Vanaf vrijdag 12/06 tot en met 14/06 gaat dit mooi evenement door op het domein van kasteel de Merode te Westerlo.
Kan best dus een idee zijn om "vadertjes dag " door te brengen . Het wordt beslist een mooi evenement, reeds een tweede uitgave, Met op het programma op zaterdag ; Blue Ribbon Tourrit, en op zondag is er een "concours d'elegance".
Meer info en inschrijven kan op : www.coppaclassicdays.be.
Dit gebeuren is een organisatie van Kiwanis International.
Het stof van de jongste (2015) Mille Miglia is nog maar net gaan liggen of er verschjnt alweer een boek over deze
legendarische evenement.
De oorspronkelijke 'rally' reed tussen 1927 en 1957.De rally reed van Brescia naar Rome en terug, een tocht van ongeveer duizend mijl over bijna een telkens andere route. De fatale editie was in 1957, toen een "crash" twaalf levens eiste.Elders waren auto -races al van de openbare weg verbannen. Sinds de jaren tachtig wordt de befaamde autorace echter opnieuw georganiseerd, zij het dan als regelmatigheidsrally voor oldtimers uit de periode van de oorspronkelijke Mille Miglia.De voornaamste ingrediënten van de hedendaagse proef zij ; blinkende sportwagens, pittoreske landschappen en beroemde piloten . (De jet-set van tegenwoordig).
Het boek ; Mille Miglia, 1000 Miles of Passion ( uitgeverij teNeues, kostprijs 79.90) staat vol van tot de verbeelding sprekende foto's. Naast een verslag in dagboekstijl van de race die in 2014 plaatsvond, bevat de uitgave beelden en oude affiches en historische anekdotes.
Het boek moet te bestellen zijn via de degelijke boekhandel .
Laat wind en regen je niet tegenhouden, het weer in Spa (Franchorchamps) kan ook wel best zonnig zijn !
Doch een paraplu en stevig schoeisel zijn vaak onmisbare attributen voor de autosport liefhebber.
Nogal wat autosport disciplines kampen met een terugvallend bezoekerscijfer, het racen met klassieke wagens
zit echter al een tijdje "in de lift" .Een vaste waarde wordt dit evenement dus ook ! De SPA-CLASSIC kan alsmaar meer rekenen op een internationaal deelnemersveld. Op vrijdag (24/05) zijn er reeds de vrije test ritten en de kwalificatie ritten. Het 'echte' racen begint op zaterdag (25/05) met op zondag (26/05) de apotheose !! Dus het weekend van 24/25 en 26/05 is een race weekend !
Er is ook heel wat randanimatie voorzien waaronder een heuse zeepkistenrace .
Nog tot en met 29/05/2015 is er een kleine tentoonstelling in Autoworld ,te Brussel, van wagens die mogelijk de volgende klassiekers zullen zijn . Oldtimers zijn doorgaans wagens van voor-en vlak na de Tweede Wereldoorlog en behoren dus al lang niet meer tot de jeugdherinneringen van de huidige generatie. De tegenwoordige generatie 30'ers en 40'ers hebben hun herinneringen en sentiment gelinkt aan de wagens van de jaren '80 en het begin van de jaren '90. Deze wagens zijn doorgaans nog betaalbaar en winnen bovendien aan "waarde" door hun populariteit.Tijdens de maand mei stelt Autoworld graag enkel "Youngtimers" aan u voor met een tijdelijke tentoonstelling van een tien-tal van deze populaire modellen.
Toegangsprijs is gesteld op 9 maar senioren en "kids" hoeven slechts 7 te betalen.
Er zijn diverse parameters die een rol spelen bij het bepalen van de toegelaten maximumsnelheid.
Eerst en vooral bestaat er een algemeen artikel in het wetboek,de wegcode, dat bepaalt dat iedere bestuurder zijn snelheid moet aanpassen aan de verkeersomstandigheden. Op grond van dit artikel kan een bepaalde snelheid worden beoordeeld als 'overdreven of onaangepast' , zelfs als de bestuurder niet sneller reed dan de aangegeven maximumsnelheid doordat de omstandigheden (Het weer, Files, Beperkt zicht, de staat van het wegdek.) vereisten dat hij gas terug zou hebben genomen.
Omdat 'zijn/haar snelheid aanpassen aan de verkeersomstandigheden' echter niet door iedere bestuurder op dezelfde manier wordt nageleefd , was de wetgever wel verplicht om een maximumsnelheid in te stellen.
Een toegelaten maximumsnelheid kan op verschillende manieren worden aangegeven en dat maakt het ingewikkeld voor iemand die de verkeersregels niet goed kent.
Er zijn onder meer de verkeersborden C43, die de courante maximum snelheid aanduiden : 30km ,50Km, 70KM, 90km en 120Km per uur. Als je voorbij zo'n bord ben gereden dien je te weten dat deze aangegeven snelheid slechts "geldig" is tot aan het volgende kruispunt of afrit . Dit tot aan het volgende bord dat een andere snelheid aangeeft, dit kan dus ook een "zonebord" zijn !
Het Antwerp Classic Car Event (ACCE) is een 3-daags gebeuren dat is opgebouwd rond het vertrek van de gerenomeerde "rally",Tour Amical. Een rally voor Classic Cars , een "men only" rally. Dit jaar is het reeds de twaalfde editie en het deelnemers aantal is nu al ongeveer 230 enthousiaste teams. De deelnemende wagens en de talrijke randactiviteiten staat garant voor een groot aantal geïntreseerden in de "oldtimer" sport.Van 1 tot en met 3 mei, zullen de Scheldekaaien "the place to be" zijn voor de ongeveer 12.000 bezoekers . Bezoekers met een classic car (-1990) kunnen gratis parkeren op de classic car parking.
Primeur dit jaar is de start van een regulariteits rallye voor Nationale en Internationale deelnemers. Er werd een aantrekkelijke formule uitgewerkt om de deelnemers een unieke ervaring te bieden inbegrepen een "pittige" rit aan het stuur van hun Classic Car.
Dit is tevens een ideale gelegenheid voor een onvergetelijk treffen voor diverse clubs.
De Land Rover voldoet niet meer aan de Europese normen en wordt zodoende uit productie gehaald !
De langst geproduceerde wagen ooit. Reeds achtenzestig jaar was het een no-nonsens wagen , gedurende zijn "leven"
werden de 'hoeken" wat ronder of de lichten veranderden eens , maar voor de rest bleef het model een groot stuk trouw aan de manier waarop hij net na de tweede wereldoorlog ontworpen is.. Wat het model zo geliefd maakte was dat het een 'antieke' auto was met weinig rijcomfort en die voorbij ging aan alle technologische(veiligheids) snufjes. Vandaar dat hij niet meer gehomologeerd wordt . Zowel voor veiligheid als voor de emissienormen.Na 68 jaar een icoon geweest te zijn zullen de fans hun hading moeten vinden op de tweede hands markt. Dat kan best 'prijzig' worden , vraagprijs voor een icoon met zo'n 200.000km op de teler wordt al snel 15.000 euro gevraagd.
En nee, zelfs de Volkswagen Kever is niet zolang gemaakt !
De grootste en waarschijnlijk de beste automobiel beurs voor de oldtimer liefhebber opent weer zijn deuren vanaf 15 april tot en met 19 april. Je moet je wel verplaatsen naar het "buitenland" (Duitsland) maar de verplaatsing loont zich !
Er worden ongeveer 2.500 standhouders , uit gans de wereld, verwacht .
Met andere woorden : alle (20) hallen van het "gruga" expositie paleis zijn volgepropt met zowat van alles die je maar kan bedenken Het is reeds voor de 25° maal dat de beurs doorgaat en in 2014 kon de beurs rekenen op zowat 190.000 betalende bezoekers !
Dit jaar is er een "special" : De wagens van de Tourist Trophy zullen er te zien zijn (Alfa Romeo, Bentley , Bugatti en Mercedes Benz.) Dus zeker een bezoek waard.
Het Italiaanse merk Pirelli , onder meer bekend als bandenproducent, zijn deelname in de Formule 1 en voor de zo gezochte "Kalender". Is voortaan in Chinese handen. ChemChina (China National Chemical Corporate ) Heeft voor een niet onaardige som van 7.1 miljard euro zich ingekocht in het Milanese bedrijf. De huidige topman (Marco Tronchetti) gehuwd met een achterkleindochter van de stichter blijft de 'grote' baas. Niks veranderd dus. Rest ons alleen de vraag of er nu meer chinese schoonheden op de "kalender" zullen prijken ?
Kemmel Historic Comité organiseert deze oldtimer -tocht al sinds 2001. De deelnemende wagens zijn dus oldtimers ,exclusieve oldtimers en zeer exclusieve wagens. Het aantal deelnemende wagens is vastgesteld op 150. Dus tijdig inschrijven want het is een zeer puike organisatie waar zelfs deelnemers vanuit Nederland, Engeland en Frankrijk op af komen !!!
Het is een rit van ongeveer 175Km met middagmaal en diverse "stops" . Tevens is er een zoektocht aangekoppeld.
Deelname prijs is 35 per persoon en voor kinderen onder de 12 jaar kost het 10.
De "start"plaats en tevens het onthaal met ontbijt is in de polyvalente zaal van Turnclub Vlamertinge.Het middagmaal is te Comines - Warneton en de voormiddag stop is in Le Bizet ( La Howarderie) in de namiddag kan je de wagens zien in Houthulst (Sportcafé-Extra Time).
Verdere info en inschrijven via de webstek van KHC.
In het weekend van 21&22 maart a.s. is er een "beurs" voor het oldtimer volk in de Limburghal te Genk (Jaarbeurslaan 9).
Er is zoals steeds een goede bezetting van standhouders met oldtimers, classic cars, onderdelen, lectuur, gereedschap en nog zoveel meer.De beurs is zeker niet de grootste maar wel de gezelligste. Dit is reeds de 7° editie en vorig jaar vonden meer dan 4.000 mensen " het de moeite".
Tip : kom op zaterdag met je oldtimer en je kan GRATIS parkeren op een voorbehouden plaats.
De bestuurder ontvangt bovendien een GRATIS inkom- ticket !!!
De toegang kost je anders 8 euro, kinderen gratis indien vergezeld van de ouders.
Retrorama, is voor 100% een vintage festival en gaat door van 28/5 tot en met 31/5/2015 in paleis 5&10 van Brussels Expo !
De eerste editie was met 13.000 bezoekers een "beurs" die menig vintage liefhebber wist te bekoren.
Liefhebbers van adembenemend voertuigen konden zich vergapen aan menig exclusief expositie model.En vele bezoekers vertrokken er met de Old- of Youngtimer van hun dromen. Er is zelfs een "vip"behandeling voor clubs.Er is dit keer ook aandacht voor de 'Roaring Twenties','Swinging Sixties' en de 'Pop Eighties'. Voor elk wat wils dus, vintage design, mode ,cultuur, muziek en nog zoveel meer...
Dit is een jaarlijkse beurs voor al wie van Classic Cars, Oldtimers en automobilia houd. Onderdelen ,boeken, merkenclubs en zelfs kleding. Dit alles kan je vinden op deze beurs die de kleine broer is van die 'andere' beurs in Duitsland ,Essen. Reeds voor de 38° maal gaat deze door in de gebouwen van Antwerp Expo, Jan Van Rijswijcklaan te antwerpen. Het thema van dit jaar is ; 80 Years Jaguar Sporting History . Dus zullen er diverse roemrijke wagens van dit Britse merk te zien zijn. En meschien vind jij wel het item waar je al zolang op zoek naar bent ?
Reeds voor de tweede maal stelt Autogids de YOUNGTIMERS RALLY voor op 24/05/2015 !
Deze tweede editie wordt u gedurende één dag over onbekende en verrassende wegen geleid. De prachtige rit brengt u en uw "co-piloot"naar het mooiste circuit ter wereld : Franchorchamps. Daar eindigd de rit , tijdens de prestigieuze SPA ClASSIC.
Zorg dus dat uw "Young Timer" in een optima staat is want u mag ook het circuit op !!
In het voorjaar vinden in noord-Italië terug twee grote en beroemde autorally's plaats. Namelijk de 500 Miglia en de meest tot het grote publiek sprekende de 1000 Miglia. Beide evenementen zijn slechts toegankelijk voor Oldtimers en welke !!!
De 500 Miglia ( 17/18/19 april 2015) is een rallye , lees 'toertocht' , met oldtimers ,auto's van voor 1975, over 800km (500 mijl).
De start is in Brescia en gaat over een prachtige route langs de mooiste steden en streken van Italië. Deelnemers genieten onder meer van
prachtige landschappen ,heerlijk eten en lekkere wijn. De aankomstplaatsen zijn en route zijn terug te vinden op de website van 500 Miglia.
De 1000 Miglia ( 14 tot en met 17 mei 2015) Heeft ook als 'start' de stad Brescia. Deze rallye voor oldtimers en uitzonderlijke sportwagens ,
rijdt eveneens langs de mooiste Italiaanse steden en streken.Goed voor zo'n 1600 km's (1000 mijl) doorheen zes Italiaanse regio's.Deze 'stratenrace'
gaat in drie dagen van Brescia via Ferrara naar Rome en weer terug. In feite is deze organisatie een rijdend automuseum. De deelnemende wagens dienen allemaal uit de periode van 1927 tot 1957 te zijn. Dit was namelijk de periode dat de echte Mille Miglia verreden( 24 keer) werd.
Veel bekende deelnemers zijn personaliteiten uit de politiek, sport en showbizz. Er mogen slechts 275 auto's deelnemen ! Dit betekent dus dat er ieder jaar aanmeldingen zijn tot deelname uit de ganse wereld ,wel duizend ! Doch de selectie is enorm streng. Er worden aleen modellen van wagens toegelaten die eerder hebben deelgenomen aan de historische rallye.Of auto's van merken die een grote reputatie hebben iop het gebied van auto-en rallysport. Deelname is dus zeker niet goedkoop, per team (wagen + 2 personen) betaal je zo'n 7.500 euro !!! Dat is dan wel inclusief alle overnachtingen en maaltijden onderweg.
Op 12/02/2015 verzamelen meer dan 130 Kevers en Beetles op de Esplanade van het Jubelpark te Brussel !
VW adepten kunnen er terecht vanaf 11h00 .De uiteindelijke start is voorzien om 14h00.
De "vloot" vertrekt voor een rit van ongeveer 1 1/2h. door de straten van Brussel met onder meer een bezoek aan het Politiemuseum
verder gaat de tocht langs het koninklijk paleis en wordt er er een bezoek gebracht aan het Atomium, tentoonstelling Jacky Ixcks en Eddy Merkx.
De terugkeer naar "autoworld" is voorzien rond 16h -16h30. Alwaar de deelnemers kunnen genieten van diverse 'proevertjes' en een bezoek aan het museum ...
De deelnemers die al ingeschreven zijn komen uit heel België, maar ook uit Nood-Frankrijk en uit het zuiden van Nederland.
Mis dit evenement dus niet als je een ware VW-Kever bezit !