Voor haar keuze in BierBrief 552 koos Melissa D'Hooge (Bierhalle Deconinck Vichte) opnieuw voor een spectaculair craftbier van het exentrieke brouwdua Klaas en Liesbeth. De keuze viel op een karaktervol blik Imperial stout, een ferme koffiestout met verschillende goed gekozen mouten zoals als de gewone Pale-Ale Mout, mooi donker geroosterde gerst en de Special B MD caramelmout. Met daarbij een stevige schep speculoosbiscuit die het geheel een echte Totem maakt. Deze stout werd gebrouwen en ingeblikt in eigen brouwerij te Evergem.
PROEFKOTJE: Zwart van kleur met mooie, romige bruine schuimkraag en voldoende carbonatatie. Een tamelijk origineel koffiegevoelig moutaroma waarin de aanwezigheid van speculooskruiden (ook kaneel) zich al aanmelden. Een stevig caramelachtig mondgevoel waarbij de bitterheid van de gebruikte en bewerkte mouten je samen met een zachte alcoholwarmte zich laat meeslepen naar een complexe stoute afdronk met moutbitterheid van koffie, chocolade en de nodige kruiding om deze stevige stout te rechtvaardigen. Echt weer iets op zijn Totems.
Brouwerij Totem, Reibroekstraat 101 Evergem - info@totembeer.com - 0486/66 27 49 - www.totembeer.com - Facebook: www.facebook.com/totembeer.
|