Guy Vandendriessche Oyez ! Oyez ! Oyez ! Aandacht ! Aandacht ! Boeren, Burgers en Buitenlui !...Ja, zo begint een Engelse 'town crier', een Vlaamse 'belleman' of een Nederlandse 'stadsomroeper' zijn betoog. U krijgt hier een overzicht van de herkomst van deze beroepsactiviteit, met een blik in het verleden en hoe het op de dag van vandaag nog steeds, zij het nu eerder als hobby of toeristische attractie, in ere wordt gehouden.
Hier kunnen jullie dan ook mijn reilen en zeilen als de Izegemse stadsomroeper volgen, vanaf het begin (met de opening van de Izegemse Centrale Doortocht in 2004)tot op heden. De nieuwste berichten staan telkens bovenaan.
Lees er alles over op dit blog. WELKOM ! En vooral : Zegt het voort ! Zegt het voort !
Persvoorstelling Roeselaarse carnavalweekend Op de zitting van de Roeselaarse carnavalraad werd door Keizer Gino het programma van het carnavalweekend te Roeselare en de trofee voor de mooiste deelnemende wagen van de stoet voorgesteld en werden door de afvaardiging van FEN Vlaanderen de aanstaande prins carnaval van Roeselare (Alexander XXVIII) en de voorzitters van de diverse Roeselaarse carnavalordes vereremerkt met de FEN-jaarorde (Motje, Daffy's, Biertunnegies, De Karre). Per abuis hebben ze de nieuwe Orde van de Dolle Dolfijntjes vergeten, maar dat komt bij een volgende gelegenheid wel in orde. Er werd achteraf nog een stevige pint gedronken.
We werden er onthaald door de prins zelf, kregen een Daffy-aperitiefje en een herinnerings-pin. Later op de avond kwamen de genodigden het feest vervoegen. Onder hen de prins van Bredene, het Kinder-prinsenpaar van Belgie, het Junior-prinsenpaar van Westvlaanderen, de prins van Oostvlaanderen, de prins van Groot-Oostende en de toekomstige prins van Roeselare. Ik ontmoette er ook mijn collega-belleman Roland uit Beveren-Waas, voor de gelegenheid in zijn narren-teneu van voormalig Europa-prins, die mij een druppelglaasje met bellemanafbeelding overhandigde. Dit werd dan ook meteen 'gedoopt' met Rodenbach.
Nimmer zo'n carnavals-ambiance meegemaakt als toen. De Daffy's, een goed geoliede machine die de boel doen draaien zoals nergens elders. Iedereen deed mee op de tonen van een fantastische DJ.
Tot 05u00 ? Maar niet met den dezen... ! Reus 'Boutje Bolhoed' stond reeds paraat opgesteld aan 'De Wissel'.
Dit was de kleur van de bolhoedjes dit jaar. Ze zouden later aan de staart van de stoet massaal door de prins en zijn roosje naar het publiek gegooid worden.
Het onthaal voor de koffie-met-taart was weeral subliem.
Even op de foto met de hostessen van dienst...
Met Dhr Burgemeester Hendrick Verkest van Wingene en Prins Voske en zijn Roosje Patricia.
Kinderprins Emoe en zijn Roosje Cupcake
De Lotto...
Van Prins Jurgen van de CV De Lapperkes krijg ik een mooie badge opgespeld.
Samen met Prins Eddy van de Beernemse OvD Nachtridders, die voor de derde keer zijn kandidatuur stelt en zonder pech Keizer in 2013 wordt.
Geert Stijl (Orde van de Bolhoed) geeft het startsein...
Het trommelkorps van de Koninklijke Fanfare StCecilia uit Wingene gaf de cadans aan...
Die cadans werd halverwege eventjes 'onderbroken'...
Jammer dat ik nu geen boer ben, zie...
Een van de verschillende muziekkorpsen was het mooi uitgedoste Showkorps "El Fuerte" uit Koksijde
Deze middag de Izegemse ijsberen een hart onder de riem gestoken bij hun wekelijkse 'ijsduik'. IJsblokken van meer dan 10 cm dik werden uitgekapt, een buitentemperatuur van -5° en een watertemperatuur van 2,8° celcius. Opnames door VTM (deze middag in het 1uur-nieuws) en in tegenwoordigheid van de plaatselijke journalisten gingen een tiental kranige mannen/jongens en vrouwen/meisjes te water in het open zwembad van Izegem.
Zondag 5 februari was ik te gast in Dilbeek alwaar mijne vriend Daniel in de feestzaal van het instituut Dominiek Savio verkozen werd tot Carnaval Prins van België 3de Leeftijd. Daar ontmoette ik de Prinses van Belgie, het prinsenpaar van Oostvlaanderen en nog tal van 'gekroonde' hoofden
Zaterdagavond 4 februari was er de verkiezing van Prins Carnaval Menen 2012. Het ging daarbij tussen tweevoudige Prins Geert Dutoit en de regerende Prins Sunny Kumar. Geert won en door deze derde overwinning in vijf jaar is hij nu Keizer Carnaval. Daardoor mag Sunny de titel van Prins Carnaval nog een jaar langer dragen.
De
carnavalisten zullen de dag voor de stoet op vrijdag 30 maart 2012
een bezoek brengen aan het woonzorgcentrum Wackerbout. Ook zullen ze
dan ontvangen worden in het gemeentehuis. Op zaterdag 31 maart 2012
zal dan de stoet uittrekken en op zondag 1 april 2012 zullen de
carnavalisten de deelnemende handelszaken bezoeken.
Zaterdag
3 december 2011 werd het concept uitgelegd en werden de verschillende
verenigingen uitgenodigd om te komen luisteren op welke wanneer zij
konden deelnemen aan de stoet. De carnavalvereniging voorziet een
stoet met een 15-tal wagens voorafgegaan door een reclame stoet.
AANSTELLEN BELLEMAN STAD DEINZE De heer Nick Hollevoet wordt aangesteld tot officiële belleman (stadsomroeper) van de stad Deinze met als opdracht het aankondigen en promoten van feesten en evenementen in Deinze.
Samen met 'Bertje' en de 'tsarina Catherina' van de Orde van de Bourgondiers (Torhout)
Een mooie prijzentafel...
Een babbel en een pint ingezelschap van afgevaardigden van (van l naar r) Menen, Poperinge, Mesen en Menen.
Samen met een oudgediende van de Ovd Pensejagers met hun hoogsteigenaardige narrensteek...
Ter deser gelegenheid kreeg ik als lid van de OV Centrum België een oorkonde en bijhorende jaar-medaille. Daarbij hoort ook nog een pin. Later in het nieuwe jaar krijg ik ook nog de officiele CB-hanger.
De nieuwjaarsreceptie van de stad is intussen een traditie geworden. Dit jaar vindt deze op zondag 8 januari plaats. De stad organiseert opnieuw een gratis busdienst om veilig van en naar de receptie te kunnen.
zon 8 jan : nieuwjaarsreceptie
Stad Izegem vrij 20 jan : carnavalbal Moustache - Leffinge vrij 27 jan :
carnavalbal OVD Harlekijntjes - Koekelare zat 28 jan : carnavalbal Hof der
Prinsen - Bredene zon 29 jan : nieuwjaarsreceptie Izegem Centrum West zat
4 feb : carnavalbal OVD Kandeeleters - Menen zat 12 feb : Izegemse 'ijsberen'
in open zwembad vrij 17 feb : Receptie Voetbal Club Roeselare zat 18 feb :
carnavalbal OVD 12 Zwaantjes - Izegem zon 19 feb : carnavalstoet
Zwevezele din 21 feb : Verkiezing Keizerin Lombardsijde vrij 24 feb :
afscheidsbal Prins Alexander XXVII - Oekene woe 29 feb : Persvoorstelling
Roeselaars Carnaval vrij 2 mar : officiële aanstelling prins carnaval
Oostende zat 3 mar : officiële aanstelling Prins carnaval Menen zat 3
mar : cimateire-lichtstoet Oostende zon 4 mar : carnavalstoet Oostende met
Kloefeworp vrij 9 mar : verkiezing Prins Roeselare - Roeselare vrij 9
mar : aanstelling Prins Carnaval Roeselare zat 10 mar : carnavalstoet
Mortsel zat 10 mar : carnaval-showavond Roeselare zon 11 mar :
carnavalstoet Roeselare zat 17 mar : carnavalbal OVD Charlestons -
Oostende zon 18 mar : aanstelling Prins carnaval en stoet Poperinge din 20
mar : Lezing Izegemse Brouwerijen - Bib Izegem vrij 23 mar : carnavalbal
Prinsengarde W.Vl. - Torhout zat 24 mar : Reuzenoptocht Den Burger -
Deurne zat 24 mar : carnavalbal Mesen - Mesen zat 31 mar : BM-optreden
WTV-'Alles Goed' - Bellewaerde zat 31 mar : 20-jaar huwelijk Yurti en Saskia
- Wezenmaal zon 8 apr : Izegem zingt Hazes - ISO zat 29 apr : 5de
Europese Reuzenparade - Steenvoorde (Fr) din 1 mei : bellemanconcours
Dadizele zat 5 mei : reuzenoptocht tgv Bevrijdingsdag - Breda (NL) zon 6
mei : BM voor Dansacademie De Leest Izegem zat 12 mei : bellemanconcours
Harderwijk (NL) zon 13 mei : Kattestoet Ieper maa 21 mei : Tussen Kunst
& Kitsch - MAS Antwerpen vrij 25 mei : Opening Roeselaarsestraat
Izegem zat 26 mei : bellemanconcours Oosterhout (NL) zon 27 mei :
Maria-processie Halle maa 28 mei : Zoetemarkt - Kemmel zat 2 jun :
aanstelling 'Snor van 'tStad 2012' – Antwerpen
zat 2 jun : voorstelling
nieuw boek - Moeskroen vrij 15/zat16 : Batjes Izegem zon 17 jun : Reuzenstoet Bergen op Zoom (NL) zat 14 jul : reuzenommegang en stoet - Wenduine zon 15 jul : Historische
Braderie en reuzenoptocht Sluis (NL) zat 25 aug : Openingsparade BBQ-kampioenschap Torhout zon 26 aug : Europees Kampioenschap BBQ - Torhout maa 27 aug : aankondigen avondmarkt Zeedijk De Panne don 30 aug : reuzenstoet Katuit-Dendermonde zat 1 sep : opening Kermis Izegem zon 2 sep : reuzenstoet Halle din 4
sep : Izegemse Seniorendag don 6 sep : Izegem Koers en VIP zat 8 sep :
Wereldrecord reuzenstoet Deurne zat 15 sep : Fete des Tisserands en reuzenstoet -
Halluin zon 16 sep :
'Leute-int-Stad' stand-up - Izegem zon 23 sep : Autoloos Izegem zat 6 okt : Jaarfeest De Denker - Roeselare zat 20 okt : BIB verwendag - Izegem vrij 26 okt : Halloweentocht
Centrum-West - Izegem zat 27 okt : Ordefeest Centrum Belgie
Oudegem-Dendermonde don 1 nov : Int. Boksmeeting -
Izegem vrij 9 nov : Grote Boekenbeurs ISO - Izegem zat 10 nov :
bellemanconcours Oisterwijk (NL) zon 11 nov : Carnavalsfeest Deurne (NL) vrij 30 nov : carnavalbal OVD Oostendse
Gernoaze vrij 14 dec : Kerst Winter Wonder Wandeling - Deurne (NL) zat 15 dec : Kerst Winter Wonder Wandeling - Deurne (NL) zon 16 dec : Izegem Kerst
'Voor het derde jaar op rij werd onze Pekkerscorrida gesaboteerd door
Koning Winter', zuchtte Koen Vandommele van de organiserende
atletiekvereniging Ivac zondagavond. 'Tot 15uur konden we genieten van
een stralend zonnetje. Een half uur later viel er al smeltende sneeuw.
Bij de kinderloop bleef het even rustig. Bij een temperatuur rond het
vriespunt werden 16 atleetjes begeleid tot 300 meter voor de finish. Om
17uur gaf voorzitter Didier Vandeputte, samen met de Izegemse Bellenman,
de start voor ongeveer 110 atleten voor de 5 km. Er viel nog meer koude
en natte sneeuw uit de lucht. Dat maakte het parcours gevaarlijk.
Valpartijen bleven niet uit. Iedereen haalde de finish zonder ernstig
letsel. De aankomstrechters hadden het ook niet onder de markt. De
aankomstbladen waren nat, waardoor schrijven niet meer mogelijk bleek.
De borstnummers vielen uiteen zodat het al snel duidelijk werd dat deze
editie er eentje zou zijn zonder uitslagenlijst. Aan de hand van het
tombolabiljet wist iedereen wel zijn plaats in de uitslag.'
De vier bewoners van
het Glazen Huis op de binnenkoer van het JOC hebben woensdagavond de
deur achter zich dichtgetrokken. Tot en met zondag blijven Jeffry,
Birger, Wouter en Maarten in het Glazen Huis annex radiostudio wonen.
Vooral dat laatste moet geld in het laatje brengen. Ik ging alvast met de 'WC-madammen' een beetje reclame maken op de zaterdagmarkt.
'We draaien de klok rond plaatjes tegen
betaling', verduidelijken de bewoners. Izegem For Life is rechtstreeks
te beluisteren via radio IRO, die net als het Rode Kruis en jeugdhuis De
Tunne de schouders onder het project zet. Rond het Glazen Huis kan je
het hele weekend lang activiteiten meepikken zoals optredens, een
Kubb-tornooi, Zumba for Life, zelfs een pokertornooi. 'Met toestemming
van de kansspelcommissie', voegt Bram Vanhauwaert, een van de
verantwoordelijken, eraan toe. 'Danzij sponsors konden we een mooie
prijzenpot bijeen harken. De bedoeling is alle inkomsten uit giften en
drankverkoop integraal door te storten naar Music For Life, de
bijbedoeling is om met onze pokerclub het pokeren in een goed daglicht
te stellen.'
Een nieuwe belleman doet zijn opwag tijdens een boompjesplanten-actie in Deinze. Een nieuwe Gentse 'animatie'-belleman G.D. (naam bekend bij de redactie) zorgde wel voor een
ordentelijk verloop, maar het was de Nederlandse Ganzenfanfare die kon
rekenen op vele blikken van verwondering. (Het Nieuwsblad 13 dec 2011)
Ik ben Guy , en gebruik soms ook wel de schuilnaam 'De belleman'.
Ik ben een man en woon in Izegem (België) en mijn beroep is Officiële Stadsomroeper van Izegem en museummedewerker.
Ik ben geboren op 04/06/1955 en ben nu dus 70 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: Europese Snorrenclub Antwerpen.