Inhoud blog
  • Verhuis
  • Vriendschap, het beste Medicijn
  • Voor alles een Uitleg
  • Sensatie
  • Op Reis met Delta
  • Defensie-Uitgaven
  • Het Belgisch Leger
  • Een nieuwe Keuken... altijd een beetje Avontuur
  • Kinderachtig
  • Groene Dogma's
  • Dienstmededeling
  • Vaccinatie-alchemie
  • Die mooie Zomer
  • De katholieke Kerk
  • Mensenrechten
    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Zoeken in blog

    Categorieën
  • Belgische politiek (48)
  • Covid (69)
  • Cursief (176)
  • De wijde Wereld (134)
  • Persoonlijk (38)
  • Portretten (7)
  • Prinses Liese (19)
  • Wetenschap (40)
  • Sinister
    Een averechtse Kijk op de Wereld
    07-06-2021
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De Rode Duivels

    Herinnert u zich nog mijn gefoeter omdat ook de Olympische sporters en de "Rode Duivels" voorrang gekregen hadden in de vaccinatiecampagne? Waar ik me toen vooral aan geërgerd heb, was de "vanzelfsprekendheid" waarmee dat algemeen, zéker in de media en in de politiek, geaccepteerd werd. In schril contrast met de "oprechte verontwaardiging" over mevrouw de burgemeester die zichzelf, en haar familie en medewerkers, voorrang had gegeven. Ik begrijp nog altijd niet waarom het ene algemeen aanvaard wordt, en het andere zwaar veroordeeld.

    De argumentatie is natuurlijk dat die Rode Duivels ons land moeten vertegenwoordigen, en onze nationale eer en trots moeten hoog houden. En dat moeten ze kunnen doen in de meest optimale omstandigheden. En dus moeten ze voorrang krijgen en tijdig, vóór de start van het Europees Kampioenschap, ingeënt worden. Zodat ze veilig kunnen knuffelen als ze een doelpunt scoren en zich niet te veel hoofdbrekens moeten maken over corona-toestanden als ze een klein feestje willen bouwen.

    Ach zo...
    En wat blijkt nu? Als dank voor die voorrangsregeling hebben een groot aantal Rode Duivels "Nee" gezegd tegen het spuitje. Kan iemand dat nog uitgelegd krijgen? Ze genieten het privilege om zonder enig bezwaar te mogen voorkruipen, en dan zeggen ze: "Nee, niet voor mij." Zou je die gasten niet door het sleutelgat trekken? Wat denken die wel? Wat permitteren die zich wel? En hoe zou dat over komen bij de vele jonge mensen die hun vaccin nog moeten krijgen en er nogal weifelend tegenover staan? Die zullen maar wat graag naar hun "rolmodel" verwijzen, en ook "Nee" zeggen.
    Ook dit is zonder veel heisa gepasseerd: géén verontwaardiging, géén wijzende vinger. Onze "kritische" media hebben er zich toe beperkt het woordje uitleg te noteren dat onze nationale bondscoach wenste te verkondigen. Ik heb een poging gedaan om die uitleg te lezen, en ik moet eerlijk toegeven dat ik er geen touw kon aan vastknopen. En ik was niet de enige, want ook voetbalcommentator Peter Vandenbempt vond het "een warrige uitleg". Het komt er, denk ik, op neer dat die voetbaljongens "topsporters" zijn en allemaal een heel individuele medische benadering nodig hebben. En dat ze voor het Europees Kampioenschap allemaal in topconditie moeten zijn. En dan? Wat heeft dat ermee te maken?
    De waarheid is dat het gaat om een bende rotverwende kleuters die gewoon zijn om altijd en in alles hun zin te krijgen. En die bovendien schandalig veel geld verdienen, en in de watten gelegd worden op een manier die niet meer verantwoord is. Heeft u hun "basiskamp" in Tubeke al eens bekeken? Elk van die voetballers heeft er een eigen, gepersonaliseerde, kamer, met alles erop en eraan. Luxe die je zelfs in een vijfsterren hotel niet vindt. En het hele complex is voorzien van fitness-zalen en massage-ruimtes en zwembaden en een toprestaurant enzovoort enzoverder. Schaamteloze, decadente luxe! En dát in tijden waarin zó veel mensen het zo moeilijk hebben.
    Maar ja: zij worden de nieuwe "helden" van het vaderland. (De vorige "helden", die ondertussen al lang vergeten zijn, hebben het wel met héél wat minder moeten doen...)

    Aan die "heldenrol" durf ik toch te twijfelen, en over die "topconditie" zou ik me niet al te veel illusies maken. Zal ik eens een voorspelling wagen? Het wordt een complete afgang, dit Europees Kampioenschap waar de Rode Duivels torenhoog favoriet zijn. Ze zullen roemloos de aftocht moeten blazen, ze zullen met het schaamrood op de wangen langs de achterdeur moeten wegsluipen.

    En weet je: dat zou eigenlijk nog het best mogelijke scenario zijn. Want stel dat het tóch goed zou lopen, en dat ze regelmatig zouden winnen en het ver zouden schoppen? Dan is de ramp niet te overzien! Want dan zal er geen rem meer staan op de voetbalsupporters, en vooral niet op hun idioot kuddegedrag. Bij elke overwinning van de Rode Duivels zullen we Brugse taferelen zien: dicht opeen gedromde zatlappen die zelfs niet meer weten wat het woordje "afstand" betekent. En die, tot overmaat van ramp, achteraf ook nog met hun zatte botten in hun auto zullen kruipen. Bij het vorige Wereldkampioenschap was er elke keer een hoge piek in het aantal zware ongevallen, met ernstige afloop, na een overwinning van de Rode Duivels. Voetbalsupporters en alcohol: een dodelijke combinatie, want het klein beetje verstand dat die hooligans nog bezitten, wordt steevast met de drank weg gespoeld.

    Als we dus het aantal zware verkeersongevallen in de komende weken beperkt willen zien, dan kunnen we alléén maar hopen dat onze Rode Duivels ondermaats presteren. Maar ik heb alle vertrouwen in onze voetbalhelden: ik ben er vrij zeker van dat ze aan die oproep gehoor zullen geven...



    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (0)



    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Archief per maand
  • 07-2021
  • 06-2021
  • 05-2021
  • 04-2021
  • 03-2021
  • 02-2021
  • 01-2021
  • 12-2020
  • 11-2020
  • 10-2020
  • 09-2020
  • 08-2020
  • 07-2020
  • 06-2020
  • 05-2020
  • 04-2020
  • 03-2020
  • 02-2020
  • 01-2020
  • 12-2019
  • 11-2019

    Gastenboek

    Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !

    Klik hier
    om dit blog bij uw favorieten te plaatsen!


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs