Inhoud blog
  • Verhuis
  • Vriendschap, het beste Medicijn
  • Voor alles een Uitleg
  • Sensatie
  • Op Reis met Delta
  • Defensie-Uitgaven
  • Het Belgisch Leger
  • Een nieuwe Keuken... altijd een beetje Avontuur
  • Kinderachtig
  • Groene Dogma's
  • Dienstmededeling
  • Vaccinatie-alchemie
  • Die mooie Zomer
  • De katholieke Kerk
  • Mensenrechten
    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Zoeken in blog

    Categorieën
  • Belgische politiek (48)
  • Covid (69)
  • Cursief (176)
  • De wijde Wereld (134)
  • Persoonlijk (38)
  • Portretten (7)
  • Prinses Liese (19)
  • Wetenschap (40)
  • Sinister
    Een averechtse Kijk op de Wereld
    14-09-2020
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Grondwaterpeil

    Op de laatste dag van augustus heb ik van een (zeldzame) regenpauze geprofiteerd om mijn stappenteller nog eens aan het werk te zetten. En die heeft mij beloond met een ferme pluim: ik heb "Level 8" bereikt, en daarmee doe ik beter dan 93% van de gebruikers van de app!

    Ik was net in het "Rotary bos" aan het stappen, en de vele vogels in het bos hebben mijn succes bejubeld met een oorverdovend fluitconcert. Ik had toen toch even een emotioneel moment.

    Als ik spreek over het "Rotary bos", dan is dat misschien eerder een "eufemisme", want een "bos" kan je het bezwaarlijk noemen: het is een kluitje bomen, amper 13,5 hectare groot, aangeplant naast een stuk landbouwgrond, en geklemd tussen een paar woonwijken. Dat betekent dat bij veel van de huizen in die wijken, de tuin uitmondt op het "bos". Wat mij doet terugdenken aan een nonkel van ons die in de streek van Dilbeek woonde. Ook zijn tuin grensde langs achter aan een "bos", of wat daar moest voor door gaan. We gingen heel graag bij die nonkel op bezoek. Omdat het daar gezellig was, maar wellicht vooral door de aantrekkingskracht van dat bos. We hoefden enkel door het poortje achteraan de tuin te stappen, en we wandelden zó het donkere bos in.
    Ik heb daar ooit, ergens rond mijn vijftiende denk ik, een opstel over geschreven, over onze wandelingen in dat bos. Ik zal het nooit vergeten. Ik had kort daarvoor voor de eerste, en enige, keer in mijn leven slechte punten gekregen voor een opstel. We hadden een tekstje moeten schrijven over "de natuur", als ik me goed herinner, en ik had er een saaie opsomming van gemaakt: van allerlei bloemen die we onderweg hadden gezien. (Vermoedelijk had ik vooral willen opscheppen met mijn kennis over al die planten?) Ik kon héél slecht tegen kritiek in die tijd (en nu nog altijd, als ik eerlijk ben), en ik was woest bij de slechte punten. Kwaad op mezelf, vooral. En dus heb ik bij het opstel dat we voor het examen Nederlands moesten maken, koppig opnieuw over "de natuur" geschreven, om te bewijzen dat ik het wél kon: een opstel over de wandeling in het bos. Ik had bij die gelegenheid wél alle remmen van mijn fantasie losgelaten. En het is een succesnummer geworden!

    Maar goed... het "Rotary bos", dus. Op het stuk landbouwgrond waar het bos aan grenst, worden afwisselend aardappelen en maïs geteeld. Nu staat er maïs. Ik herinner me nog hoe zielig de maïs erbij stond enkele zomers geleden; de planten kwamen nauwelijks tot schouderhoogte, en waren eind augustus al volledig geel en verdroogd. En de maïskolven waren petieterig, en hingen te rotten aan de plant. Nu, deze zomer, zijn de planten hoog opgegroeid, tot ruim boven mijn hoofd, en eind augustus stonden ze er nog altijd fris en groen bij. En de kolven waren dik en vol en voedzaam.

    Waardoor ik dus toch enigszins mijn bedenkingen heb bij de tot-vervelens-toe herhaalde klachten van onze weermannen dat er dit jaar "véél te weinig neerslag gevallen is". En dat "het grondwaterpeil nog altijd véél te laag staat". En dat "de natuur dorst heeft".
    Als ik die maïsplanten zag, dan durfde ik daar toch aan te twijfelen. En als ik rondkijk naar de voortuintjes in onze wijk, of op mijn wandeling, dan vraag ik me ook af hoe een gazon dat "dorst heeft" er zó groen en fris kan uitzien? (Mijn eigen grasveld staat ook felgroen te blinken, maar dat komt omdat het een toonbeeld is van "biodiversiteit": gras groeit er al lang niet meer...)

    Zou het kunnen dat de "droogte-waarschuwingen" van onze weermannen een beetje op dezelfde leest geschoeid zijn als de aanhoudende corona-berichten? Met de bedoeling ons er, preventief, toe aan te zetten spaarzaam om te gaan met ons drinkwater. "Voor het geval dat..."



    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (0)



    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Archief per maand
  • 07-2021
  • 06-2021
  • 05-2021
  • 04-2021
  • 03-2021
  • 02-2021
  • 01-2021
  • 12-2020
  • 11-2020
  • 10-2020
  • 09-2020
  • 08-2020
  • 07-2020
  • 06-2020
  • 05-2020
  • 04-2020
  • 03-2020
  • 02-2020
  • 01-2020
  • 12-2019
  • 11-2019

    Gastenboek

    Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !

    Klik hier
    om dit blog bij uw favorieten te plaatsen!


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs