Guy Vandendriessche Oyez ! Oyez ! Oyez ! Aandacht ! Aandacht ! Boeren, Burgers en Buitenlui !...Ja, zo begint een Engelse 'town crier', een Vlaamse 'belleman' of een Nederlandse 'stadsomroeper' zijn betoog. U krijgt hier een overzicht van de herkomst van deze beroepsactiviteit, met een blik in het verleden en hoe het op de dag van vandaag nog steeds, zij het nu eerder als hobby of toeristische attractie, in ere wordt gehouden.
Hier kunnen jullie dan ook mijn reilen en zeilen als de Izegemse stadsomroeper volgen, vanaf het begin (met de opening van de Izegemse Centrale Doortocht in 2004)tot op heden. De nieuwste berichten staan telkens bovenaan.
Lees er alles over op dit blog. WELKOM ! En vooral : Zegt het voort ! Zegt het voort !
27-05-2007
Dag van het Park Izegem 2007
Dag van het Park, alles in het teken van de BOMEN, koning(inn)en van parken en bossen !
En in Izegem zette het Kasteel Wallemote dit weekend opnieuw zijn poorten open en zijn prachtige tuinen ter beschikking van deze Park-opendeurdag, een gelegenheid waarvan de Vlaamse Vaste Planten Vereniging VZW gretig gebruik maakte om het geheel nog wat groener, kleuriger en geuriger te maken tot groot genoegen van de honderden bezoekers.
Er was uiteraard de traditionele plantenbeurs maar er was ook decoratie- en tuinmateriaal te bezichtigen en te kopen. Biezondere aandacht dit jaar ging naar de siergrassen en persicaria. Ook tientallen kunstenaars en hobbyisten stelden hun werken tentoon en te koop of waren ter plaatse aan het werk zoals de kunstsmid en de ceramiekbakkers.
'witte' kruidenheks Epona
Bijkomende activiteiten waren : de keltische boomwandeling met kruidsenheks Epona, bloemschikken, knutselen, demonstratie ceramiekbakken in een prehistorische 'papieroven', men kon de 'boomchirurg' aan het werk zien, schapendrijven met bordercollie en de imkervereniging de Kasteelbie uit Ingelmunster en hun bijen waren ook present.
De belleman van Izegem nam het onthaal voor zijn rekening en hield daarbij een oogje in het zeil, want zoveel volk in zijnen hof was hij niet gewoon.
... hier met de voorzitter van de VVPVvzw Marnix Oosterlinck
En ondanks de slechte weersvoorspellingen hadden we 'chance' met het weer : het terras voor het kasteel was dan ook steeds overvol bezet.
Weer een geslaagde dag.
Reacties op bericht (0)
Over mijzelf
Ik ben Guy , en gebruik soms ook wel de schuilnaam 'De belleman'.
Ik ben een man en woon in Izegem (België) en mijn beroep is Officiële Stadsomroeper van Izegem en museummedewerker.
Ik ben geboren op 04/06/1955 en ben nu dus 70 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: Europese Snorrenclub Antwerpen.