In deze blog worden onze wandelavonturen beschreven
Over mijzelf
Ik ben Van Herreweghe Brigitta
Ik ben een vrouw en woon in Stekene (België) en mijn beroep is gestopt met werken..
Ik ben geboren op 16/07/1958 en ben nu dus 66 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: Wandelen, lezen.
Dag 22: gisteravond zijn we gaan eten in het hotel. Het was zeer goed en aan pelgrimsprijzen. Het was ook allemaal "sandalenvolk" zoals Brigitta ze pleegt te noemen, die aan tafel zaten. Om 22.00 uur zijn wij onder de lakens gegaan.
Deze morgen zijn wij opgestaan rond 06.15 uur. Wij zij ook gaan ontbijten in het hotel. Voor 5 euro per persoon kregen wij één tasje koffie, een glaasje sinaasappelsap en één croissant. Geen brood of zo en geen extra koffie, want dat moest je bijbetalen. Dat is wel het tegenovergestelde dan wat we gewoon waren in Spanje. 2, 3 of 4 euro voor een ontbijtbuffet met alles erop en eraan, dus hier viel het wat tegen, in feite een pelgrimsontbijt onwaardig.
Om 07.10 uur zijn wij vertrokken voor onze laatste kilometers. Het was zwaar bewolkt maar het regende niet. Het terrein ging wat op en neer, maar dat zijn we inmiddels al meer dan gewoon. In San Marcos sloegen wij linksaf om naar de beelden te gaan, beelden van pelgrims die uitkijken over Santiago. Daar aangekomen waren we een bezienswaardigheid voor een bus gedropte Nederlandse toeristen op leeftijd wat resulteerde in een spervuur van vragen. De nodige foto's werden genomen en dan gingen wij langs een paadje naar het monument van Monto Gozo. Dat was onze eerste koffiepauze. En dan.... begon het te regenen. Tarp overgooien en verder. Spoedig kwamen wij aan de ring rond Santiago. Dan is het nog 4 km tot aan de kathedraal. Plotseling begon het nog harder te regenen en in echte plensregen bereikten wij de kathedraal van Santiago, begeleid door doedelzakmuziek, en dit om 10.30 uur. Het bleef maar gieten, zodat de straten werden herschapen tot rivieren. We besloten onze Compostela te gaan afhalen.
Vroeger was dat op een andere plaats, doch om één of andere reden is dat bureau verhuisd naar een andere locatie. Daar aangekomen regende het nog steeds met bakken. Wij troffen daar een lange rij pelgrims aan. Volgens een Nederlandse vrouw van het "huis van de lage landen" zou het nog ongeveer 45 minuten wachten zijn. Dat werd algauw 1 uur en 10 minuten, maar dat werd beloond met onze tweede Compostela. Daarna gingen we op weg naar het pension, waar we hadden gereserveerd. Ondertussen regende het niet meer en kwam de zon zelfs tevoorschijn.
Daar kwamen wij aan om 12.00 uur. We checkten in en de jongedame begeleidde ons naar ons onderkomen voor drie nachten. Dat bleek niet in hetzelfde gebouw te zijn, maar ergens achterin een ernaast liggend gebouw. Het bleek een kleinere kamer te zijn dan de kamer die wij in het gebouw van het pension gewoon waren. Zo zie je maar, als je boekt met Booking.com geven ze je een betere kamer omdat je dan je mening over de kamer kwijt kunt op de site van Booking.com met de daaraan gekoppelde score. Maar goed, we hebben een bed, douche en toilet...
Ondertussen hadden we onderling berichten gestuurd met Patrick en Arnau. Wij spraken af op het plein voor de kathedraal. Wij hadden ook beloofd om cava mee te brengen. Rond 13.00 uur waren zij daar, Patrick, Arnau en de Litouwse jonge vrouw. Even later kwam Stanislas daar ook toe. Het werd een prettig weerzien, aangevuld met enkele glaasjes cava. Hiervoor had Arnau, altijd handig als er een Spanjaard in je gezelschap is, de toelating gevraagd aan de politie, die daar een oogje in het zeil hield op het plein. Daarna gingen wij tesamen op restaurant de hongerige magen vullen.
Na het eten gingen we elk onze weg naar ons onderkomen, maar we hebben wel afgesproken om deze avond ook gezamenlijk te gaan eten.
Vandaag hebben wij 10 km gedaan, totaal op 527 km. Dit was dus de laatste stapdag. Nu gaan we eerst douchen en dan kunnen we gaan genieten van onze resterende dagen hier in Santiago de Compostela.
Het bekende standbeeld Santiago op de achtergrond
Monument opgericht ter gelegenheid van het bezoek van de paus We zij er allebei Aanschuiven voor de Compostela Daarna de anderen opgewacht en het werd gezellig Rasa, Patrick en Stanislas Hier ook nog met Arnau We gingen eten, of was het plezier maken... Wacht, even mijn bril afzetten.... Dat is beter, se Het was niet warm, daarom gingen wij ons in de zon zetten aan de kathedraal Eerst een glaasje drinken Dan gaan eten Face-swappen met Arnau
Detail van één van de schotels
Reacties op bericht (1)
25-05-2016
Bestemming bereikt !
Beste B&W,
proficiat met het bereiken van de bestemming. Nog veel plezier met de dagen die jullie resten voor de terugkeer naar huis.
Vriendelijke groet,
Jos
25-05-2016, 21:50 geschreven door VAN TIGGEL
Over mijzelf
Ik ben Leys Willy
Ik ben een man en woon in Stekene (België) en mijn beroep is gepensioneerd.
Ik ben geboren op 10/11/1956 en ben nu dus 68 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: Wandelen, viool spelen (poging), violen en altviolen bouwen..
E-mail mij
Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.
Gastenboek
Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek