Geproefd en besproken tijdens tasting BPC 't Plakkertje Roeselare en ook door den Wacho in zijnen paddestoel. De link voor deze APA is niet ver te zoeken. Huisbrouwer Bram Neudt ontwierp het als aandenken bij de geboorte van zijn eerste zoonEmmerik waardoor de vaste botteldatum 23 Nov 2017 blijft.De brouwer brengt dan ook zijn voorliefde voor de usaanse hop aan met de inbreng van 'Zythos' pallets een blender uit 'Yakimo Chief (VS). Met gebruik van tarwemout en spelt wordt een uniek smaakpallet gebracht. Om grotere capaciteit te krijgen werden bij deze de ketels van Brouwerij De Meester Stasegem in gebruik genomen.
PROEFKOTJE: Wazig goudgeel met mooie romige witte schuimkraag en pittige carbonatatie. Een licht (pompelmoes) fruitig hopgevoel doorspoelt zoet licht kruidig het aroma. Met citrus inslag in het zachte en fris mondgevoel waarbij ook hier het fruitige en aangenaam gekruide hopgegegeven een feit is en je verder smaakvol meevoert naar een licht bittere, droge afdronk. Zeer mooi abieritief.
Thuisbrouwerij BramBrass, Achiel Quatannestraat 7, Heestert 'Zwevegem) - brambrass.bieren@gmail.com - 0498/64 49 21 _ www.facebook.com /BramBrass.
Brouwerij De Meester, Steenbrugstraat 187, Stasegem (Harelbeke) - info@brouwerij-demeester.com - 0468/143 680 - www.brouwerij-demeester.be
|