Ieper - Compostela - Tarifa - Ieper
Met de fiets van Ieper naar Compostela, verder naar Tarifa en terug naar Ieper
Foto
05-06-2011
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.nog Granada

Vanmorgen tijdens mijn wandeling naar de stad rustig begonnen op het ritme van de spanjaarden en op zondag is dat zeker rustig. Eerst nog op een pleintje gestopt voor een tas koffie en dan rustig verder. Vandaag wat rondgewandeld in de zijstraatjes van het oude Granada, met vele smalle steegjes en trappen. Waar men, op de trappen na, overigens overal gewoon verkeer doorstuurt, tot (mini-)bussen van het openbaar vervoer toe. Natuurlijk, steegjes en trappen op en af betekent weinig rust voor de spieren, ik vrees dat het morgen wel eens zwaar zou kunnen worden om terug te fietsen. Ik he het vandaag wel relatief kort gehouden. Iets na één ben ik nog iets gaaan eten, met zijn arabische geschiedenis vond ik Granada wel een geschikte plaats om eens marrokaans te gaan en voor cous-cous te kiezen. Daarna op de terugweg nog even gestopt in een bar om de moto-GP te zien en daarna rustig naar mijn kamer. Nu kom ik er enkel nog uit om vanavond nog iets te gaan eten.














0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
05-06-2011, 15:57 geschreven door Danny
04-06-2011
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Granada

Gisteren nog de planning voor de volgende ritten bekeken en het is niet simpel met al die autowegen en gebrek aan andere wegen (op de kaart toch minstens). Er zijn er wel die door fietsers mogen gebruikt worden maar je weet niet welke dus daar kan je weinig rekening mee houden. Bovendien zullen de logementsmogelijkheden het ritme bepalen aan die liggen in mijn categorie ook niet voor het grijpen. Het spaanse binnenland heeft een duidelijk tekort aan campings, er beloven nog enkele lange ritten te volgen. Maandag gaat het alvast naar Jaén, waar ik bij gebrek aan camping terug in herberg zal gaan, en dat wordt toch weer iets van een 100 Km.
Vandaag dan een drukke dag gehad in Granada. Eerst door de stad gewandeld in de richting van het Alhambra, dan daar aangeschoven voor tickets, tickets bekomen voor 14u20 ingang en 16u30 voor de paleizen (je komt het Alhambra niet zomaar in), terug richting stad om iets te eten en dan terug richting Alhambra. En eens je het Alhambra binnen bent dan ben je ook al vlug een paar uur bezig. En dan terug naar de herberg gewandeld. Mijn spieren hebben vandaag voor de afwisseling eens wat anders gedaan maar veel gerust hebben ze niet. Morgen zal het wel iets rustiger zijn maar een komplete rustdag als in Lissabon maak ik er niet van.
Aan de ingang van het Alhambra ook nog een gesprekje gehad met een paar lokale fietsers die me nog wat advies gegeven hebben om makkelijker de stad te verlaten. Bovendien zou het me nog wat kilometers moeten besparen ook.














0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (1 Stemmen)
04-06-2011, 20:10 geschreven door Danny
03-06-2011
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.een kortje

Vanmorgen was het niet gewoon fris maar echt koud in Andalutië, met een echt koud windje. De extra Km van gisteren liepen gelukkig in de goede richting en daardoor werd het vandaag een echt kort ritje. Maar wat moet een mens doen als hij kampeert op 850 meter? Hij mag beginnen met klimmen, natuurlijk. 5 Km lang voor een extra 280 m hoogte. Daarna mocht ik echter overwegend dalen, nog slechts één behoorlijk klimmetje zou ik tegenkomen. Al vlug kwam ik in de aglomeratie van groot Granada. Mijn aankomst in Granada zou echt vlot verlopen hebben als het niet was van de grote wegenwerken op de Camina de Ronda, de grote avenue waarover ik aankwam en waar mijn herberg praktisch naast lag. Maar ook nu ging het redelijk vlotjes en zit ik dus in herberg in Granada, waar ik 2 dagen zal blijven.
Km vandaag: 43
Km totaal: 4968








0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
03-06-2011, 15:37 geschreven door Danny
02-06-2011
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.weer een monsterrit

Weer eentje met een dag vertraging wegens te lang, te laat en te moe.
Gisteren in de late namiddag zijn alle “anderen” de bergen ingetrokken. Terwijl ik mijn potje aan het koken was hingen zij waarschijnlijk aan de rotsen. Na mijn potje ben ik nog een terrasje gaan doen aan de bar van de camping en kwamen zij ook per twee of drie terug. Van aan de zijkant heb ik hun wereldje geöbserveerd maar ik heb mezelf niet uitgenodigd en zij ook niet, ik ben dus aan de kant blijven toekijken. Wel een lollige bende samen, met hun tattoo's, lange dreadlocks of paardenstaarten dan wel kaalkop en sik, ...
Bij het opstaan vanmorgen was het fris, grijs en nat, rond 6 uur was het beginnen regenen. Bij mijn vertrek was het nog alleen fris en grijs. De regen was gestopt, al zou het in de loop van de voormiddag nog wel een paar keer miezeren. Tegen de middag klaarde het enigszins op maar de dreiging bleef, vooral in en rond de bergen. Ook een vrij stevig windje, die ik door het kronkelen van mijn route al eens voor en eens tegen had.
Ik had gisteren een vrij stevige rit aangekondigd en die heb ik wel gehad. Het begon dus met uit de vallei te klimmen. Ik moest niet erg hoog klimmen om weg te raken maar het niveau was tamelijk straf, op 2,5 Km stond ik 220 m hoger. Daar bleef het wat schommelen om een eindje verder in een nieuwe vallei, iets hoger gelegen dan de eerste, af te dalen. Ik had ook voor een vlakker begin kunnen kiezen, langs de rivier, maar in zijn totaliteit zou ik waarschijnlijk meer geklommen hebben, alleen gespreid over een extra 20 Km. Dat leek me te gek, vooral omdat het sowieso een lange dag zou worden.
Bij Antequera moest ik even van mijn route afwijken om wat te eten en wat inkopen te doen, overigens bleek Antequera een onverwechtte meevaller. Ik besloot daar om niet naar mijn geplande route terug te keren en een alternatief te zoeken. Ik had een mooie route gepland langs kleine wegen en al de autosnelwegen ontwijkend, wat niet evident is in deze streek. Ik vreesde nu echter dat deze te lang en te lastig zou worden en zocht naar een iets korter en vlakker alternatief. Lokaal advies raadde me aan om via Archidona te gaan en dat deed ik dan maar. Er was wel een vraagteken bij een stuk autoweg dat ik moest passeren. Ik bleek er inderdaad niet op te mogen maar via een pad langs de autoweg kon ik de 4 Km ook overbruggen. Klimmen moest uiteraard toch maar het echte zware werk kwam ik nu pas tegen toen ik terug aansloot op mijn origineel geplande route, het alternatief was zonder twijfel korter en makkelijker dan mijn eerste plan.
Ik heb het al een paar keer over mijn mondje spaans gehad maar het loopt niet altijd vlot, mijn uitspraak is niet altijd even correct en ook het verstaan laat al eens te wensen over. Na een “broodjesstop” in de namiddag zijn de bazin iets over mijn reis en ik antwoordde heel vriendelijk met “gracias”, waarop zij haar opmerking nog eens herhaalde. Het was pas toen ik al een kilometer verder was dat ik me realiseerde dat haar opmerking geen opmerking was maar een vraag en dat ik eigenlijk beter had kunnen antwoorden . Ik had natuurlijk even terugkeren om te verontschuldigen en alsnog te antwoorden maar dat vond ik er een beetje over. Ik zal het trouwens allemaal maar op een, na toch al 90 zware Km, traag werkend brein steken .
Na 124 Km bereikte ik eindelijk Arenas del Rey, waar mijn camping was ... maar wel helemaal aan de andere kant van het stuwmeer. Gelieve er nog een 13 Km bij te doen ... en daarbij telkens weer bergop. Zo werd het vandaag weer een monsterrit maar er was niets dichter of makkelijker mogelijk zonder snelwegen te nemen. Zo verzamelde ik vandaag 137 Km en 2400 hoogtemeters, ik ben dan ook blij dat ik tweemaal voor de kortere optie koos. Ik heb overigens in de bergen vandaag nog mooie beelden gezien maar eerst was het weer niet goed genoeg voor foto's en later ik niet meer.
En zo ben ik dus geëindigd op de camping van Arenas del Rey, waar ik voor het eerst sinds lang nog eens op echt gras kampeer en waar al mijn pikketen vlotjes de grond ingaan.
Km vandaag: 137
Km totaal: 4925












0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
02-06-2011, 00:00 geschreven door Danny
01-06-2011
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.iets rustiger, even mooi

Vanmorgen begonnen met een paar uurtjes in Ronda. Hoewel het best een mooi stadje is moet dat eigenlijk niet meer zijn en “de” foto is toch niet de nemen want de plaatsen waar het écht zou kunnen zijn afgesloten door hotels of toestanden. Ik had dus gisteren eigenlijk niet zo negatief moeten zijn in mijn redenering.
Vandaag ging het nog een eindje verder over de plateau, de eerste 20 Km rustig stijgend en daarna overwegend dalend. Ondanks de stralende hemel werd het niet echt te warm, door een redelijk briesje dat op sommige plaatsen vrij stevig op de kop stond. De omgeving op de plateau bleef erg mooi, zij het iets minder extreem dan gisteren. Echt prachtig werd het vandaag vanaf Ardales, waar ik een lokaal baantje langs een mooi stuwmeer nam. En dan op een bepaald moment draai je over een heuveltje weg van het meer en dan zit je plots midden in de bossen en de bergen, van waar je dan weer daalt in een prachtige vallei. De overgangen zijn in woord en beeld niet te beschrijven. Ik heb ondertussen gedurende 2 maanden al mooie dagen gehad en mooie dingen gezien maar de afgelopen 2 dagen waren echt top. Ik zit nu wel vrij diep in een vallei en dat betekent natuurlijk maar één ding, je moet er op één of andere manier terug uit en dat betekent dan weer klimmen natuurlijk. Morgen belooft een lange en zware dag te worden maar ongetwijfeld weer even mooi en daarna wacht Granada.
Momenteel zit ik echter nog op de camping in El Chorro en hoewel de omgeving prachtig is, is ze iets rustig dan even terug. Hier beneden staat één of andere centrale van het stuwmeer en die maakt nogal wat drukte. Op de camping staat alles in het teken van klimmen. “Ander volk” dan ik, mannen die in bermuda of pyamabroek en bloot bovenlijf tegen de rotsen gaan hangen . En in de aanpalende herberg zitten een massa kinderen op “adventure camp”. Toch valt het hier allemaal wel mee.
Km vandaag: 67
Km totaal: 4788














0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
01-06-2011, 17:44 geschreven door Danny
31-05-2011
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.zwaar maar suppermooi

Ik geloof dat zowat driekwart van de bezetting van de camping gisteren engels sprak, allemaal van GBZ. Nu, ik zou ook die rots zo veel mogelijk ontvluchten. Al zou ik ook opzien tegen de chaos om er telkens terug op te raken.
Wat het weer betreft was vandaag weer hetzelfde als gisteren, wisselend bewolkt en dus met wisselende temperaturen. Als je echter in de zon moet klimmen is het enkel maar braden.
Vanmorgen ben ik nog eens koppig geweest en heb besloten om niet te luisteren naar de raad van de man van receptie gisteren en toch te kiezen voor het alternatief dat er volgens de andere kant op moest zijn ... en het heeft geloond. Ik moet zowat 10 Km bespaard hebben en veel rustiger door een mooiere omgeving gefietst hebben, de aangerade route liep terug een stuk over de autosnelweg. Ik kan niet geloven dat de man mij terug naar San Roque zou sturen, het was zelfs een heel goede weg dus zelfs met de auto zou ik voor dit traject kiezen. Misschien dat hij zijn camping niet veel verlaat, er hing ook een licht alcohol geurtje aan.
Ik heb gisteren stevig klimwerk aangekondigd maar in het begin viel het nogal mee. De eerste 18 Km gaven het klassieke op en af en eens de grotere weg bereikt werd het zelfs een heel eind vlak. Op deze grotere weg wordt trouwens, schijnbaar, wel meer gefietst. Ik ben dan ook verscheidene wielertoeristen tegengekomen, en dat is tekens weer goed voor een groet. Jimena de la Frontera he ik links op zijn berg laten liggen maar een eind verder, na 42 Km, begon het dan toch, het aangekondigde klimwerk. Gestaag ging het bergop om, op 10 Km, 600 meter hoger te klimmen. Daar vlakte het even af tot Gaucin, waar ik stopte voor mijn lunch. Van Gaucin ging het verder richting Ronda ... gestaag klimmend. Op een kleine 5 Km kwamen er nog eens 220 hoogtemeters bij. Daarna volgden enkele grote golven, telkens tussen 840 en 720 meter, om dan nog eens verder te klimmen naar eerst 950 meter en na een korte afdaling nog eens terug verder tot iets boven de 1000 meter. De laatste 8 Km mocht ik gelukkig terug dalen. Het tweede deel van de rit was zo toch goed voor 1500 hoogtemeters. Het was wel schitterend fietsen in de bergen en op de plateau, schitterende vergezichten. Even voor Gaucin kon ik zelfs in de verte de rots van Gibraltar nog zien opduiken, alleen was het de onduidelijk voor een degelijke foto.
De camping van Ronda ligt enkele kilometer voor de stad en ik had vandaag de moed niet meer om nog een eindje verder te fietsen om ze uitgebreid te bezichtigen. Morgen vertrek ik in die richting en het zal dan een beperkter bezoek met bepakking worden. Ik vrees dat ik niet de beroemde foto vanaf beneden naar de brug zal kopiëren. Dat is een nadeel van fietsreizen als je niet rustig genoeg bent om de tijd te nemen, want eigenlijk heb ik er wel de tijd voor om een extra dag te nemen.
Op de camping hebben we trouwens een klein fietsershoekje met mezelf, een nederlander en nog een nederlands koppel.
Al bij al ben ik vandaag overigens tevreden dat ik koppig geweest ben, een extra 10 Km had de zaak vandaag geen goed gedaan.
Km vandaag: 89
Km totaal: 4721














0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
31-05-2011, 20:05 geschreven door Danny
30-05-2011
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.even naar Groot Brittannië

Gisteren “gevierd” met gamba's van de grill, lekker! Ik had overigens gelijk van een eindje terug te rijden naar de camping, aan de andere kant geen campings meer maar alleen bergen.
Vandaag werd, wat het weer betreft, een zelfde dag als gisteren, wisselend bewolkt en daardoor ook wisselende temperaturen. Het is een heel verschil tussen een wolk en een opklaring wat temperatuur betreft. Behalve tijdens het klimmen, dan genereer ik mijn eigen warmte.
Om te beginnen ging het vanmorgen naar en door Algeciras. Voorbij Algeciras hoopte ik een kustweggetje te vinden maar dat bleek niet mogelijk, de enige mogelijkheid was ... de autosnelweg! Na enkele kilometers werd er wel een fietspad afgeleid ... om na de drukke kruising terug naar de autosnelweg te leiden, met aan het eind van het pad de waarschuwing: “opgepast, u bevind zich op een autosnelweg”! Ik werd op die snelweg trouwens een paar keer vlotjes gepasseerd door enkele lokale wielertoeristen die dit waarschijnlijk wel eens meer doen. En zo ging het verder, tot een eindje voor Gibraltar de snelweg eindigde en ik al die auto's terug voorbij kon omdat zij moesten invoegen en verderop sowieso moesten aanschuiven om Gibraltar in te mogen. Er is hier een echte, stevige grenspost. De rots maakt echt wel indruk bij het naderen maar wat volgt is toch vooral chaos, niet in het minst bij het binnenrijden van Gibraltar. Even verder mag je dan ook nog eens stoppen voor een slagboom om een vertrekkend vliegtuig voorrang te geven. Ik ben Gibraltar helemaal rond gereden maar niet tot boven, mocht dat al mogen. Ik heb voor de toeristen oplossing gekozen en de (dure) kabelbaan genomen, heen en terug. Meer dan mooie uitzichten, apen en verder de klassieke toeristentoestanden (restaurant, souveniershop, ...) is er boven niet te zien maar je moet er wel geweest zijn (ik ben misschien niet helemaal eerlijk, er is ook nog sprake van een natuurpark maar daarvoor heb ik niet bijbetaald dus daarover weet ik niets te vertellen. De rots maakt dus echt wel indruk maar verder stelde Gibraltar voor mij niet veel voor. Ik had er wel een veel zuiverder zicht op Afrika dan vanuit Tarifa.
Dan werd het dus tijd om een eindje terug te keren naar San Roque en de camping daar op te sporen. Met de, alweer zeer goede, hulp van een voorbijganger bleek dit geen probleem. De man verwittigde mij wel dat het nog een heel eindje was, bij het verlaten van het stadje nog een 4 Km. Het bleken er uiteindelijk zelfs een 6 te zijn maar ik vond het best meevallen. Ik zal ze echter wel ook nog eens terug te moeten doen want er schijnt geen rechtstreekse aansluiting van hier met mijn route voor morgen. Maar zo kwam ik dus op de, belachelijk dure, camping van San Roque terecht. Ze werken hier met een vaste prijs per perceel, die al zoveel is als een normale nacht in tent maar waar “warme douche en elektriciteit” inbegrepen zijn, en daar bovenop nog een prijs per persoon en per tent. Dat loopt dus op, maar aangezien ik dus toch elektricteit heb blog ik vandaag van bij mijn tent. Ik heb al vanop veel, rare, plaatsen geblogd maar dit is de eerste keer van voor mijn tent en ondertussen laad, ook voor de eerste keer op een camping, een batterij voor de camera op, stopcontacten genoeg bij de hand.
Vandaag heb ik overigens afscheid genomen van de zee voor deze tocht en voor morgen belooft dit alvast stevig klimwerk.
Km vandaag: 83
Km totaal: 4631














0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
30-05-2011, 20:13 geschreven door Danny
Inhoud blog
  • thuis
  • laatste nachtje
  • Belgique
  • laatste nacht Frankrijk
  • een halve rustdag
    Archief per week
  • 27/06-03/07 2011
  • 20/06-26/06 2011
  • 13/06-19/06 2011
  • 06/06-12/06 2011
  • 30/05-05/06 2011
  • 23/05-29/05 2011
  • 16/05-22/05 2011
  • 09/05-15/05 2011
  • 02/05-08/05 2011
  • 25/04-01/05 2011
  • 18/04-24/04 2011
  • 11/04-17/04 2011
  • 04/04-10/04 2011
  • 28/03-03/04 2011
  • 21/03-27/03 2011
    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek

    Blog als favoriet !
    Links
  • Mijn (reis)foto's
  • Noordkaap 2009
  • Een collega, te voet naar Compostela
  • Kinderkankerfonds UZ Leuven
  • Cliniclowns
  • SOS Kinderdorpen
  • Handicap International

  • Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs