Inhoud blog
  • Nieuwe website
  • Op zoek naar spinnen
  • Dank u! Dank u! Dank u!
  • U bent fantastisch!
  • Handjes en voetjes
    Foto
    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Zoeken in blog

    Kinderpraat
    Nieuwtjes uit het kinderdagverblijf
    12-10-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dag van de kinderverzorgster
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Vandaag is het weer de jaarlijkse dag van de kinderbegeleidster. Op deze dag proberen we altijd de mensen die zo goed voor onze kinderen zorgen in de bloemetjes te zetten. Wij doen dit door de begeleidsters per dienst een lekker ontbijt aan te bieden in een leuk kader. We zorgen ervoor dat ze samen met hun team de gelegenheid hebben om af te spreken in een ontbijthuis en daar kunnen genieten van een stevig ontbijt. Teambuilding + een geschenkje ineen! Wie weet hebben sommige ouders ook nog een ideetje om de kinderbegeleidsters te ondersteunen in hun werk?


    12-10-2009 om 09:36 geschreven door Tim  


    11-10-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Paddestoel
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Het kinderdagverblijf heeft nu ook zijn eigen paddestoel! In de herfst vind je er natuurlijk ook buiten een pak, maar dit is wel een echt leuke. Hopelijk beleven er heel wat kinderen plezier aan. Het is de bedoeling dat de paddestoel af en toe eens van dienst verhuist zodat alle kinderen er eens mee kunnen spelen.

    11-10-2009 om 00:00 geschreven door Tim  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Speciale gelegenheden

    Beste ouders,

     

    Langs deze weg willen we jullie er op wijzen dat het in onze visie niet nodig is om geschenkjes of cadeautjes mee te brengen bij een speciale gelegenheid. Is je kindje jarig of gaat het naar een andere groep dan wordt dit zeker gevierd in de groep zelf maar geschenkjes voor andere kinderen zijn zeker niet nodig.

    Sta je er echt op om iets mee te brengen, dan mag je iets meebrengen waar de hele groep kan van genieten op een duurzame manier. Een stukje speelgoed meebrengen, een leuke groepsfoto maken of eens de kinderbegeleidsters een complimentje geven, is meer dan genoeg. Uiteraard zijn we hier dankbaar voor.

    11-10-2009 om 00:00 geschreven door Tim  


    09-10-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Een bizarre koffer
    Bij de Dolfijntjes werd vandaag een bizarre blauwe koffer teruggevonden... Er zaten allemaal rare dingen op geplakt! En als ze hem opendeden vonden ze van alles en nog wat. Heel wat zaken om muziek mee te maken zo te zien. Iedereen ging aan de slag met zijn instrumentje en er werd samen muziek gemaakt!










    09-10-2009 om 09:57 geschreven door Tim  


    08-10-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Gratis treinvervoer
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Personeelsleden die in het kinderdagverblijf kunnen vanaf nu genieten van gratis treinvervoer van en naar het werk. Dit is beslist in het paritair comité waaronder het kinderdagverblijf valt. We juichen dit uiteraard toe want op die manier helpen we bij het halen van de Kyoto-norm én kunnen we een extra parkeerplaatsje voor de ouders voorzien per personeelslid dat met de trein komt.
    Ook de verplaatsing per fiets wordt extra aangemoedigd. De fietsvergoeding ligt vanaf nu vast op 0,15 euro per kilometer. Fiets en trein vallen uiteraard ook te combineren...


    08-10-2009 om 16:38 geschreven door Tim  


    07-10-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Weer veel plezier
    Bij de Dolfijntjes hadden ze gisteren zo te zien weer veel plezier. Eens alles overhoop leggen is toch leuk...





    07-10-2009 om 13:17 geschreven door Tim  


    06-10-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Herfst in het land
    De herfst is in het land! Ook in onze peutergroep van de Nijntjes was het duidelijk herfst. Samen met de begeleidsters konden de kinderen heel wat toffe activiteiten doen. Hieronder vindt je wat beeldmateriaal van het herfstthema.
















    06-10-2009 om 17:32 geschreven door Tim  


    05-10-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nieuwe begeleidster
    Bij de Beezekes begint Annick Porte vandaag te werken. Zij zal Annelies Van Sterthem vervangen. Els Marius werkt deze week bij de Knuffeltjes en vervangt er Isabel die een weekje afwezig is. Wij wensen hen alle twee veel succes!

    05-10-2009 om 15:12 geschreven door Tim  


    04-10-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Een rups bij de Dolfijntjes?
    Er zat een rups bij de Dolfijntjes! Raar he? Kijk je eens mee wat de Dolfijntjes er allemaal mee beleefd hebben?


















    04-10-2009 om 00:00 geschreven door Tim  


    03-10-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Handtassen
    Bij de Beezekes werden allerlei dozen aangeboden met hele mysterieuze zaken in... die rare tas die altijd rond mama haar schouder hangt zat er in! Wat is het leuk om daar eens aan te prutsen en te kijken wat er in zit. En nadat we die handtas bekeken hebben - wat een raar ding eigenlijk - kunnen we de dozen wat meer bestuderen. Er zitten kijkgaten in en we kunnen er ook in zitten... Leuk!












    03-10-2009 om 00:00 geschreven door Tim  


    02-10-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bib-bezoek
    De peuters gingen deze week weer naar de bib. Dinsdag en woensdag was er telkens een leesmoment voorzien door de vriendelijke mensen van de bibliotheek. Met de bolderkar kan de verplaatsing veilig verlopen en er zijn telkens voldoende begeleidsters aanwezig om dit alles probleemloos te doen verlopen.
    In de bibliotheek zelf wordt er geluisterd en... natuurlijk ook een beetje gespeeld!















    02-10-2009 om 09:47 geschreven door Tim  


    30-09-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kabouters gesignaleerd
    Vorige week werden bij de Nijntjes een aantal kabouters gesignaleerd. Ze gingen op zoek naar paddestoelen en hadden echte mutsen en deden allerlei leuke dansjes. Geniet mee van de foto's...










    30-09-2009 om 15:44 geschreven door Tim  


    29-09-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Muziek maken met de Beezekes
    Bij de Beezekes ging het er deze morgen heel muzikaal aan toe. De kinderen mochten met stokjes slaan op heel wat materiaal dat geluid maakt. Sommigen waren heel ijverig en maakten heel wat lawaai. Anderen waren wat afwachtender... In ieder geval kregen de kinderen de kans om te experimenteren. Af en toe iets anders aanbieden leidt tot een grotere betrokkenheid. Vooral de eerste foto toont echt heel betrokken kinderen. En dat wijst op een heel leuk moment voor de kinderen en uiteraard ook voor de kinderbegeleidsters.








    29-09-2009 om 12:16 geschreven door Tim  


    28-09-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Grandioos eetfestijn
    Gisteren werden maar liefst 200 buikjes gevuld! Het eerste luik van ons 50-jarig bestaan was een grandioos eetfestijn. Een glaasje cava, tomaat garnaal en côte à l'os à volonté: het was een menu dat bijzonder goed in de smaak viel. In kindertaal was dat dan een glaasje fruitsap, tomatensoep met balletjes, een barbecueworst met frietjes en een 'frisco'.
    In een gemoedelijke sfeer hebben heel wat mensen het kinderdagverblijf elk op hun eigen manier gesteund. In de voorbereiding, op de dag zelf, als klant,... We hebben heel wat mensen om te bedanken. We willen hiervoor een poging doen, maar beseffen dat we wel eens iemand kunnen vergeten hierbij... Alvast onze excuses hiervoor.
    Bij deze van harte bedankt aan iedereen die er bij was. Bedankt aan de personeelsleden die maar weer eens bewezen hebben dat samenwerken, creativiteit, communiceren, flexibiliteit, initiatief, luisteren en inlevingsvermogen basiscompetenties zijn waarover iedereen beschikt. Bedankt aan de kinderen om zo leuk te spelen. Bedankt aan Slagerij De Brug voor de lekkere maaltijd. Bedankt aan de vele vrijwilligers die achter de schermen gebleven zijn. Bedankt aan de schenkers van de tombolaprijzen. Bedankt aan de andere leveranciers. Bedankt aan het Scheppersinstituut voor het gebruik van de zaal.

















    28-09-2009 om 09:50 geschreven door Tim  


    25-09-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bezoekje aan de markt
    Gisteren gingen de Pimpernellekes naar de Markt. Met de bolderwagen was dit uiteraard weer een leuke en veilige trip. De kinderen kregen een druifje, mochten de vele kramen bewonderen en kochten zelf appels, peren en ander fruit om vandaag fruitsalade mee te maken. Het fotoverhaal zie je hieronder.














    25-09-2009 om 14:36 geschreven door Tim  


    24-09-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Mjammm mjammm lekker...
    Tijdens het thema "mjammm mjammm lekker...." kregen de peutertjes van de Dolfijntjes een origineel spelletje om hun woordenschat te vergroten aangeboden. Ze kregen in een doos een aantal eetbare en minder eetbare voorwerpen aangeboden die ze met velcro aan de muur konden bevestigen. De begeleidster hielp door de voorwerpen te benoemen en te zeggen waarvoor ze dienden. Uiteraard konden de kinderen ook elkaar helpen want uiteraard kenden sommigen al de juiste woorden en anderen nog niet.
    Nadien vroeg de begeleidster om bepaalde voorwerpen weer van de muur te halen en terug in het bakje te leggen. En het resultaat was er, want de volgende dag hoorde de begeleidster hoe enkele kinderen het woordje 'citroen' hadden geleerd... Supertof toch?









    24-09-2009 om 00:00 geschreven door Tim  


    23-09-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Regen en wind
    Vorige week zagen we een leuk spelletje bij de peuters: de kinderen kregen allemaal een plasticzak en het was de bedoeling deze zo hoog mogelijk te laten vliegen... Verwoede pogingen van de kinderen om de juiste wind te 'vangen'. Weer op de grond of weer kunnen vangen en dan plots... 'WAAW, ZO HOOG!'
















    23-09-2009 om 00:00 geschreven door Tim  


    22-09-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vervanging Annelies
    Klik op de afbeelding om de link te volgen In afwachting van de definitieve vervangster voor Annelies  vervangt Els Marius haar bij de Beezekes voor alvast 3 weken. Els studeerde orthopedagogie en heeft al ervaring opgedaan in 2 andere kinderdagverblijven. Ze is heel enthousiast om bij te leren en hoopt binnenkort jullie te ontmoeten bij de Beezekes. Uiteraard probeert ze de beste zorgen te geven aan de Beezekes.

    22-09-2009 om 12:17 geschreven door Tim  


    21-09-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Eetfestijn
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Vergeet je kaartjes niet te bestellen...

    21-09-2009 om 14:04 geschreven door Tim  


    18-09-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Gehoortest
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Afgelopen maandag kwamen enkele studenten audiologie van de Arteveldehogeschool van Gent.
    Ze verdiepen zich gedurende dit schooljaar in de scriptie 'Inventarisatie en preventie van lawaaiblootstelling in kinderdagverblijven.' Uiteraard werkt kinderdagverblijf Sint-Jozef graag mee aan dit onderzoek. We hopen te leren wat nefast is voor kinderen en kinderverzorgsters. Welk speelgoed maakt te veel lawaai en hoe reageert men daarop. Er werden geluidsmetingen gedaan in de lokalen en ook gehoortesten uitgevoerd.

    18-09-2009 om 00:00 geschreven door Tim  



    Mijn favorieten
  • Kinderdagverblijf Sint-Jozef
  • Word fan van kinderdagverblijf Sint-Jozef op Facebook!
  • Blog index
  • Zorginnovatie
  • Sint-Jozefinstituut
  • De beste Wetteren sites op start.be
  • In de fotogalerij op pagina 5 foto's van onze koffiestop
  • Complead: we werken eraan om een competentiebeleid te integreren

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !

    Foto

    Willekeurig Bloggen.be Blogs
    daniel_decloedt_fotografie
    www.bloggen.be/daniel_
    Laatste commentaren
  • Flexibele opvang (Marie)
        op Tevredenheidsmetingen
  • Plezier met ballonnen (mama Braeckman)
        op Plezier met ballonnen
  • belangrijker dan goede talenten zoeken (ex-dharma)
        op How to win the war for talent?
  • opvang (suys nathlie)
        op Tevredenheidsmetingen
  • drinken (suys nathalie)
        op Vandaag gelezen
  • Archief per week
  • 08/11-14/11 2010
  • 01/11-07/11 2010
  • 25/10-31/10 2010
  • 18/10-24/10 2010
  • 11/10-17/10 2010
  • 04/10-10/10 2010
  • 27/09-03/10 2010
  • 20/09-26/09 2010
  • 13/09-19/09 2010
  • 06/09-12/09 2010
  • 30/08-05/09 2010
  • 23/08-29/08 2010
  • 16/08-22/08 2010
  • 09/08-15/08 2010
  • 12/07-18/07 2010
  • 05/07-11/07 2010
  • 28/06-04/07 2010
  • 21/06-27/06 2010
  • 14/06-20/06 2010
  • 07/06-13/06 2010
  • 31/05-06/06 2010
  • 24/05-30/05 2010
  • 17/05-23/05 2010
  • 10/05-16/05 2010
  • 03/05-09/05 2010
  • 26/04-02/05 2010
  • 19/04-25/04 2010
  • 12/04-18/04 2010
  • 05/04-11/04 2010
  • 29/03-04/04 2010
  • 22/03-28/03 2010
  • 15/03-21/03 2010
  • 08/03-14/03 2010
  • 01/03-07/03 2010
  • 22/02-28/02 2010
  • 15/02-21/02 2010
  • 08/02-14/02 2010
  • 01/02-07/02 2010
  • 25/01-31/01 2010
  • 18/01-24/01 2010
  • 11/01-17/01 2010
  • 04/01-10/01 2010
  • 21/12-27/12 2009
  • 14/12-20/12 2009
  • 07/12-13/12 2009
  • 30/11-06/12 2009
  • 23/11-29/11 2009
  • 16/11-22/11 2009
  • 09/11-15/11 2009
  • 02/11-08/11 2009
  • 26/10-01/11 2009
  • 19/10-25/10 2009
  • 12/10-18/10 2009
  • 05/10-11/10 2009
  • 28/09-04/10 2009
  • 21/09-27/09 2009
  • 14/09-20/09 2009
  • 07/09-13/09 2009
  • 31/08-06/09 2009
  • 24/08-30/08 2009
  • 17/08-23/08 2009
  • 10/08-16/08 2009
  • 20/07-26/07 2009
  • 13/07-19/07 2009
  • 06/07-12/07 2009
  • 29/06-05/07 2009
  • 22/06-28/06 2009
  • 15/06-21/06 2009
  • 08/06-14/06 2009
  • 01/06-07/06 2009
  • 25/05-31/05 2009
  • 18/05-24/05 2009
  • 11/05-17/05 2009
  • 04/05-10/05 2009
  • 27/04-03/05 2009
  • 20/04-26/04 2009
  • 13/04-19/04 2009
  • 06/04-12/04 2009
  • 30/03-05/04 2009
  • 23/03-29/03 2009
  • 16/03-22/03 2009
  • 09/03-15/03 2009
  • 02/03-08/03 2009
  • 23/02-01/03 2009
  • 16/02-22/02 2009
  • 09/02-15/02 2009
  • 02/02-08/02 2009
  • 26/01-01/02 2009
  • 19/01-25/01 2009
  • 12/01-18/01 2009
  • 05/01-11/01 2009
  • 29/12-04/01 2009
  • 22/12-28/12 2008
  • 15/12-21/12 2008
  • 08/12-14/12 2008
  • 01/12-07/12 2008
  • 24/11-30/11 2008
  • 17/11-23/11 2008
  • 10/11-16/11 2008
  • 03/11-09/11 2008
  • 27/10-02/11 2008
  • 20/10-26/10 2008
  • 13/10-19/10 2008
  • 06/10-12/10 2008
  • 29/09-05/10 2008
  • 22/09-28/09 2008
  • 15/09-21/09 2008
  • 08/09-14/09 2008
  • 01/09-07/09 2008
  • 25/08-31/08 2008
  • 18/08-24/08 2008
  • 11/08-17/08 2008
  • 14/07-20/07 2008
  • 07/07-13/07 2008
  • 30/06-06/07 2008
  • 23/06-29/06 2008
  • 16/06-22/06 2008
  • 26/09-02/10 2005
  • 29/11-05/12 -0001

    Categorieën

    Willekeurig Bloggen.be Blogs
    daniel_decloedt_fotografie
    www.bloggen.be/daniel_

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs