Bart heeft zijn eerste week "dagrevalidatie" er reeds opzitten. Ongelooflijk hoeveel deugd het hem doet om elke avond thuis te zijn. Hij vind het leuk om terug in het "normale" leven te zitten. 'S avonds de tafel helpen klaarzetten, samen wat tv kijken, en in zijn eigen bed slapen ! Allemaal dingen die zo vanzelfsprekend waren, maar nu zo geweldig zijn. Dagrevalidatie blijkt voor hem echt de beste oplossing te zijn. Het is voor hem nog steeds bijzonder zwaar om te moeten revalideren, maar het maakt het voor hem nu allemaal wat draaglijker. Zijn revalidatie zelf verloopt ook goed. Het stappen gaat ondertussen goed. Momenteel zijn ze vooral bezig met "evenwichtsoefeningen". Dit is belangrijk voor als Bart binnenkort alleen op de trap moet leren gaan. Voorlopig is dit nog met hulp, maar langzaamaan gaat hij dat ook allemaal terug zelfstandig moeten kunnen. Ook de lessen gaan vrij goed nu. In de leefgroep merken ze ook op dat Bart veel opener is, veel meer motivatie heeft en er helemaal voor gaat nu. Lieve Bart, blijf ervoor gaan man, de weg is nog lang, maar we geraken er wel !!
Na zijn operatie begin deze maand heeft Bart er ondertussen weeral bijna 2 weken revalidatie opzitten. Het viel ons echter op dat Bart het de laatste weken enorm moeilijk had met het overnachten in het revalidatiecentrum. Hij vond het verschrikkelijk om ons telkens terug naar huis te moeten zien gaan, terwijl hij daar moest blijven. Daarom hebben we gevraagd of het niet mogelijk zou zijn om Bart in dagrevalidatie te laten gaan. Vandaag hebben we dan het bericht gekregen dat Bart vanaf volgende week 's morgens gebracht mag worden en 's avonds mee naar huis mag komen. We zijn ervan overtuigd dat dit zijn motivatie serieus zal versterken. Vandaag was Bart dan ook echt "euforisch" dat hij vanaf volgende week weer een stap dichter naar het "gewone" leven mag zetten. Lieve Bart, je was vandaag zo gelukkig .... het deed echt deugd je zo te zien stralen. We hopen dat dit jou extra energie zal geven om verder te blijven revalideren.
Bart heeft vrijdag in de late namiddag het ziekenhuis mogen verlaten. Ongelooflijk hoe snel hij terug "op de been" was. Voor zijn vertrek uit de kliniek heeft Bart nog samen met de professor de scans mogen bekijken die ze de afgelopen dagen genomen hadden. Die scans zagen er eigenlijk best hoopvol uit. Ik zal proberen het "simpel" uit te leggen, want de materie over de hersenen blijven voor ons nog steeds één misterie. Op de scan kon je duidelijk zien dat er dus een deel van Bart zijn hersenen afgestorven zijn door de hersenbloeding. Men heeft toen met een "clips" een ader moeten dichtknijpen waardoor de hersenen die door die ader bloed kregen afstierven. Maaaar ..... blijkbaar heeft de mens ook een deel hersenen die men niet gebruikt. In dat deel is nu te zien dat er zich nieuwe kleine bloedbaantjes vormen. Dit zou erop kunnen wijzen dat de hersenen van Bart gaan proberen om het "passieve" deel te activeren en in te schakelen om te functioneren. Het blijft natuurlijk afwachten, maar er blijft nog steeds veel goede hoop dat Bart hier relatief goed zal uitkomen. Bart, moedige jongen, samen met jou blijven we hopen dat jou revalidatie goed blijft gaan. Blijf ervoor gaan man !!! We blijven er met zen allen in geloven !!
Gisteren zooo content dat de operatie gelukt was, vandaag serieuze weerbots gehad. Gisterenavond heeft Bart een aanval van "soort epilepsie" gekregen. Ze hebben hem valium moeten geven waardoor hij weer heel verward was. Vanaf 01.00 u vannacht moest Bart dringend plassen, maar dat wou maar niet lukken. Uiteindelijk tegen 9.00 u, toen men klaarstond met de sonde, lukte het wel. Daarbij kwam nog dat Bart tegen 06.00 u vanmorgen is beginnen overgeven. Dat heeft bijna non-stop geduurd tot deze middag. Doordat Bart zijn reflexen achteruit gingen heeft men toen besloten om hem onder de scanner te leggen. Ook daar gaf hij alles over. Het goede nieuws was dat men op de scanner niets abnormaal vond. Hoe het komt dat Bart zo slecht was weten ze eigenlijk niet. Men vermoed dat het een combinatie is van de narcose en zware ingreep van gisteren en de valium die hij bijkreeg. In de late namiddag is Bart beter geworden. Hij heeft ondertussen een beetje kunnen eten en tot hiertoe is dat er allemaal in gebleven. Voor de derde nacht op rij blijf ik ook nu weer bij hem. We kunnen alleen maar hopen dat hij het moeilijkste achter de rug heeft. Hij heeft juist al op de rand van zijn bed gezeten en klinkt nu al veel helderder dan deze middag. Bart, moedige jongen, wat een dag was dat ???!!! Je hebt echt serieus afgezien vandaag. Je zo zien liggen maakt ons zo machteloos. Hopelijk hebben we een rustige nacht en gaat het morgen weer wat beter. Volhouden lieverd, we moeten hierdoor !!
Dag op dag 3 maanden later lag Bart vandaag terug op de operatietafel. Dit keer om zijn botluik terug te plaatsen. Gisteren moest Bart om 16.00 u al in Edegem zijn. Hij had vannacht vrij goed geslapen, en vanmorgen om 6 u werden we al wakker gemaakt om eraan te beginnen. Eerst een "ontsmettende" douche genomen, daarna operatieshort aan, en om 07.15 u was het zover. De operatie zelf duurde zo'n 2 uur, en volgens de professor is de operatie geslaagd !!! Man man man, wat een opluchting !! Bart heeft heel de dag verder geslapen. Tussendoor deed hij zijn ogen wel eens open, maar als hij ons zag zitten was hij gerust, en vielen die terug dicht. Vannacht blijf ik weer bij hem. Hij is zelf ook content dat het achter de rug is en dat hij zo snel mogelijk weer terug verder kan gaan met zijn revalidatie. Bart, dappere en moedige kerel, vandaag heb je weer een grote stap in de goede richting gezet. Niet te geloven hoe moedig jij hier bij blijft. Hier kunnen we alleen maar héél veel respect voor hebben. Je doet dit super goed !! Schatteke, we zien je zooooo graag !!!!!
Het gaat vrij goed met Bart. Het stappen begint al aardig goed te gaan. Uiteraard kunnen we hem nog niet alleen laten stappen, er moet altijd iemand naast hem gaan, maar hij doet het wel helemaal "zelf". Ook in zijn gezicht merken we de laatste dagen verbetering. Om zijn zenuwen te prikkelen moeten we s'avonds met een ijsblokje over zijn gezicht gaan, om "prikkelingen" te geven. Ofwel met een elektrische tandenborstel over zijn gezicht gaan. Het feit dat we verbetering zien geeft hem de moed en motivatie om heel goed mee te werken. Tijdens de kiné is men ook reeds bezig om zijn linkerarm te laten bewegen, maar het schijnt dat het normaal is dat een arm wat langer duurt, dus .... we wachten af. Ik schreef eerder al dat Bart ook terug les krijgt. Uit testen is gebleken dat Bart toch wel een stukje kwijt is van zijn parate kennis, maar mits oefening zou dit toch nog allemaal in orde kunnen komen. Daarnaast is men nu ook reeds gestart om zijn lessen economie en frans te hervatten. De lessen economie gaan goed, daar is hij blijkbaar nog allemaal van op de hoogte. Ook het frans lijkt aardig te lukken. Binnenkort komt daar nog wiskunde en nederlands bij. Bart vind het zelfs goed dat hij zoveel les krijgt, dan heeft hij minder tijd om te piekeren. Bart, lieve jongen, je doet het enorm goed !! We blijven, samen met jou, hopen dat het allemaal terug goed komt !