Inhoud blog
  • Verhuis
  • Vriendschap, het beste Medicijn
  • Voor alles een Uitleg
  • Sensatie
  • Op Reis met Delta
  • Defensie-Uitgaven
  • Het Belgisch Leger
  • Een nieuwe Keuken... altijd een beetje Avontuur
  • Kinderachtig
  • Groene Dogma's
  • Dienstmededeling
  • Vaccinatie-alchemie
  • Die mooie Zomer
  • De katholieke Kerk
  • Mensenrechten
    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Zoeken in blog

    Categorieën
  • Belgische politiek (48)
  • Covid (69)
  • Cursief (176)
  • De wijde Wereld (134)
  • Persoonlijk (38)
  • Portretten (7)
  • Prinses Liese (19)
  • Wetenschap (40)
  • Sinister
    Een averechtse Kijk op de Wereld
    13-12-2020
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Poltiecontroles

    "Nultolerantie", "meer politie op straat", "uitgebreide politiecontroles", en zélfs de inzet van "drones" en "warmtecamera's"... Ons politieapparaat heeft heel goede voornemens gemaakt voor de komende weken, ze zullen werkelijk alle mogelijke middelen aanwenden in de strijd tegen de misdaad.

    Dat kan alléén maar aangemoedigd worden, toch? Want de misdaadcijfers in ons land zijn niet schitterend, en de oplossingsgraad nog minder. Het verheugt mij dus héél erg dat daar nu meer werk van gemaakt wordt en dat paal en perk zal gesteld worden aan de golf van misdaden in ons land.

    Want zeg nu zelf...

    Vorig jaar, in 2019, zijn er in Vlaanderen ongeveer 430.000 "geregistreerde" criminele feiten gepleegd. (Dat zijn dus alléén de "geregistreerde"; wat "onder de radar" gebleven is, daar zijn uiteraard geen cijfers over.) Daar zitten méér dan 19.000 woninginbraken bij, bijna 14.000 gevallen van fysiek intra familiaal geweld, en méér dan 4.000 gevallen van diefstal met geweld. In een stad als Antwerpen of Gent waren er in 2019 méér dan 12 geregistreerde feiten per 100 inwoners. En dan is Vlaanderen nog "braaf", al bij al: in het Waals Gewest liggen de cijfers nog 25% hoger, en in Brussel is de geregistreerde criminaliteit bijna dubbel zo hoog als in Vlaanderen. In heel België waren er zelfs 47.000 woninginbraken. En méér dan 17.000 diefstallen met geweld, waarvan bijna 3.000 met een wapen.
    België staat trouwens afgetekend op kop in de misdaadstatistieken van Europa voor wat betreft het aantal aangegeven diefstallen: 167 aangiftes per 100.000 inwoners, vóór Frankrijk en Spanje. Nederland bijvoorbeeld staat pas tiende, met 47 aangiftes. Ook als het over moorden gaat, zijn we bij de besten in Europa: we staan op de vijfde plaats, met 1,8 moorden per 100.000 inwoners. Vreemd hierbij is dat dit cijfer in België niet zakt, terwijl het Europees gemiddelde in de voorbije tien jaar met bijna 20% gedaald is. We doen het dus écht niet zo goed in ons land. Wat extra inzet en waakzaamheid van de politie is daarom méér dan welkom!
    Maar dankzij het engagement van de minister van Binnenlandse Zaken en van alle Vlaamse provinciegouverneurs zal er in de komende weken een nooit eerder geziene politiemacht in Vlaanderen ontplooid worden. Dit wordt dus met voorsprong de veiligste en meest vredevolle Kerst- en eindejaarsperiode ooit!

    Maar... wacht eens even? Waarvoor zal die immense politieontplooiing nu ook weer ingezet worden? Welke misdadigers worden speciaal geviseerd?

    Nee, niet de inbrekers of zakkenrollers, niet de roofovervallers of gijzelnemers, niet de wegpiraten die zonder rijbewijs en onder invloed mensen van de weg maaien, niet de pedofielen of verkrachters, niet de mannen die vrouw en kinderen mishandelen, ... Maar wél de "corona-misdadigers". De mensen die zonder mondmasker op straat lopen, of die 's nachts nog buiten zijn. Diegenen die met méér dan vier rond de vuurkorf in hun tuin van hapjes staan te genieten. Diegenen die hun kinderen en/of kleinkinderen thuis durven ontvangen. Dát zijn de misdadigers voor wie het gehele politie-effectief van ons land ingezet wordt. Want "de cijfers" zijn slecht.
    Allez vooruit dan maar... Als dát de cijfers naar beneden kan halen, waarom niet? Jammer genoeg zal dat uiteindelijk helemaal niets uitmaken. De experts weten zelfs niet eens hoe het komt dat de cijfers nu weer stijgen. Hoe zouden ze dan weten hoe we die cijfers weer naar beneden moeten krijgen?

    Ondertussen hebben alle andere misdadigers vrij spel. Maar die zijn blijkbaar minder gevaarlijk dan de corona-criminelen. Het is allemaal een kwestie van de juiste prioriteiten, niet?



    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (0)



    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Archief per maand
  • 07-2021
  • 06-2021
  • 05-2021
  • 04-2021
  • 03-2021
  • 02-2021
  • 01-2021
  • 12-2020
  • 11-2020
  • 10-2020
  • 09-2020
  • 08-2020
  • 07-2020
  • 06-2020
  • 05-2020
  • 04-2020
  • 03-2020
  • 02-2020
  • 01-2020
  • 12-2019
  • 11-2019

    Gastenboek

    Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !

    Klik hier
    om dit blog bij uw favorieten te plaatsen!


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs