Gastenboek van de Izegemse Belleman
  • Zoekt belleman voor donderdag 6/9/18 URGENT
  • cialis 20 mg costco
  • i recommend viagra cheap
  • buy cialis vigour in dubai
  • viagra cialis generique

    Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek

    En een volgende carnavalseizoen is weer aangebroken ! ! !
    Kijk ook eens op www.bloggen.be/stadsreuzen !
    Zoeken in blog

    Foto
    Mijn favorieten
  • Izegemse favorieten
  • Foto
  • Caricaturist Hans Deconinck
  • Izegemnaar Paul Berlamont
  • Izegemse cabaretier Karel Declerck
  • Stad Izegem
  • Izegemse musea
  • Foto
    Foto
  • http://www.bloggen.be/stadsreuzen
  • Foto
    Foto
    Alle info over Nederlandse omroepers op www.stadsomroepersgilde.nl
    Fantastische Bierblog
  • http://blog.seniorennet.be/bierblog/
  • Foto
    Izegemse top-cabaretier
  • Top cabaretier Karel Declercq
  • Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    De Izegemse Belleman
    Guy Vandendriessche
    Oyez ! Oyez ! Oyez ! Aandacht ! Aandacht ! Boeren, Burgers en Buitenlui !...Ja, zo begint een Engelse 'town crier', een Vlaamse 'belleman' of een Nederlandse 'stadsomroeper' zijn betoog. U krijgt hier een overzicht van de herkomst van deze beroepsactiviteit, met een blik in het verleden en hoe het op de dag van vandaag nog steeds, zij het nu eerder als hobby of toeristische attractie, in ere wordt gehouden. Hier kunnen jullie dan ook mijn reilen en zeilen als de Izegemse stadsomroeper volgen, vanaf het begin (met de opening van de Izegemse Centrale Doortocht in 2004)tot op heden. De nieuwste berichten staan telkens bovenaan. Lees er alles over op dit blog. WELKOM ! En vooral : Zegt het voort ! Zegt het voort !
    16-06-2003
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.2nd Haworth Village TC Championship 2003

    2nd Haworth Village TC Championship 2003

    Foto's op
    http://www.haworth-village.org.uk/events/haworth-events/pictures/pictures.asp?top=Town%20Crier%20competition&cat=Event%202003

    16-06-2003 om 00:00 geschreven door Guy  


    >> Reageer (0)
    05-05-2003
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De Stadsomroeper van Elburg
                                  

    REGLEMENT VOOR DE STADSOMROEPER VAN ELBURG
     
    1. De stadsomroeper zal slechts optreden wanneer de begeleidingscommissie hem daartoe de opdracht geeft.
      Het optreden zal worden beperkt tot heel bijzondere gelegenheden.
    2. De begeleidingscommissie wordt gevormd door Philip Docter, Jaap Westerink en Willem van Norel.
    3. De stadsomroeper draagt bij de uitoefening van zijn werkzaamheden het daarvoor bestemde kostuum en baret.
    4. Ter aankondiging van de rond te roepen berichten maakt de stadsomroeper gebruik van de bel.
    5. De stadsomroeper roept zijn berichten rond op de volgende lokaties: de Havenkade (bij het beeld), de Kruushoek, de Eiermarkt (bij Rosas), de hoek Ledige Stede/Jufferenstraat, de Knikkermarkt (bij Kruithof) en de Vischmarkt.
    6. De vergoeding per rondgang is vastgesteld op 25 euro.
    7. De stadsomroeper is tijdens de uitoefening van zijn werkzaamheden verzekerd tegen ongevallen via de collectieve polis van Arent thoe Boecop.
    8. De aanstelling van de stadsomroeper kan worden opgezegd door zowel de stadsomroeper als de begeleidingscommissie.
      Dit alles in goed overleg tussen de betrokkenen.
    9. In alle gevallen waarin dit reglement niet voorziet beslist de begeleidingscommissie. 
            W. van Norel
            5 mei 2003
     

    STADSOMROEPER VAN ELBURG
     
    Op donderdag 18 december 2003 heeft de begeleidingscommissie een bijeenkomst belegd met de stadsomroeper Sjoerd Klappe. De begeleidingscommissie bestaat uit: Philip Docter, Jaap Westerink en Willem van Norel.
    Doel van de vergadering was om terug te kijken op het afgelopen jaar en al vast vooruit te blikken op het jaar 2004.
     
    Jaarverslag 2003
    Op donderdag 15 mei werd Sjoerd Klappe in het Gruithuis geïnstalleerd als stadsomroeper van Elburg. In het bijzijn van ongeveer zestig mensen werd hem het nieuwe costuum en (symbolisch) het oude bekken overhandigd. Enkele uren daarvoor had de stadsomroeper van Deventer met luide stem Sjoerd Klappe reeds aangekondigd bij de Elburger bevolking.
    Het eerste optreden van de Elburger stadsomroeper was op vrijdagavond 16 mei. Op zes plekken in de binnenstad en de haven kondigde de stadsomroeper de 'fietstocht langs historische boerderijen in Elburg en Oldebroek' voor de volgende dag aan.
    Het tweede optreden van de stadsomroeper was op zaterdagmiddag 6 september. Aan de hand van een beknopte tekst kondigde Sjoerd Klappe het naderende Botterweekend aan.
    In de pers is uitgebreid aandacht besteedt aan het opnieuw instellen van de functie van stadsomroeper. Daarnaast verleende Sjoerd Klappe medewerking aan een uitzending van de L.O.E. Onze fotograaf Jan Hendrik Hakkers heeft diverse foto's van de nieuwe stadsomroeper gemaakt.
    Inmiddels heeft de stadsomroeper een nieuwe boekrol en een koperen bel ter beschikking gekregen.
     
    Afspraken 2004
    In overleg met de stadsomroeper heeft de begeleidingscommissie de volgende afspraken gemaakt:
    - Bij de gemeente Elburg zal een verzoek tot subsidie worden ingediend. Er ligt een toezegging van 1500 gulden (681 euro). Willem van Norel dient dit verzoek in.
    - Willem van Norel heeft de gebroeders Deetman de opdracht gegeven om een nieuwe bel te maken.
    - Jaap Westerink zorgt voor een bijpassende boekrol waarop het voor te lezen bericht kan worden bevestigd.
    - De stadsomroeper loopt zijn route volgens een vast patroon: hij begint aan de haven en loopt vervolgens naar de Kruushoek; via de Smedestraat gaat hij vervolgens naar de Eiermarkt, de hoek Ledige Stede/Jufferenstraat, de Knikkermarkt en de Vischmarkt.
    - Voorlopige optredens in het jaar 2004: zaterdag 20 februari (Visserijavonden), de zaterdag voor Palmpasen, de zaterdag voor het Botterweekend en de zaterdag voor Sint Maarten.
    - Mocht er een Grachtentocht (schaatsen) komen, dan zal de stadsomroeper (mogelijk) worden ingezet.
     
    Willem van Norel (secretaris)

    05-05-2003 om 00:00 geschreven door Guy  


    >> Reageer (0)
    08-09-2002
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De Pierlalastoet van Ursel 2002

    De 'belleman' leest voor de eretribune het programma voor...





    Lees er alles over op
     
    http://www.ryserhove.be/ursel.html

    08-09-2002 om 00:00 geschreven door Guy  


    >> Reageer (0)
    16-06-2002
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.1st Haworth Village TC Championship 2002

    1st Haworth Village TC Championship 2002

    foto's op
    http://www.haworth-village.org.uk/events/haworth-events/pictures/pictures.asp?top=Town%20Crier%20competition&cat=Event%202002

    16-06-2002 om 00:00 geschreven door Guy  


    >> Reageer (0)
    01-06-2002
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Queen's Golden Jubilee 2002

    In 2002 vierden de Engelse bellemannen het 'gouden' ambtstermijn van de Engelse Koningin Elisabeth.
    En voor de gelegenheid werd er in het Canadese Markham een Stadsomroepers-concours georganiseerd.
                                                                      
    Het 'Golden Jubilee Town Crier Competition' verwelkomde bellemannen en -vrouwen uit alle hoeken van de wereld : 
    er waren deelnemers uit Nieuw Zeeland, Nederland, Polen, United States en Canada.

                

    We lopen even het lijstje af...



    01-06-2002 om 00:00 geschreven door Guy  


    >> Reageer (0)
    31-05-2002
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Town Crier Competition Golden Jubilee of Her Majesty Queen Elizabeth II 2002

    Oyez! Oyez!



    In honour of the Golden Jubilee of
    Her Majesty Queen Elizabeth II,
    you are invited to a
    Town Crier Competition,
    to be held
    31 May 2002 to 2 June 2002,
    in

  • The Town of Markham,
  • The community of Sharon in
    The Town East Gwillimbury, and
  • The City of Toronto,
    all in Ontario, Canada.




    Agenda for Competitors and the Public
  • The public is cordially invited to come and hear the Town Criers,
    and to join them on suitable occasions, as noted below.

    Thursday, May 30, 2002

    6:00 p.m. Markham Museum and Historic Village in the Old Village of Markham. Here Dinner is being supplied by the Markham Historical Society to the Town Criers. (For Town Criers and their escorts only)

    9:00 p.m. Join the Town Criers at The Duchess of Markham.

     

    Friday, May 31st, 2002

    10:00 a.m. The first cry will take place at Historic Fort York. This cry will be the cry about Historic Fort York. Following the cry the top three criers will be announced and presented with plaques.

    2:30 p.m. Join us for the Opening Ceremonies of the Bloorcourt Festival and the second cry. This cry will take place at Bloorcourt Village (located at Bloor Street and Shaw Street.) The subject of the cry will be Bloorcourt Village and Toronto. Following the cry the presentation of the plaques to the winners.

    6:30 p.m. The criers will be at the CN Tower. They will be doing demonstration cries where the public is invited to choose the best Town Crier.

     

    Saturday, June 1st, 2002

    10:00 a.m. The Town Criers will lead the Unionville Festival Parade up Main Street Unionville.

    12:00 p.m. The official opening of the Queen's Golden Jubilee Town Crier Competition at the Band shell where the 3rd and 4th cries will take place.

    12:15 p.m. The third cry will start. The subject is the Queen's Golden Jubilee. At the end of the third cry the top three criers will be announced.

    3:30 p.m. The start of the fourth cry. The topic is a vendor from the Main Street of Unionville that has been given to the crier. The top three criers will be awarded plaques.

    6:00 p.m. The criers will be at The Duchess of Markham for dinner. The Duchess of Markham has kindly agreed to provide dinner for the criers and their escorts.

    9:00 p.m. The criers will be back at the Unionville Festival for the Fireworks.

     

    Sunday, June 2nd, 2002

    10:00 a.m. Church service at St. Andrew's United Church, 32 Main Street in Markham.

    11:15 a.m. Pot Luck lunch at the Church. Please join the Town Criers and bring your favourite dish to share.

    2:30 p.m. The fifth cry will be held at the Sharon Temple in East Gwillimbury. The cry will be about the Sharon Temple. Following the cry the top three criers will be awarded plaques.

    5:00 p.m. The Lions Club of Sharon is hosting a Community BBQ. Everyone is invited to join the Community of Sharon for this Fun Day.

    6:00 p. m. The announcement of the Grand Champion and the two runners up.

     

    The Golden Jubilee Town Crier Competition is held in conjunction with the 27th Annual Unionville Village Festival. This Festival on its own attracts over 25,000 people who are not strangers to the excitement generated by Town Criers. In 1993 the Town of Markham hosted the World Town Crier Championships to the delight of the many thousands in attendance.



     

    ONTARIO GUILD OF TOWN CRIERS

    COMPETITION RULES AND REGULATIONS

    These Competition Rules and Regulations were assembled by a Committee of

    Members of the Ontario Guild of Town Criers during the months of February and

    March 1993, with revisions made in July 1993.

    The Committee consisted of:

    David McKee, Town Crier, City of Brantford

    Tom Jones, Town Crier, Town of Richmond Hill

    Ralph Wilding, Town Crier, Town of New Tecumseth

    John Webster, Town Crier, Town of Markham (ex-officio)

     

    ONTARIO GUILD OF TOWN CRIERS

    COMPETITION RULES AND REGULATIONS

     

    PREFACE: The Rules Committee was formed to propose a list of Rules and Regulations concerning Town Crier Competitions to the Membership of the Ontario Guild of Town Criers, and offer guidelines and suggestions to the Organisers of Town Crier competitions.

    ARTICLE A: GENERAL

    These are the Competition Rules and Regulations of the Ontario Guild of Town Criers, hereinafter called the Rules. The Rules are set out to provide a standard and framework to assist the Competitors, Judges, Scorers and Organisers of a Town Crier Competition.

    ARTICLE B: ORDER OF CRIES

    B-1 The order of Criers shall be determined by lot, by one of the two methods outlined in sections B-1(a) and B-1(b) below. « «

    B-1(a) The names of the competing Criers are printed on separate sheets of paper and placed in a hat or other suitable container. A neutral party randomly draws the names from the hat or container. The order of selection determines the Criers' positions in the Competition.

    e.g. initial name drawn, position one second name drawn, position two etc.

    B-1(b) The names of the competing Criers are printed on separate pieces of paper and placed in a hat or other suitable container. Numbers corresponding to the number of Criers, are printed on separate pieces of paper, and placed in a second hat or suitable container. One name and one number are randomly drawn from each hat or container by one or two neutral parties, and matched. This procedure is repeated until all the names and all the numbers have been selected. The matched names and numbers determine the Criers' positions in the Competition.

    e.g. Where the first name drawn is matched with the number six, then the Crier is the sixth Competitor.

    « « Although either method is acceptable the Committee recommends method B-1(b) to select the Criers' order.

    B-2(a) One Cry Competition:

    Order of cries determined as in B-1(a) or B-1(b).

    B-2(b) Two Cry Competition:

    Order of cries determined as in B-1(a) or B-1(b).

    B-2(b)I Where the number of Criers is even, the top half of the order shall be moved to the bottom half for the second Cry.

    B-2(b)ii Where the number of Criers is odd, the order of Criers shall be divided as closely as possible to half, with the lesser number being in the first part and the greater number in the second part. The top part shall be moved to the bottom for the second Cry.

    B-2(c) Three Cry Competition:

    Order of cries determined as in B-1(a) or B-1(b).

    B-2(c)i Where the number of Criers is divisible by three, the first third shall become the last third for the second cry, and shall become the middle third for the third cry, the order being maintained.

    B-2(c)ii Where the number of Criers is not divisible by three, the order of Criers shall be divided as closely into thirds as possible, such that the least number are in the first part and the greatest number are in the last part. The first part shall become the last part for the second cry, and shall become the middle part for the third cry, the order being maintained.

    B-3 In order to be counted in the final standings, a Crier must compete in all cries. All cries shall be counted.

    B3(a) All Competitors must be prepared to cry when they are called.

    B-3(a)i Should a Crier not proceed when called, that Crier shall be called again after ten seconds. Should there be no response after a further ten seconds, there shall be a third and final call. If there is no response within ten seconds after the third and final call, that Crier shall forfeit that cry. A penalty of two marks shall be deducted for each additional time the Crier is called. The deduction of these marks shall be the responsibility of the Senior Judge.

    B-3(b) Unexpected Criers, may participate on an exhibition basis only. Such Criers are permitted to cry only at the first of each cry.

    ARTICLE C: OFFICIATING

    C-1 The Host Crier shall be the Final Arbitrator.

    C-1(a) The Host Crier shall provide adequate time and instructions to the Judges and Scorers, to verify their knowledge of the Rules, Scoring and Judging Guidelines, as set out herein.

    C-2 Judges and Scorers

    C-2(a) There shall be no fewer than three Judges - the ideal number being five.

    One Judge shall be designated as Senior Judge.

    C-2(b) There shall be a minimum of two Scorers. One Scorer shall be designated as Senior Scorer. Each Scorer shall be equipped with a desk sized calculator with a tape printout, and shall calculate the scores on separate accounting sheets, independent of each other. Alternatively, a computer and two spread sheet files may be used. Final tabulations shall be compared for accuracy.

    C-3 Judging

    C-3(a) There shall be no communication between Judges, and between Judges and Scorers, unless that communication is initiated by the Scorers for the purposes of clarification, or in case of a tie score in the final mark.

    C-3(b) The Scorers shall not discuss marks with, nor show marks to any other person, except the Host Crier, or as noted in C-3(a).

    C-3(c) There shall be no tie award placements. If the score indicates a tie, the Judges shall make a decision. For purposes of clarity and to prevent misinterpretations, scoring adjustments shall be reflected in all documents. All ties shall be kept confidential. (ref. C-3(b) above)

    C-3(d) No placings are official, even if announced, until verified and confirmed by the Senior Scorer, after which time they shall be published and forwarded to the Competitors.

    C-3(e) During Competitions, Judges must sit apart and out of conversational voice range of each other.

    C-3(f) Judges shall be advised in advance, of the subject or theme of each cry.

    C4 Selection of Judges

    C-4(a) A Judge shall be someone who would like to judge, and to learn the skills necessary to perform the task well. The ideal candidate would be an experienced, proficient, enthusiastic volunteer and someone who is an objective thinker and decision maker.

    C-4(b) To better promote both the event and the Guild, one or two "Guest" Judges of Celebrity status could be included.

    C-5 Scoring

    C-5(a)i The Host Crier shall perform the same number of cries as are required of the Competitors. These cries shall be the, "BENCH-MARK", criteria against which all Competitors cries are judged.

    C-5(a)ii Judges shall be instructed both verbally and by a statement on the Score Sheet to leave leeway above and below the Bench-mark scores for a fair assignation of the subsequent Criers' marks.

    C-5(b)i Each Judge shall have one score sheet per Crier per cry. As each cry is completed and scored, a runner shall take the score sheet to the Senior Scorer.

    C-5(b)ii The score sheet shall contain squares large enough that notations or corrections will not jeopardise the clarity and legibility. Additional space on the page for adjudication and comments could also be beneficial.

    C-5(b)iii For purposes of comparison, Judges shall be supplied with a Reminder Sheet, onto which they should transcribe each Crier's marks before handing the score sheet to the Runner.

    C-5(c) Scoring Points shall be assigned according to the following chart:

     

    MARKS ASSIGNED TO JUDGING CRITERIA

    CRITERION

    MAXIMUM
    MARKS

    1.

    ATTENTION GETTING DEVICE

    10

    2.

    DEPORTMENT

    15

    3.

    SUSTAINED VOLUME

    20

    4.

    CALL CONTENT

    30

    5.

    CLARITY

    25

    C-5(d)i A bell, or any other article left on stage by a Crier, shall be removed immediately upon completion of the cry. The erring Crier shall be penalised two marks for that cry. The deduction of these marks shall be the responsibility of the Senior Judge.

    C-5(d)ii Two marks, to a maximum of ten, shall be deducted for each time the Crier's voices cracks. The deduction of these marks shall be the responsibility of the Senior Judge.

    C-5(e) The total points of all cries shall be added and the Crier with the highest grand total shall be declared the winner.

    C-6 Placing:

    I For a Three Crier Competition

    First Place only shall be awarded.

    II For a Four Crier Competition

    First and Second Places shall be awarded.

    III For a Five Crier or More Competition

    First, Second and Third Places shall be awarded.

    C-7 Appeals shall be directed to the Senior Judge, who, in consultation with the other Judges, and if necessary the Host Crier, shall make a decision.

    ARTICLE D: LENGTH OF CRY

    D-1 The length of a cry shall be from one-hundred words to one-hundred and twenty-five words.

    D-2 The number of words shall be counted from the first oral sound to the last oral sound.

    D-3 For the purpose of these Rules and Regulations the year shall be counted as one word.

    e.g. 1993

    Nineteen Ninety Three

    One Thousand Nine Hundred And Ninety Three etc.

    Numbers shall be counted as one word thus $700,000 is two words as is seven hundred thousand dollars.

    Roman numerals shall count as one word. Thus George Ill is two words, as is George the Third.

    D-4 Hyphenated words shall count as one word.

    D-5 An individual oral sound shall be considered as one word.

     

    ARTICLE E: SUBMITTED CRY

    E-1 All cries shall be submitted for auditing.

    E-2 An additional Judge is required to audit a submitted cry.

    E-3 The cry shall be submitted to the Audit Judge immediately prior to proceeding to the stage.

    E4 One mark, to a maximum of ten, shall be deducted for each word that violates the set word limits.

    E-5 One mark to a maximum of ten, shall be deducted for each word that deviates from the submitted script.

    ARTICLE F: SUPPLIED CRY

    F-1 Where a cry is supplied by the Host Crier, all Criers, who have not yet performed, must be sequestered out of hearing range of the performing Crier until after they have competed.

    F-2 The Host Crier shall make it known if openings and closings are to be added to a supplied cry.

    ARTICLE G: GENERAL RULES

    G-1 Uniforms shall not be judged, as there can be no standard criteria for judging.

    G-2 Loudest Cry may only be judged by the use of an electronic decibel level device.

    G-3 Two raised surfaces (e.g. table, stool, etc.) shall be placed on the stage for the convenience of both left and right handed Criers who would prefer not to bend to place the attention getting device on the floor. The use of these surfaces are not mandatory.

    G-4 Criers shall not wear badges, awards, medals, pins. etc. that could by mere display influence Judges. This is to apply, at all times during the Competition, until after the last Crier has completed the last cry.

    G-5 Competing Criers must provide proof of current dues payment to The Ontario Guild of Town Criers.

    G-6 During a competition, introductions of Town Criers must include only names and communities represented. Background information may not be introduced until after the Scorers have completed their final totals.

    G-7 Assistants to the Crier (Escort, Page, Apprentice, bird, animal, etc.) are permitted, but shall not be allowed on stage.

    ARTICLE H: JUDGING GUIDELINES

    {ref. C-5(c) and C-5(d)}

    H-1 Submitted Cry - refer to Article E.

    H-2 Attention Getting Device:

    The Attention Getting Device, whether a bell, drum, horn, gong or any other device, is the first notification that a Crier has a message. Marks should be assigned according to the following criteria:

    1. Effectiveness to attract - How well has the interest of the gathering been aroused?

    2. Suitability to the occasion - For instance a small dinner bell would be inappropriate in most out-door settings.

    3. Originality of style or device - A bell handled in an unusual manner, or the use of an unusual device, should be considered carefully.

    4. Appropriateness of device to Crier - Marks should be discounted if the device appears to be unwieldy or awkward for the Crier.

    5. The ability to use the device - A bell not rung effectively, or a horn not blown well means lack of practice and should be reflected in the marks.

    H-3 Deportment:

    The judging of deportment begins when the Crier is introduced and ends when the Crier has left the stage. (Historically a Town Crier was the Official Representative of the Local Authorities and this should be reflected in the individual's deportment). The following criteria should be considered when marking:

    1. Confidence - A Crier whose presence is positive and self-assured deserves more marks than one who appears shy or unsure.

    2. Appearance - An ill-fitting uniform or ill-suited appearance should be reflected in the score.

    3. Appropriate movement. A Crier dressed as a soldier should move in a Military Manner; a Crier dressed as a gentleman should move as a Gentleman. Whatever image is to be projected should be reflected in the Crier's movements.

    4. Overall image - Even when using the above criteria, deportment is largely subjective and judgmental. The feeling that the Judge senses from the beginning to the end of the cry should weigh heavily.

    H-3(a) Articles Left in Performing Area:

    A bell, or any other article left on stage by a Crier, shall be removed immediately upon completion of the cry. The erring Crier shall be penalised two marks for that cry. The deduction of these marks shall be the responsibility of the Senior Judge.

    H-4 Sustained Volume:

    Although the three "Oyez's" may be louder than the body of the cry, it is important for a Crier to be heard throughout the cry. Consistency of volume must be maintained, except where fluctuations have been purposely used for emphasis or style.

    H-5 Call Content:

    The message is the most important part of the cry. The following criteria should be helpful:

    1. Adherence to required subject - The Crier should not digress from the assigned theme of the cry.

    2. Effective use of appropriate language - Unless otherwise justified by the content, the language should remain consistent and appropriate to the historical period depicted.

    3. Continuity and flow - The cry should flow smoothly and logically.

    4. Overall literary effectiveness - The Crier may be given marks for effectively using literary and oratorical devices to arouse the listener's interest in the message.

    5. Comprehension - The meaning of a cry that is disjointed or is grammatically incorrect, may be lost. The point of the message must be understood and should be marked accordingly.

    H-6 Clarity:

    To be understood, the content must be heard clearly. The following criteria should be taken into account:

    1. Enunciation - The slurring of words, or excessive voice affectations, may adversely distort the Crier's message, and

    thereby make it difficult to understand.

    2. Diction and Phrasing - Well placed pauses or breaths help the flow of the cry and, thus help to clarify its meaning.

    3. Loss of Voice or Hoarseness. A Crier must sustain clarity through a complete cry. Signs of strain or over extension of the voice should be reflected in the marking.

    H-6(a) Two marks, to a maximum of ten, shall be deducted for each time the Crier's voice cracks. The deduction of these marks shall be the responsibility of the Senior Judge.

    ARTICLE I: SUGGESTIONS AND RECOMMENDATIONS

    The following points are not rules, but rather suggestions which, if followed, should facilitate the smooth running of a competition.

    I-1 Escorts should be recognised, especially in major competitions for their contributions. Dress, deportment, participation and public relations could be criteria for judging. Another option is to present a gift to all participating escorts.

    1-2 Organisers should attempt to eliminate stairs, or if stairs are necessary, to provide handrails. Ramps, low stages, graduated risers and curtained waiting areas are other possible solutions to the stair problem.

    1-3 Organisers should attempt to eliminate obstacles above Criers' heads.

    I-4 Water and cups should be available to Criers prior to each cry.

    I-5 The Ontario Guild of Town Criers should compile a roster of Judges to be utilised by Organising Committees when preparing for Competitions. The qualifications of these Judges would be augmented by experience. A method of ranking by either skill or seniority should be adopted.

    I-6 Once the order of Criers has been determined [ref. Article B, B-i], the list of names should be posted, or carried by a designated person for access by Criers.

    I-7 The Host Crier should provide the names and titles of dignitaries who are anticipated to be present.

    I-8 Patio tables with umbrellas are ideal for Judges and Scorers.

    I-9 An Assistant is useful to the Host Crier for such items as retrieving articles left on stage, stage set-up, adequate water facilities, posting of lists, etc.

    I-10 Where possible, sufficient time and distance should be given to the Crier, so that the Judge may better judge deportment.

    APPENDIX A:

    1. Judges' Score Sheet-To be used by Judge to record scores given to each competitor, transported to Scorers for recording.

    2. Judges' Reminder Sheet - For use by Judge to keep track of marks given to each competitor.

    3. Scorer's Tally Sheet - Scorer to keep track of competitors' marks and totals for each Cry.

    4. Competition Standings Sheet - A list of marks assigned to each competitor according to rank, determining winner. It displays marks

    31-05-2002 om 00:00 geschreven door Guy  


    >> Reageer (0)
    08-12-2000
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.de ISS-bel

    08-12-2000 om 00:00 geschreven door Guy  


    >> Reageer (0)
    10-02-1995
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Town Crier of Niagara Falls
    Derek Tidd was officially appointed by the City in 1995. The duty of the Town Crier is to make formal announcements on behalf of the Mayor and City Council at all important functions held within the City boundaries. He leads the many parades which take place in the City during the year. When traveling he is Ambassador for the City, representing the Mayor, City Council and the Citizen's of Niagara Falls.

    Town Crier - Derek Tidd

    He is a member of the Ontario Guild of Town Criers. In the four years since his appointment he has participated in many competitions which take place annually in Ontario and those held in the United States. He has competed in two World Town Crier Championships. The latest which took place in Sidney, Vancouver Island B.C., where seven countries were represented, by sixty-two Town Criers, Derek was placed eleventh. A week later in a competition held in Anacortes, Washington, U.S.A. he was placed ninth.

    The story of our Town Crier's Uniform.... It is Royal Blue because that is the City colour. The uniform has gold buttons and is trimmed with gold, which represents the priceless beauty of the Niagara Parkway and the area in which we live.

    The hat is traditionally black and the red rosette on the left side is to commemorate those who lost theirs lives in the Battle of Lundy's Lane and in subsequent wars. He wears a Naval Badge because he served in the Air Branch of the Royal Navy in the second World War. The Ostrich Plume, in his hat contains feathers which were given to him by Andres Ostrich Farm in Niagara Falls. The plume simulates the white cloud above the Falls which from time to time looks just like it. The gold anchor around his neck is to remind us of the Welland Canal and the ships that sail through it from around the world.

    "..........to 'cry' unto an empty street......
    would be a pointless task,
    So when you hear their bell and shout,
    This is all they ask..........
    Stay a while,
    Gather round and to listen to their call.
    Their only purpose thereabouts..........
    Is to entertain you all.

    10-02-1995 om 00:00 geschreven door Guy  


    >> Reageer (0)
    27-02-1994
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.TRAVEL ADVISORY CONTEST 1994

    TRAVEL ADVISORY CONTEST
    Competitive Crying

    February 27, 1994

    There are fewer than 100 town criers in the United States and Canada. But that's more than there were 20 years ago. "I was the only town crier I knew of in North America when I started out in 1974," said Peter Cox, official town crier for Halifax, Nova Scotia.



    Fortunately for the other contestants at the 1994 North American town crier competition, Mr. Cox is not in the running for this year's title; he is coordinator of the event, which takes place May 21 at the Nemacolin Woodlands Resort in Farmington, Pa. The competition is free.

    Entry deadline is April 15. For information, call (412) 941-8497 extension 149.

    27-02-1994 om 00:00 geschreven door Guy  


    >> Reageer (0)
    04-12-1988
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De omroeper van Spijkenisse

    De dorpsomroeper riep:
    "Vleisch an de Kerkweg"...

    In de veertiger en vijftiger jaren had de dorpsomroeper van Spijkenisse een belangrijke taak. Huis-aan-huisbladen waren er toen nog niet of staken net hun kop op. Dus was voor het kleine boerendorpje Spijkenisse de dorpsomroeper dé verspreider van het goede of kwade nieuws. Een van zijn taken was het aankondigen van onverwachte gebeurtenissen. Het bekendmaken dat er een noodslachting plaats vond aan de Kerkweg was er één van.De huidige Karel Doormanstraat heette vroeger Kerkweg. Het was zo kort na de oorlog nog een oude grindweg met links en rechts een sloot, die liep vanaf het Vredehofplein tot aan de kruising met de Tramweg. Over de Groene Kruisweg werd het de 2e Kerkweg, nu omgedoopt tot Terpsingel en Hoogwerfsingel.

    Aan de Kerkweg (ter hoogte van het blokje van drie woonhuizen met huisnummer 22) stond een oud pand dat onder meer gebruikt werd als noodslachtplaats. Aan de rechterkant was een oude 'plee' waar de jeugd (ook ik) stiekem z'n eerste sigaretje rookte met als ingrediënten zelfverbouwde tabaksblaren van onder meer Arie Benne (ook al wist de goede oude man dat niet).
    Nu gebeurde het vroeger veelvuldig dat een koe in het weiland een poot brak, door in een molshoop te stappen of in een 'grip'. Zo'n koe had dan voor de boer weinig waarde meer en werd afgevoerd naar de noodslachtplaats. Anno 2004 zou de dierenbescherming zeer ernstig protesteren tegen de wijze waarop toen zo'n koe werd vervoerd: pure dierenmishandeling. Maar dit terzijde.

    Noodslachter was Arie Baris (juist ja: de vader van onder andere Peet, Jo en Arie). Samen met een of meerdere zonen moest de koe met de gebroken poot snel worden geslacht, in stukken gesneden en worden verkocht. Een koelcel had de noodslachtplaats destijds niet. Nu is zo'n handelswijze ondenkbaar maar toen heel gewoon. Na het slachten moest veearts 'meneer Paul' het geslachte dier keuren. Pas nadat deze diverse paarse stempels op verschillende plekken van het koeienkarkas had geplaatst, kon de verkoop beginnen.

    Omroeper

    Natuurlijk had noodslachter Arie Baris na het horen dat er een koe in aantocht was, snel de dorpsomroeper geïnformeerd. Hij immers moest het hele dorp rond om aan te kondigen dat er aan de Kerkweg een noodslachting aan de gang was en dat er vanaf een bepaalde tijd volop vlees te koop was. Of het nu omroeper Aart Kabbedijk was of ook nog Barend Smits is uit mijn gedachten verdwenen. Wel herinner ik mij dat nadat de klanken van zijn koperen omroepersbel waren verstomd, hij riep:"Er wordt bekend gemaakt dat er heden vleisch verkocht wordt op de noodslachtplaats an de Kerkweg. Dus... vleisch an de Kerkweg. Zegt het voort. Zegt het voort."

    Binnen korte tijd vormde zich een lange rij wachtenden op het grindpad van de Kerkweg. Moeders met grote pannen, kinderen, opa's en oma's, allemaal kwamen ze af op het immers veel goedkopere vlees dat te koop was bij de noodslachtplaats. Voor de bevolking van Spijkenisse een buitenkansje. Voor de diverse slagers, die toen in Spijkenisse een slagerij hadden, een ramp. Zij verkochten die week bijna niks meer. En dat was crisis. Want de kassa bleef gesloten. Er was slechts één slager die lachte: de noodslager! Zijn knip raakte goed gevuld. En de bevolking? Die had het naar de zin. Er kwam vlees op tafel, dat tegen een spotprijs werd verkocht. Dus was het inslaan geblazen.
    Zo ging dat vroeger in Spikkenis !!


    De dorpsomroeper is eeuwen-lang infuctie geweest in Spijkenisse. De laatste actieve omroeper was Barend Smits, die tot in 1957 omriep. Het bronzen beeld, een creatie van beeldhouwer Ad Braat uit Zierikzee, is 180 cm hoog en bedoeld als een homage aan alle dorpsomroepers, die Spijkenisse heeft gekend.
     



    In juni 1988 werd het beeld als allereerste activiteit van de stichting onthuld door de oud-spijkenisse kenner Cor Koornneef. het Beeld staat op de Plek waar omroeper Aart Kabbedijk zijn ronde altijd begon, in de Schaduw van de Oude Dorpskerk.

    04-12-1988 om 00:00 geschreven door Guy  


    >> Reageer (0)
    03-06-1988
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De Belleman geschiedenis
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    De Izegemse Belleman heet U welkom op zijn webblog !

    U krijgt er een overzicht van de herkomst van deze beroepsactiviteit, met een blik in het verleden en hoe het op de dag van vandaag nog steeds, zij het nu eerder als hobby, in ere wordt gehouden.

    Hier kunnen jullie dan ook het reilen en zeilen van de Izegemse Stadsomroeper volgen, vanaf het begin (met de opening van de Izegemse Centrale Doortocht) tot op heden.

    Introductie

    Een volledige geschiedkundige beschrijving over de ‘belleman’, waarschijnlijk op één na het oudste beroep ter wereld, is een tamelijk moeilijke zaak, alleen al omdat lectuur of historische beschrijvingen omtrent dit fenomeen ontbreken en de handel en wandel van deze stadsdienaar moeilijk kunnen achterhalen.


    Maar met de weinige documentatie van mijn opzoekingswerk in archieven en op internet, hoop ik met deze uiteenzetting een duidelijker, zij het onvolledig, beeld te schetsen van :

          De Belleman !

    Geschiedenis

    Men kan een ‘Town Crier’ (stadsomroeper met bel) het best vertalen als ‘historisch nieuwsbrenger’.
    Het is geweten dat de oorsprong van die activiteit in het oude Griekenland terug te vinden is, waar in de tijd van oorlogvoering herauten uitgezonden werden om nieuwsberichten over troepenbewegingen, overwinningen en nederlagen over te brengen van het slagveld naar het commando en bevelen en orders op dezelfde manier teruggestuurd werden naar het front.

    Een nog steeds betwiste anecdote over zo'n boodschapper is deze : de oorsprong van de marathon zou in het jaar 490 v.Chr. liggen, toen de Griekse soldaat Pheidippides van Marathon naar Athene snelde om het nieuws van de overwinning van de Atheners (onder leiding van generaal Miltiades) op de numeriek veel sterkere Perzen te melden. De afstand die Pheidippides tussen Athene en Marathon liep kan niet precies worden vastgesteld; de rechte lijn over heuvels en vlakte is minder dan 40 km, maar hoe heeft de soldaat gelopen?

    De geschiedenis vermeldt wel dat deze eerste marathon een dodelijke afloop had: na het uitbrengen van de woorden "Verheug u, wij hebben gewonnen!" in het centrum van Athene, viel de boodschapper dood neer; hij bleek een zonnesteek te hebben opgelopen. Over de waarheid van dit verhaal valt nog te twisten, een aantal historici beweert dat deze marathon nooit gelopen is.

    Desondanks hebben ze er toch een sportdiscipline van gemaaktÂ…

    Zo’n heraut kreeg dan eerder de titel van ‘stentorian’, naar de krijger Stentor, die vocht tijdens de Trojaanse Oorlog en van wie men zegde dat zijn stemgeluid op het slagveld het wapengekletter en geschreeuw van 50 man overtrof.

    Status

    Stadsomroepers waren over het algemeen dan ook personen die een opleiding of scholing hadden genoten waardoor ze een bepaalde status hadden onder de gemeenschap : het feit alleen al dat hij kon lezen en schrijven, zorgde ervoor dat hij gerespecteerd werd. Oorspronkelijk waren die bodes aangesteld door hoog-geplaatste personen (Keizer, Koning, Gouverneur, Generaal,Â…) en handelden onder de hoge bescherming van zijn werkgever. Het was zelfs zo dat de doodstraf stond op het aanvallen of doden van een Stadsomroeper.

    Vandaar het gezegde : ‘Don’t shoot the messenger !’

    Regalia

    In feite is ‘Belleman’ (of bellevrouw) niet de juiste benaming voor de persoon die deze functie bekleed…

    De juiste aanspreektitel is Dorps- of Stadsomroeper (-ster), afgeleid van het Engelse ‘Town Crier’. Het afgeleide woord ‘bel’ in de naam verwijst naar het instrument dat gebruikt wordt om de aandacht te trekken van de omstaanders.
    Het arsenaal gebruiksvoorwerpen of instrumenten was nogal verschillend naargelang de regio of het land.

    Zo waren er die de handbel hanteerden (Britse eilanden en colonieën), de gong of het ‘bekkenÂ’ , de ratel en de klepper (Nederlanden), de trommel of tamboer (Frankrijk) en de bazuin (Italië / Duitsland).
    Op de andere continenten (Afrika, Azië, Australië, Zuid-Amerika) zullen er ook wel zulke gebruiken hebben bestaan, maar daar is heel weinig van bekend.
    Als het geluid maar ver genoeg reikteÂ… !

    Een omroeper moest goed bekend staan in zijn dorp of stad, mocht in geen geval een crimineel verleden hebben, geen dronkenlap zijn en mocht geen problemen hebben met de lokale bevolking. Tegenwoordig heet dat ‘goed zedelijk gedrag’…
    Hij moest thevens op goede voet van verstandhouding staan met zijn ‘werkgever’ : in vroegere tijden het ‘Hof’, later de Schouten, Burgemeesters en Schepenen van zijn dorp/stad.

    Volgens mijn opzoekingen heeft de omroeper in onze contreiën actief bestaan tot de jaren 1930, misschien zelfs nog later. Dat was dan in de meeste gevallen de plaatselijke veldwachter of ‘champetter’ die deze taak kreeg toegewezen.

    Vandaar dat de meeste Vlaamse omroepers heden ten dage nog steeds in dit traditioneel uniform optreden.
    Maar ook de laat-17deeeuwse Engelse klederdracht met ‘driesteekÂ’ en het meer militair ogende Napoleon-tenue worden graag gedragen door de Bellemannen. 

    Zijn taken

    In de goede oude tijd, toen het merendeel van de bevolking nog ongeletterd was, en de huidige communicatiemiddelen (krant, tv, fax, radio, telefoon, internet,Â…) nog niet bestonden, was een stadsomroeper het middel om de bevolking op de hoogte te brengen van de gebeurtenissen in hun streek.

    De omroeper kreeg dan van de Gouverneur of het College van Burgemeester en Schepenen de opdracht deze berichten aan de plaatselijke bevolking te verkondigen. Met de perkamentrol onder de arm trok hij van openbare plek naar openbare plek om het reilen en zeilen van deze gemeenschap uiteen te zetten.

    Daartoe beschikte de stadsroeper over een ‘roepsteen’, een podium of een roephuisje. In de meeste gevallen gebeurden de proclamaties vanaf het balkon of de trappen van het gemeentehuis. In ieder geval op plaatsen waar veel volk samenkwam… De marktdag of zondag (na de hoogmis) waren de ideale gelegenheden om berichten te roepen.
    Het optreden begon steeds met belgerinkel, trommelgeroffel, trompetgeschal of het herhaaldelijk slaan op de gong, gevolgd door de roep “Aandacht ! Aandacht ! Aandacht !”  "Hoort, hoort en zegt het voort !" 
    In Engeland en colonieën is dat" Oyez ! Oyez ! Oyez !" .
    De berichtgeving eindigde met de woorden “ Elk zegge het voort !” .
    En in Engeland is het gebruikelijk er “ God save the Queen !” aan toe te voegen.

    De inhoud van de berichten kon over verschillende onderwerpen handelen, zoals het verkondigen van algemene of nieuwe plaatselijke wetten en reglementen, waaraan de bevolking zich diende te houden (strafmaatregelen, belastingen, handel,…). Ook belangrijke gebeurtenissen zoals speciale bezoekers, feestelijke samenkomsten of optochten, terechtstellingen,… werden vanop een openbare plaats afgeroepen. Later konden ook private instellingen, zelfstandige ondernemingen en gilden gebruik maken van de diensten van de Belleman en op aanvraag hun ‘reclame’ aan de burger laten overbrengen.


    Het heden

    Steeds meer steden en gemeenten hebben opnieuw een officiele Stadsheraut, omroeper of Belleman in dienst. Ze brengen op een ludieke manier nieuwtjes van hun stad aan de burgers. Maar het hoeft niet lokaal te blijven. De Stadsomroeper kan ook ‘uitgezonden’ worden om het wel en wee van zijn stad in andere gewesten te verkondigen. Hij kan zelfs ambassadeur zijn in het buitenland om het lof over zijn stad af te roepen.

    In België hebben we Stadsomroepers (letterlijk Bellemannen) in Izegem, Gent, Mechelen, Brugge, Diksmuide, Assenede,Temse, Dadizele, Ninove, Zele, Veurne, Gooik, Waregem, Kortrijk, Hasselt, Braine-le-Comte,... en met de regelmaat van de klok komen er jaarlijks nieuwe bij.

    De gilde
    De Bellemannen van Gent hebben zelfs hun eigen ‘Orde van Bellemannen’.
    Stadsomroepers kunnen zich ook aansluiten bij de ‘Gilde van Bellemannen van het Europese ContinentÂ’ en kunnen ook opgenomen worden in de rangen van 'The Ancient and Honorable Guild of Town CriersÂ’, een Engelse organisatie met vertegenwoordigingen over gans de wereld.
    Maar om daarvan lid te kunnen worden, moet de Belleman de zegen krijgen van zijn lokale Burgervader en officieel benoemd worden door zijn stads- of gemeentebestuur. Dit gebeurt dan in een schrijven aan de Gilde op officieel briefpapier van het College van Burgemeester en Schepenen, genaamtekend door de Burgemeester zelf en voorzien van het stadszegel. Een oorkonde kan dan officieel aan de Belleman overhandigt worden en via de pers aan de bevolking voorgesteld.


    Diensten 

    Een omroeper kan voor diverse taken ingezet worden : officiële aankondigingen uitgevaardigt door de stad/gemeente, maar ook voor commerciële en private aangelegenheden wordt een ‘belleman’ ingehuurd.

    Op trouwfeesten kruipt hij in de rol van ceremoniemeester en kondigt de komst van het bruidspaar en hun gevolg aan en begeleidt hij de gasten van de receptie naar de feestzaal. Hij is een welkome gast op ceremoniële openingen van meetings of prijsuitdelingen, doet roepingen op officiële feestactiviteiten, komt verrassend uit de hoek op verjaarsdagsfuiven, gaat kroegentochten, parades en stoeten vooraf terwijl hij het programma afkondigt en ‘belt’ op openingen van winkelpanden en braderieën.

    Wedstrijden 

    In de jaren na de Tweede Wereldoorlog werden er Verenigingen en Gilden opgericht om deze Stadsomroepers en Bellemannen samen te brengen om ervaringen en verhalen uit te wisselen maar ook om zich onderling met elkaar te meten in de ‘roep’.

    En zo ontstonden over de ganse wereld ‘Ordes’ en ‘Gilden’.

    Om er enkele te noemen :

    • The Ancient and Honorable Guild of Town Criers

    • The Loyal Company of Town Criers

    • The American Guild of Town Criers

    • The Canadian Guild of Town Criers

    • The Honorable Guild of Australian Town Criers

    • De Eerste Nederlandse Vereniging van Stads- en Dorpsomroepers

    • De Orde van de Gentse Bellemannen

    • De Gilde van de Bellemannen van het Europese ContinentÂ…
      Â… in 1999 ontsproten in de schoot van de Gentse Orde van de Gentse Bellemannen (gesticht in 1984), die Town Criers van het Europese vasteland verenigt om al doende het cultureel-toeristisch patrimonium meer bekendheid te geven. De Gilde staat eveneens in voor het organiseren van wetenschappelijke, toeristische en recreatieve aangelegenheden (wedstrijden) voor haar leden en sympatisanten.

      Op alle wedstrijden vertegenwoordigt de Belleman zijn stad of gemeente. Hij maakt hierbij publiciteit over de cultuur en het toerisme in zijn streek en verspreidt folders aan de plaatselijke toeschouwers.
      Deelname aan Europese of Wereldkampioenschappen worden gesponsord door zijn stad, meedoen aan gelegenheidswedstrijden op zelfinitiatief zijn voor eigen rekening.
      Deelnemen aan kampioenschappen, alsook het zelf organiseren van ‘roep’-wedstrijden, is gebonden aan een heel pak reglementeringen.

      Maar daarover verder meer...


       

      Wat is er nu correct : Bellenman of Belleman ?


      Even een taaloefening.
      Om te beginnen is zowel bellenman als belleman verdedigbaar.
      Ik als belleman ligt daar nu zelf niet onmiddellijk wakker van, maar de tussen-n in mijn functienaam zorgt dan wel voor anderen een probleem.
      We kunnen er immers twee regels op toepassen, omdat we het eerste deel (bellen) kunnen beschouwen als zelfstandig naamwoord, maar ook als een werkwoord.
      Wanneer we het eerste deel als een zelfstandig naamwoord BEL opvatten, moeten we BELLENMAN schrijven, te parafraseren als ‘de man met de bel’.
      'BEL' heeft immers een meervoud op –en, en dan moeten we een –n schrijven in samenstellingen.
      Als we het eerste deel als het werkwoord BELLEN (een bel laten rinkelen) beschouwen, zegt de regel dat we geen tussen-n schrijven : BELLEMAN, te parafraseren als ‘de man die belt’.


      Op basis van de officiële regels zijn BELLENMAN en BELLEMAN dus allebei aanvaardbaar…

    Links

    Wil je meer te weten komen over Town Criers, Bellemannen, Crieurs Public of Stadsomroepers, dan vindt men op het internet tal van informatie als je voornoemde termen via de zoekprogrammaÂ’s Google of Altavista gaat opzoeken.

    Individuele Town Crier sites, wedstrijdverslagen en fotoreportages van meetingen en kampioenschappen in binnen en buitenland, wedstrijdreglementen, de specifieke taken van de Belleman in detail uiteengezet, de diverse stijlen in klederdracht,Â… enz, enz.

    Hier alvast enkele links om u op het spoor te zettenÂ…


              www.towncriers.be
             www.londontowncrier.co.uk

             www.ekb2004.be/info/infodex.htm

            www.geocities.com/chacherry3/JohnKarsten_TownCrier.html?1014173869970

            www.scottishtowncrier.com

            http://groups.msn.com/WorldTownCrierRegistry/towncriertalk.msnw


     

    Belleman Wedstrijden


    In principe kan en mag iedere stad of gemeente een wedstrijd voor stadsomroepers/sters inrichten, maar meestal gebeurt dat alwaar een plaatselijke en officieel erkende ‘belleman’ aan die stad of gemeente verbonden is.
    Voor het inrichten van dit soort wedstrijden dient men zich aan enkele voorwaarden en reglementen te houden, regels die wereldwijd aanvaard worden en voorgeschreven door enerzijds  de AHGTC (Ancient and Honorable Guild of Town Criers) in Engeland en anderzijds door de GBEC (Gilde van Bellemannen van het Europese Continent) met zetel in België.

    Het inrichten omvat verschillende onderdelen :
    - soort van wedstrijd
    - uitnodigingen
    - inschrijvingen
    - wedstrijdreglement
    - deelnemers-accomodatie
    - prijzentafel
    - uitslagen
    - besluiten
    Elk onderdeel wordt hiernavolgend uitgebreid besproken.

    Soort wedstrijden

    1. Gelegenheidswedstrijden

    2. Nationaal Kampioenschap

    3. Europees Kampioenschap

    4. Wereldkampioenschap

       

      Uitnodigingen

      Voor gelegenheidswedstrijden heeft de inrichter de keuze voor het aantal deelnemers en welke omroepers/sters uitgenodigd worden.

      Voor een Nationaal Kampioenschap worden alle officieel erkende omroepers/sters van het desbetreffende land uitgenodigd.

      Voor een Europees Kampioenschap worden alle officieel erkende omroepers/sters van het Verenigd Europa uitgenodigd.

      Voor een Wereldkampioenschap worden alle officieel erkende omroepers/sters uitgenodigd.

       

      Inschrijvingen

      Bij de uitnodiging bevindt zich een inschrijvings-formulier, waarop de deelnemer de gevraagde informatie kan invullen en terugbezorgen aan de inrichter.

      Op dit inschrijvingsformulier moet zeker de datum vermeld staan waarop het terug in het bezit moet zijn van de inrichter.

      Inrichters die dit wensen, kunnen ook bijkomende voorwaarden stellen voor deelname, maar zijn daar zeker niet toe verplicht.

      Hier een tweetal voorbeelden van bijkomende voorwaarden die dikwijls gebruikt worden :


      • een dokument waarop het gemeente- of stadsbestuur bevestigd dat de inschrijver de officiële omroeper/ster van de gemeente of stad isÂ…

      • een waarborgsom voor deelname, die dan terug bezorgd wordt aan de deelnemer bij aankomst.

    Wedstrijdreglement

    De wedstrijdreglementen zijn in grote lijnen voor alle wedstrijden dezelfde, zeker voor kampioenschappen.
    Voor de gelegenheidswedstrijden wordt wel eens van die regels afgeweken, maar meestal worden ze nageleefd.

    Bij het wedstrijdreglement dient zich een bijvoegsel te bevinden waarop het aantal ‘ roepen ‘ en de inhoud ervan medegedeeld wordt. Bij elke wedstrijd kan dat verschillend zijn.

    De inrichters zijn vrij voor de keuze van het thema waarover de roep moet handelen, maar dienen ook rekening te houden met het wedstrijdreglement.

    Bij kampioenschappen zijn er meestal meerdere (2 of 3) ‘roepen’ te doen en hebben ook opgedragen thema’s. Een roep mag nooit minder dan 70 en meer dan 100 woorden bevatten : cijfers in de tekst worden in letterschrift gerekend.

    Bij meerdere roepen per wedstrijd is het de gewoonte dat de inhoud van de eerste roep over de gemeente of stad handelt, vanwaar de omroeper/ster afkomstig is. Voor de andere roepen kan de inrichter een thema opleggen (zie verder ‘wedstrijdreglementen’).


     

    Accommodatie voor de deelnemers en hun escortÂ’s

    De verblijfsaccommodatie voor de deelnemers en hun escortes vallen ten laste van de inrichters.
    Met escortes wordt bedoeld de man of de vrouw die de omroeper/ster vergezeld en in gepaste kledij aan alle activiteiten deelneemt gedurende de duur van de wedstrijddag of -dagen.


    Voor wedstrijden die maar één dag in beslag nemen (meestal zijn dat gelegenheidwedstrijden) moet men de deelnemers voorzien van een lunch en een warme maaltijd.

    Voor wedstrijden die meer dan één dag (2/3/4) in beslag nemen, zijn volgende regels van kracht :

    • deelnemers die wonen binnen een straal van 50 km. van de plaats waar de wedstrijd plaatsvindt, moeten voorzien worden van één warme maaltijd per dag,

    • deelnemers die wonen buiten die straal van 50 km. Moeten voorzien worden van slaapgelegenheid met ontbijt en één warme maaltijd per dag : die slaapgelegenheid, kan zowel een hotel, motel, gasthuis of gastgezin zijn.
      Dit geldt uiteraard ook voor buitenlandse gast-omroepers die niet deelnemen aan de competitie.

    Prijzentafel

    De inrichters zijn volledig vrij wat voor prijzen aangeboden worden (bekers, trofeeën, kunstwerken, natura,…). Wat het aantal prijzen betreft, wil ik hierbij aanhalen wat wereldwijd gangbaar is.

    • voor de omroepwedstrijd zelf : Nationaal is er een wisselbeker en prijzen voor de 3 best geklasseerden

    • buiten de eigenlijke roepwedstrijd worden ook nog eens prijzen verleend aan :

    - de best geklede omroeper/ster

    - de best geklede escorte

       - het best geklede koppel

    • daarnaast (maar daar is men volledig vrij in...) prijzen voor :

        - de jongste deelnemer

    - de oudste deelnemer

    - de van verst komende deelnemer

    - de sympathiekste deelnemer

       - enz...
     

    Nabeschouwingen en enkele tips


    • verstuur of bezorg de uitnodigingen samen met het inschrijvingsformulier en het wedstrijdreglement tijdig naar de deelnemers.

    • voor het wedstrijdreglement kan je ook steeds verwijzen naar die van het GTCEC of het AHGTC en vermelden dat deze van toepassing zijn.

    • vergeet niet een bijvoegsel over het soort roepen eraan toe te voegen.

    • vermeld duidelijk de uiterste inschrijvingsdatum voor de wedstrijd.

    • vraag aan de deelnemers hun roep(en) een bepaalde tijd voor de wedstrijd aan de inrichter te bezorgen : zodoende kan deze vooraf de controle doen van de inhoud en het aantal woorden en reeds de punten toekennen die daarmee kunnen behaald worden.

    • na het ontvangen van de inschrijvingsformulieren kan u de deelnemers inlichten over hun verblijf, het verloop van het programma, de bezetting van de prijzentafel en andere noodzakelijke mededelingen.

    Bij alle omroepers staat er een leuze hoog in het vaandel :

    Meedoen is belangrijker dan winnen ! !  (hoewel winnen soms ook leuk kan zijn... !)

     

    WEDSTRIJDREGLEMENTEN

    Inleiding

    Deze wedstrijdreglementen worden voor alle wedstrijden voor stadsomroepers/sters toegepast, zowel voor gelegenheidswedstrijden als voor kampioenschappen, in binnen- en buitenland.

    De inrichters worden verzocht geen wijzigingen aan te brengen aan deze basisregels, maar kunnen wel, mochten ze dit nodig achten of indien ze dit wensen, reglementpunten toevoegen. Gelieve daarvan ook de betreffende Federaties en Gilden op de hoogte te stellen.

    Alle deelnemers dienen, samen met de uitnodiging en het inschrijvingsformulier, een wedstrijdreglement te ontvangen.


     

    De wedstrijd

    Voor de wedstrijd begint moet men, in aanwezigheid van alle deelnemende omroepers/sters een loting of trekking houden die de volgorde van optreden bepaald.

    Bij de aanvang van de wedstrijd moeten alle deelnemers (samen met hun escorte) ter plaatse zijn en blijven voor de duur van de wedstrijd.

    De deelnemers dienen op een aan hen voorbehouden plaats klaar te staan voor de aankondiging van hun optreden.

    De jurering en beoordeling begint reeds vanaf deze plaats. Deelnemers die niet tijdig ter plaatse zijn, worden als laatste uitgenodigd alsnog hun roep te doen, met de kans op puntenverlies.

    Voor, tijdens en zelfs na de wedstrijd is het, zowel voor de deelnemers als hun escortes en hun ‘entourage’ ten strengste verboden contact te hebben met gelijk welk jurylid.

    Na zijn optreden kan de deelnemer zich vrij bewegen onder het publiek.


     

    De ‘ roepen ‘


    Als eerste zal de plaatselijke omroeper/ster ( of een gastomroeper ) een voorbeeld-roep doen, zodat de jury een leidraad heeft voor het toekennen van de punten, en ook de manier van opkomen en afgaan kan beoordelen. De plaatselijke 'belleman' mag ook (maar niet verplicht) deelnemen aan het wedstrijdgedeelte.

    Het thema van de roep(en) zal handelen over datgene wat de inrichter heeft voorgeschreven.

    Iedere roep zal, in zijn geheel, niet minder of meer woorden bevatten zoals door de inrichter voorgeschreven.

    Roepteksten met politieke en/of religieuze boodschappen, kwetsende-racistische-obscene uitlatingen en of gebaren worden niet getolereerd en de omroeper in kwestie wordt terechtgewezen en voor verdere deelname uitgesloten (gediskwalificatieÂ…).

    Indien tijdens de roep van de kandidaat een onverwacht storend geluid opduikt, zoals een overvliegend vliegtuig, klokkengeluid,Â…enz., mag de kandidaat zijn roep stoppen en na het geluid gewoon verder doen of zelfs zijn roep van voorafaan herbeginnen.


     De wedstrijd-jurering

    De omroep-jury bestaat uit 3 personen, die onafhankelijk en deskundig moeten oordelen over de kandidaat-deelnemer en moeten tijdens de 'hark call' letten op de volgende punten :
    - duidelijkheid en verstaanbaarheid van de roep
    - originaliteit van de tekstinhoud
    - algemene indruk (interactie, houding, taalgebruik,...

    De deelnemende omroeper moet zow<el de verplichte als de vrij roep doen in zijn landstaal.

    Puntentelling (voorbeeld voor twee 'roepen')

    Toekenning van de punten per jurylid     Verplichte roep     Vrije roep

    • duidelijkheid en verstaanbaarheid      max 10 p         max 10 p

    • originaliteit                              max 10 p         max 10 p

    • algemene indruk                         max 10 p         max 10 p

                                              ------------------------

                                                max 30 p         max 30 p

                                              ------------------------

                                                          max 60 p

    De jury dent te oordelen op hele punten.
    De jury-rapporten moeten dan verzameld worden en door de organisatie bijgehouden worden.

    Een aparte groep experts (een bijkomende jurytafel) is verantwoordelijk voor de keuze en het toekennen van punten aan :

    • de best geklede omroeper

    • de best geklede escorte

    • het best geklede koppel

    Deze jurering staat volledig buiten de roepwedstrijd.

    Die juryleden zitten op een afstand van elkaar gescheiden zodat ze niet met elkaar kunnen overleggen.

    Na iedere roep noteert het jurylid op een scoreblad (met daarop het onderdeel waarvoor wordt gejureerd en de naam of het volgnummer van de kandidaat) de toegekende punten.

    Een koerier verzameld alle scorebladen en brengt die naar de wedstrijdvoorzitter, die op zijn beurt de scores overbrengt op een algemene puntenlijst.


     

    03-06-1988 om 00:00 geschreven door Guy  


    >> Reageer (0)


    Over mijzelf
    Ik ben Guy , en gebruik soms ook wel de schuilnaam 'De belleman'.
    Ik ben een man en woon in Izegem (België) en mijn beroep is Officiële Stadsomroeper van Izegem en museummedewerker.
    Ik ben geboren op 04/06/1955 en ben nu dus 69 jaar jong.
    Mijn hobby's zijn: Europese Snorrenclub Antwerpen.
    AANDACHT ! AANDACHT ! AANDACHT ! Welkom op de webblog van de Izegemse Belleman !
    Voor info en contact : vandendriessche.guy@telenet.be of 0476.361558
    Voor een maandelijks prestatieoverzicht, zie steeds de 1ste van de maand
    Archief per maand
  • 10-2016
  • 09-2016
  • 08-2016
  • 07-2016
  • 06-2016
  • 01-2016
  • 12-2015
  • 11-2015
  • 10-2015
  • 09-2015
  • 08-2015
  • 07-2015
  • 06-2015
  • 05-2015
  • 04-2015
  • 03-2015
  • 02-2015
  • 01-2015
  • 11-2014
  • 08-2014
  • 06-2014
  • 05-2014
  • 04-2014
  • 03-2014
  • 02-2014
  • 01-2014
  • 12-2013
  • 11-2013
  • 10-2013
  • 09-2013
  • 08-2013
  • 07-2013
  • 06-2013
  • 05-2013
  • 04-2013
  • 03-2013
  • 02-2013
  • 01-2013
  • 12-2012
  • 11-2012
  • 10-2012
  • 09-2012
  • 08-2012
  • 07-2012
  • 06-2012
  • 05-2012
  • 04-2012
  • 03-2012
  • 02-2012
  • 01-2012
  • 12-2011
  • 11-2011
  • 10-2011
  • 09-2011
  • 08-2011
  • 07-2011
  • 06-2011
  • 05-2011
  • 04-2011
  • 03-2011
  • 02-2011
  • 01-2011
  • 12-2010
  • 11-2010
  • 10-2010
  • 09-2010
  • 08-2010
  • 07-2010
  • 06-2010
  • 05-2010
  • 04-2010
  • 03-2010
  • 02-2010
  • 01-2010
  • 12-2009
  • 11-2009
  • 10-2009
  • 09-2009
  • 08-2009
  • 07-2009
  • 06-2009
  • 05-2009
  • 04-2009
  • 03-2009
  • 02-2009
  • 01-2009
  • 12-2008
  • 11-2008
  • 10-2008
  • 09-2008
  • 08-2008
  • 07-2008
  • 06-2008
  • 05-2008
  • 04-2008
  • 03-2008
  • 02-2008
  • 01-2008
  • 12-2007
  • 11-2007
  • 10-2007
  • 09-2007
  • 08-2007
  • 07-2007
  • 06-2007
  • 05-2007
  • 04-2007
  • 03-2007
  • 02-2007
  • 01-2007
  • 12-2006
  • 11-2006
  • 10-2006
  • 09-2006
  • 08-2006
  • 07-2006
  • 06-2006
  • 05-2006
  • 03-2006
  • 02-2006
  • 01-2006
  • 12-2005
  • 11-2005
  • 10-2005
  • 09-2005
  • 08-2005
  • 07-2005
  • 06-2005
  • 05-2005
  • 04-2005
  • 03-2005
  • 02-2005
  • 01-2005
  • 12-2004
  • 11-2004
  • 10-2004
  • 09-2004
  • 07-2004
  • 06-2004
  • 03-2004
  • 01-2004
  • 12-2003
  • 07-2003
  • 06-2003
  • 05-2003
  • 09-2002
  • 06-2002
  • 05-2002
  • 12-2000
  • 02-1995
  • 02-1994
  • 12-1988
  • 06-1988

    Foto

    Inhoud blog
  • Gezocht : bellemannen en -vrouwen
  • Blankenberge ontvangt heksenreuzen
  • Opendeurdag RIHO politiezone
  • Presentatie brandweerkalender Izegem 2017
  • 25 jaar De Denker Roeselare
  • 150 jaar harmonie Roeselare
  • Leute in't Stad 2016
  • Izegem Koers 2016
  • Opening Izegem Kermis 2016
  • Opening Waregem Koerse
  • 1/4 triathlon Izegem 15 aug 2016
  • Ip zin zundags (I)
  • Retrokoers Ingelmunster
  • Kachtem Ommegang
  • Reuzenstoet Batjes Roeselare
  • Nieuwjaarsreceptie Roeselare Carnaval
  • Nieuwjaarsreceptie Izegem
  • Prestaties Izegemse belleman 2016
  • Hasseltse Belleman wordt woordvoerder en PR van de Nationale Gilde van de Bellemannen
  • Sinterklaas Jeugdvoetbal Roeselare
  • De nieuwe Gilde van Bellemannen
  • Gilde van de Bellemannen ziet levenslicht en BK 2016 in Gooik
  • Escorte voor Sinterklaas op de Izegemse zaterdag-marktdag
  • Halloweenparade Blankenberge
  • Halloween Izegem Centrum West
  • 10 jaar belleman (IZINE)
  • Trofee Vlaamse Cultuurprijs Immaterieel Erfgoed 2015
  • Reuzendoop Stientje van Blankenberge
  • Escorte voor SKRYF
  • Izegemse BIB-verwendag 10 okt 2015
  • Ontmoeting hobbykok Claudia Allemeersch
  • Dag van de leerkracht
  • Opening vernieuwde stationsomgeving Ieper
  • Leute in 't stad Izegem 26 sep 2015
  • 50ste Internationaal Muziekfestival Izegem
  • Doopfeest reuzen Freya en Grimmert Moorslede
  • Izegem Koerse 10 sep 2015
  • 40ste Jaarmarkt Dadizele
  • GUY VANDENDRIESSCHE VIERT TIENJARIG JUBILEUM ALS IZEGEMSE BELLEMAN
  • Opening door de burgemeester van de eerste weideschieting Izegemse Bosseniers
  • 30.00ste Last Post (ook in Izegem)
  • Kachtem Ommegang en doop Reus De Rosten
  • De 19de Izegemse Kastelenloop
  • Izegemse Batjes : de schoentjesworp
  • 3 dagen Izegemse Batjes
  • Fotoshoot door reporter Frank Meurisse, interview door Valentijn Dumoulein
  • 400 jaar Izegemse Bosseniers schuttersgilde Sinte-Barbara
  • Patersmarkt Izegem
  • Zoetemarkt Kemmel
  • Zele op zoek naar belleman
  • Hasselaar Jan Dierickx voert de hoogste noot
  • Hasselt heeft weer een belleman
  • carnavalstoet Mesen
  • Paashaas marktactie Izegem
  • Carnavalstoet Mortsel
  • Carnavalbal 12 Zwaantjes Izegem (Aviflora Ingelmunster)
  • Carnavalstoet Roeselare
  • Carnavalstoet Menen
  • Ontvangst Prinses Carnaval stadhuis Menen
  • Sponsor-receptie KSV Roeselare
  • Persconferentie carnaval Roeselare
  • Kerstboomverbranding Izegem
  • Nieuwjaarsreceptie Roeselaarse carnaval
  • Nieuwjaarsreceptie Grote Markt Izegem
  • Prestaties Izegemse belleman 2015
  • Nieuw ordelid Donald 'de belleman' Debel
  • Belleman opent kermis
  • 18de Kastelenloop - Izegem
  • WK voetbal : België-Rusland... Grote Markt Izegem
  • Streetsoccer Izegemse Grote Markt
  • Bellemadam trekt haar nieuwe kostuum aan
  • Batjes Izegem : Kampioenschap straatmuzikanten
  • Schoentjesworp Izegem
  • Batjes Izegem
  • Zoetemarkt Kemmelberg
  • Maria processie Halle
  • Marktactie composteerbare tuinafvalzakken
  • Izegemse marktactie : Vaderdag
  • Patersmarkt Izegem
  • Reuzenstoet en Doopplechtigheid Fiere Margriet Leuven
  • Zoetemarkt Kemmel 2014
  • Persvoorstelling Izegemse Patersmarkt van 1 juni
  • Miniemenkoers Izegem 18 mei
  • Dijlestad krijgt eerste 'bellemadam'
  • Mechelen krijgt een ‘Bellevrouw’
  • Myriam is Mechelse bellevrouw
  • 60 ste verjaardagsfeest De Gilde Izegem
  • Eerste Mechelse bellevrouw
  • Opening aardbeienmarkt, voor het laatst met de belleman
  • Nieuwe belleman of bellevrouw in Mechelen ?
  • Kippenuitdeling zaterdagmarkt Izegem 26 april
  • Gentse belleman Marc Vervust overleden
  • Paashaas bezoekt de Izegemse zaterdagmarkt
  • Carnavalstoet Bredene 19 april
  • Belleman of -vrouw, iets voor u?
  • Izegem Ronde van Vlaanderen 6 april
  • Persconferentie Leie-Greeters Drongen
  • Carnaval Poperinge
  • Mechanische belleman in nieuw historium in Brugge
  • Stadskaart Izegem
  • Carnaval Roeselare Sleuteloverdracht
  • Startavond Toerisme Leie Roeselare
  • Carnavalstoet en after party Roeselare 2014
  • 1ste Holibi-Regenboog-carnavalprins verkeizing van België
  • Carnavalstoet Menen 2014
  • Aanstelling prins Carnaval Menen
  • Afscheidsbal Prins(es) Alexandra in Century Izegem
  • Persconferentie Roeselaars Carnaval DIEZIE
  • Carnaval Mortsel
  • Lederwaren Seynaeve Izegem viert 80 jaar met Open-deur
  • Fotosessie Greeter-belleman Izegem
  • Gedichtendag Bib Izegem
  • Jacobus Volksmuziek Leest Izegem
  • 1ste kindergemeenteraad Izegem
  • NY receptie Wijk Centrum West
  • Jacobus Volksmuziek Leest Izegem 25 jan
  • Nieuwjaarsreceptie Izegemse Wijk achter de Kerk 25 jan 2014
  • Open-deur Izegemse Dansacademie
  • Inauguratie van het boek 'De Stem van Sluis'
  • 'De Stem van Sluis'
  • Krijgt Mechelen met Myriam Sips een 'Bellevrouw'?
  • Kerstboomverbranding Izegem
  • Nieuwjaarsreceptie Izegem
  • Overzicht prestaties 2014
  • Izegemse kerstmarkt 2013
  • Carnavalbal CV De Daffy's - Izegem
  • Sinterklaas bezoekt de Izegemse zaterdagmarkt
  • Belleman wordt 'Greeter' voor stad Izegem
  • Herfstreceptie Jeugddienst Izegem
  • Kaas- en wijnavond op Kasteel Wallemote
  • Zelvegemakt
  • 11 novemberviering in Izegem
  • 38ste boekenbeurs Izegem
  • Belleman verzamelt 'hoofddeksels'...
  • 5de Halloweentocht Centrum West Izegem
  • Dag van de jeugdbeweging Izegem
  • Lezing 80 dagen voor Koester
  • (H)eerlijk Ontbijt ISO Izegem
  • Marktpromotie Pabo Roeselare
  • Marktpromotie voor danser Ricardo Oliveira Ferreira uit Emelgem
  • Verwendag Izegemse Bibliotheek
  • Steps Shopping Day Izegem
  • Een lichtgevende Nacht van de Duisternis
  • Red Line Star Museum
  • Izegemse kunst helpt kinderen...
  • Rotary Izegem deelt cheques uit aan goede doelen
  • Tweedehands- en kinderspeelgoedbeurs in school Bellevue Izegem
  • Afscheids feest kliniek-Dir. Roger Duyck
  • Opendeur Brandweer Izegem
  • Fête des Tisserands 2013 Halluin (6)
  • Fête des Tisserands 2013 Halluin (5)
  • Fête des Tisserands 2013 Halluin (4)
  • Fête des Tisserands 2013 Halluin (3)
  • Fête des Tisserands 2013 Halluin (2)
  • Fête des Tisserands 2013 Halluin (1)
  • Izegem ECO-spanning
  • Herfstmuziekfestival Izegem 15 sept 2013
  • Izegems herfstmuziekfestival (1)
  • Open Deur Dansacademie Izegem
  • 50 jaar huwelijkfeest van Walter en Jeannine in Ingelmunster
  • The Britisch Town Crier Championships 2013
  • Izegem Open Monumentendag (3)
  • Izegem Open Monumentendag (2)
  • Izegem Open Monumentendag (1)
  • Izegem koers 2013 : VIP afterparty
  • Izegem Koers 2013
  • Seniorendag op Izegem Kermis
  • Katuit Dendermonde 2013
  • Bellevrouw van Kuurne mag niet meer bellen
  • Burgemeester en bellemannen genieten van Koersekermis
  • Nieuwe belleman voor Waregem
  • Nieuwe belleman opent Waregem Koerse Feesten
  • Bellemanconcours op Schotse Dagen 2013
  • Triatlon Izegem 15 aug 2013
  • Hasseltse belleman stopt ermee...
  • World Invitational TC Competition 2013 : results
  • Anti-pickpocket actie op de Izegemse zaterdagmarkt.
  • Promotie nieuwe Hoegaarden Rosee SPAR Kachtem 2 augustus
  • De belleman van Helmond (NL)
  • Belleman opent Deinse Feesten 2013
  • Nieuwe klokken voor Parijse Notre Dame
  • Belleman van Bury StEdmunds kondigd de Engelse baby aan
  • ‘Officiële aankondiging’ van prins George blijkt geslaagde stunt
  • World Town Crier Tournament Kingston 2013
  • Belgisch kampioenschap voor bellemannen, Bokrijk 2013
  • Bazaar Mundial Leest Izegem
  • Reuzenkreeft in Aquafish Bosmolens Izegem
  • Opening nieuwe ziekenhuisvleugel St Jozef Izegem
  • Eveline Carpentier ontmoet de belleman van Temse in Sint Niklaas
  • Prinsenbezoek aan Izegem
  • Prins Filip en prinses Mathilde bezoeken het Nationaal Schoeiselmuseum in Izegem
  • Reuzenommegang 'Katuit' Dendermonde 29 aug 2013
  • Wereld Folklore Festival 2013 in Izegem
  • Spel Zonder Grenzen Izegem 2013
  • 9de Stratenloop Wijk Bosmolens Izegem
  • Izegemse Batjes 2013
  • Ontvangst dames van Markant Ledegem te Izegem
  • Dommelse Bellemarkt
  • Nationale finale American Football in Izegem

    Stads- en Dorpsomroepers in Nederland
  • www.omroepersgilde.nl

  • Gestorven bellemannen, stads- en dorpsomroepers
  • http://www.freewebs.com/towncrierslastpost/index.htm

  • Mijn favorieten
  • early america towncrier

  • Noordamerikaans en Canadees Belleman nieuws

  • Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs