Inhoud blog
  • Verhuis
  • Vriendschap, het beste Medicijn
  • Voor alles een Uitleg
  • Sensatie
  • Op Reis met Delta
  • Defensie-Uitgaven
  • Het Belgisch Leger
  • Een nieuwe Keuken... altijd een beetje Avontuur
  • Kinderachtig
  • Groene Dogma's
  • Dienstmededeling
  • Vaccinatie-alchemie
  • Die mooie Zomer
  • De katholieke Kerk
  • Mensenrechten
    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Zoeken in blog

    Categorieën
  • Belgische politiek (48)
  • Covid (69)
  • Cursief (176)
  • De wijde Wereld (134)
  • Persoonlijk (38)
  • Portretten (7)
  • Prinses Liese (19)
  • Wetenschap (40)
  • Sinister
    Een averechtse Kijk op de Wereld
    22-01-2021
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Protesten

    In de nasleep van de "Black lives matter" beweging, is het bijna een "gewoonte" geworden om te protesteren tegen "het politiegeweld". Ook als er, althans op het eerste zicht, geen enkel politiegeweld aan te pas is gekomen. Ook hier bij ons, in België. En dan vooral, wellicht niet toevallig, in Brussel.

    Om één of andere reden draaien die betogingen en protesten altijd uit op "relletjes", op grof geweld. Om één of andere reden laten die "protestanten" altijd een onthutsend spoor van vernieling achter. Waarbij ik mij onmiddellijk af vraag: "Als je komt protesteren tegen politiegeweld, waarom moet dat dan altijd uitmonden in eigen geweld en agressie?" Ik stel me voor dat iemand die "tegen geweld" is, toch zelf ook geweldloos zal blijven. Of niet? Je kan toch niet luidop komen demonstreren tegen geweld en dan zélf op een agressieve manier tekeer gaan?
    Wat mij doet vermoeden dat het die relschoppers helemaal niet om dat (vermeende) "politiegeweld" te doen is, maar wél om een (gemakkelijk) excuus om zélf herrie te komen schoppen en zo véél mogelijk vernielingen aan te richten.

    Neem nu dat ongeval, vorig jaar, in april 2020, met een jongen van 19 die met zijn brommer op de vlucht was gegaan voor een politiecontrole, en die pardoes op een politiecombi is gebotst. De jongeman heeft zijn stommiteiten niet overleefd, en prompt kwam het tot "protesten" tegen "het politiegeweld" (in realiteit: ordinaire en gewelddadige rellen) in Anderlecht. En begin dit jaar was het opnieuw prijs: een jongeman die door de politie was opgepakt, is jammer genoeg in de cel overleden aan een hartstilstand; blijkbaar had de jongen een hartafwijking. Ook nu weer was Brussel te klein. Een "vreedzame" betoging om "opheldering" te eisen, is binnen de kortste keren ontaard in een lawine van agressie en geweld en vandalisme.

    Het doet me terugdenken aan één van die vele keren in Parijs. Waar het ook om de haverklap uit de hand loopt. Die ene keer, in 2005, was het er écht wel over. Toen hadden een paar jonge boefjes, ook al op de loop voor de politie, en dus niet bepaald "onschuldig", zich verstopt in elektriciteitskasten langs de weg. Dat dit verkeerd zou aflopen, was te voorspellen: ze zijn allebei geëlektrocuteerd door aanraking met de kabels. Ik weet het: dat is een verschrikkelijk drama, zéker voor de nabestaanden. Maar zeg nu zelf: hoe stom kan je zijn? Daar hadden hun "vrienden" geen boodschap aan, en dit incident was de aanleiding voor één van de meest gewelddadige weken in Parijs, en in Frankrijk in het algemeen.

    Dat de "vrienden" van die jongens hen tot "slachtoffers" bombarderen, terwijl het eigenlijk "daders" zijn, tot daar nog aan toe. En dat ze hun woede of verdriet op iemand moeten afreageren, dat is niet abnormaal. Maar dat ze de politie daar elke keer de schuld van willen geven, dat is toch ferm bij het haar getrokken. En hoe dan ook is dat geen enkel excuus voor wat zich daarna in en rond Parijs heeft afgespeeld. Of in en rond Brussel.

    Als ik zou durven schrijven dat de relschoppers telkens allochtonen waren, dan word ik vermoedelijk van "racisme" beschuldigd, maar dat zijn nu eenmaal de harde feiten. Het is jammer genoeg een pijnlijke vaststelling dat sommige minderheden die zich (al dan niet terecht) gediscrimineerd voelen, reageren met een overdreven "zelfbewustzijn". Omdat ze het slachtoffer zijn van discriminatie, denken ze dat ze zich, als compensatie, alles mogen permitteren. (Dat is dezelfde redenering die ook de Israëlische regering keer op keer gebruikt: zij, de Joden, zijn zwaar vervolgd geweest, en dat heeft hen het recht om alles te doen wat ze willen...)

    Misschien moet ik eerder spreken over "ontspoorde" en "ontwortelde" jongeren, met geen enkel normbesef en geen enkel respect voor onze waarden. Ongeacht hun origine of achtergrond. Het lijkt wél dikwijls te gaan om jonge mannen die opgegroeid zijn in een streng religieuze omgeving en bij wie de balans, in een poging om daaraan te "ontsnappen", volledig naar de andere kant is doorgeslagen. Ze weigeren pertinent zich te integreren of zich te plooien naar wetten en regels. (Ook niet die van hun ouders.) Door zich los te rukken van die diepreligieuze context, zijn ze hun oorspronkelijke "identiteit" kwijt geraakt, en moeten ze op zoek naar een nieuwe identiteit. En die vinden ze in een groep gelijkgestemden. Komt daar nog bij dat ze zich (al dan niet terecht) gefrustreerd voelen door het ontbreken van vooruitzichten en "kansen". Ze voelen zich achteruit gestoken en benadeeld, waardoor ze allemaal "een kort lontje" hebben.
    En dus zoeken ze naar manieren om hun frustraties en woede kwijt te raken, en om zich te "wreken" op diegenen die hen "tekort doen". Ze richten hun pijlen dan vooral op de politie, omdat die hen belemmeren in hun pogingen om zichzelf te "bewijzen". En zo profiteren ze van elke gelegenheid en van elk excuus om zich gewelddadig uit te leven tegenover de ordediensten (maar evengoed tegenover brandweer of hulpdiensten). En al zeker als ze in groep zijn, want dan verdwijnen, onder de "groepsdruk", ook de laatste restjes "menselijkheid".

    Welzijns- en buurtwerkers, en mensenrechtenorganisaties pleiten voor begrip en voor "preventieve maatregelen", eerder dan repressie of straf. Ik denk dat een "harde aanpak" hier beter geplaatst is.

    Voor die jongeren zélf, want aan een opgestoken vingertje laten zij zich niets gelegen. Maar ook, en vooral, voor de rest van de allochtone gemeenschap. Want die ontspoorde jongeren, dat zijn dan wel uitzonderingen, maar door hun gedragingen riskeren zij het compleet te verpesten voor de gehele gemeenschap. Die dan gestigmatiseerd wordt door het gedrag van die enkelingen.


    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (0)



    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Archief per maand
  • 07-2021
  • 06-2021
  • 05-2021
  • 04-2021
  • 03-2021
  • 02-2021
  • 01-2021
  • 12-2020
  • 11-2020
  • 10-2020
  • 09-2020
  • 08-2020
  • 07-2020
  • 06-2020
  • 05-2020
  • 04-2020
  • 03-2020
  • 02-2020
  • 01-2020
  • 12-2019
  • 11-2019

    Gastenboek

    Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !

    Klik hier
    om dit blog bij uw favorieten te plaatsen!


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs