Inhoud blog
  • Verhuis
  • Vriendschap, het beste Medicijn
  • Voor alles een Uitleg
  • Sensatie
  • Op Reis met Delta
  • Defensie-Uitgaven
  • Het Belgisch Leger
  • Een nieuwe Keuken... altijd een beetje Avontuur
  • Kinderachtig
  • Groene Dogma's
  • Dienstmededeling
  • Vaccinatie-alchemie
  • Die mooie Zomer
  • De katholieke Kerk
  • Mensenrechten
    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Zoeken in blog

    Categorieën
  • Belgische politiek (48)
  • Covid (69)
  • Cursief (176)
  • De wijde Wereld (134)
  • Persoonlijk (38)
  • Portretten (7)
  • Prinses Liese (19)
  • Wetenschap (40)
  • Sinister
    Een averechtse Kijk op de Wereld
    16-06-2021
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Hoofddoekenverbod

    Nu Corona geen "hot topic" meer is, komen de aloude thema's weer opduiken. Zoals de discussie over een hoofddoekenverbod.

    Diegenen die al iets ouder zijn, zullen zich wellicht ook nog wel de tijden herinneren toen zowat iedereen bij ons met een hoofddeksel rondliep op straat: een pet, een hoed, een muts, een sjaal. Tegen de kou, of omdat het "deftig" stond, of omdat het mode was, of gewoon voor de schoonheid. Maar de beleefdheid eiste wel dat men zijn/haar hoofddeksel telkens zou afzetten als men met iemand anders in gesprek ging, of als men ergens binnen kwam. In de klas, op het werk, bij een ontmoeting: altijd werd het hoofddeksel afgenomen. Dat was een vorm van elementaire beleefdheid. Toen, en in mijn opinie nog altijd. Hoe zou u het trouwens vinden als de man die u in het gemeentehuis aan het loket te woord staat, een pet zou op hebben?

    En eigenlijk geldt dat evengoed voor de hoofddoek: los van religieuze bedenkingen of de discussie omtrent de noodzakelijke "neutraliteit" in een openbare functie of in een publiek gebouw. Gewoon uit elementaire beleefdheid moet de hoofddoek afgenomen worden als men andere mensen te woord staat, of samen in een publieke ruimte zit. Op straat kan die gedragen worden, net als een pet of een hoed of wat dan ook, maar binnen in een publiek gebouw en als men andere mensen moet ontmoeten, dan moet die hoofddoek af. Punt.

    Maar de voorvechters van het recht voor moslima's om een hoofddoek te dragen, in de klas, op het kantoor, aan het loket, die blijven aandringen. Waarbij ik me dan toch af vraag waarom diezelfde voorvechters niet harder strijden voor de rechten van moslimvrouwen in het algemeen en tegen de achteruitstelling van, of het geweld tegen, moslimmeisjes en -vrouwen thuis? Erg consequent zijn ze in elk geval niet.

    De recente aanleiding voor de hernieuwde discussie was onder andere de niet-aanwerving bij de MIVB van een moslima met hoofddoek, en ook de aanstelling tot regeringscommissaris van een dame met hoofddoek. De politiek is daar, zoals altijd, totaal over verdeeld. De linkse, politiek-correcte, partijen vinden dat de MIVB zich bezondigd heeft aan discriminatie en dat die aanstelling sowieso moet kunnen; de rechtse, "conservatieve", partijen vinden dat die hoofddoek niet mag, wegens het "neutraliteitsbeginsel". Een zinloos dispuut volgens mij: een hoofddoek mag sowieso niet in die omstandigheden. Net zo min als een pet of een muts.

    Uiteraard komt er vanuit de meest vinnige moslim-hoek zware kritiek op een mogelijk hoofddoekenverbod. De redenering is voorspelbaar. Ons land moet zich aanpassen aan de zeden en religieuze opvattingen van de "nieuwe" inwoners, want "diversiteit" is belangrijk, en nodig om vooruitgang te kunnen boeken: "Een land dat uitsluit, kan nooit evolueren."

    De redenering is dat wij, als modern en progressief land, de "gastvrijheid" zouden moeten betonen om onze gasten toe te laten hier te leven volgens hun eigen tradities en gewoontes, en ook met hun eigen kledingvoorschriften. Maar dat is een mes dat aan twee kanten snijdt, toch? Je zou ook kunnen verwachten dat mensen die naar hier komen, die hier "te gast zijn", voor kortere of voor langere tijd, zich aan onze zeden en gewoonten zouden aanpassen. Als ik bij iemand op bezoek ga, dan moet ik me toch ook aan zijn/haar huisregels aanpassen? En als ik naar een Moslimland ga, in de Arabische wereld, mag ik me dan kleden volgens mijn eigen Westerse kledingvoorschriften? Niet echt, hee... Als westerling moeten wij ons heel strikt houden aan de erg "preutse" kledingvoorschriften die bijvoorbeeld in Saudi-Arabië gelden. En het is niet zo dat een vrouw ginder alléén maar minder kans heeft op een job als ze bijvoorbeeld een "te korte" rok zou dragen, of een T-shirt die haar schouders bloot laat. In bijvoorbeeld Saudi-Arabië zijn ze nog véél strenger: de consequenties van "ongewenste" kledij zijn mogelijks zware boetes, of zelfs gevangenisstraf. Zélfs in het erg "tolerante" Dubai geldt als algemene regel dat de schouders en de knieën moeten bedekt zijn in openbare gebouwen.

    Dus nee, ik vind niet dat de moslim-activisten écht het recht hebben om te eisen dat vrouwen die hoofddoek of die chador zouden mogen dragen bij het uitoefenen van hun werk, in een publieke functie, als ze daarbij andere mensen moeten ontmoeten. En al helemaal niet als ze onze (Westerse) regering moeten vertegenwoordigen.



    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (0)



    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Archief per maand
  • 07-2021
  • 06-2021
  • 05-2021
  • 04-2021
  • 03-2021
  • 02-2021
  • 01-2021
  • 12-2020
  • 11-2020
  • 10-2020
  • 09-2020
  • 08-2020
  • 07-2020
  • 06-2020
  • 05-2020
  • 04-2020
  • 03-2020
  • 02-2020
  • 01-2020
  • 12-2019
  • 11-2019

    Gastenboek

    Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !

    Klik hier
    om dit blog bij uw favorieten te plaatsen!


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs