Deelnemen in eigen gemeente brengt toch altijd extra stress met zich mee. Wat familie en vrienden komen zien en ook veel BrTC aanhang stond naast de kant. Het was in ieder geval weer zéér warm, 30°C. Nadat ik mijn schoenen was gaan zetten in wissel 1 was ik terug naar huis gereden. Na het nieuws van 13:00u volgde het weerbericht met Sabine
er is verhoogde ozonconcentratie. Tussen 12:00u en 20:00 raden we iedereen af om zware inspanningen te leveren. Onze start was om 15:00u.
Zwemmen
Als ik één opmerking wil meegeven aan de organisatie zou ik zeggen: maak de start volgende keer iets breder. Zon gewoel na de start heb ik nog nooit meegemaakt. De eerste 100m was echt een gevecht. Na die eerste 100m ging het stilaan wat beter. Het zwemmen liep voor de rest vrij goed. De laatste 100den meter voelde ik de vermoeidheid opkomen. Logisch als ik nadien mijn tijd zag, 2055 en 51ste plaats. Zeer goed. Bij de wissel voelde ik dat ik diep was gegaan tijdens het zwemmen.
Fietsen
De verschillende overgangen vallen mij toch steeds zwaar. De eerste kilometers van het fietsen zat ik bij een andere atleet in het wiel. Hij reed ongeveer 38km/h. Hij vroeg om over te nemen maar op dat moment lukte me dat echt niet. Even later kwam er nog iemand aanpikken. Deze atleet trok het tempo richting 43 km/h. Dit was voor mij op dat moment veel te veel. Ik ging volledig in het rood en heb deze gasten moeten laten rijden. Vervolgens kwam er weer een treintje van 4 voorbij. Ook deze moest ik laten gaan. Ik begon danig in paniek te geraken. Het gevolg was dat ik een halve ronde alleen heb gereden. Toen ik de Bredabaan terug opdraaide aan het einde van ronde 1 zag ik achter mij terug een groepje komen. Ik heb me even recht gezet, wat gedronken en met een klein verzetje getracht even te recupereren. Met dit groepje kon ik goed mee. Na een halve ronde achteraan wat rusten kon ik zelfs mee kopwerk doen. Nu lukte het me wel om tegen 40km/h en meer te rijden. In dit groepje zat een BrTCr, Jef (de jonge versie). Later kwamen er nog 2 groepjes aansluiten waardoor we in peloton reden met een man of 20. In deze groep zaten van BrTC nog Philip en Yannick. Ook Doel collega Paul was erbij.
Lopen
Na de tweede wissel zag ik direct iedereen wegsnellen. Philip, Yannick, Jef en Paul allemaal namen ze afstand. De moed zakte in mn schoenen. Na enkele 100de meters zag ik dat ze niet meer wegliepen en stilaan begon ik terug wat terrein goed te maken. Ondanks de hitte en het slopende fietswerk voelde ik me toch goed. De grote inhaalwedstrijd kon beginnen. Jef en Paul had ik nog in de eerste km te pakken. Ook Philip haalde ik vrij snel in. Yannick had ik na een paar km ook ingehaald. Bij het ingaan van de 2de ronde zag ik plots Tycho (BrTC). Die haalde ik ook in. Bij de laatste keer opdraaien van de Bredabaan zag ik Kevin (BrTC) en ook Kevin heb ik nog kunnen kloppen. In totaal had ik de 37ste looptijd.
Helaas! Door een vergissing van de organisatie werd het parcours ingekort met 2km. Goed meegenomen zou je zeggen in die hitte. Achteraf bleek echter dat ik hierdoor een derde plaats bij de veteranen ben verloren. Ik was namelijk tot op 5s genaderd van een podiumplaats toen we plots moesten finishen en de laatste korte ronde niet meer moesten lopen. Maar ja, 40ste overall, 4de veteraan. Dit allemaal op mijn 40ste. Een resultaat waar ik terecht vier op mag zijn.
|