Inhoud blog
  • Verhuis
  • Vriendschap, het beste Medicijn
  • Voor alles een Uitleg
  • Sensatie
  • Op Reis met Delta
  • Defensie-Uitgaven
  • Het Belgisch Leger
  • Een nieuwe Keuken... altijd een beetje Avontuur
  • Kinderachtig
  • Groene Dogma's
  • Dienstmededeling
  • Vaccinatie-alchemie
  • Die mooie Zomer
  • De katholieke Kerk
  • Mensenrechten
    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Zoeken in blog

    Categorieën
  • Belgische politiek (48)
  • Covid (69)
  • Cursief (176)
  • De wijde Wereld (134)
  • Persoonlijk (38)
  • Portretten (7)
  • Prinses Liese (19)
  • Wetenschap (40)
  • Sinister
    Een averechtse Kijk op de Wereld
    08-01-2021
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.James Bond Parodie

    Het is erg spijtig dat Peter Sellers er niet meer is, of Leslie Nielsen, of Jerry Lewis, want zij zouden perfect geweest zijn voor een hoofdrol in de allernieuwste James Bond parodie: "The Man with the Tricky Underpants".

    Ik geef het grif toe: het niveau van de humor in deze grappig-bedoelde film is niet echt hoogstaand; het is eigenlijk platte "onderbroekenlol". Maar in deze sombere tijden vol onheil, is een beetje humor, hoe boers ook, toch altijd welkom. Niet?

    De film is nog niet in de cinema te zien, om de voor de hand liggende corona-redenen, maar ik wil toch al in grote lijnen het verhaal uit de doeken doen. Wie van plan is ooit eens de film te gaan bekijken (in 2022 of daaromtrent, als het een beetje mee zit), en de pret niet vooraf wil laten bederven, kan maar beter niet verder lezen.

    Het gaat over een man, een brave burger in een fictieve dictatuur, die in opstand komt tegen de boosaardige dictator Vladimir, en een groot deel van de bevolking achter zich kan mobiliseren. De dictator van dat niet nader genoemd land kan dat uiteraard niet laten gebeuren, en besluit de gevaarlijke opposant te laten uitschakelen. Helaas vertrouwt hij die taak toe aan een stel onbenullen: het soort knoeiers dat bijvoorbeeld in "Home Alone" uitgeblonken heeft in knulligheid en (overdreven) onhandigheid. Hoe ze het precies aangepakt hebben om de vijand uit de weg te ruimen, wordt in de film niet getoond. Wel wordt héél nadrukkelijk een flesje water in beeld gebracht waar de opstandeling zou uit gedronken hebben. Waarmee gesuggereerd wordt dat de man vergiftigd werd.

    Onze protagonist, "Aleksej" genaamd, stapt nietsvermoedend op een vliegtuigje dat hem naar één of andere meeting zou moeten brengen. Het plannetje lijkt eerst perfect te werken. De belaagde held krijgt opeens, kort na het opstijgen al, vreselijke pijn: de eerste vergiftigingsverschijnselen. Hij schreeuwt het uit! Het is een kwestie van enkele minuten eer de missie geslaagd zal zijn en de grote dictator tevreden kan achteroverleunen. Vermoedelijk met een langharige witte kat in de armen...
    Maar dan begint het opeens helemaal fout te lopen. Zoals dat in een parodie ook hoort. Een aaneenschakeling van onvoorziene en ook totaal onwaarschijnlijke gebeurtenissen stuurt alles in de war. Vanaf nu wordt het echte slapstick.
    Want het vliegtuig maakt stante pede rechtsomkeer, en de doodzieke patiënt wordt onmiddellijk naar een ziekenhuis gebracht waar een onwetende arts hem onmiddellijk begint te behandelen tegen de overduidelijke symptomen van vergiftiging. Daarna gaat het plannetje helemaal de mist in als de zieke, na ondoordacht geklungel van een aantal medewerkers van het staatshoofd, naar het buitenland overgebracht wordt. Naar het land van de vijand (Angela) van de dictator. En de held geneest daar op spectaculaire wijze in een gespecialiseerde kliniek. Waarna de hele wereld met een beschuldigende vinger naar de gangsterbende van de dictator wijst. Die uiteraard alles ontkent.
    De rest van het verhaal zou ik eigenlijk niet mogen verklappen, want de finale "clou" slaat werkelijk alles! Maar het is té grappig om het niet te vertellen.
    Een mysterieus onderzoeksbureau, "Bellingcat" genaamd (wat natuurlijk subtiel verwijst naar het gezegde "De kat de bel aanbinden"), slaagt erin om het hele complot te ontrafelen. Of toch bijna: zij hebben de daders kunnen traceren. Maar niet de methode, want zowat de hele film lang wordt er gefocust op dat flesje water dat het gif zou bevat hebben. Het einde van de film is dan ook hilarisch en geheel onvoorspelbaar.
    De held van het verhaal wordt door "Bellingcat" ingeschakeld om te bellen met één van de daders, en zich voor te doen als een hogere officier die de hele operatie moet evalueren. In het echte leven zal zoiets natuurlijk nooit gebeuren, maar dit is een film, en dan nog een parodie. En dus gebeurt het wél: de ietwat zwakbegaafde dader vertelt alles zonder enige schroom aan die onbekende aan de telefoon. Zodat we op het einde van de film meteen ook te weten komen waar de titel op slaat: het gif was in de onderbroek van de held aangebracht.
    Omdat ze geen manier hadden gezien om de man persoonlijk aan te pakken, hadden de boeven blijkbaar besloten de onderbroek van de gevaarlijke opposant te vergiftigen. Het idee was dat het gif dan via de anus van de man tot in zijn darmen zou doordringen, en vandaar in zijn bloed. Waarna hij door hevige pijnen gekweld een vlugge dood zou sterven omdat zijn zenuwstelsel volledig verlamd zou raken. En alsof het zo moest zijn: op een kwade dag had de opposant inderdaad, zoals verhoopt, die bewuste noodlottige onderbroek aangetrokken.

    Ik weet het wel: de plot is wel érg vergezocht en ongeloofwaardig. Maar vergeet niet dat het hier om een parodie gaat. Het is allemaal niet serieus bedoeld... En dan mag het er af en toe wel een keer zwaar over zijn, niet?



    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (0)



    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Archief per maand
  • 07-2021
  • 06-2021
  • 05-2021
  • 04-2021
  • 03-2021
  • 02-2021
  • 01-2021
  • 12-2020
  • 11-2020
  • 10-2020
  • 09-2020
  • 08-2020
  • 07-2020
  • 06-2020
  • 05-2020
  • 04-2020
  • 03-2020
  • 02-2020
  • 01-2020
  • 12-2019
  • 11-2019

    Gastenboek

    Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !

    Klik hier
    om dit blog bij uw favorieten te plaatsen!


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs