Waaraan lag het nu? Hoe komt het dat ik woensdag de ene voet niet voor de andere kreeg, pijn had en me totaal leeg voelde???
Ik heb er nog steeds geen verklaring voor, tenzij dat het geen goed idee was een lange duurloop af te werken als je de dag voordien nog een serieuze snelheidstraining achter de kiezen had steken. Of lag het aan die compressietubes die knelden?
Ach, dat is nu eenmaal sport!
De ene dag voel je je zo slap als een vod en lukt er niets en de andere moment ken je een superdag zoals vandaag.
De voorbije dagen had ik m'n achillespezen extra gesoigneerd met ijs en flexium. De pijn ging vrij snel weg.
Gisterenavond heb ik mezelf dan nog wat moed ingedronken voor de lange duurtraining van vandaag.
Nen blauwe rochefort 10. Lekker spul!
Vanmorgen de compressietubes en de hartslagmeter aan de kant gelegd en gewoon op het gevoel aan de duurtraining begonnen.
En het voelde onmiddellijk goed aan. We gingen voor 6 blauwe ronden van 3km door het Prinsenpark.
Ik kon het tempo van 12km/u goed aanhouden maar miste wel de drinkbus... Gelukkig hebben ze in het park een drinkfontein zodat ik er enkele keren m'n dorst kon lessen.
Op de terugweg had ik zelfs nog zin om een klein ommetje te maken langs het Boer van Ballaer-pad (om zo de grens van de 30km te overbruggen). Ook het klimmetje in de Netestraat vormde na 31km geen enkel probleem.
Een teken dat de vorm goed zit! Laat die marathon nu toch maar komen... en hopen op zo'n dag als vandaag.
Terwijl ik gisteren nog een prachtige snelheidstraining van 14 km had afgewerkt aan 4.44min/km, was het vandaag tijd voor een lsd-run richting Herentals en terug (kwestie van de kilometers op te voeren).
Het ging goed tot ik op de terugweg achter Snepkensvijver even stopte om een amazone door te laten. Ik heb het niet zo met paarden...
Toen ik opnieuw vertrok, begon ik een lichte pijn te voelen aan mijn linkerachillespees. Ik moest nog zo'n 8 km lopen tot thuis en de pijn ging helaas niet over.
De marathon van Lier lijkt verder weg dan ooit...
De training van vrijdag laat ik links liggen. Zondag ga ik nog proberen om een lange duurtraining af te werken, maar als ik ook maar iets voel aan de achillespees, stop ik onmiddellijk en laat ik de marathon aan mij voorbij gaan
Woensdag was het geen weer om een hond uit te laten. Toch de hond (lees: benen) uitgelaten voor een duurloop van 18km door de koude regen en felle windstoten.
Vrijdag was ik net op tijd terug van m'n duurloop van 14km toen de eerste regenbuien vielen. Oef!
Vandaag, zondag, stond er een lange duurloop van 26km op het programma.
Aanvankelijk was het weer prima. Frisjes, maar met een aangenaam zonnetje op de achtergrond.
Dat duurde echter niet lang want na zo'n 9km joggen door het Prinsenpark begon het waspoeder (lees: hagel) met bakken uit de hemel te vallen.
Tot daar het weerbericht...
Over de rest kunnen we kort zijn. Het lopen ging deze week veel minder vlot dan de voorbijgaande weken.
Oorzaak: onbekend.
Misschien had het carnavalthema dit jaar er iets mee te maken (zie foto) ...
Zowel woensdag, vrijdag als zondag vertrokken voor een lange duurloop, respectievelijk 20km, 17,8km en 27,7km. Er is een duidelijke opbouw in het aantal afgelegde kilometers (helaas niet in het aantal trainingen...). Stilletjesaan beginnen we te denken aan een deelname aan de marathon van Lier, eind maart. In de krokusvakantie wil ik de knoop definitief doorhakken. Dan hebben we nog een maand tijd om rustig verder te werken aan de doelstelling (onder de 3.30).
Vrijdag een snelle duurloop afgewerkt na de eerste hevige sneeuwval.
Het deed me even terugdenken aan de winterduatlon Kasterlee editie 2010.
Toen liep ik de laatste 30km in het gezelschap van Werner Delen in gelijkaardige omstandigheden op hetzelfde parcours.
Ik had de smaak te pakken en kon 17km afleggen aan een constant tempo van 12,7km/u.
Vanmorgen was het tijd voor een langere duurloop in de vrieskou.
De benen waren goed hersteld van vrijdag, maar ik had me voorgenomen te lopen aan een rustig duurlooptempo.
Bedoeling was in het Prinsenpark twee keer de groene toer van 6km af te leggen, maar na een eerste ronde had ik nog weinig zin in een herhaling. Dan maar een extra blauw lusje van 3km.
In totaal stond er vandaag 23km op de teller, hetgeen het weektotaal brengt op 50km.
Vrijdag, na schooltijd, een snelheidstraininkje van zo'n 10km aan een goei 12km/u.
En na een korte(re) nacht was het vandaag tijd voor een langere duurloop. Bedoeling was de grens van de 21km (halve marathon) te overschrijden en te lopen aan een langzaam tempo, hetgeen ook goed lukte tot ik een tweede ronde van 6km had afgelegd in het Prinsenpark en richting Oudemolsedijk trok. En dan dorst, dorst en nog eens dorst! Het vat was duidelijk leeg. Dan maar op 'automatische piloot' verder gelopen.
26 km aan een gemiddeld tempo van 5.53min/km en een gemiddeld BPM van 135.
Na vorige zondag een duurloop van een uur en drie kwartier te hebben afgewerkt (geen correctere berichtgeving mogelijk vanwege een garmin die 'plat' stond ) was het vandaag weer tijd voor een lange duurloop richting Prinsenpark. Bedoeling is het kilometeraantal terug omhoog te brengen in functie van een mogelijke deelname aan de marathon van Lier op zondag 25 maart. Nog juist twee maanden tijd om me ervoor klaar te stomen; dat moet lukken als ik de training wat kan opdrijven (3 keer per week is echt wel een minimum...)
Vandaag 20km heel constant gelopen aan een gemiddeld tempo van 4.49min/km en een gemiddeld BPM van 157. Vrij snel gelopen aan een tamelijk hoge hartslag, maar wel tevreden over het constante tempo en de terugval van de hartslag na de inspanning . Lang en langza(a)m(er) wordt het advies voor de komende maanden.
Vanavond een korte snelheidstraining afgewerkt in de Netevallei. Schrok me rot toen ik in den pikkedonker door een elektrische motorfiets werd ingehaald! Zoiets hoort (en ziet) ge dus echt niet afkomen... 6,3km aan een gemiddeld tempo van 4.39min/km (zonder hartslagmeter gelopen). Zondag staat er een langere duurloop op het programma.
Bijgevoegd de loopagenda van Piet van der Nat voor de maanden februari en maart.
Ah, eindelijk heeft koning winter zijn weg naar Vlaanderen gevonden! Ik keek al lang uit naar die vriestemperatuur (niet dat het m'n energierekening ten goede komt ). Maar er gaat niets boven een looptochtje doorheen de prachtige, landelijke Kempen bij koud, droog weer. En als dan ook de zon nog eens moeite begint te doen, kan het niet meer stuk!
Traject van de dag: Netevallei, Prinsenpark, Sas 6, Kempisch kanaal tot Ten Aerd, Beekhoek, Breevensedijk, Houtum. Metgezel: Paul Loos Omstandigheden: ideaal
20km aan een gemiddeld tempo van 5.03min/km en een gemiddeld BPM van 150. Het tempo is goed, de hartslag ligt nog te hoog maar de oorzaak is niet ver te zoeken: gebrek aan training. Enkel op woensdag nog eens een toerke gelopen over de Kempische heuvelrug, maar het liep toen voor geen meter Kan alleen maar verbeteren
De feesten en recepties zijn gelukkig achter de rug. Terug naar het normale leven van elke dag. Deze week, door omstandigheden en een gebrek aan goesting, geen enkele keer gaan lopen. Een sabbatweek ingelast, zeg maar... Ach, ik maak er me niet druk om.
Vanmorgen een duurloop van 10 mijl afgewerkt. De eerste 9km gelopen aan een tempo van 11,5 à 12 km/uur. Daarna rustig meegelopen met ons vader, Willem en Dries.
16 km aan een gemiddeld tempo van 6.03min/km en een gemiddeld BPM van 134.
Het jaar werd goed ingezet met een lange duurloop van zo'n 20km. En ik was niet alleen; ook ons vader, Jos, Ludwig en Dirk hadden de loopschoenen aangetrokken voor een duurloop richting Prinsenpark. Dat belooft voor het nieuwe jaar
19,8km aan een gemiddeld tempo van 5.33min/km en een gemiddeld BPM van 142.
Langs deze weg wil ik alle bezoekers een gezond en sportief 2012 toewensen!
Op kerstdag (net voor het kerstdiner ) de loopschoenen aangetrokken voor een snelheidstraining. Het liep vlotjes, richting Prinsenpark aan een gemiddelde van 13km/u. Alleen op de Aardseweg liep het wat stroever als gevolg van de behoorlijke tegenwind. 14km aan een gemiddeld tempo van 4.40min/km en een gemiddeld BPM van 150.
Vandaag, dinsdag, was het tijd voor een rustig duurloopje. We trokken nog eens richting Lichtaart om de voorbereidingen aan de Noordzuid-verbinding te aanschouwen. Het is toch even slikken als je die gapende leegte middenin het dennenbos ziet... Eénmaal in Lichtaart aangekomen, ging het langs de Pastoor Dergentstraat richting Pompenpad en dan terug naar Kastel langs het Masereelcentrum. 11,5km aan een gemiddeld tempo van 5.28min/km en een gemiddeld BPM van 138.
Samen met Ludwig in z'n laatste 15km van de winterduatlon.
Gisteren met collega Jef en maatje Dirk, enkele leden van het oudercomité en middagmoeders van onze school deelgenomen aan de santarun in Antwerpen. De trein genomen om 17.00 in Herentals. Vanuit Station Centraal naar de Waagnatie gestapt. Daar toegekomen in een bomvolle zaal op zoek gegaan naar ons startnummer en kerstpak. Er was nog net voldoende tijd om het pakje aan te trekken vooraleer het startschot gegeven werd. Veel hebben we er niet van gehoord want het was hondenweer buiten en dus bleven we zolang mogelijk in de grote hal wachten. 'Samen uit, samen thuis' en dus bleven we samen lopen. Lange tijd ging het goed, tot aan de jeneverbevoorrading. Daar gingen er een hoop voetzoekers af en dat was het startsein voor Ann om er een lap op te geven en als eerste van de groep te finishen. Het jeneverke heb ik links laten liggen (BOB, weet je wel ;-)) , maar er waren een heleboel anderen die er rustig hun tijd voor namen om zich uitvoerig te bevoorraden. Sommigen hadden zelfs een fles jenever in de hand nog voor ze vertrokken. Dit geeft goed weer dat het om de fun ging en niet om een prestatie neer te zetten. Alhoewel; de eersten finishten reeds toen wij pas gestart waren. Snelle kerstmannekes! Voor ons primeerde de 'run4fun'. En we hebben ervan genoten, evenals van de frit uit 'frituur 1' op de hoek van de Hoogstraat. Man, dat is een sensatie op zich om de geoliede machine van dat viertal aan het werk te zien! Vanmorgen werd ik wakker van een schot en meteen wist ik hoe laat het was. 8.00uur: de start van de hel van Kasterlee. De voorgaande jaren wou ik deze start voor geen geld missen. Nu heb ik me nog eens omgedraaid in bed en heb nog een uurke langer geslapen. Dan vlug naar het ouderlijk huis om de canon mee te pakken en me strategisch op te stellen achter de sporthal in Duineneind. Nen hele voormiddag kiekjes genomen van al die topatleten op hun MTB. Tonnen respect voor wat die mannen gepresteerd hebben! In de namiddag de looptenue nog eens aangetrokken om Ludwig Willems te begeleiden op z'n laatste 15km in de hel van Kasterlee. Man, die gast weet wat doseren is ! Kijk maar eens naar onderstaande curve. Zo'n gelijkmatig tempo lopen getuigd van pure top en tonnen ervaring. Alle edities heeft hij al uitgedaan, en ook vandaag eindigde hij in de top10. Super!
Deze week slechts tweemaal gaan lopen. Woensdag liep het voor geen meter op de finse piste in Lichtaart. Alles draaide vierkant en dus gaf ik er na zeven (van de 10 vooropgestelde) ronden de brui aan
Vanmorgen stond ik om 9.00 klaar voor een langere duurloop richting Prinsenpark. En ik was niet alleen, want ook de gasten die binnen twee weken deelnemen aan de winterduathlon waren van de partij. Bij de overgang van Oosteneind in de Netevallei zag ik de groep op zo'n 150 meter achter mij. Ik bleef een constant tempo van een dikke 12km/u aanhouden en de groep bleef op de zelfde afstand hangen. In het Prinsenpark even gepauseerd bij m'n nicht Hilde die net nen toer van 6km had afgelegd. Ondertussen waren die gasten van de winterduathlon al voorbijgelopen en uit het zicht verdwenen. Een tandje bijgezet en de groep bijgebeend bij het opdraaien van de kasseien op de Aardseweg. Eventjes me laten meedrijven in de groep om ter hoogte van het monument van baron Coppens voor de groep te gaan uitlopen. Dan voel je pas hoeveel energie je kan opsparen door in een groep te gaan hangen Nog 6 km alleen op tocht door de Oudemolsedijk. Gelukkig wist ik wat ik deed en had ik nog reserves. De groep bleef hangen op een goei 50 meter, maar in de Doornboom was het voor sommigen genoeg geweest en er kwamen een paar lopers achter me aan. Ter hoogte van de Keesesmolen was er nog een lastig klimmetje maar alles verliep naar wens.
14,6km gelopen aan een gemiddeld tempo van 4.44min/km en een gemiddeld BPM van 160.
Deze week duidelijk een beter gevoel gekregen op training. Woensdag liep het nog vrij stroef en moest ik een doortocht vinden langsheen de Kastelse heuvelrug. Door de werken aan de Noordzuidverbinding is dit verre van evident.
Vrijdag ben ik naar de Finse piste getrokken. Ik voelde onmiddellijk dat de benen goed waren en besloot er een snelle duurloop van te maken. 8 rondjes afgelegd aan 11,5km/u. En ook vandaag verliep het super. Na de adventviering de loopschoentjes aangetrokken voor een looptoerke van de winterduathlon Kasterlee. Er stond een vrij stevige wind en de eerste 4km had ik deze in de rug, dus kon er gelopen worden aan een snel duurlooptempo. Vervolgens 7km aan een rustig duurlooptempo om te besluiten met 3km aan wedstrijdtempo met de wind vol op kop. Het gemiddelde lag vandaag boven de 12km/u Twee snelheidstrainingen deze week is misschien wel wat van het goede teveel, maar als je een supergevoel hebt, denk je daar niet over na
Lees net op de site van GVA dat mogelijk tegen eind volgende week de eerste buien ons land zullen bereiken. Dan hebben we een droogteperiode van 50 dagen gekend. Eerlijk gezegd, van mij mogen ze nog efkens wegblijven die buien. Het is zalig lopen 's morgens; lekker fris bij een mooi najaarszonnetje in een prachtige omgeving als het Prinsenpark op nen droge ondergrond. Dat is pas genieten
Na 6 rondjes pistewerk op vrijdagavond (rustig gelopen aan 10km/u), stond vandaag een lange duurloop op het programma. Onderweg de groep tegengekomen die het parcours van de winterduathlon van Kasterlee aan het inlopen waren.
17,8km aan een gemiddeld tempo van 5.30 min/km en een gemiddeld BPM van 136.
In bijlage de loopagenda van Piet Van der Nat voor de komende twee maanden en een flyer van de kerstloop in Burcht.
Het was vanmorgen mistig en behoorlijk frisjes (lees: koud). Jammer, want men had mooier weer voorspeld (hetgeen zijn weerslag heeft op het aantal toeschouwers...) Ik had me voorgenomen om vooraan te gaan staan zodat ik snel m'n eigen tempo kon lopen. Stipt 10uur vloog de confetti in het rond en konden we beginnen aan anderhalf uur afzien. De eerste kilometer kwamen we door in 3.50. Veel te snel dus. Dan maar even het tempo laten zakken. Ik had het even moeilijk aan de Netebrug, maar kwam er terug door richting Prinsenpark en kon het tempo van 4.10 goed aanhouden. Bij het passeren aan de Hooibeekhoeve werd het weer even lastig. Het tempo stokte mede door de zanderige ondergrond. Het was zwaar lopen tussen km 14 en 15. Even bijgetankt aan de bevoorrading op km 15 en terug het goede tempo gezocht om verder langs het BoervanBallaer-pad naar Millekensbrug te lopen. Nu was er nog één klip te omzeilen m.n. de helling in de Netestraat. Tot mijn grote verbazing viel ik hier niet stil en kon ik de laatste kilometer nog eens extra het gaspedaal indrukken om te finishen in 1.29. Dik content! Diene lekkere spaghetti met nen donkere Leffe hadden we wel verdiend!
Ondertussen was ons vader nog bezig aan de volledige marathon. Na een warm bad, de fiets opgesprongen en op zoek gegaan waar hij ergens uithing. Samen met vriend-aan-huis Ludo hebben we hem begeleid op zijn laatste kilometers, vechtend tegen de krampen. Finish in 4.45. Niet slecht voor nen 67-jarige!
Tot slot wil ik de organisatie nog bedanken met deze geweldig mooie wedstrijd. Doe zo verder! Ook alle vrijwilligers aan de drankbevoorrading, de muziekbandjes, de seingevers: duizendmaal dank. Zonder jullie inzet, is er geen natuurmarathon van Kasterlee.