GUY SMET RAAST DOOR HET SEIZOEN EN PAKT ZIJN 22STE ZEGE TE DADIZELE
Iedereen wil blijkbaar met onze zegekoning Guy Smet op de foto en natuurlijk van de partij Yaxano , Yariska en Yilska.
Er schreven 68 renners in voor de wedstrijd Elite z/c en Beloften te Dadizele en ze moesten 119,7 Km afleggen of 18 ronden.
Onze zegekoning Guy Smet uit Kruibeke was ook van de partij nadat hij gisteren reeds na 5 ronden er de brui aangaf.(wedstrijd was gereden zij Guy !!)
Premies genoeg te verdienen vandaag en dan weet je het wel al dat de demarrages elkaar snel zouden opvolgen en zo geschiede in de eerste 6 ronden.
In die bewuste 6de ronde kwamen 7 renners op kop met een lichte voorsprong waarvan uiteindelijk 3 renners bleven doorgaan met name Gerdy Ververken , Fabrice Debrabant en onze Guy Smet.
En zowaar bleven deze 3 renners gedurende nog 12 ronden voorop met eerst een voorsprong van 30 op 17 achtervolgers met o.a. Thierry Declercq , Geldhof , Alistair Stoddart , Casier , Stijn Nauwynck , Beeuwsaert , De Reikeneire ,Tom Schotte , Detlef Moerman , Nico Cockuyt , Ward Lapiere , Leveille , Mindaugas Goncaras en nog 4 renners.
Maar in plaats van dichter te komen vergrote de voorsprong van de 3 leiders tot 130 en viel de groep van achtervolgers uiteen tot een groepje van 9 renners.
En zoals het een vast patroon is geworden blijft enkel de sterkste renner van het moment over en die kwam alleen binnen en luisterde naar de naam Guy Smet die zijn 22ste palm in ontvangst mocht gaan nemen. De spurt om de tweede plaats werd gewonnen door Gerdy Ververken voor Fabrice Debrabant en dit op 30" van de winnaar Guy Smet.
De beslissende ontsnapping in de 6de ronde met Guy Smet , Verveken en De Brabant.
Met dank aan onze fotografe : Saffia
VERSLAG WESTRIJD JUNIORES TE ERONDEGEM VAN DINSDAG 07/08/2007
DINSDAG 07/08/2007 ERONDEGEM - Juniores
NICOLAS VEREECKEN 2de EN WINNAAR BERGKLASSEMENT IN ERONDEGEM.
De Nederlander Jarno Gmelich Meijling won vlot voor Nicolas Vereecken.
De winnaar met de bloemen en Nicolas Vereecken met de trofee als winnaar van het bergklassement.
De 67e Grote Prijs Erondegem Sportief kreeg70 juniores aan de start voor 11 ronden van 8,5 km. of 93,5 km. Er waren heel wat streekregiorenners aanwezig : Wim Van De Wiele(Zele), Tom Verhulst(Beveren-Waas), Valentijn Martens(Stekene), Sam Van Uytvange(Grembergen), Wouter D'Hollander(Zele), Jochem Smet(Kemzeke), Jeroen Serverius(Kieldrecht), Kjell Van Driessche(Zele),Jens Verschaffelt (Sint-Niklaas), Nicolas Vereecken(Kieldrecht), Davy Van De Walle(Lokeren) en TomMichils (Moerbeke-Waas).
Een aantrekkingskracht ging uit van de premie van 25 euro, elke ronde.
Het was Nicolas Vereecken die het gebeuren leven inblies. In het begin van de 2de ronde reed hij al weg maar kreeg nadien wel het gezelschap van de Nederlander Jarno Gmelich Meijling. Hun voorsprong was nooit voldoende om te spreken van een echte vlucht.
In de 4de ronde zette Kenny Van Canneghem de zoektocht in naar de twee leiders. Hij vond ze maar ook achter hem werd fel gereden zodat uiteindelijk alles toch weer samen kwam. Wouter D'Hollander probeerde ook maar ook hij kreeg geen toelating ver weg te rijden. Ongeveer half koers trokken vijf renners in het offensief. Gery De Smet, Kevin Vanderborght, Glenn Van De Maele, Soren Verhaegen en Koen Van Geyt kregen 5 sec bij elkaar en toen nog eens vijf renners naar hen toe reden, volgde ook de rest en alles weer eens te herbeginnen.
Met nog 34 km. te gaan, was nog alles mogelijk. Jarno Gmelich Meijling en Glen Foubert waagden dan hun kans. Nicolas Vereecken kwam bij hen aansluiten wat ook Willem Wauters nog lukte. Vier leiders! Het peloton hield de snelheid hoog genoeg en de poging mislukte opnieuw. Er volgden nog verschillende pogingen om de koers open te breken maar niemand raakte echt weg als gevolg van de hoge snelheid.
In de voorlaatste ronde slaagde Gery De Smet erin om een mooie voorsprong van 20 seconden bijeen te fietsen. Hij ging de laatste ronde in met een kleine voorsprong. In de groep was het opnieuw jachtseizoen en het zag er niet goed uit voor De Smet die in het vizier van de jagers bleef. In de finalekilometers werd hij terug gepakt en de massaspurt kwam er aan.
Die werd makkelijk gewonnen door de Nederlander Jarno Gmelich Meijling voor Nicolas Vereecken, Kevin Van De Noortgate (3de), Kevin Lava (4de) Willem Wauters (5de), Julien Ertveldt (6de), Michael Calluy(7de), Tom Dernies (8ste), Alexander Van Den Steen (9de) en Tommy Baeyens (10de)
Davy Van De Walle werd 15de, Jonas De Boey 22ste, Tom Michils 27ste, Wouter D'Hollander 28ste, Jochem Smet 36ste en Jeroen Serverius 42ste.
Voor Jarno Gmelich Meijling was het de 4de zege van het seizoen. Nicolas Vereecken won het bergklassement.
Eens iets anders: de inschrijvingstafel in Erondegem. Alle gegevens zitten in de computer.
Voor de start met Willy Dobbelaere WBV
Nicolas Vereecken in volle actie te Erondegem.
Tom Verhulst van Hoop op Zegen Beveren aan het werk. Tom Michils die voor het Hudiko Wielerteam 27ste werd
Tekst : fvdv
Fotos :Alain Sennesael
UITSLAGEN RENNERS UIT HET WAASLAND EN OMGEVING W.A.O.D. VAN DINSDAG 07/08/2007
DINSDAG 07/08/2007 DESTELBERGEN W.A.O.D.
Proficiat aan PATRICK METTEPENNINGEN uit Hamme met zijn Zege in de Catg.D
Proficiat aan ROGER BEELAERT uit Rupelmonde met zijn Zege in de Catg.F1
Categorie A / B : (56 dln)
1.Kristof Muys (Eine, winnaar cat. B)
3.Giovanni De Beyter (Otegem, winnaar cat. A)
5.Tim Vercauteren uit Belsele (A3)
13.Alex Goossens uit Vrasene (B7)
18.Koen Heyrman uit Bazel (B11)
20.Gino Van Broeck uit Belsele (A9)
21.Gunther De Cock uit St.Gillis-Waas (B12)
26.Mario Bolssens uit Meerdonk (B13)
30.Stein Vermeulen uit Nieuwkerken (A16) Categorie C / D :
1.Patrick Mettepeningen (Hamme, winnaar cat. D)
3.Dirk Raman (Heusden, winnaar cat. C)
4.Youri De Bock uit Deinze (C2)
5.Wim Heyndrickx uit Vrasene (C3)
8.Johan De Rop uit Nieuwkerken (C6)
11.Marc Borghgraef uit Burcht (C7)
14.Walter De Veerman uit Lochristi (C8)
Categorie E / E+ :
1.Wim De Waal (Axel (Ned), winnaar cat. E)
2.Florent De Leersnijder (Oostrozebeke, winnaar cat. E+)
Categorie F1 :
1.Roger Beelaert uit Rupelmonde
4.Dirk De Cauwer uit Hamme
7.John Heyndrickx uit Nieuwkerken
9.Freddy De Blick uit Beveren
16.André Syvertsen uit Stekene
UITSLAGEN RENNERS UIT HET WAASLAND EN OMGEVING VAN DINSDAG 07/08/20007
Proficiat aan GUY SMET uit Kruibeke met zijn 22°Seizoenszege van 2007 !!!
Aantal deelnemers : 70 1. Jarno Gmelich Meijling 2. Nicolas Vereecken uit Kieldrecht (Bodysol-C.T.Menen) 15. Davy Van De Walle uit Lokeren ( Keukens Redant C.T) 22. Jonas De Boey uit St.Gillis-Waas (Hoop Op Zegen Beveren) 27. Tom Michils uit Moerbeke (Hudiko Waasland) 28. Wouter D'Hollander uit Zele (Isorex C.T) 36. Jochem Smet uit Kemzeke (Hoop Op Zegen Beveren) 41. Jens Verschaffelt uit St.Niklaas (Hoop Op Zegen Beveren) 42. Jeroen Serverius uit Kieldrecht (DMC-D-Bike C.T)
VERSLAG EN UITSLAG WERELDKAMPIOENSCHAP W.A.O.D. TE HILLEGEM VAN ZONDAG 05/08/2007
ZONDAG 05 AUGUSTUS 2007 - HILLEGEM - W.A.O.D.
WERELDKAMPIOENSCHAP ICF
De eerste zondag van de maand augustus werden de ICF wereldkampioenschappen georganiseerd in het Oost-Vlaamse Hillegem, deelgemeente van Herzele. Reeds voor de 19de maal werd er voor deze titels gestreden.BVWB en de politiezone Herzele/Sint Lievens Houtem/Zottegem zetten hun beste beentje voor om deze wielerhoogdag optimaal te laten verlopen.
Er werd een vrijwel verkeersvrije omloop uitgetekend van 9,250 km over golvende wegen langs Oombergen, St Lievens Houtem, Herzele en Hillegem. De aankomstlijn lag getrokken op de provincieweg van Aalst naar Oudenaarde.
De vooruitzichten waren ronduit schitterend. Met reeds 450 vooraf ingeschreven renners en prachtig zomerweertje kon de dag moeilijk stuk. Uiteindelijk kwamen 486 renners hun rugnummers afhalen. De inzet van deze wielerfeestdag waren de 4 wereldtitels, verdeeld over 4 leeftijdscategorieën (60+, 50+, 40+ en renners jonger dan 40).
Zo zag het parcours eruit , golvend en natuurlijk de daarbij horende warmte.
Liefhebbers -40 jaar : 166 dln.
1.Jacques Schuit (Ned)
2.Luyssen Geoffrey
3.Marien Christof
5.Goossens Alex uit Vrasene
9.Heyrman Koen uit Bazel
19.De Roos Robby uit Moerbeke
23.Van Hoyweghen Sven uit Puivelde
34.Vercauteren Tim uit Belsele
37.Van Broeck Gino uit Belsele
60.De Cock Gunther uit St.Gillis-Waas
71.Van De Casteele Michael uit Stekene 81.Ben Verburgt uit Hoboken
85.De Batist Jef van L.O.
90.Bolssens Mario uit Meerdonk
Voor de slotwedstrijd van deze wielerhoogdag passeerde maar liefst 166 renners langs de inschrijvingstafel. Na een rustige verkenningsronde bereikte een kopgroep van 5 renners het einde van de tweede ronde. Wim Janssen, Kurt Diels, Robby De Roos, Dries Echelpoels en de Nederlander Jhonny Van der Klooster kozen het hazenpad. Het peloton volgde toen al op 30 seconden. De daarop volgende ronde dient de Nederlander de rol te lossen en de vier overgebleven vluchters dreven hun voorsprong gestadig op en bereikte maximaal 1 minuut en 55 seconden. Toen begon de uitputtingsslag. De aankomstrechters merkten op dat de rondetijd telkens opnieuw de hoogte in ging met een halve minuut. De vaart begon te minderen en de loodzware zon maakte het de renners bijzonder lastig op deze toch wel zware omloop. De voorsprong van de vier leiders zakte ronde na ronde. Het peloton kreeg ze in het vizier en er kwam een tegenreactie op gang van 11 renners. Bij het ingaan van de laatste ronde kregen we een heel bijzondere situatie. Er bood zich een kopgroep van maar liefst 35 renners aan. Op een tiental kilometer van de finish plaatste de Nederlander Jacques Schuit een aanval en hield het uit tot op de streep. Met een handvol seconden voorsprong hield hij zijn 34 andere medevluchters van daarnet achter zich. Net achter Schuit behaalde Geoffrey Luyssen met ruim verschil de zilveren medaille. Een duidelijk tevreden Christof Mariën behaalde de bronzen plak.
Koen Heyrman op kop en op de derde plaats Alex Goossens die knap 5de werd.
Koen Heyrman blijft maar sleuren op kop met een knappe 9de plaats als resultaat.
De eerste ontsnapping van de dag met 5 renners waaronder Robby De Roos (links).
Dat het warm was zie je aan Robby De Roos die op zoek is naar zijn drinkbus.
Nog één van onze Polderrenners hier rechts met tatoage op de rechterarm Jef De Batist.
Veteranen 40 tot 49 jaar : 134 dln.
1.Hans Verlinden
2.De Baat Christ
3.De Maertelaere Kenny
5.Mettepennigen Patrick uit Hamme
17.Van Oyen Francky
32.Van Geertsom André uit St.Niklaas
79.Van Den Bosch Gunther uit De Klinge
83.Schuurmans Roger van L.O.
111.Borghgraef Marc uit Burcht
Net na de middagpauze gingen 134 renners van start voor de derde titelstrijd. Ondertussen was de zon fel komen schijnen en wees de thermometer al naar 25 graden. In deze zeer snelle wedstrijd kregen we een knap staaltje fietswerk te zien van Patrick Mettepenningen. In vrijwel elke ontsnapping was hij vooraan te vinden. Hij probeerde het in de vierde ronde zelfs solo. Een ronde later had titelverdediger Kenny De Maerteleire zijn wagonnetje aangehaakt en dachten de talrijk opgekomen wielerliefhebbers dat dit de goede vlucht zou worden. Niets was minder waar, want één ronde verder had De Maerteleire zijn vluchtgezel laten gaan. Het peloton zat hem op de hielen. Het bleef een zeer snelle en spannende wedstrijd. In de slotronde verschoot Patrick Mettepenningen nog een paar cartouches en hij werd slechts op 500 meter van de aankomstlijn gegrepen door het voltallig peloton. Massaspurt dus. Hierin nestelde Kenny De Maerteleire zich vrij snel op kop. Te vroeg zou later blijken. Kenny zag zijn krachten wegebben en diende zich op 50 meter van de lijn recht te zetten. Toen dook Hans Verlinden als een duiveltje op en scheurde gezwind naar de wereldtitel. De supersnelle Christ de Baat haalde het nipt voor het zilver. De Maerteleire werd afgeklokt op de derde plaats.
Veteranen 50 tot 59 jaar : 110 dln.
1.Wladimir Gottfried (Dui)
2.Veris Wim
3.Heulens Marc
15.De Wael Wim
41.Van Goethem Lucien uit Stekene
73.Meirte Gustaaf uit Verrebroek
Toen de 3 medaillewinnaars nog op het podium stonden werden 110 vijftigplussers de weg opgestuurd voor hun WK-strijd. Bij het ingaan van de derde ronde zagen we één renner alleen aan de leiding fietsen. Wladimir Gottfriet had een handvol seconden voorsprong op de hele bende. Bij een tegenreactie onder impuls van vooral Jan Van Hove begaf de leider niet, maar bouwde zijn voorsprong verder uit.Bij het ingaan van de laatste ronde was die voorsprong flink geslonken tot 15 seconden. Door een tegenreactie van titelverdediger Wim Veris zouden we nog een spannende slotronde beleven. In de achtervolging diende Wim Veris zijn maatje achter te laten en werd het een strijd van man tegen man. Onze leider, Wladimir Gottfried schakelde nog een tandje groter en stelde zijn voorsprong veilig om de wereldtrui oververdiend binnen te rijven na een solorit van ongeveer 40 km. Wim Veris behaalde het zilver en Marc Heulens ontliep nog net het peloton om de bronzen medaille te bemachtigen.
Veteranen 60+ : 85 dln.
1.Georges Vonckx
2.Hoof Roger uit St.Niklaas
3.Hufkens Francois
12.Dullaert Werner uit St.Gillis-Waas
40.De Blick Freddy uit Beveren
52.Syvertsen Andre uit Stekene
64.Heyndrickx John uit Nieuwkerken
Om 9 uur werden 85 60-plussers de weg opgestuurd. De zon was al volop van de partij en de renners hadden er zin in. In de tweede ronde zonderden zich vijf renners af. Luc Snels, Roger Hoof, François Hufkens, Gaston Van der Plas en Georges Vonck bundelden de krachten en reden ronden lang een halve minuut voor de langgerekte groep fietsen.
Eén van deze vijf zou de eerste wereldtrui veroveren. De minder snelle mannen maakten er een slijtageslag van. Om beurten werd er gedemareerd. François Hufkens en Luc Snels waren de bedrijvigsten om de aanvalsklok te luiden. Toch bleven de vijf vluchters samen. In de laatse rechte lijn zette Georges Vonckx zich van ver op kop en niemand leek bekwaam om zijn leiderspositie aan te vallen. Met ruim verschil behaalde Georges Vonck zijn 21ste zegebloemen van het jaar. De wereldtitel was veruit de mooiste. Georges Vonckx werd op het podium geflankeerd door Roger Hoof en François Hufkens. De Brabanconne schalde een eerste keer door de luidsprekers.
Met dank voor de verslagen aan Voorzitter W.A.O.D. GUY BLOEM
Foto's : B.V.W.B.
07-08-2007
GROEPSTRAINING BEVEREN VAN DINSDAG 07/08/2007
Onder leiding van Kenny Janssens en Dirk Bryssinckx vertrokken Dinsdagavond om 19h00 thv Buyl Sport te Beveren maar liefst 45 POLDERRENNERS voor de wekelijkse trainingsrit doorheen de Polders van Saeftinghe. De zon was van de partij en dus alleen maar stralende gezichten vandaag en dat mochten we ook voelen want iedereen had blijkbaar zin om eens hard te gaan knallen in de polder. Toch stond er nog een stevige wind in de Polder van Emmadorp maar daar hielden onze Polderrenners geen rekening mee en dus ook vlammen op de tegenwind vandaag. Het gemiddelde vandaag was goed voor 37,5 Km/h en dat voor 70 Km.(tot de meet) Toch was het weeral oppassen aan het rondpunt te Kallo met het vrachtverkeer , vanaf het rondpunt ging de snelheid nog hoger en was de eerste demarrage een feit , de mannen van Hoop Op Zegen Beveren gingen voor een ploegentijdrit met als hardrijders Bart Cant en Roberto Vercauteren en natuurlijk Sven Wielandt. Maar het peloton liet niks meer gaan en we stevende af op een massaspurt. Het was onze hardrijder Gunther Persoon die de bende op 400 meter op sleeptouw nam en de snelheid met een ruk de hoogte injoeg en zo de spurt voorbereide met in zijn wiel Sven Wielandt die als eerste aanging gevolgd door Kenny Janssens die direct over Sven ging en doorraasde naar de meet. (Spurtsnelheid = 62 Km/h) André Van Geertsom kwam nog opzetten maar moest zich tevreden stellen met plaats 2 , Fons Van Raemdonck eindigde op 3 , Bart Cant op 4 , Pieter Oelbrandt en Sven Wielandt op 5 enz... Wie reden mee vandaag : Bart Cant , Filip Weemaes , Jeroen Pieters , Pieter Oelbrandt , Jens Van Landeghem , Franky Wielandt , Frank Van Geystelen , Jan Vlegels , Gunther Persoon , André Van Geertsom , Alian Verbeke , Dirk Bryssinckx , Philip Van Havenbergh , Peter Van Havere , Sven Wielandt , Fons Van Raemdonck , Etienne Fleury , Marc Vijt , Wim de Gruyter , Danny Heyrman , Dirk Onghena , Eddy Pieters , Nico Audenaert , Saskia Van Overmeire , Jan Ryckbosch , Herman Verstraeten , Dirk Vanhee , Kurt Carpentier , Dean Bolssens , Lesley Heyndrickx , Rony Van De Velde , Roberto Vercauteren , Bart Cant , ????? en Kenny Janssens.
VERSLAG WEDSTRIJD TE ZELZATE VAN MAANDAG 06/08/2007
LUC DE MOOR 2de IN ZELZATE , NICKY COCQUYT WINT !!!!
Luc De Moor die knap 2de werd. Tony Heirbaut werd 3de in Zelzate.
Maandagavond werd in Zelzate weer gekoerst door de Elites zonder contract en Beloften. Maar met 29 vertrekkers was het er zeker geen groot feest voor de deelnemerslijsten.
Van in de eerste kilometer werd er wel onmiddellijk gekoerst, maar er kwam pas een afscheiding in de tweede ronde. Met tien waren ze met ook Koen Van de Velde, Gunter Sterck, Luc de Moor, TonyHeirbaut, Sander Cordeel en Kristof DHollander voor de Wase regio.Tim Caluwaert en Stijn Gidé zaten in het peloton.Blij weerzien van Tim Caluwaert uit Beveren die dit seizoen al veel last gehad heeft met de rug.
Goeie opmerking van Stekenenaar Koen van de Velde:
-Het leek wel een Kampioenschap van Sint- Gillis -Stekene want Sterck, Cordeel, DHollander en ik zelf waren uit Stekeneen De Moor woont in Sint-Gillis en Heirbaut woont bijna in Stekene want hijis hier een huis aan het opknappen.
Sander Cordeel reed spijtig genoeg een tweetal ronden later lek. En het ging verder met negen. Hun voorsprong liep op tot 4 min zodat de anderen al vroeger mochten sprinten voor hun plaats..
Voor Kristof DHollander ging het op het einde nog mis want hij reed in de voorlaatste ronde nog lek.Hij greep toch de 9de plaats. Of er nog meer inzat dan deze 9de plaats weet ik niet maar ik vond het wel spijtig dat ik lek reed., aldus Kristof Dhollander.
Met acht reden ze dus de finale in en verscheidene aanvalspogingen werden opgezet maar alles bleef samen. Met acht man naar de streep! Koen Van de Velde beschreef de eindspurt:
-De aankomst was vrij lastig met de wind op de neus en een baan die wat vals omhoog loopt. Je kan je daar wat aan mispakken. Ik ging iets te vroeg aan en werd nog voorbij gesneld door vier renners.
Nicky Cocquyt won voorLuc de Moor,Tony Heirbaut werd 3de, Geert Joos 4de en Koen Van deVelde 5de.
Gunter Sterck pakte de 7de plaats maar er had voor hem een betere plaats ingezeten ware het niet dat hij tegen de nadarafsluiting gedrumd werd en meteen vast zat.
Kristof D'Hollander werd 9de , Stijn Gidé 12de , Tim Caluwaert 23ste en Sander Cordeel 26ste.
Tekst en Fotos :fvdv
WIELERNIEUWS UIT HET WAASLAND EN OMGEVING VAN DINSDAG 07/08/2007
De foto van het podium waar duidelijk blijkt dat Matthias er staat tussen de twee letterlijk en figuurlijk de grote jongens van de 13-jarigen.
Matthias Van de Velde
(Hamme-Josan) reed als aspirant in de thuisbasis van de sponsor van de ploeg Josan en van de ploeg van Belgisch KampioenSaimen De Laeter vanCata Bikes Bianchi. Ze stonden met 21 aan de start waarbij ook nog Matthias ploegmaat uit het Antwerpse Essen, Toon Wauters. Hij wilde ook de sportieve strijd aangaan tegen De Laeter die er dit seizoen echt ver boven uitsteekt.
Het werd dan ook een zeer spannende wedstrijd met vooral dan een regen van ontsnappingen van beide tenoren, Toon Wauters en Saimen De Laeter. Vanaf halfweg wedstrijd begon Matthias Van de Velde zich zowaar ook in de aanval te moeien tussen die twee sterke rijders. Matthias was dan ook zeer tevreden dat hij mee het podium op kon na een zeer knappe wedstrijd.
Ook sponsor Josan was in zijn nopjes met twee van zijn 13 -jarige aspiranten op het podium. Trouwens, Josan heeft maar twee 13-jarigen in de club!
Jong geleerd is oud gedaan. Dat zal wel , ook in het wielrennen. Op de miniemenproeven in Sint-Niklaas hebben we weer eens kunnen vaststellen welke stuurvaardigheid die jongens en meisjes van 8 tot 11 jaar al hebben. In Sint-Niklaas woont ook Davy Mues en deze mini-miniem, hij is pas zes jaar, heeft in Peer een duotijdrit gereden samen met zijn papa. Davy is er in geslaagd deze proef te winnen in de categorie 8 -9 jaar. Als dat niet knap is. Davy moet nu uiteraard alle opleidingen volgen die de Vlaamse Wielerschool van WBV aanbiedt en dan kan de groei beginnen, via de miniemen en de aspiranten naar de nieuwelingen!
Tekst en Foto :fvdv
UITSLAGEN RENNERS UIT HET WAASLAND EN OMGEVING W.A.O.D. VAN MAANDAG 06/08/2007
MAANDAG 06/08/2007 GENTBRUGGE W.A.O.D.
Proficiat aan WALTER DE VEERMAN met zijn 19°Seizoenszege in de Catg.C !!!
Categorie A / B : (24 dln)
1.Kristof Muys (Eine, winnaar cat. B)
5.Bart Van Kerschaver (Maldegem, winnaar cat. A)
9.Tim Vercauteren uit Belsele (A2)
11.Tom Van Osselaer uit Melsele (A4)
15.Alex Goossens uit Vrasene (B10)
16.Filip Troubleyn uit Temse (A6)
Categorie C / D:
1.Danny Van Oyen (Deinze, winnaar cat. D)
2.Walter De Veerman (Lochristi, winnaar cat. C)
7.Dirk Mathijs uit Gentbrugge(C5)
12.Marc Borghgraef uit Burcht (C8)
Categorie E / E+:
1.Andrew Donaldson (GB, winnaar cat. E+)
2.Patrick Van Hulle (Aalter - Bellem, winnaar cat. E)
Categorie F1:
1.Robin Van Kerschaver (Maldegem)
VERSLAG WEDSTRIJD TE ERONDEGEM VAN MAANDAG 06/08/2007
Algirdas Mockus die 2de werd en winnaar Simas Kondrotas met hun begeleider die succes na succes mag beleven.
Koninklijk Erondegem Sportief kreeg voor zijn 66ste Grote Prijs 49 renners op de lijst en die moesten er 13 ronden van 8,5 km of 110,5 km komen rijden.
Zegekoning Guy Smet (Kruibeke), Kurt Van Landeghem (Sint-Gillis-Waas), Rene Mertens (Dendermonde), Davy Peirsman (Temse) en Mindaugas Goncaras (Litouwen) waren de streekregiorenners die het regenweer kwamen trotseren.
De eerste ronden speelde de regen de renners parten. In de 3de ronde werd de aanval ingezet door vijf renners maar die werden gauw door drie anderen achterna gezet en ook bijgebeend. Opmerkelijk bij deze acht waren de zes Litouwers van Klaipeda Splendid met Algirdas Mockus, Egidijus Juodvalkis, Aidis Kruopis, Simas Kondrotas, Gediminas Bagdonas en Ramunas Navardauskas
In TGV-vaart reden zij door Erondegem. De Nederlander Roel Egelmeers en het Waaltje Jonas Van Genechten waren de andere twee die de kopgroep compleet maakten.
De rest van het peloton wist toen al hoe laat het was. Zij bouwden hun voorsprong uit tot 1'36" op Jos Kools (Nederland), Tom Van De Velde, Pieter De Rekeneire, Steven Dierickx en Pascal Reynvoet die in de achtervolging waren gegaan. Guy Smet besloot bij het ingaan van de 5de ronde de wedstrijd te beëindigen. Een ronde later volgde Mindaugas Goncaras zijn voorbeeld.
Ramunas Navardauskas waagde het in de 7de ronde eens alleen maar ze pakten hem terug. Vooraan viel Aidis Kruopis weg door een lekke band. De zeven leiders hadden nog een voorsprong van 1'04" op Tom Van De Velde en Pascal Baetens. De rest van het peloton volgde op 1'46".
De meeste renners uit onze Polderrennersregio waren toen al uit koers verdwenen.
Vooraan kwamen ze plots met zes te staan want Roel Egelmeers kreeg ook nog een lekke band.
De vijf Lithouwers. Algirdas Mockus, Simas Kondrotas, Gediminas Bagdonas en Ramunas Navardauskas begonnen dan aan een ploegentijdrit en Jonas Van Genechten en Juodvalkis telden al een onoverbrugbare achterstand bij het ingaan van de laatste ronde.
In de beklimming naar de aankomst toe lieten Algirdas Mockus en Simas Kondrotas hun twee landgenoten in de steek en Simas Kondrotas haalde het makkelijk voor Algirdas Mockus. Op 23 seconden volgde Gediminas Bagdonas als 3de. Enkele seconden later volgde Ramunas Navardauskas. De spurt om de 5de plaats werd gewonnen door Egidijus Juodvalkis voor Jonas Van Genechten.
Deze zes renners waren de enige nog in koers. De eerste vijf plaatsen waren voor de Litouwse renners van het Klaipeda Splendid Team. Gediminas Bagdonas won nog de bergprijs zodat de Litouwers alles wonnen wat er te winnen was. Waar zij aan de start verschijnen is de kans groot dat hun overmacht niet in te dijken is. Alleen, hoe zit het met het reglement dat zegt dat men in individuele wedstrijden niet in ploegverband mag koersen. Of doen die Klaipedarenners het dan tóch niet?
Davy Peirsman werd 27ste, Mindaugas Goncaras28ste en Rene Mertens 30ste.
Kurt Van Landeghem in volle actie in Erondegem.
Davy Peirsman beste vertegenwoordiger van de Polderrennersregio in Erondegem.
Tekst : fvdv
Fotos : Alain Sennesael.
UITSLAGEN RENNERS UIT HET WAASLAND EN OMGEVING VAN MAANDAG 06/08/2007
1. Nicky Cocquyt 2. Luc De Moor uit St.Gillis-Waas (Edegem B.C) 3. Tony Heirbaut uit Belsele (PWC Jan Snel) 5. Koen Van De Velde uit Stekene (Wimi-Games-St.Martinus-Kerksken) 7. Gunther Sterck uit Stekene (PWC Jan Snel) 9. Kristof D'Hollander uit Stekene (Hoop Op Zegen Beveren) 12. Stijn Gidé uit Waasmunster (KSC Denderstreek Labiekes) 23. Tim Caluwaert uit Beveren (Wielerteam Atom) 26. Sander Cordeel uit Stekene (Balen B.C)
06/08/2007 2° PROFRONDE VAN LOMMEL (LB) Elite m/c / Elite z/c /Beloften 85 Km 01h50min
WIELERNIEUWS UIT HET WAASLAND EN OMGEVING VAN MAANDAG 06/08/2007
Jolien DHoore
uit Merelbeke, heeft op het WK piste in Mexico een nieuw Belgisch record neergezet op de 2 km.Het oude record werd in 1998 destijds naar het Waasland gehaald want Evy Van Damme woonde toen nog in Eksaarde. Evy deed er 236110 over maar Jolien DHoore reed de 2 km in 230914 of toch meer dan 5 sec beter. Ze eindigde met die tijd 7de op het WK.
DHoore is zeventien en rijdt voor Vlaanderen-Caprisonne-T-interim
Tekst & Foto :fvdv
WIELERNIEUWS UIT HET WAASLAND EN OMGEVING VAN MAANDAG 06/08/2007
Wielernieuwsjes
Een dikkebandenrace is voor de jeugd een bijzonder leuk sportevenement. Een beeld van vorig jaar in Moerzeke Kastel.
De jaarmarktkoers voor elite z.c. & U23, van Jeugdhuis Ter Walle in Kruibeke zal in 2008 worden gereden op woensdag 28 mei. Dewedstrijd van de Machuitvrienden in Zwijndrecht is gepland voor woensdag 18 juni 2008
Zondag 19 augustus wordt in Hamme al voor de 4de keer een namiddag georganiseerd voor aspiranten. Om 13.30u starten de 12-jarigen. Aansluitend op de wedstrijden, om 18u, zijn er nog optredens op de parking van school De Veerboot, rechtover café t Geemzicht in de Geemstraat. Er is zeker al een live optreden van Louis Van Vlaanderen!
Zondag 30 september komt er weer een Dikkebandenrace in MoerzekeKastel aan het voetbalterrein Stille Vrienden, het Kaatsterrein en het G.O.C. Ter Munken. Vorig jaar was dat een grandioos succes voor de jeugd. Er zijn vier leeftijdsgroepen: 8-9 jaar, 10 -11 jaar, 12 -13 jaar en 14 -15 jaar. Er zijn afwisselend, behendigheidsproeven als initiatie én een wedstrijd, onder toezicht van Wielerbond Vlaanderen. De deelnemers rijden op eigen fietsen en dat kunnen gewone fietsen zijn, mountainbikes of citybikes maar toch met een minimale banddikte van 28 mm.
De bedoeling van deze dikkebandenraces is om kinderen enthousiast te maken voor het wielrennen.
Tekst & Foto : fvdv
VLAAMSE PEDAALRIDDERS MOERZEKE 80 JAAR ACTIEF
VLAAMSE PEDAALRIDDERS MOERZEKE TACHTIG JAAR ACTIEF
Koersdirecteur Freddy Moortgat, vorige week voor de televisiecamera om uitleg te geven over de seingevers die momenteel voor commotie zorgen in de wielersport.
Ere-koersdirecteur Miel Van Riet (links) en de huidige koersdirecteur Freddy Moortgat bij de vroegere wielervedette uit Hamme, Bart Heirewegh.
De wielerclub Vlaamse Pedaalridders" uit Moerzeke viert feest want ze bestaat dit jaar precies 80 jaar. De club staat bekend bij de Koninklijke Belgische Wielerbond onder stamnummer 700/448. Ze werd gesticht in 1927. Hiermee is ze dan ook de oudste wielersportvereniging uit Groot-Hamme. De Vlaamse Pedaalridders is nog altijd springlevend en er kan in Hamme of Moerzeke geen koersje gereden worden, of de ridders zijn paraat.
Uit de archieven blijkt dat de wielerclub 80 jaar geleden is opgericht door o.a. de heren Maurice Meert, Werner Van Bogaert en Gerard Van Broeck. Deze laatste fungeerde als voorzitter. Hun opdracht was het organiseren van wielerwedstrijden in Moerzeke. Een taak die nu nog altijd de hoofdopdracht is, maar dan wel voor het ganse wuitensgebied.
In 1940 vielen de activiteiten stil als gevolg van het oorlogsgeweld. Er werd opnieuw gestart in 1945 en dit met de medewerking van Gerard Van Broeck, Prosper Van Hautte, René DHollander en Cyriel Geerinck.
In 1955 werd zelfs een wedstrijd georganiseerd voor beroepsrenners wat toen een gedurfde onderneming was voor zulke kleine gemeente als Moerzeke. De organisatie had in het begin wat kritiek te verduren. Alles kwam echter in kannen en kruiken en in een document uit die tijd stond te lezen:
-We feliciteren u sportieve burgers van Moerzeke, om de schijnbaar onbeduidende en onmisbare morele steun, die velen onder u ons geschonken hebben in ogenblikken van nakende mislukking. Verheugt u echter te behoren tot de opbouwers van onze organisatie. De inrichting werd bekritiseerd, maar we hielden rekening met uwe ideeën. Misschien hebt u nagedacht zonder voldoende de financiële kant en beschikbaar personeel van een koersinrichting eens na te gaan. Moge deze eerste, grootse wielerwedstrijd in ons dorp, voor u allen een dag van voldoening zijn en intens medevoelen met de wielersport.
Met deze woorden dankte het bestuur de bevolking. De 1ste Grote Prijs van Moerzeke voor Beroepsrenners werd verreden op maandag 11 juli 1955. De wedstrijd werd begiftigd met 25.000 frank aan prijzen en ging over 14 ronden langs Grembergen en Hamme. Totaal: 154 km
Deze organisatie zou nog twee maal herhaald worden, in 1956 en 1957. In 1957 vierde de club trouwens zijn 30-jarig bestaan en koppelde daaraan een groots wielerevenement: een criterium voor Liefhebbers. Dit ging over 60 ronden langs Kerk-, Bloemen- en Ommegangstraat.
In 1958 werd afgestapt van beroepsrennerskoersen. De financiële druk werd te hoog. Vanaf dan werden wedstrijden georganiseerd voor Onafhankelijken. Deze koersen hadden 15.000 frank aan prijzen. Opmerkelijk was dat deze wedstrijden toch ook over een afstand van 154 km werden gereden.
In de jaren zestig werd een nieuw bestuur aangesteld. Onder voorzitterschap van Paul De Belie,kwamen ook Jef Hermans, Pieter Mijs, Robert De Graef,Michel Robberecht en Jef Van Wesemael meewerken.
Het koersprogramma werd opgemaakt met o.a. wedstrijden voor Beginnelingen en de kleine bond. Zo noemde men immers toen de vrije bonden .
In de zeventiger jaren werden niet alleen wedstrijden georganiseerd op kleine en grote kermis, maar ook tijdens Boonstraatkermis (mei), de Bootdijk (juni) en op de Kouter (donderdag nà grote kermis).
De naam van Emiel Van Riet zien we vanaf 1972 verschijnen als signaalgever en nadien als programmaverkoper. Vanaf 1978 zien we hem in het straatbeeld verschijnen als koersdirecteur. Momenteel is Miel nog altijd betrokken partij al moest hij wel naar het ziekenhuis. Hij is nu ere-koersdirecteur en doet het rustig aan.
Freddy Moortgat is nu koersdirecteur en zoals blijkt uit de organisaties die zijn stempel dragen, verloopt alles opperbest. Hij kan rekenen op de medewerking van een team dat de rijke Moerzeekse wielertraditie wil verder zetten, aangevoerd door voorzitter Frans en Sofie Hermans.
Zaterdag 11 augustus zijn de Vlaamse Pedaalrenners weer van de partij voor een nieuwelingenkoers in Moerzeke: de Grote Prijs Bezetwerken Van Meirvenne. Vertrek om 15u voor 66 km. Alle koersformaliteiten vinden plaats in Café Schelderoute, Dorp en de aankomstlijn ligt aan café De Klok.
Merkwaardig gegeven: de zoon van de sponsor van de Grote Prijs heet Jan Van Meirvenne en ook hij staat aan de start.
Tekst en fotos :Flor Van de Velde.
06-08-2007
DE LEON GING EEN KIJKJE NEMEN TE LONDERZEEL
DE LEON EN DE GUIDO GINGEN NAAR DE KOERS IN LONDERZEEL
De Leon en de Guido zijn twee op rustgestelde Waaslanders, de ene uit Sint-Niklaas en de andere is afkomstig uit Beveren maar woont nu aan de rand van de Wase hoofdstad. Ze zijn nu gek op de wielersport, nadat ze jaren samen gingen joggen op De Ster. Vooral de wedstrijden van elite z.c. en beloften in de Wase regio missen ze maar zelden. De Guido is een volksmens. Dat kan ook niet anders want jaren geleden stond hij in een grote kruidenierszaak in de Beverse Prosper Van Raemdonckstraat. De Leon heeft besloten om ook regelmatig zijn verslag te maken.
Zoals gezegd heb ik eens ander oorden opgezocht en ben namelijk buiten onze regio naar de koers gaan kijken en niet alleen buiten onze regio maar ook buiten de provincie namelijk naar Vlaams Brabant.
147 renners die op een mooie warme dag de start nemen, het moet kunnen
Ik heb wel een pak nieuwe truien gezien en daarin nieuwe gezichten gestoken maar voor de rest zijn het op een handvol renners na, allemaal onbekenden voor mij.
Een paar Waaslanders zoals Matthias Nys, Wim Maes, Davy Peirsman, Chris Aerts die ik al van buiten ken en dus moest ik ze ook eens vernoemen.
Ik ben wel deze keer niet met de fiets naar Londerzeel gereden maar met de auto. Ge zoudt nu denken dat ik daar de luiaard heb uit gehangen, maar niets is minder waar.
Het waren 112 km te rijden voor de renners met 15 ronden van 7,5km en die heb ik afgestapt ( voor degene die twijfelen ik heb getuigen)
Nadat ik eerst in St Niklaas op het domein De Ster 14 km had gelopen en daarna 7,5 km gewandeld, was ik toch bij manier van spreken, half dood en dit was geen training voor de Dodentocht waarin ik 9 maal ben gestart en allemaal heb uitgestapt. Ik was dan wel een beetje jonger.
Heeft u ook de foto gezien van Meneer de Pastoor die het peloton doopte? Zal dit nu wel mogen van de UCI, zo een massale doping? En zullen ze er zich hier boven wel iets van aan getrokken hebben? Wie zou het zeggen.
Bey bey
De Leon
VERSLAG WEDSTRIJD TE OOSTNIEUWKERKE VAN ZONDAG 05/08/2007
ZONDAG 05/08/2007 OOSTNIEUWKERKE - Beloften
NIELSEN RAEDT IN OOSTNIEUWKERKE
Zo versloeg Nielsen Raedt zijn vluchtmaat Kevin Claeys.
Dit is de belofte die momenteel bij de allerbeste behoort: Nielsen Raedt. Hij behaalde zijn vierde zege al.
De 7e Grote Prijs Electro Dan en 32e Prijs Maurits Blomme te Oostnieuwkerke kreeg 30 beloften aan de inschrijvingstafel. Deze keer was er niemand aanwezig van de Polderrennersregio. De beloften zullen waarschijnlijk in Semmerzake gezeten hebben.
De renners dienden 23 ronden van 5 km. of 115 km. in een verschroeiende hitte af te werken.
Ondanks de warmte begonnen de renners fel aan de wedstrijd. Jani Desmet, Kevin Claeys en Kess Heytens lagen in de 2de ronde aan de basis van de beslissende vlucht. Eén renner slaagde er nog in om aansluiting bij de kopgroep te krijgen. Hij stond bij de bookmakers ook als favoriet : Nielsen Raedt.
Het viertal bouwde een mooie voorsprong uit. De rest van het deelnemersveld viel in verschillende groepen.
Eerst waren ze nog met twaalf die probeerden om de leiders terug te grijpen. Ze draaiden goed rond en hadden de leiders terug in het zicht. Door het hevige tempo viel de achtervolgende groep van 12 uiteen en 7 renners hielden nog stand.
Na een goeie 50 km. moest Kess Heytens vooraan lossen. Hij werd ingehaald door de 7 achtervolgers. Het leiderstrio bleef goed ronddraaien en hun voorsprong ging naar 1'30".
Het tempo bij de achtervolgers zakte en ze hadden gauw 3 min aan hun benen.
Met het ingaan van de laatste ronde plaatste Kevin Claeys een aanvalspoging. Nielsen Raedt ging direct in de tegenaanval en Jani Desmet had het even moeilijk. De andere 6 renners nog in koers mochten aankomst maken zodat er uiteindelijk maar drie renners de koers uitreden.
De drie kwamen terug samen en het pleit werd beslecht in de spurt. Het werd een millimeterspurt gewonnen door Nielsen Raedt voor Kevin Claeys. Even verderop volgde Jani Desmet wiens krachten opgebruikt waren om nog mee te spurten voor de zege.
Voor Nielsen Raedt was het de vierde zege van het seizoen. Hij zit momenteel in een heel goeie conditie. Op twee weken tijd behaalde hij 3 zeges.
Tekst :fvdv
Fotos : Alain Sennesael
WIELERNIEUWS UIT HET WAASLAND EN OMGEVING VAN MAANDAG 06/08/2007
Valentijn Martens
(Stekene Hudiko) behaalde zondag een 11de plaats op 56 deelnemers in Izegem-Mol. In de 4de van de 22 ronden vormde zich reeds een kopgroep met 5 buitenlanders en 3 Belgen. In de groep van acht, die direct in de tegenaanval ging, zat Valentijn, maar het vlotte niet.
In de volgende ronde weer een tegenaanval met drie waarbij de Waaslander en de Belgische Kampioen. Ook dit ging niet door omdat de twee anderen de benen stil hielden. Martens ging nog een ronde door maar zag het nut er niet van in want de acht koplopers hadden dan reeds een voorsprong van 1 minuut.
Half koers zijn er dan toch twaalf in de tegenaanval gegaan waaronder Valentijn. Maar dit was enkel voor de 9e plaats. Nadat er zich toch nog twee hadden afgezonderd. De Hudiko-renner reed er alleen naar toe maar dan gebeurde het. Plots was het zonder boe of ba aankomst. De renners waren helemaal niet verwittigden omdat Valentijn Martens toen net in 11de positie reed, werd hij ook op die plaats geklasseerd.
Tekst : fvdv
UITSLAGEN RENNERS UIT HET WAASLAND EN OMGEVING VAN ZONDAG 05/08/2007
1. Joeri Clauwaert 2. Patrick Cocquyt 3. Tom Vanbecelaere 14. Thibault Koppen uit Beveren (KSV-Deerlijk) op 5'00" 18. James Fruytier uit Moerbeke (PWC Jan Snel) 19. Koen De Bosscher uit Kalken (MD-CT Team)
1. Patrick Van Roosbroeck 1. Adam Gawlik 3. Matthew Brammeier 7. Lars Croket uit Bornem (Davitamon-Jong Vlaanderen) 9. Björn Coomans uit Ruisbroek (Rock Werchter-Chocolade Jacques) 15. Davy Peirsman uit Temse (Wimi-Games-St.Martinus-Kerksken) 21. Luc Rooms uit Puurs (Rudyco C.T) 26. Kris De Block uit Mariekerke (Rupelspurters Boom) 34. Benny Van Buynder uit Bornem (Rudyco C.T) 72. Chris Aerts uit Hamme (Rudyco C.T) 81. Kristof Verbraeken uit Beveren (Artevelde WSV) 85. Stefan Suy uit Waasmunster (Xclusiv C.T)
1. Gregory Joseph 2. Sam Maertens 3. Marius Bernatonis 15. Willem De Greyt uit Sinaai (KSC Denderstreek Labiekes) op 6'00" 16. Lieven Dieleman uit Zele (KSC Denderstreek Labiekes) 17. Sven Wielandt uit Beveren (Wielerpromotieclub Jeugdteam) 32. Koen Martens uit Temse (KSC Denderstreek Labiekes)
Aantal deelnemers : 22 Nieuwelingen 1. Marjolein Claessen 3. Kaat Hannes uit Wechelderzande (Benelux Team) op 1'35"
Aantal deelnemers : 28 Juniores 1. Esmee Janssen 7. Veronique Staes uit St.Job in 't Goor (Steeds Vooraan Kontich) op 1'35" 16. Amy De Ridder uit Grembergen (Benelux Team)
1. Brian Ligneel 5. Jeroen Goudket van L.O. (Bodysol-C.T.Menen) 6. Nicolas Vereecken uit Kieldrecht (Bodysol-C.T.Menen) 21. Jasper Verberckmoes uit Moerbeke (Asfra R.T) 25. Nick Van Walle uit Temse (Daikin C.T)
Aantal deelnemers : 48 1. Niels Reynvoet 17. Joey De Wilde uit Moerbeke (Hudiko Waasland) op 4'40"
05-08-2007
VERSLAG WEDSTRIJD MINIEMEN TE ST.NIKLAAS VAN ZONDAG 05/08/2007
ZONDAG 05/08/2007 ST.NIKLAAS - Miniemen
73 MINIEMEN IN DE MEMORIAL JOERI VAN VLIERBERGHE
Zo werd gestart in een ploegentijdrit.
Na afloop brachten de deelnemers hun rugnummer terug binnen en werden zij wegwijs gemaakt in de administratieve dingen rond een wedstrijd. Opleider van de Vlaamse Wielerschool , Nico De Smet (l)houdt een oogje in t zeil. Aan de tafel zitten de mannen van WBV die van dienst waren; Gaby Termont en Benny Smet.
De 2deMiniemenprijsMemorial Joeri Van Vlierberghe in EuroparkNoord aan de fietsenzaak van Theo Verschueren te Sint-Niklaas is weer uitgegroeid tot een fantastisch gebeuren. Niet minder dan 73 miniemen kwamen er deelnemen in de categorieën van 8 tot 11 jaar. Het aantal van die jonge rennertjes stijgt voortdurend en het wordt al moeilijk om op één namiddag al die proeven te rijden. Zo moesten de begeleiders van de Vlaamse Wielerschool bij de oudsten de afvalling weg laten.
Het programma bestond verder uit een tijdrit per drie of zelfs per vier al naargelang het aantal deelnemers. De tijdrit ging over één ronde van 1000 meter. Dan mochten alle leeftijdgroepen hun rit in lijn rijden maar wel aangepast aan hun leeftijd. Terwijl de 8 en 9-jarigen hun proeven én hun wedstrijd reden, waren de oudsten een fietstocht van ongeveer 25 km aan het verwerken.
Wat wij bijzonder jammer vonden was dat op de deelnemerslijsten niet werd vermeld van waar de jongens en meisjes waren. Enkel hun club konden we te weten komen. In de computer zat dat programma niet in maar feit is toch wel dat de kijkers graag weten of er gasten uit de eigen streek bij zijn.
Bij de 8-jarigen (10 dln) werd Jens Vercauteren uit Sinaai (WAC) 5de in de afvalling. Een reeks die werd gewonnen door Damion Windels (Kortrijk CT) voor Jens Vertongen van Edegem Bicycle. Het meisje Jara Noël van ABBS Wielerjeugdteam werd 3de.
De rit in lijn was voor Jens Vertongen die Damion Windels en Jara Noel versloeg. Waaslander Jens Vercauteren werd 6de.
Bij de 9-jarigen met 19 dln was de Nederlander Giovanni Burton weer niet te kloppen. Hij won zowel de afvalling als de rit in lijn over 5 ronden.
In de afvalling werd Stephen Declercq (WAC), afkomstig van Burcht, 18de. In de rit in lijn eindigde hij 14de. Misschien waren er nog wel jongens uit de Polderrennersregio maar wij konden ze niet ontdekken.
De 10-jarigen (21 dln) reden dus geen afvalling. De rit in lijn bestond uit 9 ronden. Af en toe demarreerde eens een durver zoals Jordy Noël van het ABBS Wielerjeugdteam. Maar negen renners zonderden zich af en daaruit kwam dan de eindspurt die werd gewonnen door Nico Houtteman ( Oost-Vlaanderen). 2. Brecht De Coninck (Oost-West Cycling Team) 3. Glenn Baele ( Gentse V.S.) Goed werk leverde Toon Vercauteren (Sinaai WAC) en werd 4de. Gerben De Kever (Kemzeke WAC) eindigde 11de . Eline De Bodt (De Klinge WAC) werd 12de en zo ook nummer één van de meisjes. Arne Pierard (Sint-Niklaas WAC) 20ste.
De 11-jarigen namen met 23 deel aan deze miniemenproeven. Ze moesten 14 ronden afleggen. Guillaume Seye (Meetjesland-Knesselare) en Robin Pauwelsuit Temse reden in de 2de ronde even voorop maar alles kwam weer samen. De groep dunde uit en met veertien kwam het einde dichterbij. Spijtig voor Jens Christiaens van het Hudiko Wielerteam dat hij in een val was betrokken zodat hij zijn kansen niet kon verdedigen.
In de eindspurt toonde Stijn Vandevyver van Deinze KVC zich de snelste voor Gianni Wytinck van Oost West CT. De 3de plaats was voor Gil Gerits van Heist Zuiderkempen.
De eer van het Waasland werd gered door Maxim Van Hiel(Nieuwkerken WAC) die op een zeer verdienstelijke 4de plaats eindigde. Robin Pauwels (Temse WAC) werd 6de, Gianni Vermeiren (Verrebroek WAC) 14de. Dries Van Isterdael uit Nieuwkerken werkte mee in de proeven maar mocht de rit in lijn niet rijden omdat hij geen opleiding volgde.
De hulde van de 8-jarigen vlnr: Damion Windels, Jens Vertongen en Jara Noël
De 9-jarigen: vlnr: Maxime De Braekeleer, Giovanni Burton (NL) en Thibau Verhofstadt.
De 10-jarigen: vlnr: Brecht De Coninck, Nico Houtteman en Glenn Baele
De 11-jarigen: vlnr: Gianni Wytinck, Stijn Vandevyver en Gil Gerits.
TEKST EN FOTOS :Flor Van de Velde
UITSLAGEN ASPIRANTEN VAN ZONDAG 05/08/2007
ZONDAG 05/08/2007 - ASPIRANTEN
BIJ ONZE ASPIRANTEN
UITSLAGEN.
Parike:
12-jarigen. 18 dln
4de Stef Bryssinck (Rupelmonde Hudiko)
9de Dominick Wittouck (Zele -Hudiko)
13-jarigen. 31 dln
19de Lorenzo Dubois (Zele La Bicycletta)
24ste Kenzo Schelfhout (Stekene WAC)
14-jarigen. 41 dln.
11de Matthias Van Walle (Sint-Niklaas WAC)
14de Sander Michils (Moerbeke Hudiko)
24ste Aaron De Wael (Uitbergen Hudiko)
35ste Stef De Bock (Zele Hudiko)
In Ruddervoorde werd Alexander De Rycke 15de bij de 12-jarigen met 24 dln.
In Ternat stapte Matthias Van de Velde (Hamme Josan) mee op het podium als 3de bij de 13-jarigen. Er waren 21 dln
Maaike Meersman (Bazel Hudiko) reed als 14-jarige bij de 13-jarige jongens in Lille waar ze 32ste werd op 35 deelnemers.
Bij de 14-jarigen werd Dieter Beauprez (De Klinge Hudiko) 15de.
Tenslotte behaalde de 14-jarige Yourick Vanwijnsberghe (Nieuwkerken WAC) een 18de plaats in Houthalen. Er waren 38 dln
Samenstelling :Flor Van de Velde.
.
.
.
.
.
.
.
E-mail mij
Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.
Gastenboek
Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek