"Ik werd geboren onder ongewone omstandigheden." Zo begint The Curious Case of Benjamin Button, een adaptatie van het verhaal van F. Scott Fitzgerald over een man die wordt geboren in de jaren tachtig, en omgekeerd ouder wordt: Een mens die, zoals ieder van ons, niet in staat is om de tijd stil te zetten. We volgen zijn vreemd verhaal, dat plaatsvindt in New Orleans op het einde van Wereldoorlog I. Een tocht die zo ongewoon is als een mensenleven kan zijn. Benjamin Button is een groots verhaal van een niet zo gewone man, de mensen die hij ontmoet en de plaatsen die hij op zijn weg ontdekt, de liefde die hij vindt, de vreugde van het leven en het verdriet van de dood, en datgene wat blijft ongeacht de tijd.
Mooie film die je doet nadenken over het leven en de dood. Al moet je er wel heel wat tijd voorover hebben om hem te kijken, de film duurt bijna drie uur, toch voelt het niet zo lang aan. Zeker de moeite.
Categorie:in the picture Tags:the,curious,case,of,benjamin,button
The Curious Case of Benjamin Button
ELIZABETH ABBOTT: I kept waiting, thinking I would do something to change my circumstance... Do something... But I never did... Its an awful waste, you can never get it back... wasted time...
Scenarioschrijven Dag 30: Begin met het nemen van de volgende stap
Je hebt al een heel traject afgelegd. Je hebt je script geschreven en herschreven. Ongeacht wat je nu van je kwaliteiten als scenarioschrijver denkt, je hebt altijd een bewijs hiervan in de vorm van een (ongeveer) 120 pagina's tellende bundel. Nu ben je op weg naar de volgende stap van uw reis, vindt twee of drie vrienden die je vertrouwt en geef ze een exemplaar per persoon. Zodra ze je script gelezen hebben vraag je hen om kritiek. Vat het niet persoonlijk op, het is veel beter om nu op je tekortkomingen gewezen te worden dan na het verzenden van je script aan een agent of producent.
Je moet misschien nog één en ander herschrijven vooraleer je script klaar is om te verkopen. Misschien moet je zelfs nog twee of drie versies schrijven, maar het is zeker de moeite en de tijd waard, want het is alleen in de strijd dat succes een betekenis heeft.
François maakt zich klaar als leraar van de vierde klas voor een nieuw jaar op een middelbare school in een moeilijke wijk. Culturen en denkwijzen botsen vaak met elkaar in het klaslokaal, die een afspiegeling is van de hedendaagse Franse maatschappij. Hoe vermakelijk en inspirerend de leerlingen ook kunnen zijn, hun moeilijke gedrag kan elk enthousiasme van een onderbetaalde leraar dempen. François staat erop een omgeving te creëren waar respect en aandacht de boventoon voeren. Hij verbaast zijn leerlingen met zijn openheid en oprechtheid, maar ze kunnen het niet nalaten zijn democratische methodes en zijn ethiek stevig op de proef te stellen.
Hoewel entre les murs aanvoelt als een documentaire is dit toch een, deels, geregisseerde film. De reacties van de jongeren worden gestuurd maar zijn deels ook geïmproviseerd. De titel van de film vat eigenlijk al het hele concept samen: tussen de muren. En dat is ook de wereld waarin bijna de gehele film zich afspeelt, binnen de 4 muren van het klaslokaal. Hoewel er dus weinig beeldvariatie is, blijft deze film toch boeien. Dit mede dankzij de boeiende en gevatte dialogen die in een sneltreinvaart over het scherm rollen. Voor iedereen die een kijkje wilt nemen achter de schermen van de schoolpoort is deze film zeker een aanrader, voor anderen is hij op het eerste zicht misschien minder interessant, maar kan hij toch nog weten te boeien door zijn sappige dialogen.
Een Amerikaanse prof, Walter Vale, ontdekt bij toeval dat twee illegalen, Tarek en Zainab, introkken in zijn appartement in New York. Hij komt daar amper en omdat hij vermoedt dat de man en de vrouw op hun beurt slachtoffers zijn van een oplichter, staat hij toe dat ze voorlopig bij hem verblijven. Hun aanwezigheid gooit zijn leven overhoop. Van een uitgebluste man evolueert hij tot iemand die zijn medemensen wil wakker schudden. Want hij maakte kennis met de onmenselijkheid van een bureaucratie die mensen als nummers behandelt. The Visitor is een bijzonder warme, humane en ontroerende film met een kritische kijk op de immigratiepolitiek van de Verenigde Staten.
Zeer mooie, emotionele film waarin de frustratie mbt de immigratieproblematiek duidelijk voelbaar is.
Tarek Khalil: Oh shit! We have to get home! Zainab's gonna kill me, I'm on Arab time again. Prof. Walter Vale: What is "Arab time"? Tarek Khalil: It means I'm late by an hour. All Arabs are late by an hour, it's genetic, we can't help it.
Het goed uitziende, onverstoorbare Congreslid Stephen Collins is de hoop van zijn politieke partij. Alle ogen zijn gericht op deze opkomende ster als partijkandidaat voor de naderende race om het presidentschap. Tot zijn onderzoeksassistente, die tevens zijn minnares is, op brute wijze wordt vermoord en het ene geheim na het andere uit de kast rolt. McCaffrey heeft het twijfelachtige genoegen bevriend te zijn met zowel Collins als met de spijkerharde uitgever Cameron, die hem op onderzoek stuurt. Bij zijn zoektocht met zijn partner Della naar de moordenaar stuit McCaffrey op een doofpot-operatie die de totale machtsstructuur van het land dreigt te ontwrichten.
State of Play vertrekt van een ijzersterk scenario. Het verhaal is compleet onvoorspelbaar en alles wat men opzet wordt later netjes ingelost. De cast is ook niet van de minste. Toch zou je technisch meer verwachten van een prent als deze. Er zitten heel wat storende camerakaders en bewegingen in. Daarnaast zijn er, zo mogelijk, nog meer storende en soms slordige cuts. In mijn ogen een mooi voorbeeld van hoe je van een goed scenario een minder goede film kunt maken. Maar desondanks toch de moeite om te zien.
Mulder blijft volharden in zijn zoektocht naar de waarheid terwijl Scully, de passionele, intelligente onderzoekster onlosmakelijk verbonden blijft met haar collega.
Misschien een klapper voor de echte X-files fans, maar persoonlijk vond ik deze film niet echt super. Het bijverhaal met de zieke jongen waar Scully zo bezorgt over is leidt nergens naar. En het hoofdverhaal kon veel beter uitgewerkt worden zodat je van een echt spannende thriller kan spreken. Nu is het basisidee er wel, maar er wordt niet veel mee gedaan. Daarnaast zitten er een heel aantal vervelende cuts in de film wat hem helemaal niet aangenaam maakt om naar te kijken. Niet echt de moeite om je tijd aan te besteden als je het mij vraagt.
Categorie:in the picture Tags:the,x,files,i,want,to,believe
The X files : I want to believe
Fox Mulder: This is not an exact science. If it were me, I'd be on the guy 24/7. I'd be in bed with him kissing his holy ass. ASAC Dakota Whitney: Father Joe is a convicted pedophile. Fox Mulder: [surprised] ... Maybe I'd stay out of bed with him.
Scenarioschrijven Dag 16-29: Herschrijven, draaien en wringen
Dertien is een ongeluksgetal voor sommigen en het kan werkelijk zo gaan aanvoelen vanaf nu, want dit kan een lang en pijnlijk proces worden. Dertien dagen keihard werken aan je script om het in een verkoopbaar project om te zetten kan ervoor zorgen dat je soms de haren uit je hoofd wilt trekken, maar de persoonlijke voldoening en (hopelijk) financiële beloning achteraf zal dit meer dan goed maken.
Je kan hetzelfde patroon volgen dat je gebruikt hebt bij het schrijven van je script. Herwerk om de twee dagen een blok (Pagina 0-10, 45-60, enz.). Gebruik de eerste dag om het grootste deel van het werk te doen. Verbeter eventuele spelfouten, herschrijf dialoog en verwijder alle scènes die je niet nodig acht. Gebruik vervolgens de tweede dag om kleinere details weg te werken.
Engeland, eind van de 18e eeuw. Net zoals Lady Diana, van wie ze de voorouder is, is Georgina, de Gravin van Devonshire, een mooie, charismatische vrouw die wordt aanbeden door de bevolking. Ze is getrouwd met de graaf maar die houdt er ook een maîtresse op na. De Gravin moet deze driehoeksverhouding oogluikend toelaten. De gravin besluit haar energie in andere zaken te steken en gooit zich in het publieke leven. Ze gaat op campagne voor de liberale partij en is ook groot voorstander en verdedigster van de vrouwenrechten. Zo leert ze ook de toekomstig eerste minister Charles Grey kennen en begint ze met hem een relatie...
Film met prachtige kostuums in al even schitterende decors. Daarbij is hij technisch ook nog eens dik in orde en gaat het verhaaltje ook al niet vervelen. Kortom: de moeite om gezien te hebben.
Scenarioschrijven Dag 15: Lezen, lezen, lezen tot je er hoofdpijn van krijgt
Lees en herlees je script zo vaak je kan. Neem alle informatie die je geschreven hebt in je op. Probeer terug te denken aan de oorspronkelijke plannen voor je script, zit je op koers? Wat je niet wilt doen op dit punt is negatief oordelen over je capaciteiten als scenarioschrijver . Je bent tenslotte pas halverwege de maand!
Eenmalige cursus scenarioschrijven aan de Academie in Lokeren
Hugo Van Laere geeft les Literaire Creatie aan de Stedelijke Academie in Lokeren. Volgend schooljaar geeft hij eenmalig de module scenario schrijven.
Hij behandelt daarin aan de hand van voorbeelden en oefeningen de volgende onderwerpen: het creëren van boeiende personages, het uitwerken van een intrigerend plot, de kenmerken van verschillende genres, de opbouw van een klassieke structuur, de kenmerken en beperkingen van een alternatieve structuur (zoals in The Hours, Magnolia, Babel) en specifiek voor televisie: de ontwikkeling van een serie en de ontwikkeling van een telenovelle.
Wanneer? september 2009 juni 2010; telkens op zaterdag van 11.00-14.00. Ervaring in scenario schrijven is niet vereist, maar is ook geen hinder.
Hugo Van Laere is scenarist van o.a. de in Shangai bekroonde film Dennis van Rita, van de tv-series Rupel en 16+ (2de reeks), van de geadapteerde telenovelle Sara en de gloednieuwe telenovelle David die vanaf september wordt uitgezonden op VTM.
Inschrijvingen: van de laatste week van augustus tot 30 september. Meer info: SAMW: Groendreef 8, 9160 Lokeren; tel 09/340 95 23 of e-mail: samw@lokeren.be
Categorie:Filmfestival/cursussen ea Tags:cursus,scenarioschrijven
SM rechter
Wanneer Koens huwelijk met Magda dreigt uiteen te vallen, beslist hij om zijn eigen fatsoensgrenzen tot het uiterste te testen. Samen ontdekken ze haar verborgen verlangens. Nooit had Koen gedacht dat SM tot een gelukkig huwelijk zou kunnen leiden. Maar wanneer gaandeweg Magda verder gaat, en extremere vormen van genotsbeleving opzoekt, raakt het koppel verstrikt in een web van pooiers, klikkende rijkswachters en afgunstige collegas. SM-rechter is een liefdesverhaal over een man die alles over heeft voor het geluk van zijn vrouw, en zo beetje bij beetje zijn grenzen verlegt. Het is echter ook het verhaal van een maatschappij die nog niet klaar is om extreme liefde tussen twee mensen te aanvaarden.