef, die ik op 3 september nog moet gaan doen, helemaal niet zo moeilijk is. Ik moet dus inderdaad nog een intakeproef doen maar ik heb al vernomen dat de meesten er wel op slagen. Er wordt eigenlijk voornamelijk getest of je emotioneel sterk genoeg bent om de opleiding te beginnen. Laten we hopen dat ik dat ben!

    Voilà, voorlopig hou ik het hier even bij. Ik vertel binnenkort zeker en vast meer!



    02-08-2008, 18:10 geschreven door Ann  
    27-09-2005
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bedtime - Jo Frost

    Het maken van een blog en het onderhouden is eenvoudig.  Hier wordt uitgelegd hoe u dit dient te doen.

    Als eerste dient u een blog aan te maken- dit kan sinds 2023 niet meer.

    Op die pagina dient u enkele gegevens in te geven. Dit duurt nog geen minuut om dit in te geven. Druk vervolgens op "Volgende pagina".

    Nu is uw blog bijna aangemaakt. Ga nu naar uw e-mail en wacht totdat u van Bloggen.be een e-mailtje heeft ontvangen.  In dat e-mailtje dient u op het unieke internetadres te klikken.

    Nu is uw blog aangemaakt.  Maar wat nu???!

    Lees dit in het volgende bericht hieronder!



    Categorie:Tips
    27-09-2005, 16:32 geschreven door Ann  
    Archief per maand
  • 02-2010
  • 01-2010
  • 12-2009
  • 11-2009
  • 10-2009
  • 09-2009
  • 08-2009
  • 07-2009
  • 06-2009
  • 05-2009
  • 04-2009
  • 03-2009
  • 02-2009
  • 01-2009
  • 12-2008
  • 11-2008
  • 10-2008
  • 09-2008
  • 08-2008
  • 09-2005
    Categorieën
  • Examens (7)
  • Info opleiding (16)
  • Opdrachten (6)
  • Projecten (5)
  • Tips (3)
  • Mijn activiteiten baby en peuter
  • Het boerderijleven
  • De rammelaar
  • In paar
  • Vrienden
  • Plop met lintjes
  • Kerstballen
  • Mijn activiteiten baby en peuter 2
  • Indiaantje
  • Lentekriebels
  • Waterplezier
  • Simsalabim!
  • Moederdag
  • Mijn activiteiten IBO
  • Schilderartiesten
  • De wondere papierwereld
  • BOEM!
  • Gewoon anders
  • Griezelige sfeer
  • Verlanglijstje
  • Sinterklaas kapoentje
  • Kleurrijke sterren
  • Leuke kerstkaart
  • Wegwerp maatschappij
    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek

    Leuke links
  • Kind en Gezin
  • Jo Frost
  • Kiddo
  • Peuters
  • Derek Ogilvie
  • VSPW
  • De Hummeltjes
  • Mijn andere blogs
  • Australië
  • My life in Australia (New)
  • Startpagina's
  • Weblog startpagina
  • Weblog 2Link
  • kinderzorg.startkabel.nl
  • Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs