Inhoud blog
  • Nieuwe website
  • Op zoek naar spinnen
  • Dank u! Dank u! Dank u!
  • U bent fantastisch!
  • Handjes en voetjes
    Foto
    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Zoeken in blog

    Kinderpraat
    Nieuwtjes uit het kinderdagverblijf
    27-01-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Veiligheid
    Al heel wat ouders kwamen ons vragen wat wij gaan doen om de veiligheid te verhogen in het kinderdagverblijf. Wij gaan alvast de procedure van toegang tot het kinderdagverblijf donderdag op staf bespreken. Echte maatregelen gaan we nog niet meteen nemen omdat minister Heeren een onderzoek heeft gevraagd naar de veiligheid van kinderdagverblijven en dat er daar wellicht een bepaalde regelgeving zal uit volgen. Vandaar dat wij liever direct een goede maatregel nemen, dan één die later dan toch nog moet gewijzigd worden.
    Het Vlaams Welzijnsverbond is ook bezig met kinderdagverblijven te bevragen die een echt goede beveiliging hebben, maar nergens is er echt iets sluitend. Een wandeling, buiten spelen, een rondleiding aan nieuwe ouders,... Dit zijn toch allemaal zaken die we de mensen niet kunnen ontnemen? Maar wij zijn er heel bewust van dat naar aanleiding van de feiten in Dendermonde iets zal veranderen.
    Ook in de vergadering die we morgen hebben over de nieuwbouw zal het veiligheidsthema aangekaart worden en uiteraard in de plannen meegenomen worden.

    27-01-2009 om 10:31 geschreven door Tim  


    26-01-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Na het drama
    Onbegrip en machteloosheid zijn de gevoelens die in onze geesten aanwezig zijn. We rouwen mee, met onze collega's, met de ouders en de kinderen. Het is moeilijk om na zo'n gebeurtenis weer de dagdagelijkse zaken uit te voeren. Het is echt moeilijk om iets neer te pennen bij dergelijke gebeurtenissen. Het wordt een langzaam proces waar iedereen moet doorkomen.

    In ons kinderdagverblijf wil ik ouders danken die hun bezorgdheid geuit hebben. Ik wil de spontane acties van medeleven van het personeel ook mijn appreciatie geven. Voortdurend proberen we samen te werken met ouders en kinderen om dit kinderdagverblijf een veilige thuishaven te laten zijn voor jong en oud. We kunnen enkel hopen dat onze inspanningen beloond worden.

    26-01-2009 om 09:30 geschreven door Tim  


    23-01-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dendermonde Sint-Gillis
    Langs deze weg willen we vanwege de hele ploeg van kinderdagverblijf Sint-Jozef ons medeleven betuigen aan onze collega's van de Rakkertjes en Fabeltjesland.

    23-01-2009 om 12:23 geschreven door Tim  


    22-01-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bezoek aan architect
    Vandaag had ik de gelegenheid om het architectenbureau waarmee we samenwerken te bezoeken in Gent. Voor het eerst kreeg ik een ontwerp te zien van wat het nieuwe kinderdagverblijf kan worden.
    Ik werd geconfronteerd met heel wat gevoelens... Eerst en vooral blij dat ik eindelijk eens iets concreet in handen krijg. De aanloop naar deze paar blaadjes papier heeft al enorm veel tijd gekost. Voor het eerst kan ik me echter een min of meer duidelijk beeld voorstellen van het uiteindelijke eindresultaat en dat motiveert.
    Langs de andere kant het besef dat er nog heel wat denkwerk, overleggen, en zwoegen en zweten zal aan te pas komen om tot een definitief plan te komen. Feedback krijgen en feedback geven over de plannen zal één van de grote taken worden voor de komende maanden. Er zullen heel wat remmen zijn om ons einddoel te realiseren! Interne en externe factoren waar we nu nog geen weet van hebben zullen de kop opsteken.
    Tenslotte heb ik ook een beetje angst: het wordt een stap in het onbekende, een financieel avontuur, een uitdaging, een reis, een mooie reis,... We hebben geschikte mensen nodig om ons dit project te helpen dragen. Er zullen enorm veel veranderingen gebeuren en die zullen bijdragen tot een betere kinderopvang, een betere werkplaats, een betere omgeving, een beter Wetteren,... Iedereen heeft wel een beetje schrik, maar die ombuigen tot gezonde ambitie bij iedereen is mijn grote taak. We gaan langzaam maar zeker alle belemmeringen wegnemen om het eindresultaat te halen: een nieuw kinderdagverblijf!
    Morgen bespreken we tijdens de stafvergadering hoe we een mogelijkheid tot geven van feedback op het eerste ontwerp kunnen voorzien.

    22-01-2009 om 17:39 geschreven door Tim  


    21-01-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Warme kleren
    In deze tijd van het jaar is het buiten koud en velen zijn ziek. Bij de Nijntjes willen ze het goede voorbeeld geven en hielden ze een ware modeshow met warme kleren. De bijgevoegde foto's laten de nieuwste trends zien van Parijs, Milaan en Wetteren!












    21-01-2009 om 11:35 geschreven door Tim  


    20-01-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vergadering coördinatiecomité
    Deze morgen werd ik in Gent verwacht voor een vergadering met collega-leidinggevenden van kinderdagverblijven in Oost-Vlaanderen. Er werd lang stil gestaan bij het nieuwe erkenningsbesluit. De nieuwe bezettingsnorm van 80% en de voorrangsregels waarbij minstens 20% van ouders in een erkend kinderdagverblijf tot een doelgroep moeten behoren, zijn de belangrijkste beslissingen die voormalig minister van welzijn Vanackere nog genomen heeft. Iedereen, ook Kind en Gezin, heeft dit via de pers vernomen en nu moeten we deze maatregelen op de werkvloer concreet maken.
    Een uitdaging, maar ook een rijkheid. Diversiteit in de maatschappij geraakt meer en meer ingeburgerd. Arm en rijk, alleenstaande ouders, mensen die sociale problemen hebben,... iedereen verdient een plaatsje in het kinderdagverblijf!
    We gaan dan in de toekomst ook een samenwerking met VIVO proberen realiseren om middelen te bekomen om een onderbouwd diversiteitsplan uit te voeren. Er is hiervoor al een eerste verkennend gesprek gepland in februari.

    20-01-2009 om 16:37 geschreven door Tim  


    19-01-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Zieken
    Vandaag zijn er enkele begeleidsters thuis omwille van ziekte. Dankzij onze vlinder, die overal inspringt en helpt, en de onderlinge collegialiteit merken de kinderen hier echter niets van. Zij beleven een dag als een ander. Hopelijk blijven we een beetje gespaard van de grote griepepidemie... In ieder geval willen we alle zieken langs deze weg veel beterschap wensen!

    19-01-2009 om 13:15 geschreven door Tim  


    17-01-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Wie het schoentje past,...
    Bij de Dolfijntjes heeft de begeleiding een hele week rond het 'thema' schoenen gewerkt. Zo mochten de kinderen de eigen schoenen overtekenen en verven, ze mochten een memory-spelletje met hun eigen schoentjes op foto's spelen, ze mochten oude schoenen verven. Ze mochten zelfs leren schoenen poetsen. Ik dacht spontaan ook mijn 45 aan te bieden, maar dan zag ik dat ze weer gingen schilderen.... Toffe foto's om in het weekend eens te bekijken!
















    17-01-2009 om 00:00 geschreven door Tim  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De Baby Beurs
    Op 14 en 15 maart in Brussel en op 28 en 29 maart in Antwerpen wordt de Baby Beurs georganiseerd. De persoon die eerst reageert met een mailtje met vermelding 'Baby Days' kan een gratis toegangsticket voor 2 personen afhalen in het kinderdagverblijf. Voor de mensen die later nog mailen liggen er nog kortingsbonnen van 5 euro klaar.

    17-01-2009 om 00:00 geschreven door Tim  


    16-01-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nu ook op facebook!
    Via deze link kan je fan worden van kinderdagverblijf Sint-Jozef op facebook. Doen! Misschien ontmoet je er wel mama's en papa's op een andere manier?

    16-01-2009 om 15:01 geschreven door Tim  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Reservekledij
    Wie kan er ons nog een beetje reservekledij voorzien? We zijn op zoek naar ondergoed, kousen, broekjes, body's, hemdjes... Zindelijkheidstraining bij de Dolfijntjes en Nijntjes gaat soms gepaard met een ongelukje. Om de kinderen dan van droge kleren te voorzien hebben we graag wat meer reservekledij. Je kan er ons echt mee helpen. Kunnen we op je rekenen?

    16-01-2009 om 10:57 geschreven door Tim  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ijslollies make
    Bij de Nijntjes bouwden ze verder op het thema ijs en zijn er ijslollies gemaakt. De kinderen kregen woensdag de kans om zelf sinaasappelsap te persen. Wat een ervaring om met zo'n grote machine zelf fruitsap te maken! Dan werden stukjes fruit netjes verdeeld in bakjes om ijsblokjes te maken. De fijne motoriek van kinderen en de behendigheid werd uitvoerig getest. En ze brachten het er heel goed van af. Dat kan je zien op de foto's. Alles bleef netjes. Om het fruitsap te gieten, moesten de begeleiders nog een beetje helpen. Tenslotte werd alles overdekt met zilverpapier, werden er rietjes als stokjes gebruikt en ging alles de diepvries in.
    Gisteren konden de kinderen dan proeven van hun zelfgemaakte ijsjes. De sinaasappel viel in de smaak, de vervroren stukjes fruit bleken te koud voor de jonge tandjes... Alweer veel geleerd, als je het mij vraagt, of moeten wat dat aan Piet vragen?


















    16-01-2009 om 09:06 geschreven door Tim  


    15-01-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Eerste samenkomst Complead
    Deze middag ga ik naar campus Kattenberg van de Arteveldehogeschool te Gent voor een eerste samenkomst van het Complead-project waar we met het kinderdagverblijf in stappen. Ook Karen en Kristel zullen af en toe eens samenkomen met een werkgroep voor dit project. De bedoeling is om op weg te gaan met iedereen die werkt in het kinderdagverblijf om een competentiebeleid te integreren. Bij mij ligt de nadruk vooral op werving en selectie.
    Deze morgen was er ook stafvergadering. Het belangrijkste nieuws hier uit is dat volgens het nieuwe erkenningsbesluit van de Vlaamse overheid over kinderdagverblijven de bezettingsnorm wordt verhoogd van 75% naar 80%. Hopelijk krijgen we ook de middelen om deze verhoging te realiseren!

    15-01-2009 om 12:02 geschreven door Tim  


    14-01-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.reacties huishoudelijk reglement
    We kregen hier en daar al een reactie op het nieuwe huishoudelijke reglement. Langs deze weg willen we jullie alvast bedanken hiervoor. We bespreken ze donderdag op staf en geven dan naar alle ouders samen een briefje mee met feedback. Dus er is nog even tijd om alles na te lezen. Wij willen ouders inspraak geven in ons beleid en willen dan ook dat ouders een stem hebben in ons huishoudelijk reglement. We zoeken naar de gulden middenweg tussen een haalbare dienstverlening, kostenbeperking en arbeidsreglementering. Wij beseffen dat dit soms botst en vragen dan ook voor begrip voor de soms moeilijk te nemen beslissingen. Suggesties voor een betere werking mag je trouwens ook altijd doorgeven via mail of eens in de ideeënbus deponeren.

    14-01-2009 om 10:20 geschreven door Tim  


    13-01-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nijntjes in actie
    We kregen nog enkele foto's van de Nijntjes die ook duchtig experimenteerden met ijs en vervroren sneeuw. Kleine schepjes, grote schepjes, smeltende ijsjes. Het was een plezier om de kleine rakkers bezig te zien in hun eigen ijssalon!

















    13-01-2009 om 16:12 geschreven door Tim  


    12-01-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Fijne foto's
    Er wordt vaak eens geëxperimenteerd met kosteloos materiaal. Vaak wordt materiaal aangepast aan het thema waar rond gewerkt wordt. Bij de Dolfijntjes hadden ze vorige week een 'sneeuwtafel'. Beelden die voor zich spreken en gelukkig niet zo koud als echte sneeuw!








    12-01-2009 om 10:40 geschreven door Tim  


    09-01-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nieuwjaarsreceptie
    Vanavond wordt een nieuwjaarsreceptie aangeboden aan alle personeelsleden van het kinderdagverblijf. Gasten voor vanavond zijn Johan Verminnen, Gunther Neefs en Paul Michiels. Hopelijk kan iedereen eens lekker genieten van de acts van deze topsterren en klinken op een fantastisch 2009!

    09-01-2009 om 16:50 geschreven door Tim  


    08-01-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Lockers/garderobekasten
    Voor onze stagiairs een beter en veiliger opbergsysteem te bieden voor persoonlijke spullen en kledij, zijn we op zoek naar een aantal lockers/garderobekasten. Daarom een warme oproep naar bedrijven en ouders die in die bedrijven of scholen werken die eventueel een aantal van dergelijke lockers op overschot hebben. Je kan er ons en de stagiairs een enorm plezier mee doen.

    08-01-2009 om 13:45 geschreven door Tim  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Brr... Koud!
    De Nijntjes kozen deze week voor het thema "winter en koude". De begeleidsters vonden dat er buiten nog niet genoeg ijs was, dus lieten ze de peuters binnen wat experimenteren met ijsblokjes. Het resultaat was een leuk schouwspel. De kinderen namen het ijs vast, voelden eraan, lieten het weer vallen als het te koud werd. Zelfs proeven deden ze ervan! En toen het plots begon te smelten was er nog meer verwondering. Hier onder zie je een aantal foto's van de verwonderde en betrokken gezichtjes...














    08-01-2009 om 13:16 geschreven door Tim  


    07-01-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Klop - drum - klop
    Vlak voor de Kerstvakantie kwam Caroline Boudry enkele foto's nemen in het kinderdagverblijf. Hierbij al enkele muzikale foto's van de Beezekesgroep.







    07-01-2009 om 15:58 geschreven door Tim  



    Mijn favorieten
  • Kinderdagverblijf Sint-Jozef
  • Word fan van kinderdagverblijf Sint-Jozef op Facebook!
  • Blog index
  • Zorginnovatie
  • Sint-Jozefinstituut
  • De beste Wetteren sites op start.be
  • In de fotogalerij op pagina 5 foto's van onze koffiestop
  • Complead: we werken eraan om een competentiebeleid te integreren

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !

    Foto

    Willekeurig Bloggen.be Blogs
    tlissewegenartje
    www.bloggen.be/tlissew
    Laatste commentaren
  • Flexibele opvang (Marie)
        op Tevredenheidsmetingen
  • Plezier met ballonnen (mama Braeckman)
        op Plezier met ballonnen
  • belangrijker dan goede talenten zoeken (ex-dharma)
        op How to win the war for talent?
  • opvang (suys nathlie)
        op Tevredenheidsmetingen
  • drinken (suys nathalie)
        op Vandaag gelezen
  • Archief per week
  • 08/11-14/11 2010
  • 01/11-07/11 2010
  • 25/10-31/10 2010
  • 18/10-24/10 2010
  • 11/10-17/10 2010
  • 04/10-10/10 2010
  • 27/09-03/10 2010
  • 20/09-26/09 2010
  • 13/09-19/09 2010
  • 06/09-12/09 2010
  • 30/08-05/09 2010
  • 23/08-29/08 2010
  • 16/08-22/08 2010
  • 09/08-15/08 2010
  • 12/07-18/07 2010
  • 05/07-11/07 2010
  • 28/06-04/07 2010
  • 21/06-27/06 2010
  • 14/06-20/06 2010
  • 07/06-13/06 2010
  • 31/05-06/06 2010
  • 24/05-30/05 2010
  • 17/05-23/05 2010
  • 10/05-16/05 2010
  • 03/05-09/05 2010
  • 26/04-02/05 2010
  • 19/04-25/04 2010
  • 12/04-18/04 2010
  • 05/04-11/04 2010
  • 29/03-04/04 2010
  • 22/03-28/03 2010
  • 15/03-21/03 2010
  • 08/03-14/03 2010
  • 01/03-07/03 2010
  • 22/02-28/02 2010
  • 15/02-21/02 2010
  • 08/02-14/02 2010
  • 01/02-07/02 2010
  • 25/01-31/01 2010
  • 18/01-24/01 2010
  • 11/01-17/01 2010
  • 04/01-10/01 2010
  • 21/12-27/12 2009
  • 14/12-20/12 2009
  • 07/12-13/12 2009
  • 30/11-06/12 2009
  • 23/11-29/11 2009
  • 16/11-22/11 2009
  • 09/11-15/11 2009
  • 02/11-08/11 2009
  • 26/10-01/11 2009
  • 19/10-25/10 2009
  • 12/10-18/10 2009
  • 05/10-11/10 2009
  • 28/09-04/10 2009
  • 21/09-27/09 2009
  • 14/09-20/09 2009
  • 07/09-13/09 2009
  • 31/08-06/09 2009
  • 24/08-30/08 2009
  • 17/08-23/08 2009
  • 10/08-16/08 2009
  • 20/07-26/07 2009
  • 13/07-19/07 2009
  • 06/07-12/07 2009
  • 29/06-05/07 2009
  • 22/06-28/06 2009
  • 15/06-21/06 2009
  • 08/06-14/06 2009
  • 01/06-07/06 2009
  • 25/05-31/05 2009
  • 18/05-24/05 2009
  • 11/05-17/05 2009
  • 04/05-10/05 2009
  • 27/04-03/05 2009
  • 20/04-26/04 2009
  • 13/04-19/04 2009
  • 06/04-12/04 2009
  • 30/03-05/04 2009
  • 23/03-29/03 2009
  • 16/03-22/03 2009
  • 09/03-15/03 2009
  • 02/03-08/03 2009
  • 23/02-01/03 2009
  • 16/02-22/02 2009
  • 09/02-15/02 2009
  • 02/02-08/02 2009
  • 26/01-01/02 2009
  • 19/01-25/01 2009
  • 12/01-18/01 2009
  • 05/01-11/01 2009
  • 29/12-04/01 2009
  • 22/12-28/12 2008
  • 15/12-21/12 2008
  • 08/12-14/12 2008
  • 01/12-07/12 2008
  • 24/11-30/11 2008
  • 17/11-23/11 2008
  • 10/11-16/11 2008
  • 03/11-09/11 2008
  • 27/10-02/11 2008
  • 20/10-26/10 2008
  • 13/10-19/10 2008
  • 06/10-12/10 2008
  • 29/09-05/10 2008
  • 22/09-28/09 2008
  • 15/09-21/09 2008
  • 08/09-14/09 2008
  • 01/09-07/09 2008
  • 25/08-31/08 2008
  • 18/08-24/08 2008
  • 11/08-17/08 2008
  • 14/07-20/07 2008
  • 07/07-13/07 2008
  • 30/06-06/07 2008
  • 23/06-29/06 2008
  • 16/06-22/06 2008
  • 26/09-02/10 2005
  • 29/11-05/12 -0001

    Categorieën

    Willekeurig Bloggen.be Blogs
    joggingclubmelsen
    www.bloggen.be/jogging

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs